Bu yasda ailem karisiyor

Annenin tavırları tabiki normal değil. Bunun dizeltilmesi lazım yardım alması lazım. Ama benim bahsettiğim kadını yok saymak evi terketmek veya habersiz gece eve gelmemek falan çok yanlış.
Konu sahibi bombayı attı gitti. Erkek arkadaşla tanışıldı mı? Kadının düzelmesi için bir adım atıldı mı? Herkese karşı mı böyle agresif veya kıyafetine başka hiçbirşeyine karışmaması tuhaf değil mi? Yapısı böyleyse hayatının her alanında hayatı zehir ediyor olması lazım.

Türkiye şartlarında eğitimli bir ailenin kızıyım. Ama anne babam, kızlarının akşam ezanından sonra dışarıda olmasına karşı. Sebebi dışarıya karşı güvensizlik.

Şimdi 28 yaşında evliyim ama eminim ki bekar olsam benimkiler de tek başına gece çıkmama gönül koyarlardı. Küfür hakaret vs o konular asla olmazdı, hiç olmadı da ailemde. Ama başıma bir şey gelir diye korktukları için çıkmamı istemezlerdi.
Evlenmeden önce baromuzun toplantısı vardı, hava kararınca bitecek diye babam araba ile alırdı beni. Düşünün herkes kendi giderdi, beni kreş önü velisi gibi babam alırdı binanın önünden😆

Şimdi kızmıyorum ama kızım olsa ben de endişe edeceğim için kendim alırım işi geç bitecekse.. Aileler de haklı, haberler vs insanın sinirini bozuyor..

Ama hakaret küfür tükürme vs bunlar da sonuna kadar haklısınız, kimsenin kimseye yapma hakkı yok, bir orta yol bulunmalı bu tarz kırıcı şeyler yapılmadan..

Yani tamam özgürlük kendi paranı kazanma cart curt falan da karşınızdaki anneniz. Üslubu kesinlikle yanlış ona bişey diyemem ama hergün haberler nelerle dolu. Endişelenmesi çok normal. Yurt dışında olsanız yorumlar çok güzel sen özgür bir insansın ayrı eve çık rahatla neden onun kahrını çekiyorsun vs.
Yaşadığımız ülke belli. Gece (ona göre) geç saatte insan biricik kızını merak etmeyecek de ne yapacak? Telefonda sakinleştirici konuşun tamam güvendeyim geliyorum deyin. Erkek arkadaşınızla tanıştırın o da konuşsun annenizle benim yanımda güvenme merak etme merak edersen beni de ara desin.
Annelik bambaşka birşey. Doğur büyüt sonra arayıp nerde kaldın dedin diye ben gidiyorum bıktım saatlerden desin gitsin. Yok öyle. Güzel güzel konuşup anlaşın. "Sen bana kırıcı konuşma bana güven ben de iyi evlat olacağım" deyin.
Okadar haklısınızki çoğu evden ayril.yazmis evden ayrilanlari görüyoruz ne hale düşüyorlar Allah korusun ya saat on da çok çok erken bir saat değil normal bir saat evlenin sonra on ikide mi geliyorsnz birde mi siz karwr verirsiniz üni okurken ailem kaçta evde olduğumu bilmedigi halde ben kendime sinir koymustm ondan sonra asla cikmazdm bence normal bir durum biride arsız ol demiş geçen gün daha bir kız covidli olduğu halde evden ayrılıyor gece gelmiyor. Sonuç öldürüyor okdr üzücü ki

Anneniz saçmalıyor hiç kusura bakmasın, annelik bu değil.

Daha üniversitedeyken gece 12 de bir de ödevler için okullardan çok defa aldılar. Sizden çok daha küçükken turlarla gezilere (yalnız) çıkardım, bizimkilere saati söylerdim, oradan gelip alırlardı. Yine akşam neredeyim bilirlerdi, götür getiri hallederlerdi. Ayrı evdeyim ama diplerine taşındım hiç de pişman değilim. Düzgün bir ilişkimiz var.

