Bu sebepten vazgeçmesi?

İşi ciddiyete bindirmek istemiyor işte görmüyor musun
Benim ailem istemez diyor
2 senedir susup şimdi konuşuyor
Böyle tiplere prim vermeyin lütfen
Hayat görüşümüz farklı deyip ayrılan siz olmalıydınız bu ilişkide
Bir kadeh birşeyi sorun yapan adamın zihniyeti belli
Köyünden kız alsın o

hakaret, küfür, saygısızlık etmeden bir ilişkinin bitmesi bence çok güzel ben açıkçası çok mutlu oldum. kimse kimsenin yaşam tarzına karışamaz ve sevgiliniz de bence bu yüzden doğru yapmış. ben bir kadeh içiyorsam eğer partnerimin ne hiç içmemesini ne de içip kendini kaybetmesini isterim. bana denk olsun isterim. benim ilk hissettiğim bunun düşünerek alınmış bir karar olduğu aslında bir bahane olduğuydu. ama ne önemi var? şimdi sokak yavrularına kuru-yaş mama alın dağıtın eminim en iyisi bu. sizi belki de büyük bir tehlikeden kurtardı

Fırsatçılık yapmış resmen. Seni gözden çıkarmış bahane bulmaya bakıyormuş. Gitsin annesi ona keyfi zevki bilmeyen ot gibi bi kız bulsun evlendirsin sen neşeni bozma
Benimde eski erkek arkadasım böyleydi
Başta kendini modern biri olarak tanıttı
İlişkimiz ilerleyince içtiğim biraya laf söyler oldu
Başta belli etmiyorlar kendilerini kendilerini kabullendşrmek istiyorlar çünkü
İyiki ayrıldım
Uğraşamam bu ot beyinli insanlarla
Alkolik değilim kendimi biliyorum
Arada keyif için içtiğim iki kadeh birşeye laf söyleyecekse gitsin
içmeyen kız dolu alsın ordan
Bu neyin dayatması ya

Bana öyle geliyor ki, olmaz o iş. Evlenseniz büyük sorun haline gelir, bırakmaya niyetli değilseniz, ki istemediğiniz sürece asla böyle bir şey yapmayın kimse için. En güzeli yol verin gitsin.

Bir üyenin fikrini elestirmek yerine konuya odaklansak?Bu tartismanin yeri degil bence burasi.
Konuya gelince, sanki bana bahane gibi geldi.. bi bahane ariyormus da bunu gorunce bi olay cikarip kacmis gibi.. uzgunum umarim boyle degildir... yine de donerse surundurun ki bi daha yapmaya cesaret edemesin..
Konuya gelince konu sahibi sevgilisine gereken cevabı verdi daha diyecek birşey yok.. başkasının fikri bir başkasının hayatını rencide edici cümleler barındırıyorsa eleştermek hakkımdır diye düşünüyorum çünkü ben ve benim gibi yaşayan insanlara hakaret içeren bir cümle var.. üzgünüm..

Kısaca özet geçeyim çok canım sıkkın kızlar. Ben arada alkol alan biriyim erkek arkadaşım içmez pek. iki yıldır beraberiz. Bugünde çalışmıyordum evde olduğum için biraz keyif yapmak istedim bir şeyler içip film izledim. Olay orda başladı. Erkek arkadaşım bir anda soğuk yapmaya başladı sonra üstüne gittim dediği şey şu ileriye yönelik ciddi düşünüyorsak benim ailem böyle birini kabul etmez bende çok sevmem dedi. Oysa bugüne dek kendisinin problem ettiğini görmedim hiç. Bende çok şaşırdım tabi ki bir anda nerden çıktı dedim o da bilip öyle devam edelim ben sana baştan söylüyorum dedi. Bende kimse için değişmeyeceğimi beni kabul etmek isteyenin böyle kabul edeceğini ama herkese saygılı olduğumu söyledim. Daha sonra resmen veda konuşmasına geçtik ne oldu bitti anlamadım. Benden bu yüzden vazgeçtiğine inanmıyorum. Ben mi öfkeden yanlış düşünüyorum?
Kriterleri arasında olabilir benimde hassas noktam içmem esiminde içmesini istemem ama bunu ilişkinin başında soylicekti...Gayet güzel giden bi ilişkinin ortasında bunu problem etmek karşı tarafın ayibi

Bende otlardan olarak sevgiliniz kendine göre haklı diyorum. Işler ciddiye binince ince eleyip sık dokuyorsun ister istemez . Tabi bunu en başından yapmalıydı o başka

