Bu yüzden ayrılık düşünülebilir mi?

psiqo

...........
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2008
2.513
18
39
iyi akşamlar.bi konuda fikrinizi öğrenmek istiyorum.
ben nişanlıyım.evlendiğimizde nişanlımın ailesi aynı apt da oturmak istiyor.
bense bu konuda titizim.yolumuz hep ayrı olsun istedim.sorun çıkcağını düşündüğüm içib.etrafımdaki örneklerde bunu hep tetikledi.
konuyu nişanlımla konuştum.fikrimiz uyuşmuyor.hazır ev varken niye kirada oturalım diyor.düşüncen saçma geldi diyor bana.
benide onun bu düşüncesi korkuttu.bende istemem demedi çünkü.
belliki onun için sorun yok
napmalıyım?

benimkinin kafasındanmış. hazır ev var kardeşim bizde kalsın diyor bizimkide.
bilmiyor ki kendi evde yokken evde ben oturacağım o evin her işini ben göreceğim o evde kaynımdan ben srumlu olacağım.

canım ya aynı apartmandan bikaç ev alanların niyeti çoluk çocuk hep beraber oturmak zaten. nişanlının ailesini ve senin dayanma sınırlarını bilemem ama ben asla yapamazdım. bazıları abartarak yemeyi içmeyi beraber yapar sadece uyumaya evlerine giderler. nasıl bi aile yapısına sahipler ve aranızda sorun oldu mu hiç?

benimkinin kafasındanmış. hazır ev var kardeşim bizde kalsın diyor bizimkide.
bilmiyor ki kendi evde yokken evde ben oturacağım o evin her işini ben göreceğim o evde kaynımdan ben srumlu olacağım.
neden anlamıyolar bizi bu konuda.
halbuki ayrı olsa sorun olmıcak
napmalıyım ya:KK43:

ben de size katılıyorum....ne yapın edin nişanlıyı ikna edin.... benim de oğlum var evlenecek yaşta ama ben oğlumla aynı binada oturmaya hiç sıcak bakmıyorum...bu kızım için de böyle.....
çocuklarımın aynı şehirde olması beni mutlu eder ama aynı sokakta olmasınlar mümkünse....

onlar bizim çocuklarımız olmuş olsalar da yuvadan uçup kendi hayatlarına yol alacakları için hem onların mutluluğu hem de bizim huzurumuz açısından evleri yolları ayrı olmalı....varsa elimizde oğlumuz için yapılmış bir evimiz onu kiraya veririz ordan aldığımız kirayla da onlara istedikleri yerden bir ev tutarız.. herkes mutlu mesut yaşar.....

aklın yolu birdir.....ne olursa olsun çok yakın oturmak hele ki aynı binada oturmak hiç tasvip etmediğim birşeydir....illa ki sorun yaşayıp huzursuzluk çıkması gerekmiyor...............allah size de ikna etmeyi nasip etsin....

Son düzenleme:
canım ya aynı apartmandan bikaç ev alanların niyeti çoluk çocuk hep beraber oturmak zaten. nişanlının ailesini ve senin dayanma sınırlarını bilemem ama ben asla yapamazdım. bazıları abartarak yemeyi içmeyi beraber yapar sadece uyumaya evlerine giderler. nasıl bi aile yapısına sahipler ve aranızda sorun oldu mu hiç?

evet birbirlerine çok bağlılar.bide baba oğul işleride bir.
oyüzden babası aynı aptda çocuklarıyla oturmak istiyor.
ama bende yapamam diyorum.napcağımı şaşırdım.
çok seviyorum ama herkes ilerde sorunlar olunca görürüm seni diolar.
şimdi sorun yok aramızda.
ama böyle düşündüğümü bilseler kesin kötü gelin olurum

canım sen ıkna etmeye bak ama sanırım ne yaparsan bos olur
bana kalırsa ne aılesı ıster ne de kendı ..

kırada bı ev tutup dıger evın kıra parasıyla odesenız kırayı
kendı evınzden farkı olmaz
bunu kabul edermı acaba nısanlın:uhm:

ben de size katılıyorum....ne yapın edin nişanlıyı ikna edin.... benim de oğlum var evlenecek yaşta ama ben oğlumla aynı binada oturmaya hiç sıcak bakmıyorum...bu kızım için de böyle.....
çocuklarımın aynı şehirde olması beni mutlu eder ama aynı sokakta olmasınlar mümkünse....
onlar bizim çocuklarımız olmuş olsalar da yuvadan uçup kendi hayatlarına yol alacakları için hem onların mutluluğu hem de bizim huzurumuz açısından evleri yolları ayrı olmalı....varsa elimizde oğlumuz için yapılmış bir evimiz onu kiraya veririz ordan aldığımız kirayla da onlara istedikleri yerden bir ev tutarız.. herkes mutlu mesut yaşar.....
aklın yolu birdir.....ne olursa olsun çok yakın oturmak hele ki aynı binada oturmak hiç tasvip etmediğim birşeydir....illa ki sorun yaşayıp huzursuzluk çıkması gerekmiyor...............allah size de ikna etmeyi nasip etsin....kafamçokkarıştı