Ama artık sizin aynı evde kalma zamanınız bitmiş.
Ayrı eve çıkın.
Ayrı eve çıkarken izin almayacaksınız haber vereceksiniz. Hatta kira sözleşmesini imzalayın ki kendinizi bağlayın.

Kızacak, itiraz edecek. Ama laflarını bir kere işiteceksiniz, yüz kere ölüp tükür yemektense bir kere laf yemeniz evladır.

Unutmayın size bu şekilde davranarak bu yolu kendisi seçti, evladına düzgün davranmayan, eziyet eden anne babaların sonu bu.

Ayrıldıktan sonra ironik gelecek ama ilişkiniz daha da düzelecektir, genelde problemli akrabalarda mesafe ilişkiyi toparlar, zira devamlı dipdibe olmadığınız için daha bir toleranslı olunuyor. Kavga çıkacağını hissettiğinizde uzaklaşabiliyorsunuz.

37 yaşındayım 7 yaşında kızım var. Hani atıp tutmuyorum başıma da gelebilir o açıdan söylüyorum. Bu devirde 29 yaşında kadına neredesin diye küfür eden anne herşeyi hakeder. 29 yaşında kadın işten çıkar saat 6 eve gelir hazırlanır yemeğe gider ardından sinemaya gider film biter belki bişeyler içer saat olur 12-01:00 buna hesap vermez ama anneye bilgi verilir , verilmelidir. Pavyonda çalışmıyorsanız kons değilseniz hiçbir anne evladına eve 22:00 de geldi diye küfür edemez. Ben öyle anne ile aynı evde yaşamam, çeker giderim.

Okadar haklısınızki çoğu evden ayril.yazmis evden ayrilanlari görüyoruz ne hale düşüyorlar Allah korusun ya saat on da çok çok erken bir saat değil normal bir saat evlenin sonra on ikide mi geliyorsnz birde mi siz karwr verirsiniz üni okurken ailem kaçta evde olduğumu bilmedigi halde ben kendime sinir koymustm ondan sonra asla cikmazdm bence normal bir durum biride arsız ol demiş geçen gün daha bir kız covidli olduğu halde evden ayrılıyor gece gelmiyor. Sonuç öldürüyor okdr üzücü ki

Evden çıkma denince bara pavyona falan takılıyor zannediliyor herhalde. 😂

Bugün günlük kültür turuna çıkın, eve dönmeniz yine 10u geçebilir, Kapadokya gezisine de mi çıkmayacak insanlar?

Ne olursa olsun insanın yüzüne tükürülmez, köpek gibi davranılmaz. Sokakta covid yüzünden bolca tükürme videoları da izledik, yumrukla cevap veriyor insanlar gidip oturup annesine mi vuracak? 🙄

Bu şekilde davranıyorsanız bu insanı yanınızdan kovuyorsunuz demektir, 30 yaşına gelmiş bireyden bahsediyoruz minik çaresiz bir çocuktan değil.

Ya iyimisiniz gerçekten soruyorum. Çocuğunuz var mı? Küfür etme konusunda haksız olabilir ama bir anneyi görmezden gelmek konuşmamak eve gitmemek nedir? Sizin çocuğunuz gece eve gelmese polise gidersiniz eminim. Burda bunları okuyan genç kızlara olmadık akıllar vermeyin.
Genç kız derken .29 yaşında ayaklari üzerinde duran bir kadından bahsediyoruz.18 yaşında ergen kızlardan değil. Anne zaten evladını görmezden geliyor ki . Ebeveyn olmak demek çocuğunuza her an karışabilirsiniz demek değildir. Benim çocuğum bana haber vermezse telefonumu acmzasa bir şey geldiğini düşünürsem.Polise haber veririm .Annenize haber vermeyin . Ortadan kaybolsun demedim.Annesime haber verdikten sonra annesi aramaya rahatsız etmeye başladığı zaman " anne şuan beni rahatsız ediyorsun biraz daha ararsan telefonuma kapaticamm' bunun gibi ..