Erkekler için maalesef gezilecek kız, eğlenilecek kız, arkadaşım olan kız, evlenilecek kız diye keskin hatlarla bir ayrıştırma var. Gezip-eğlenilecek kız birçok kriteri taşımayabilir ama evlenilecek kız hem çocuklarının annesi olacak hemde geniş ailesinin içine sokulacağından, belli başlı özellikler taşımalı diye bakıyorlar. Bu özellikler de aileden aileye değişir. Hayır sanki sanırsın hepsi de iyi baba, iyi koca kriterine uyuyormuş gibi. 😤 Üzülerek söylüyorum ki aile yapısı duyguların çok önünde aşılamaz bir kale gibi.Tabi böyle bir bakış açısı pek kadınlarda yok. O nedenle Allahın dangul dungulunu da, kazanovasını da, maçosunu da, beş kuruşsuzunu da, içeni de, kokanı da evinin erkeği-çocuklarının babası yapıyor. Sonuç kk böyle kadınların isyanıyla dolu. Tabi iyi seçip kötü çıkanlarda var, o da ayrı bir konu. Ben insanın önce kendisini sevmesi gerektiğini düşünenlerdenim. Kızlarımız birini çok sevip sonra tüm yaşamlarını değiştiriyor sonra içi boş kabuk gibi kalıyor ortada. Bir şeyin günah olup ya da zararlı olup ya da ben kokusunu sevmiyorum midemi bulandırıyor diyip bırak bu alışkanlığı demesi başka benim eş ve aile içime girme kriterlerime uymuyor demesi başka şey. Değişebilirsin ama sırf onun ailesine uyacaksın diye değişirsen geçmiş ola ilerde buraya bol bol yazarsın. Ama çok da sevmediğin, günah zaten biliyorum dediğin (bu inancı da taşıyorsan), hayatımda çok da önemli bir yerde durmuyor bu alışkanlık dediğin şeyleri de bırakmak istersen sen bilirsin. Tabi erkek arkadaşın bu kadar hassas bir insansa neden 2 yılını alıp şimdi böyle kestirip atıp kul hakkına giriyor onu da anlamak mümkün değil. Senin giden yıllarının hesabını kim verecek. İnançsal, gelenek-görenek ve kültürel farklılıklar, tabular, arzu-istekler, kişinin iradesi-iradesizliği gibi konular çelişkili durumlara sebep oluyor maalesef. İnsanın bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diyesi geliyor. Kafası karışık milletiz o kesin. Peki sen ne yapabilirsin. Barışmak için arayıp alkolü bıraktığını söyleyebilirsin, aramayıp hayır, ben içmeyi seviyorum sen bana karışamazsın bye bye diyebilirsin yine arayıp mevzu içip içmemek değil yaklaşım; ben bu adamla olabilirim-olamam diyebilirsin. Ki ben olsam barışmayı düşünmüyorsan kesinle zahmet edip aramam bile. Zaten benim fikrimi sormadı bile 2 yılımı çöpmüş 🗑 gibi attı diyebilir şeytan görsün yüzünü de diyebilirsin. Hayat senin, seçim senin. Allah utandırmasın.

Ayda bir, bir kadeh içkinize karışan, ailem de ben de istemeyiz diyen biriyle olmayın zaten. Haftada 3 gün içiyorum deseniz hak vereceğim erkek arkadaşınıza ama ayda 1 ne olacak yani? Tek rahatsız olduğu davranışınız o mu acaba? Bana, sanki size gıcık olmuş ve hareketiniz batmış gibi geldi.

öncelikle ilişkilerde tarafların birbirini değiştirmeye çalışmasını doğru bulmuyorum. fakat bu konuda herkes kendine gör haklı.
siz taviz vermek istemediniz, belki oda 'bir kadeh içkiye beni değişti içmem diyemedi' diye inat ettiğinizi düşünmüş olabilir.
iki yıl boyunca evlilik düşünmediğini zaten söylüyorsunuz ileriye dönük bakmadığı için bunca zaman önemsememiş olabilir. size bir süredir eskiye oranla işi sıklaştırınca gözüne batmıştır.
aslında büyütülecek birşey değil benim açımdan orta yol bulunabilir veya zamanla yoluna girer. fakat tartışma esnasında işler büyüyüp çığırından çıkıyor. bence sizi arayacaktır. eğer aranızdaki tek uyuşmazlık buysa ılımlı bir adım atılabilir, fakat başka karakter ayrılıklarınız varsa inceldiği yerden kopsun daha iyi.