ayy ne güzel sölemişsinizzz.süper anlayışlısınız.
ama bellki bizim sorun olacak.anlaşamıyoruz bu konuda.
ben istemiyorum.
oda beni arada bırakcan diyor.
ikna olsa bile oda istediği için içi buruk olcak
ben seviom katlanim desem başıma gelince naparım bilmiom

Hazır ev varken kiraya çıkmak pek mantıklı olmayabilir..
Pek çok kimse böyle durumlara sıcak bakmaz..Orası kiralık bir daire olsa tamam da..
Böyle durumlarda çok zor ikna edilir erkekler..
Sende dengeni iyi kurarsın..mıncık mıncık içi içe olmazsınız..
ılerisi için kayınvalidenin yakın olması mantıklı birşey aslında..
Bebiş olunca..Bakacak,göz kulak olacak yakın birisi gerekecek..
Önemli olan denge....

canım sen ıkna etmeye bak ama sanırım ne yaparsan bos olur
bana kalırsa ne aılesı ıster ne de kendı ..
ikna olması için biraz benle aynı düşünmesi lazım ama oda istiyo korkarımki
kırada bı ev tutup dıger evın kıra parasıyla odesenız kırayı
kendı evınzden farkı olmaz
bunu kabul edermı acaba nısanlın:uhm:
ya dediğin gibi olurda.ailesi bunu kabul etcek gibi değiller.benden soğurlar kesin.
nişanlımda arada kalcam die dertleniyor zaten

pekı aılesıyle aran nasıl herseye karısan tıp ınsanlarmı
belkı aradakı mesafeyı koruyabılırsenız ve sen tavrını ortaya koyarsan bı sorun cıkmayabılır de

kaç yaşında canım kaynın. kusura bakma ama senin açından hiç sağlıklı gelmedi bana. ne yap ne et kabul etme

aynı binada olmak bu kadar mı kötü :S

bence kötü.etrafımdak insanlardanda hep olumsuz şeyler duydum.
evimde rahatça istediğim kıyafetlerle dolaşamam.biri gelse saygısızlık olur.
yemeği bizle yemek isteyebilirler sık sık.
çok fazla özelimiz olmaz.
sevincimizde kavgamızda anında duyulur.
bunun gibi bi dünya sorun bana göre

Herkes sorun yaşayacak diye birşey yok..
Kayınvalidenle anlaştıktan sonra bence sorun olmaz..
İlle de mesafe istiyorsan bunu aynı apartmanda da sağlayabilirsin
Ama aranızda sorun varsa ille de oturmam diyosan nişanlını ikna etmeye çalış.

aklın yolu birdir.....ne olursa olsun çok yakın oturmak hele ki aynı binada oturmak hiç tasvip etmediğim birşeydir....illa ki sorun yaşayıp huzursuzluk çıkması gerekmiyor...............allah size de ikna etmeyi nasip etsin....

keşke herkes sizin gibi olsa vereliniortak

sen nişandan önce bunların aile yapılarını bilmiyormuydun? bi nevi kabullenmiş oldun o zamandan. klişe bi şekilde önce nişanlınla konuş diyeceğim ama onu da yapmışsın. alıntı yaptığım üstteki mesajdaki gibi bi çzöüm olabilir onu kiraya versinler ayrı ev tutun. yada bi süre dene olmazsa öyle yaparsınız belkide çok iyi anlaşırsın.

senin tek yapacagın şey nişanlını bir şekilde ikna etmek..
aynı binada olunca yatmadan yatmaya evinize çekilirsiniz,ve buda hiç hoş olmaz,hele yeni evli çiftler için...herkes kendi evini yerini bilsin..

pekı aılesıyle aran nasıl herseye karısan tıp ınsanlarmı
belkı aradakı mesafeyı koruyabılırsenız ve sen tavrını ortaya koyarsan bı sorun cıkmayabılır de
ailesiyle aram iyi beni seviolar bende onları.
nekadar mesafeyi korusamda sonuçları oğulları bi alt kat yada üst katta olsa nekadar mesafeli olurki

kaç yaşında canım kaynın. kusura bakma ama senin açından hiç sağlıklı gelmedi bana. ne yap ne et kabul etme
kaynın derken canım anlamadım

X