bu yaşta bebek ile okulu birlikte yapabilir miyim sizce değer mi?? iş imkanı vs... :(((

Rossella

♡^♡♧○
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2016
1.079
831
kızlar merhaba... 27 yaşındayım. Hep okul hayatımda yanlış bölümler tercih yaptim ailem ve çevrem yüzünden oldu şimdi 1 tane 2 yıllık 1 tane de 4 yıllık mezunum ama ikisiyle de iş bulma imkanım yok. kpss den ataması zor.... özel sektörde sevebileceğim bir iş yapmak istiyorum ama o da yok. diplomalarım özel sektörde de bana iş imkanı sunmuyor maalesef.. 7 aylık evliyim 1 buçuk aylık hamileyim evde ruhum daralıyor kızlar.. eşim öğretmen bende öğretmen olmak istiyorum eşimde okumam için desek veriyor bana... ... ygs ye girdim sorular kolaydı ama sınavda tuvalet sıkıntısı yaşadığım (hamilelikte çok tuvalete gidiyorum) için biraz iyi geçmedi... Okul öncesi öğretmenliği istiyordum ygs 5 den 250 almışım maalesef yetmiyor.. okuldan da 52 puan geliyor. 302 oluyor yetmiyor... 2 yıllık çocuk gelişimi okan üni tam burslu geliyor ve üni bize dolmuş ile 30 dk uzaklıkta... 2 yıllık okuyup kreşlerde çalışabilir miyim kızlar hem ilgi duyar oldum çocuk gelişimine karşı sürekli o tarz kitaplar alıp okuyorum.. eşim sonra dgs ile geçersin belki diyor... 4 yıllık okuyup kpss ile atanırsın diyor.. bi de hamileyim nasip olursa kasımda bebek bekliyoruz... zor olur mu sizce bebek ile okul..

bnce bebkle zor cnm bebeğin 4 5 yaşına gelse belki olur ama bebekle zor gbi duruyor

Bu arada evlenip eşimin atandığı şehre geldim istanbul"un dibinde Kocaeli de yaşıyorum... benim ailem bana çok düşkün olduğu için babam emekli diye buraya taşındılar 7 yıl burada duracağız diye ve bebeği bir kaç saatlik anneme bırakırım gönül rahatlığı ile ama yine de zor olur mu sizce

bence çocuğu doğurana kadar evde sınava tekrar sağlam bir şekilde hazırlan. çocuk doğar zaten sınava girersin. okul başlayana kadar bebek yaşını doldurur. böylece sorun kalmaz. hem 4 yıllık kazanırsın.

valla kimse size yapamazsın diyemez ki,
bu konuda çok başarılı örnekler var.

kimler kaç yaşında neleri başarıyor.

bizzat bir arkadaşım kucağında bebeğiyle derse gittiği bile olmuş, anlatıyor, zor olmuş ama olmuş yani.

ben yapamazdım gibi geliyor ama, ne yalan söyleyeyim :)

cesaretiniz ve azminiz için tebrik ederim çocuk gelişimi okumanız her türlü size fayda sağlar, çalışsanız da çalışmasanız da eğer bebeğine bakacak varsa hiç kaçırmayın elbette her şeyin bir bedeli var mutlaka bazı zorluklar olacak ama maddi manevi faydasını göreceksin kendini yetiştireceksin

Zor olur ama olur. İstedikten sonra her şey olur. O sizin hırsınıza bağlı bişey.

İki yıllık mezunları öğretmen olabiliyor mu bilmiyorum.

2 yıllık çocuk gelişimi düşünüyorsanız atatürk üniversitesi açıköğretim fakültesine sınavsız 2. üniversite kapsamında kayıt olabilirsiniz, uzaktan eğitim çok daha kolay olacaktır örgün e göre, hem o esnada sıkı ders çalışıp 4 yıllığa da geçiş yapabilirsiniz.
bu arada diğer sınavsız 2. üniversite programlarına da bakın, anadolu, atatürk ve istanbul üniversitesi uzaktan eğitimde birsürü program var. ben de 34 yaşında evli çocuklu olarak 2. üniversitemi okuyorum ve bir yandan da mezun olduğum lisans programının formasyonunu alıyorum. isteyince çok da güzel oluyor :KK51:

Bencede çok zor keşke işinizi tam elinize alınca evlenseydiniz yada çocuğu keşke biraz erteleseydiniz. Üzüldüm halinize yaparsanız bile çok yorucu olur gibi.

2 yıllık çocuk gelişimi düşünüyorsanız atatürk üniversitesi açıköğretim fakültesine sınavsız 2. üniversite kapsamında kayıt olabilirsiniz, uzaktan eğitim çok daha kolay olacaktır örgün e göre, hem o esnada sıkı ders çalışıp 4 yıllığa da geçiş yapabilirsiniz.
bu arada diğer sınavsız 2. üniversite programlarına da bakın, anadolu, atatürk ve istanbul üniversitesi uzaktan eğitimde birsürü program var. ben de 34 yaşında evli çocuklu olarak 2. üniversitemi okuyorum ve bir yandan da mezun olduğum lisans programının formasyonunu alıyorum. isteyince çok da güzel oluyor :KK51:

benim eşim de uzaktan eğitim sosyal hizmet lisans programına başladı bu sene.
çok memnunuz :) 31 yaşında üniversiteli oldu.

benim eşim de uzaktan eğitim sosyal hizmet lisans programına başladı bu sene.
çok memnunuz :) 31 yaşında üniversiteli oldu.

ben başlarken, sınıfta bana teyze diyecekler sanıyordum :KK70:
bir gittim benim teyzem amcam yaşında insanlar var :) millet hep auzef ten 2. üniversite olarak tarih coğrafya v.s. okuyorlar, evli çocuklu koskoca kadınlar, kelli felli adamlar :KK66:
formasyonda keza öyle, 40 lı yaşlarında insanlar var, bi de bu 40 yaş üstü grup, 22 yaşındaki gençlerden daha çalışkan :KK70:

İstediğiniz bölümle ilgili pek bilgi sahibi değilim ama son düzenlemelerle birlikte hiçbir önlisans mezunu öğretmenlik yapamaz, en az lisans mezunu olmalı diye biliyorum ben.