Fırsatçılık yapmış resmen. Seni gözden çıkarmış bahane bulmaya bakıyormuş. Gitsin annesi ona keyfi zevki bilmeyen ot gibi bi kız bulsun evlendirsin sen neşeni bozma
Sağolun ya siz olmasanız hayatımdaki eksikliğin alkol kullanmamak olduğunu anlayamayacaktım. Biz alkol kullanmayanlar ot gibi yaşayıp gidecektik tühhhhh

Sağolun ya siz olmasanız hayatımdaki eksikliğin alkol kullanmamak olduğunu anlayamayacaktım. Biz alkol kullanmayanlar ot gibi yaşayıp gidecektik tühhhhh
Ben de içmem ama insanların arada içip keyif yapma hakkını da sonuna kadar savunurum. İnsanların bu küçücük zevkine bile karşı çıkan da evet karşısındaki gülmesin eğlenmesin ot olsun istiyordur. Araya içki girince herkes ne zıplamış ya

Ben de içmeyen sevgili istemem. Ayda yılda bir içerim ama sevgilim yanımda eşlik etsin isterim, hafif çakırkeyif olalım, o anların tadı bir başka oluyor. Ayrıca sevgilinin üslubu çok yanlış bir kere. Kendinle uyumlu birini bulursun umarım 😎

Bacım bu çocuk evlilik kafasına girmis demedi deme . Kafasında etraflıca düşünüyor sonradan düzelir ama kesin, evlilik dusunmeye baslayinca birden böyle olabiliyorlar. Devam etmek istiyorsan üzerine gitme şuan, konuşun sonradan düzelir bi durum bu bence

Ben de içmem ama insanların arada içip keyif yapma hakkını da sonuna kadar savunurum. İnsanların bu küçücük zevkine bile karşı çıkan da evet karşısındaki gülmesin eğlenmesin ot olsun istiyordur. Araya içki girince herkes ne zıplamış ya
Yaa adamın otluğuna birşey demedik anlamadığınız şey şu içki içmeyenlere hayattan zevk almayar ot gibi yaşayan insanlarmş gibi rencide edilmesi.. Yoksa herkesin hayatı kendisine banane kim içiyor kim içmiyor. Benim eşim de evlenmeden önce arkadaş ortamında içerdi birşey dedim mi demedim onun hayatı. Evlenince bir aile oluyorum diye kendisi kendi isteğiyle bıraktı ben birşey demedim.. İçmeşe devam etseydi kızmazdım laf demezdim ama bana ot gibi yaşıyorsun bu hayatı da deme hakkı olmazdı. Araya içki girince kimse zıplamadı. Zıplanılan nokta içki içmeyenlere ot gibi yaşıyorsunuz denmesi.. Genelleme yapılması "Genelleme" anlaşılmıştır umarım..

Aslında bu konuda yazmayacaktim ama dayanamadim yine...bence erkek arkadasiniz hatali ama nerde bu hata..madem bu onun icin bir mesele idi(benim icin kirmizi cizgidir)bastan hic baslamayacakti..hatasi bu..ot meselesine hic girmiyorum..provokasyon olsun maksat belli..icki isteyen galon ile varille icsin ..ben evime sokmam satis yapilan yerden alis veris yapmam..hic migros bana kusup darilmiyor..niye alışverişi kestin diye..bende icenlerin alanlarin yakalarina yapismiyorum..banane yahuu..kim ne eder kendine

Aslında bu konuda yazmayacaktim ama dayanamadim yine...bence erkek arkadasiniz hatali ama nerde bu hata..madem bu onun icin bir mesele idi(benim icin kirmizi cizgidir)bastan hic baslamayacakti..hatasi bu..ot meselesine hic girmiyorum..provokasyon olsun maksat belli..icki isteyen galon ile varille icsin ..ben evime sokmam satis yapilan yerden alis veris yapmam..hic migros bana kusup darilmiyor..niye alışverişi kestin diye..bende icenlerin alanlarin yakalarina yapismiyorum..banane yahuu..kim ne eder kendine

2 yıl önce gözü kör müydü bu çocuğun demiştir eminim okuyan herkes. Herkesin aynı şeyi düşündüğü bir konu daha çocuk saçma sapan bir tip işte,🤐

Ne yapmalıyım peki?
Evlenmeyeceğim diyordu normalde bende şaşırdım bugün böyle aileyi işin içine katınca ve ciddi düşünüyorsak demesine. Normalde evlenmeyeceğim derdi.
Mesala ben sigara içiyorum
Hayatımda ki kişi bırakmamı isterse ben asla kabul etmem ben bağımlıyım
Çünkü hem onu hem kendimi kandırmış olurum

Sizin durum biraz daha farklı
Sonradan başlamışsınız alkol almaya
Bunun kararını siz verebilirsiniz ancak 🤷

Tamamen ayrılmak için bahane yapmış ya hayatında başkası var yada ailesi kız buldu. Kesinlikle arayıp sorma yedek yapmasın sizi.

X