Bu yolun sonu nereye çıkar..? son durumum

dinlediği hocalar öyle diyormuş:) çocuk 6-7 yaşına geldimi babada kalmalıymış..
O gün geldiğinde elsiz ayaksız verecekler çocuğu sana. Şimdi bakma, aba altından sopa gösteriyorlar. Daha çocuk bile yok meydanda, komik. Ne yılanlar ya, şimdiden o günü hesap edip göz korkutuyorlar. İşim gereği çok hikaye duydum böyle, dertleri çocuk mocuk değil, çocuğun anası direkt. Çocuğu kadın zaptetme aracı olarak görüyorlar.

Bana bunu söylediğinde sustuğumumu düşündünüz? Doğrunun bu olmadığını cahil cahil hocaları dinlememesi gerektiğini biçok örnekle anlatıyorum.Ama anlıyormu? hayır.Yok acun ayrılmış bak kızın başına neler gelmiş..saçmasapan bir sürü cvp.Bende bi süre sonra laf anlatmayı bırakıyorum.Bu arada eşimi dışarda görseniz Aa ne kibar adam dersiniz efendi vs. bazı gerçekler evlendikten 2-3 ay sonra açığa çıktı.Aileside hakeza öyle..ya ne kadar iyi insanlar düşünceliler..her cuma akrabalarını arar büyüklere hürmet ederler.Gelin görünki iç yüzlerinde dedikodudan başka bişey yok.yada kıyas..sürekli herşeyi herkesi kıyas..Onların yanındada söylüyorum helede çocukları kimseyle kıyaslamamalı çok yanlış vs.. ama hıhı deyip devam ediyorlar.Çünkü onların normali bu.

ay çok özür dilerim de acundan boşandıktan sonra neler gelmiş şeymanın başına kadın mis gibi nafakasını alıyor dünyayı geziyor daha ne olsun he kızının velayetini vermek isteyen de oydu..

ay çok özür dilerim de acundan boşandıktan sonra neler gelmiş şeymanın başına kadın mis gibi nafakasını alıyor dünyayı geziyor daha ne olsun he kızının velayetini vermek isteyen de oydu..
melisadan bahsediyor bak annesinin sevgilisi var o kocasının parasını yiyor halâ.çocuk o kadındamı kalmalı şimdi diyor..Genellememek gerektiğini bi çocuğun herzaman anneye ihtiyaç duyacağını söylüyorum bende.Sabit fikirli birinin düşüncesi değişmez.Bu arada bu sürede ikimizde çocuk istemedik zaten. İlk aylar yaşadığımız tartışmalardan sonra sürekli bana bide çocuk olsa nolur gibi sözler demişti.Yani her çiftin yaşayacağı sıradan tartışmalardı ilk zamanlar alışma süresi vs.. Ailesininde dediği gibi X çok pimpiriklidir biraz zordur demişlerdi başka bi konuda.Düşünsenize adam yeğenleriyle mutlu annesiyle mutlu..bana ahh keşke bekar olsaydım ne rahattım dedi geçen gün..Sanırsınız ben neler yapıyorum ona.. 33 yaşındaydı evlendiğinde eşim.Geç evlenen bazı adamların bekarlığa alıştıktan sonra evliliği kabullenmeside zor olabiliyor.Çok rahat bi bekarlığı olmuş gezmesi tozması arkadaşları vs..bana evlenmeden önce yansıttığı farklıydı malesef..

Adamın kendini kiyasladigi kişide Acun yanlız

Desinler ne olacak? Köpeğin duası kabul olsa derler, veya beğenmeyen küçük oğluna almasın, atasözü çok birini koyuver. İnsanların ne düşündüğünün senin hayatının mahvolmasına etkisi yok. Senin yaptıkların/yapacaklarının etkisi var ama. Kendine çok zarar veriyorsun ama bir nebze anlayabiliyorum, hem baba evinde hem koca evinde değer görmemişsin fıtrat olarak da naifsin. Çocukluktan beri kafana işlenen gizli duvarları yeni yeni fark ediyorsun daha. Ailen eski kafalı düşünüyor çoğunluğun ailesi öyle, aman aman büyük bir engel değil bu (kafandaki sanal duvarlardan biri sadece). Senin rahatladığını görürlerse üzülmeyi bırakırlar. Gençsin eğitimlisin hayatını çizmek senin elinde, kafandaki sanal duvarları yık. Ben buyum sevmezseniz sevmeyin bu olmaya ve bu şekilde davranmaya devam edeceğim deme özgüveni o kadar güzel bir his ki.

matem eski konularından da bildiğim kadarıyla sen bu durumu değiştirmeyeceksin, bu durum içinde kalmayı seçiyorsun, o bel bağladığın sınav da kötü geçecek. kahin olduğum için söylemiyorum, sadece kendini sabote etmeye devam edeceksin bunu biliyorum. hepimiz sana boşuna yazıyoruz.

Sizi yorumlarınızdan tanıyorum kendini yetiştirmiş güzel insansınız. İlk gençliğinizde siz de yaşamışsınız, düzgün insanların böyle saçma sapan ilişkilerle uğraşmak durumunda kalması ne kadar üzücü. Memlekette yaşını başını almış koca koca insanlar niye böyle ruh hastası ya. Sizin hatalarınızı yaşınızın küçüklüğüne tecrübesizliğinize verip yol yordam göstermeleri gerekirken siz onları idare etmek zorunda kalmışsınız. Ben böyle insanları şeklen büyüyüp kocaman olmuş ama hala çiğ, olgunlaşmamış ham meyvelere benzetiyorum. Kekremsi oluyorlar, tat vermiyorlar ama kocamanlar ve hayatımızda yer kaplıyorlar.