2 senelik başlar, üzerini okursun canım bu devirde imkansız diye bir şey yok. Bebişle de yaparsın, yapamadığın yerde devamsızlık hakkını kullanırsın, arkadaşlarınla paslaşırsın, bursluluk şartlarına göre okulu dondurursun, devam durumunu hocalarınla konuşursun vs vs bir yolunu bulursun. Yeter ki iste.

(Açık öğretimi değerlendirsen varsa bölüm? O daha kolay olur tabi)

4 yillik universite istiyorsan seneye hazirlan.
Dgs ile gecis yapmak zorlasti ayrica okullar yine 1. siniftan baslatiyormus yani bosuna zaman kaybetmis oluyorsunuz.
Ozel okullarda devam zorunlulugu olabiliyor dogum yap, okula git bunlar sizi gercekten zorlar.

Yapilir tabi niye yapilmasin.ama ben ogretmenlik mezunu olmama ragmen 3 yilsir kpss illetiyle ugrasiyorum.uctetli ogretmenlik yaptim kolejde calistim.ha diyincede atanilmiyir.heleki kpss sinavini kazanip atanmak sistemli bir calisma gerektiriyor.sorulari uzaydan soruyorlar artik.buda bi gercek
2 yillik bitecek 4 yila cikarttiniz diyelim 2 yilda ordan.sonra atama derdi var...kac yil surer orasida muallak.
Heba ederim ugrasrim diyorsaniz buyrun derim ama hemen meslek istiyorsaniz 2 yillik atamalari iyi olan baska bolumlerle daha kisa yoldanda meslek sahibi olabilirsiniz

Ben de uniyi cocukla okudum mutlaka zor ama imkansiz degil.. Simdiki aklim olsa sinif ogretmenligi icin ugrasir okurdum diger alanlara gore alimi cok iyi ve bikac yakinim var sinif öğretmeni yarim gun ile 2500 maas aliyorlar ve cok rahatlar.. Keske ygs puanin daha yuksek olsaydi...

kızlar merhaba... 27 yaşındayım. Hep okul hayatımda yanlış bölümler tercih yaptim ailem ve çevrem yüzünden oldu şimdi 1 tane 2 yıllık 1 tane de 4 yıllık mezunum ama ikisiyle de iş bulma imkanım yok. kpss den ataması zor.... özel sektörde sevebileceğim bir iş yapmak istiyorum ama o da yok. diplomalarım özel sektörde de bana iş imkanı sunmuyor maalesef.. 7 aylık evliyim 1 buçuk aylık hamileyim evde ruhum daralıyor kızlar.. eşim öğretmen bende öğretmen olmak istiyorum eşimde okumam için desek veriyor bana... ... ygs ye girdim sorular kolaydı ama sınavda tuvalet sıkıntısı yaşadığım (hamilelikte çok tuvalete gidiyorum) için biraz iyi geçmedi... Okul öncesi öğretmenliği istiyordum ygs 5 den 250 almışım maalesef yetmiyor.. okuldan da 52 puan geliyor. 302 oluyor yetmiyor... 2 yıllık çocuk gelişimi okan üni tam burslu geliyor ve üni bize dolmuş ile 30 dk uzaklıkta... 2 yıllık okuyup kreşlerde çalışabilir miyim kızlar hem ilgi duyar oldum çocuk gelişimine karşı sürekli o tarz kitaplar alıp okuyorum.. eşim sonra dgs ile geçersin belki diyor... 4 yıllık okuyup kpss ile atanırsın diyor.. bi de hamileyim nasip olursa kasımda bebek bekliyoruz... zor olur mu sizce bebek ile okul..

Bebek bakiminda yardimci olabilecek birisi varsa okula gittiginde falan neden olmasi, yeterki istek ve motivasyon olsun. Bence hazir esinde destek veriyorken vede burslu kazanmisken okumani tavsiye ederim. Ileride duruma gore dikey geci bile yapabilirsin , gencsin ve isteklisin yapamazsin diyenleri dinleme elbetteki cok zor olur zaten bebegin ilk zamanlari hic baska ugrasin olmasada acemilik yasayacagin zamanlar ama sen yinede vazgecme.
Kesinlikle kayit yaptir ve burslu egitiminden yararlan derim.

İstediğiniz bölümle ilgili pek bilgi sahibi değilim ama son düzenlemelerle birlikte hiçbir önlisans mezunu öğretmenlik yapamaz, en az lisans mezunu olmalı diye biliyorum ben.

2 senelik başlar, üzerini okursun canım bu devirde imkansız diye bir şey yok. Bebişle de yaparsın, yapamadığın yerde devamsızlık hakkını kullanırsın, arkadaşlarınla paslaşırsın, bursluluk şartlarına göre okulu dondurursun, devam durumunu hocalarınla konuşursun vs vs bir yolunu bulursun. Yeter ki iste.

(Açık öğretimi değerlendirsen varsa bölüm? O daha kolay olur tabi)

muhtemelen okul oncesi ogretmeninin yanindaki yardimci ablalardan olabilir 2 yillik egitimle

X