Bu son raddeydi cidden..

Bugün evlilik yıldönümümüzdü daha doğrusu dün 18 haziran.. eşim telefonunu satmıştı benimkini istedi ben de yeni bi kitaba başlamıştım sarmadı,alayım mı telefonu dedi ben de suratımı ekşiterek al dedim. Bunun nedeni kitap sıkmıştı baya sonra düşündüm dedim ki adamın telefonu yok kendine telefon bakınsın dedim verdim. Bu da almıyom ya! Diyerek trip atmaya başladı neyse bi yarım gün küs kaldık. Ertesi sabah bişi olmamış gibi uyandık canımlı cicimli,sonra hava almak için balkonlu odaya geçip uzandı yanına gittim al telefonumu bişiler bakın diye telefonumu ona uzattım,yine yook istemiyorum dedi. Canıma tak etti benim de almıyosan alma ya bu ne trip dedim senin triplerini mi çekcem dedim. Neyse yine konuşmadık. Ev de o bi oda da ben bi odada. Bekliyorum gelsin yanıma diye sonuçta evlilik yıldönümümüz ve bi sürü plan yapmıştık şunu bunu yapalım yok birbirimize şunu alalım alışveriş diye hatta ondan öncesi hediyeleştik bile. Dedim ki yanıma gelir belki. Gelmedi. Bana göre o hatalıydı o yüzden gelip özür dilemesini bekledim açıkcası,sonra neyse dün sabah saat 10-11 gibi sert bi şekilde hadi kalk dedi en azından dışarıya bişiler yemeye gidelim,sana saygımdan da demiyorum bunu sırf evliliğe saygımdan dedi. Öyle mi dedim bana saygın yok yani dedim, keyfin bilir ister gel ister gelme dedi bana. Ben de sinirlenip gerizekalı dedim. Bsna bir daha böyle söyleme dedi,ben yine dedim sonrs yine geldi yanıma sinirli şekilde son kez uyarıyorum dedi .Al bu parayı bugün annenlere git dedi. Ver dedim giderim, ama aşırı sinirlendim ve çık şurdan defol dedim üstümü değiştirip dışarı annemlere gidedektim,kimi kimin evinden kovuyorsun dedi,oh dedim ait de görmemeye başladın bu eve beni dedim. Üstümü çıkardım sütyenle kaldım,arkamdan "ıyy" demesini duydum yine gerizekalı dedim bi bağırdı sen kime gerizekalı diyon derken boğazımı koluyla boğmaya çalıştı nefessiz kaldım ve tırnaklarımla bıraksın diye çizgim kolunu bırakmayınca elim nereye denk gelirse tokat yapıştırdım bu da bana yumruk attı. Sıkıldım icdden. Şuan kafam şişti belli bi süre uyumadım beyin kanamasından diye çok kötüydüm şu an kendime yeni geliyorum. Sizce de ben çok mu fevri davrandım? Davransam bile onun böyle bişey yapmaya hakkı yoktu. Parmağı kırıldı bana vururken. Gittim buz alayım derken yanıma koştu geldi özür diliyor sarılıyor falan allah belamı versin naptım ben diyor aynı haberler de gördüğümüz o pislik heriflere döndüm diyor. Ben sustum bana,konuşmaya zaten halim yok,mal mal dimdik şekilde duvarı seyrettim yaşadığım şokla,konuşuyor konuşma diyorum ses kaldıramıyorum. Yani bu nasıl lanet bir evliliktir ya aklım almıyor cidden kimseyle de bu konuyu paylaşmıyorum. Tükendim,yıldım...
Geçmiş öncelikle şiddetin hiç bir türü kabul edilemez . Yazınızı okudum aslında çok basit bir meselenin buraya kadar gelmesi çok kötü olmuş. Sabah kalkınca zaten her şey yoluna girmiş . Eşiniz telefonu almamakla trip atmış aslında 😂siz in bu durumu hemen bir gıdıklamayla ya da aman kocişim bana küsmüşte trip mi atarmış gibi bir eylemle ortamı yumuşatabilirdiniz . Erkekler böyle şeylere dayanamazlar . Sizi suçlamıyorum asla o anki bir kızgınlıkla fevri davranmışsınız . Şöyle düşünelim aynı şeyi siz yapsaydınız kocanızda sizi bahsettiğim bu tepki ile yumuşatsaydı hoşunuza gitmezmiydi ?
Gerisi için hiç bir sözüm yok bu kadar basit bir meselenin şiddete dönmesi çok kötü . Eşinizin öfke kontrolü yok sizin için o ıyyy demesi çok kırıcı olmuş . Şimdi ne durumdasınız bilmiyorum ama inş hatasını anlamıştır karşı taraf . hakkınızdan hayırlısı olsun diyorum ama hislerim sanki siz eşinizi seviyorsunuz diyor bir yandan ….

X