Bu Sefer Zayıflayacağım

hilall23

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2009
275
0
38
boy:159 cm
kilo:66.5
hedef:57
yöntem:bir süre kalori sayımı daha sonra bir diyetisyen yardımı alınacak.her akşam yenilenler ve yapılanlar buraya yazılacak
yardımcı metodlar: kızlar sizin dualarınız kilo vermem lazım gerçekten

slm canim kilo sorunun mu var benimde 5 kilo felan fazlam var 60 kiloyum gebelik dusunuyorum60 girmek istemiyorum yinede herseyin hayirlsi insallah veririsin .ama bana kalirsan bir diyetisyene danis derim canim saglik acisindan kulaktan duyma yapma olurmu allah yardimcin olsuin

boy:159 cm
kilo:66.5
hedef:57
yöntem:bir süre kalori sayımı daha sonra bir diyetisyen yardımı alınacak.her akşam yenilenler ve yapılanlar buraya yazılacak
yardımcı metodlar: kızlar sizin dualarınız kilo vermem lazım gerçekten

aynı ben :) tek farkımız benim yaşım 30. 8 ay önce doğum yaptım ve 57 olmayı çok istiyorum.
Spora başlamayı düşünüyorum rejim çok zor iş tatlıdan vazgeçemiyorum.
Allah yardımcın olsun. Sabır sabır sabır. Sonunda muhteşem olacaksın umarım bendeee :KK19:

ayşegülcüğüm ben fizyoterapistim bir yıl beslenme dersi aldım biraz biliyorum birşeyler ama tabiki diyetisyene gideceğim yanlız şu anda bulunduğum şehir itibarı ile başka bir şehre danışmaya gitmem lazım o yüzden müsait olana dek maalesef kendi doğrularım ile birşeyler yapmak zorundayım inş 5 kilonu verirsin

tubacım inş verirsin ne güzel bir bebeğin var cevremde gördüğüm kadarıyla bir çocuk yürümeye başladığında anne çok kilo veriyor bir de emziriyor musun bilmiyorum ama emzirmek çok kalori harcatıyor tabiki beslenmeye dikkat etmek lazım

sabah:bir fincan nescafe 3ü1 arada(78)
ara:3/4 simit (105)
öğle:1,5 kepçe nohut yemeği (200)
4-5 y.k pilav(175)
salata
1 dilim ekmek(90)
ara:bir fincan nescafe 3ü1 arada(78)
akşam:1 kepçe kurufasülye(200)
4-5 çatal sucuklu yumurta(150)
1 dilim ekmek(90)
toplam=1166 ---- 1300 arası tam porisyon ölçülerini bilemediğim için yuvarlak birşeyler hesapladım kafamda

bazal metabolizma hızı 1600 kcal
1 saat aerobik yaptım 360 -400 kcal kadar harcamışım
gün içinde hareketliliğim fena sayılmazdı
harcadığımdan 500 kcal az almışsam ortalama benim için iyidir galiba
aslında o yumurtayı yememeliydim ama seytana uydum:2:
diyetin ilk günü diye de kendime iltimas geçtim

yarın meyve yemeliyim ve kahveyi belki azaltmam lazım ama elimde değil biraz bağımlıyım da:KK1:

haklısın tubacım ama galiba ben tatlı ihtiyacımı oradaki şekerden karşılıyorum:kk77:

sabah:nescafe 3ü 1 arada (78)
ara:1 simit(210)
öğle:1 kepçe sebze yemeği karışık(100)
5 y.k. makarna (175)
2 y.k yoğurt(75)
1 dilim ekmek(90)
ara:2 pötibör bisküvi(25)
1 elma(75)
akşam:2 kepçe nohut yemeği(180)
6 y.k. pilav(210)
2 zeytin:KK9:(18)
toplam:1240 kcal

bugün spor yapamadım ama çok yogun ve yorucu seanslarım vardı
pilav ve makarnayı az tüketmeliyim
ve simiti kontrol altına almalıyım
süt grubunu fazla tüketmeliyim yarın daha dikkatli olacağım inş

sabah:nescafe 3ü1 arada(78)
ara:1/2 simit(105)
öğle:sebzeli tavuk yemeği 1,5 kepçe(200)
4 yemek kaşığı pilav(140)
salata
1 dilim ekmek(90)
ara:1 burçak bisküvi (40)
1 elma(70)
akşam:2 kepçe kremasız çorba(70)
2 kepçe yarmalı patlıcan yemeği(180)
1 y.k yoğurt (40)
ara:1 türk kahvesi (kalorisiz:) )
toplam:1010 kcal anaaa ne güzel olmuş bugün böyle ya:))):KK8:

aerobik e gittim az önce tam bir saat canım çıktı:KK53:
350-400 kcal harcamışım
ayrıca hareketli seanslarım vardı bugün

bir fincan kahve içtim birazdan kardeşimi sınava götüreceğim dua edin emi Rabbim onun için hayırlı olanı nasip etsin

ayşegülcüğüm ben fizyoterapistim bir yıl beslenme dersi aldım biraz biliyorum birşeyler ama tabiki diyetisyene gideceğim yanlız şu anda bulunduğum şehir itibarı ile başka bir şehre danışmaya gitmem lazım o yüzden müsait olana dek maalesef kendi doğrularım ile birşeyler yapmak zorundayım inş 5 kilonu verirsin

insallah canim benim otomatikman popo gobek cikiyor oysaki ben sadece yanak istiyorum cok yakisiyor bana neyse esimde hafif genislemissin diyor bazen takilir dom dom yada tanker diye neyse cok da siir bozucu deil ustesinden gelirim insallah bana ne onerir sin benim boy 156 kilo 61 hedefimde 54 yada 55 tskjelr cnm

tarih=15.05.2011
boy=159 cm
kilo=67 kg
sabah=1 fincan nescafe(78kcal)
kahvaltı=yarım domates,salatalık,6 zeytin,1 yumurta,1 dilim ekmek(200)
ara=1 fincan çorba(90 kcal)
akşam=2 servis kaşığı yeşil fasülye,1 dilim ekmek(247)
ara=1 fincan kahve,eti mısır patlağı(170)
toplam=800 kcal civarı
1 saat spor salonu

X