Bu tüylerden bıktım..

klavyemkavalyem

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2017
417
906
Kızlar bu tüylerimden artık bıktım. Sürekli ağda yapıyorum fakat ağdadan sonra bacaklarım öyle bir kabarıp sivilceleniyor ki, asla geçmiyor. Zaten batıklar var, kabak lifiyle bunu en aza indirgedim derken ağda yapınca yine sivilceleniyor, bir türlü pürüzsüz olmuyor. Jiletle alıyorum birkaç haftadır, iki günde tüyler tekrar çıkmaya başlıyor. Ve daha kalın bir şekilde.. Özel bölge için asla jilet kullanmıyorum. Ama doğrusu nedir onu da bilmiyorum.

Kuaöför bir arkadaşıma sordum, ağdayla tüylerin çıkış yönünün tersinden sakın alma dedi, fakat internette tüylerin ters yönünden çekin diyor. Acaba burada mı hata yapıyorum? Kendimi bildim bileli evde kendim ağda yapıyorum ve sivilce çıkması eksik olmuyor ne yazık ki.. Artık ağlayacak durumdayım, hem o acıyla uğraşıyorum saatlerce hem de pürüzsüz olmuyor.. Lazer için bütçem şuanlık yok malesef, evlilik hazırlığında olduğum için eksiklerimi kapatmaya çalışıyorum. Siz nasıl yapıyorsunuz, bunun doğrusu nedir? :KK23:

Tüylerin tersine alma demiş ki saçma geldi bana,doğrusunu da söyleseymiş keşke.
Ben epilatör kullanıyorum.abartı bir tahriş ya da sivilce olmuyor.

Ben bir dönem epilatör kullandım bacaklarıma, bacaklarım pürüzsüzken batık doldu, hala yara izleri duruyor. Doktora gittiğimde epilatörü çöpe at sebebi o demişti..Ağdaya mecbur geçtim epilatör daha kolaydı yoksa..Teşekkür ederim yorumunuz için:KK16:

Acı eşiğin yüksekse ve cildin hassas değilse limon suyu öneririm, her agdadan sonra limon sürüyorum 5 dk bekletiyorum, sıfır sivilce.

Acı eşiğim yüksektir fakat cildim hassas malesef..cildim çok çok ince..Limon işe yararsa vallahi bir ömür duacın olurum:KK19:bıktım çünkü sivilce ve kabarmalardan..

Ağda yaptıktan sonra iyi yağlamıyormusun acaba
İyice nemlendirip en az iki saat falan yıkamamak gerek
İlk duşda kese yapmasan daha iyi
Ağdadan sonra çabuk tahriş olup kabarıklıklara neden oluyor
Ben çıkış yönünün tersine alıyorum olması gerekende bu diye biliyorum
Duştan sonra tekrar nemlendirici sürüyorum
Ne batık oluyor nede tahriş

Ağda yaptıktan sonra iyi yağlamıyormusun acaba
İyice nemlendirip en az iki saat falan yıkamamak gerek
İlk duşda kese yapmasan daha iyi
Ağdadan sonra çabuk tahriş olup kabarıklıklara neden oluyor
Ben çıkış yönünün tersine alıyorum olması gerekende bu diye biliyorum
Duştan sonra tekrar nemlendirici sürüyorum
Ne batık oluyor nede tahriş

Ağdadan sonra kantaron yağı sürüyorum. Doktora danışmıştım bu yağı önermişti. Kuaför olan arkadaşımda(ki müşterisi epey çoktur) ona sorduğumda "tüylerin tersinden alırsan sivilcelenme olur, aynı yönden alacaksın,en büyük yanlış bu kadınların yaptığı" dedi. Keşke sizin gibi olsa benimde, yıllardır kurtulamadım bu ağda sonrası sivilce ve kabarmalardan..Çok sağolun yorum için:KK68:

Benim de ciddi bir batık sorunum var maalesef, çok fazla çıkıyor yara oluyor ve iz kalıyor. Doktor bana ya lazer ya jilet yoksa yaşayacaksın bunu hep dedi ama bir üye kıl kökü iltihabı olabilir demiş hiç söylenmedi bana..
Çıkış yönüne doğru mu alacakmışız?:KK64:Henüz denemediniz sanırım dimi..
Öyleyse ve işe yararsa süper olur...
Nette peelingler var bununla uğraşıyorum bir süredir bir tanesini yaparak özellikle izler gitsin diye ama uzun süreçte bile sürekli çıkıyor, kaşınıyor.