Siz bütün hayatınızı korkudan kendinizi eve kapatıp, sosyalleşmeden, gençliğinizi yaşamadan geçirdiniz diye herkesin böyle yaşamasını istiyorsunuz anlıyorum ama biz istemiyoruz. Genç kadınlar hayatın tadını çıkarsın istiyoruz. Aileden psikolojik şiddet görmesin, mutlu olsun, gezsin eğlensin. Evlenecekse de bolca zaman geçirdiği adamla hayatını birleştirmek istediği için evlensin, aile şiddetinden kaçmak için kendini başka şiddetlerin kucağına atmasın istiyoruz.

Siz öyle yaşıyorsunuz diye herkes öyle mi yaşamak zorunda .Hanımefendi 10 geç bir saat değil .

Polise gitmem çünkü çocuğum haber verir nerede olduğunu. Haber verdiğinde suratına tükürüp küfür edilmeyeceği için saklamak zorunda kalmaz nerede olduğunu.

Altıma imzamı atarım.

Siz çocuğunuzla düzgün ilişki kurduktan sonra çocuk size çatır çatır söyler nerede olduğunu. Bizimkiler çok geç kalacağımda 1-2 arkadaşın ceplerini bile bilirdi, arkadaşları arayıp rahatsız etmeyeceklerini sadece acil durumda arayacaklarını biliyordum çünkü. Yaşım da konu sahibinden yaşça çok daha küçükken böyleydi.

Evde elde kronometreyle küfredip tükürmek marifet değil, şu anneye kızın akşam ne yapıyor diye sorsak hiç detay veremez eminim.

Siz öyle yaşıyorsunuz diye herkes öyle mi yaşamak zorunda .Hanımefendi 10 geç bir saat değil .
Herkes öyle mi yasasn dedim ben cunlemi gosterirmsnz siz neden kendi gorusunuzun dışındaki görüşleri kabul etmiyorsunuz anlamadm herkes fikrini söylüyor konu sahibi de fikir istemiş sizene

Siz bütün hayatınızı korkudan kendinizi eve kapatıp, sosyalleşmeden, gençliğinizi yaşamadan geçirdiniz diye herkesin böyle yaşamasını istiyorsunuz anlıyorum ama biz istemiyoruz. Genç kadınlar hayatın tadını çıkarsın istiyoruz. Aileden psikolojik şiddet görmesin, mutlu olsun, gezsin eğlensin. Evlenecekse de bolca zaman geçirdiği adamla hayatını birleştirmek istediği için evlensin, aile şiddetinden kaçmak için kendini başka şiddetlerin kucağına atmasın istiyoruz.
Bizde bunları istyruz çok güzel anlatmiasiniz öncelikle tşk ederm ama yok şuan böyle değil eeee böyle olmayan bir düzende de ben böyle yasicam ama demek bile bile lades. Maalesef görüyorsunuz kadınlarımız öldürüyor biz kahroluyorz. Annelerde korkuyor ne var bunda. Yani sorum şu annenin korkusu yersiz mi sadece ben bunu diyorm. Kayıp kız denildiği zaman herkes başına kesin bişey geldi diyor artık insanlar korkuyor. Eskiden kayıp denilip iki üç gün sonra bulunurdu haksizmiyim

Evden çıkma denince bara pavyona falan takılıyor zannediliyor herhalde. 😂

Bugün günlük kültür turuna çıkın, eve dönmeniz yine 10u geçebilir, Kapadokya gezisine de mi çıkmayacak insanlar?

Ne olursa olsun insanın yüzüne tükürülmez, köpek gibi davranılmaz. Sokakta covid yüzünden bolca tükürme videoları da izledik, yumrukla cevap veriyor insanlar gidip oturup annesine mi vuracak? 🙄

Bu şekilde davranıyorsanız bu insanı yanınızdan kovuyorsunuz demektir, 30 yaşına gelmiş bireyden bahsediyoruz minik çaresiz bir çocuktan değil.
Ben anne haklı demedm siz nerden çıkardiniz benim annem asla yüzümü tukurmedi on bir de gelsemde tükürme küfür etmez beddua etmez ben kendi fikrimi konustm anneyle ilgili knsmadm ama annesi böyle diye arsız ol demek yanlış geliyor bana. Ben annem için degl kendim için saat onda geldm okudunuz mu yazdıklarımı sadece. Annenin endişesi bu devirde haklı endisenlememek elde degl