Sizin konularınızı her okuduğumda içimi büyük bir sıkıntı ve sinir kaplıyor. Hem konularınızdan hem de sizin bu tavirlarinizdan.

Nasıl tavsiyeler istiyorsunuz ki? Insanlar size neler yazdi burada ne denilebilir ne yapilabilir artik ben bilmiyorum.

Bence size verilecek tek tavsiye şimdiden 2022 kpss ye calismaya baslayin.90 üstü alıp atanirsiniz umarim.

Zeka seviyesine bak şeyma gibi extreme örnekleri gerçek hayattakilerle kıyaslamak ve karşıdakinin bu numarayı yiyeceğini düşünmek şeytan diyor yap bir çocuk hadi al albiliyorsan de. bir kamyon hoca yığsın isterse hangi güç alabilir çocuğu acaba.

Benim kv de takıntılidir psikatri ilaçları kullanıyor 2 günde 1 beşik.agriuor diyip 2 gün yatar hastalığına diyecek bişeyim yok ben en başından beri devamli arayan biri değildim ne zaman arasam tl kapalıydı veya açmadı kp arayinca uyuyor basi ağrıyor diyor bi kaç defa denk geldik öyle sonra da hep ilk önce kp ararim ama şunu fark ettim kv beni hiç aramıyor her zaman eşimi arıyor belki görevdeyse beni arar oğlumu aradım görevde mı diye sorar sonra ben kp arayinca dedim kv musaitse konusayim bana trip attı beni aramiyosun diye Bende ne zaman arasam başınız agridigi için uyuyorsunuz müsait olunca siz beni ararsiniz diye dedim bide eşim bi kere söyledi sen evdekileri aramiyormussun diye ona da annen seni arıyor ama beni hiç aramıyor ben aradigim zaman her zaman yatıyor basi ağrıdığı için dedim artık bunun lafini bile etmezler başta ben çok telefonla konuşmayı sevmiyorum eşimde biliyor kendi ailemle bile cok sık konuşmam genellikle annem arar ama bu eşleri hiç anlamıyorum senin eşin senin ailesine davrandigin gibi davranıyor mu sürekli arayıp halini hatrini sormuyor mu ki senden böyle bi beklenti içerisinde bide arayıp ne konuşacaksak aynı değişik bisi yok ama şunu fark ettim kv benden oğlunu kıskanıyor benim eşimi anneannesi büyüttüğü için annesine aşırı düşkünlüğü yok

belki de güzel geçecek ne biliyorsunuz

Kendi aileniz nasıl size sahip çıkar mı destek olur mu bence çoluk çocuk olmadan boşanın yolunuza bakın eğitim iş güç sahibi olun el alemin kahrı çekilmez

Evet bu tarz aileler insana özgüvenini kaybettiriyor gerçekten bende benzer durumları yaşıyorum üniversite mezunuyum iş güç sahibi olamadım tek çevrem eşimin ailesi ama yine de yaranamıyorum 2 çocuğum var evliliğimi yıkmak istemiyorum çocuklarımı yalnız büyütemem bu hayatta yalnız kalamam gibi geliyor

Benim de eşimle olan her kavgamın sebebi ailesidir

çözüm illa ayrılmak değil senin gibi çok bu şekilde istekleri bitmeyen insanlarla yaşayanlar var. Bende aynıydım ama bir yerde tahammül bitiyor ve çözümü tek ayrılmakta değil insan neden yuvamı bozayım diyor sanki tekrar evlenince daha mı düzgün olacak...
benim hayat mottom huzur vermeyene huzur vermem
o yüzden değişim sizin içinizde olacak. Bana huzur vermeyene huzur vermem deyip Allah tan başka kimseye boyun eğmezseniz özgürlüğünüzü ele alırsınız. siz değişmezseniz bitmez insanların eleştirileri beklentileri

Karşı tarafa bu kadar yaranmaya çalışıp takdir beklersen hiçbir yere varmaz sorun tamamen sende insanlarda değil banane deyip kendi hayatına bakamıyorsun

sizin belkide yanınızda olan merhametini hissettiğiniz bi eşiniz vardı..ben bunun bile eksikliğini hissediyorum.Eşim yanımda olsa bana biraz güç verseydi bende göze alırdım belki..ama üzgünüm çocuğum olsa bu sefer torunumuzu bize göstermiyor haftada bir zor görüyoruz diye söylenecekler.Yani bunun sonu yok..Eşime güvenimi kaybettiğim an, beni her canı istediğinde nasıl yapayalnız bıraktığını gördüğümden beri yüzleşiyorum kendimle.Malesef bu yolda yalnızım...Bazen eşimin gelip sarılması bi iki yakın davranmasıyla teselli etmişim kendimi.Oysa en başından beri bana yabancı gibi davranan, babasının aldığı evde rahat rahat oturan gelin moduna koyan o..meselâ her ay adet olduğumda biraz sancılı ağır geçse ne var yani kaç milyon kadın hasta oluyor bi senmi böylesin demişti bana.orda bile şevkatini hissedemedim.Hep hata kusur bende.ama hep..... aralarda gördüğüm sevgi kırıntılarına kanmışım anlayacağınız.Gerçek sevgi böyle değildir biliyorum.Gerçekten seven bi adam eşini ailesinin karşısına alıp benim düştüğüm duruma asla düşürmez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…