Benim de ciddi bir batık sorunum var maalesef, çok fazla çıkıyor yara oluyor ve iz kalıyor. Doktor bana ya lazer ya jilet yoksa yaşayacaksın bunu hep dedi ama bir üye kıl kökü iltihabı olabilir demiş hiç söylenmedi bana..
Çıkış yönüne doğru mu alacakmışız?:KK64:Henüz denemediniz sanırım dimi..
Öyleyse ve işe yararsa süper olur...
Nette peelingler var bununla uğraşıyorum bir süredir bir tanesini yaparak özellikle izler gitsin diye ama uzun süreçte bile sürekli çıkıyor, kaşınıyor.

Batıklar için bana en en iyi gelen şey kabak lifi oldu.. Bacaklarıma baksanız bir nokta boş dahi göremezdiniz batıktan, şuan epey bir azaldı. Görenler soruyor hep ne yaptın diye, çünkü eskiden nasıl aşırı kötü olduğunu görürlerdi. Ben doktora gittim ama kıl kökü iltihabı gibi bir şey söylemedi hiç, epilatör kullanmıştım bir dönem o yüzden olduğunu söyledi sadece. Şu ağdayı da deneyeceğim çıkış yönüne doğru almayı.. ümidim yok hiç ama bakalım:/

Ben çözümü ev tipi lazer epilasyon alarak buldum. Beende sivilce değil ama kızarıklık çok oluyordu kıl köklerini belli ediyordu ve batığım fazla oluyordu. İmkanınız varsa tavsiye ederim.

Cani. bnce senin cildin hassas bnde epilator kullninca batiklar olusuyo. agdayida guzellik merkezinde aldirmakta fayda var canim. o da etki yapabiliyordur. eger agdada daha az batik cikiyosa o daha iyidir senin icin canim

Alakasiz olcak ama aci esigimizin yuksek yada dusuk oldugunu nerden anlayabiliyoruz kizlar :) bnde su limonu bi denesem mi diyorum da

Mesela bazıları vardır ağda yaparken ağlar acıdan, hiç yapamaz veya yaptıramaz. Acı/ağrı eşiği düşüktür. Ağda yaparken çok da acı hissetmiyorsa yani çok etkilemiyorsa acı eşiği yüksektir. :) Bende limonu deneyeceğim bakalım, işe yararsa çok mutlu olacağım:KK16:

Batıklar için bana en en iyi gelen şey kabak lifi oldu.. Bacaklarıma baksanız bir nokta boş dahi göremezdiniz batıktan, şuan epey bir azaldı. Görenler soruyor hep ne yaptın diye, çünkü eskiden nasıl aşırı kötü olduğunu görürlerdi. Ben doktora gittim ama kıl kökü iltihabı gibi bir şey söylemedi hiç, epilatör kullanmıştım bir dönem o yüzden olduğunu söyledi sadece. Şu ağdayı da deneyeceğim çıkış yönüne doğru almayı.. ümidim yok hiç ama bakalım:/

Ona bir bakayım, inşallah iyi gelir, normal kese yapıyorum ama pek faydası olmadı. Zaten etek vs. giyemediğim için çok almıyorum bilerek dinlendiriyorum(aldıktan sonra 1 ay boyunca temiz durmuyor hiç benim) bu sırada karbonat peelingi var onu yapıyorum haftada 1, batık azalması ve izler için diyor ama bana izlerde daha çok işe yaradı(yoğurt+karbonat, limon, nemlendirici), soğuk kompres yapıyorum kan dolaşımının hızlanması cildime iyi gelebilir diye, kantaron çeşnili zeytinyağı sürüyorum(izlere iyi geliyormuş), yara olan yerlere antibiyotik merhem sürüyorum çabuk geçsinler diye, cımbız yardımını da alıyorum.. Tabi bunların hepsini tek seferde yapmıyorum, biraz izler ve yeni yara/iz oluşumları azaldı eskiye göre ama ağdayı yapalı 3-4 hafta olmasına rağmen hala batık çıkıyor mesela.. Bir de internette çok uzamadan alın denmiş kılları.
Diyorum tersine denmesinin bir anlamı vardır bir de iyice kötü olmasın diye ama ben de biraz araştırıp deneyebilirim...
Şimdi bulduğum bir sayfada da çıkış yönüne doğru alın demişler. İnşallah işe yarar... :KK51:

Pudrali ağda deneyin hassas cilt için olanı
Çıkış yönüne yukarıdan aşağı surup ters yönden çekin aşağıdan yukarıya

kuaför saçmalamis onun dediğini yapmayın

Agdadan hemen sonra yikanmayin kıl kökü enfeksiyonuna sebep olabilir

Agdadan sonra bebe yağı ile yaglanin fazla yağı nemli bezle alın 2_3 saat sonra yikanabilirsiniz

Bende doğru bölümlere açılmayan konulardan şikayetçiyim, sorunumun çözümü ağdaysa, hemen 3-5 kutu sipariş vereyim ve konularını doğru bölümlere açmayanları ağdayla doğru bölümler yönünde çekeyim, ey ağda sen nelere kadirsin:KK14:

X