Bizde bunları istyruz çok güzel anlatmiasiniz öncelikle tşk ederm ama yok şuan böyle değil eeee böyle olmayan bir düzende de ben böyle yasicam ama demek bile bile lades. Maalesef görüyorsunuz kadınlarımız öldürüyor biz kahroluyorz. Annelerde korkuyor ne var bunda. Yani sorum şu annenin korkusu yersiz mi sadece ben bunu diyorm. Kayıp kız denildiği zaman herkes başına kesin bişey geldi diyor artık insanlar korkuyor. Eskiden kayıp denilip iki üç gün sonra bulunurdu haksizmiyim
Haksızsınız ve annenin korkusu yersiz. Hiç bir kadını baskılayarak, kısıtlayarak kadın cinayetlerinden koruyamayız. Sadece gece çıkan kadınlar mı öldürülüyor sanıyorsunuz?

Ha yani öldürülen kadınlar sokağa çıktıkları için ' annelerinin sözünü dinlemedikleri için öldüler, öyle mi? Bı nevi hakettiler ve anneler de sokağa çıkan bekar kızlarının yüzüne tükürme ve eve kapatma hakkını kullanabilirler bu durumda size göre doğru mu anlamışım? Açıp haberleri bir okuyun kaç kadın sizin zannettiginiz gibi gece sokakta tanımadığı insanlar tarafından , kaç kadın güvendiği insanların çatısı altında gün ortasında öldürülmüş bı sayın isterseniz, çok şaşıracaksınız

Son düzenleme:
Ben anne haklı demedm siz nerden çıkardiniz benim annem asla yüzümü tukurmedi on bir de gelsemde tükürme küfür etmez beddua etmez ben kendi fikrimi konustm anneyle ilgili knsmadm ama annesi böyle diye arsız ol demek yanlış geliyor bana. Ben annem için degl kendim için saat onda geldm okudunuz mu yazdıklarımı sadece. Annenin endişesi bu devirde haklı endisenlememek elde degl

Bakın buradan rastgele birkaç isim seçip aratın. Nerede ne zaman kim tarafından öldürülmüş bir bakın lütfen.

Kızınızı koruyacaksınız karşınıza alıp tehlikeli insanlar nasıl anlaşılır, tehlikeden nasıl kaçılır anlatacaksınız, hayır demeyi öğreteceksiniz.

Hatta kızınız kötü durumda etrafına sezdirmeden nasıl size haber verecek (evet şifre belirleyenler bile var) planlayacaksınız.

Öldürülenlerin bir çoğu anne babası kızar diye tehlikeden kaçmayan, yardım isteyemeyen, hiçbirşeyini anlatmayanlardan oluşuyor.

Bu konu sahibinin annesinden beter davranıp cep telefonuna takip uygulamalarını zorla indiren, markete gittiği için bağıranlar da var. Ne yapıyorlar biliyor musunuz? Cebi yurtta bırakıp gece gece Allah bilir nereye gidiyorlar. Birşey olsa müdahele etme şansınız hiç yok, yol kenarında 3 ay sonra bulunur artık. 😰

Güven esastır derim.

Herkes öyle mi yasasn dedim ben cunlemi gosterirmsnz siz neden kendi gorusunuzun dışındaki görüşleri kabul etmiyorsunuz anlamadm herkes fikrini söylüyor konu sahibi de fikir istemiş sizene
Siz fikir vermemisiniz ki .konu sahibi ben dışarı çıkmak istiyorum.Annem böyle davranıyor .Ne yapmam lazım diye sormuş.İste saat 10 yeterli bir saat ben zaten 10 dan önce cikmiyorum.Cikanlar öldüruluyor .Bizene hanımefendi sizden sizin yaşantınızdan .Konuyla ilgili verilebilecegin destek öneri varsa buyrun.Burda gelipte ahlak bekçiliği yapmayın

Son olarak anıt sayacını koymuş arkadaşlar, onun yorumunu yapayım.

Babası kocası sevgilisi öldürüyor kadınlarımızı.

Yani anne olarak manyak birini reddetme özgüveni kızına verebileceğiniz en büyük hediye.

X