Buda benim KARATAY DİYETİ günlüğüm olsun

Tip2diyabetli

Guru
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2010
122
76
Merhaba arkadaslar,

Benim hormonal bi sıkıntım olmamasına ragmen zayıflayamama spor yaptığımda bile terleyememe problemim var bütün kontrollerim yapıldı ama bişey cıkmadı metabolizmam cok yavaş ve uzun süre önce pankreas ameliyatı geçirdim kronik olmasada şeker problemim var. Tabi bunlar birlesince bide üzerine üniversite yurt hayatı eklenince bana fazladan bi 20 kilo olarak geri döndü suan 70 kiloyum daha önce karatay kitabını okudum ama başlamamıstım dukan yapmaya calıstım ama ondada hiç bi değişiklik olmayınca hep yarım kaldı diyetlerim. Canan hocanın diyeti biraz daha sağlıklı yaşam üzerine olunca tekrar kitabı okuyup yapmaya karar verdim. Bugün ilk günüm diyeti bırakmamak amaçlı bu topiği açayım dedim. İnşallah devamı gelir.

Sabah
08.00 Kalkınca bi kocaman bardak limonlu su daha sonra şekersiz türk kahvesi içtim.

11.00 kahvaltı
-kuruyemiş(ceviz badem kabak çekirdeği)
-şekersiz çay
-peynir
-2 yumurta
-1 salatalık
-1 parça brokoli ve 2 tane bürüksel lahanası(buharda pişmiş)

İnşallah azimle devam ederim artk bu kilo olayına cok kafam takılıyor cok dikkat etsemde veremediğim icin..

Merhaba arkadaslar,

Benim hormonal bi sıkıntım olmamasına ragmen zayıflayamama spor yaptığımda bile terleyememe problemim var bütün kontrollerim yapıldı ama bişey cıkmadı metabolizmam cok yavaş ve uzun süre önce pankreas ameliyatı geçirdim kronik olmasada şeker problemim var. Tabi bunlar birlesince bide üzerine üniversite yurt hayatı eklenince bana fazladan bi 20 kilo olarak geri döndü suan 70 kiloyum daha önce karatay kitabını okudum ama başlamamıstım dukan yapmaya calıstım ama ondada hiç bi değişiklik olmayınca hep yarım kaldı diyetlerim. Canan hocanın diyeti biraz daha sağlıklı yaşam üzerine olunca tekrar kitabı okuyup yapmaya karar verdim. Bugün ilk günüm diyeti bırakmamak amaçlı bu topiği açayım dedim. İnşallah devamı gelir.

Sabah
08.00 Kalkınca bi kocaman bardak limonlu su daha sonra şekersiz türk kahvesi içtim.

11.00 kahvaltı
-kuruyemiş(ceviz badem kabak çekirdeği)
-şekersiz çay
-peynir
-2 yumurta
-1 salatalık
-1 parça brokoli ve 2 tane bürüksel lahanası(buharda pişmiş)

İnşallah azimle devam ederim artk bu kilo olayına cok kafam takılıyor cok dikkat etsemde veremediğim icin..
Hayirli olsun topigin canim bende suan tam tamina 70.5 kiloyum bende diyete basladim istersen birlikte devam edelim belki hirs yapariz ise yarar :)

bende geldim hadi bismillah deyip başlayalım.:; 73 kiloyum. öle bi diyet listem yok dikkat ediyorum artık diyelim tavsiyelerınz varsa bekliyorum.

bende geldim hadi bismillah deyip başlayalım.:; 73 kiloyum. öle bi diyet listem yok dikkat ediyorum artık diyelim tavsiyelerınz varsa bekliyorum.

Ben her yolu denedim yogurtlu sodalar elma sirkeleri yogurtlu pul biberler ama banamısın demiyo karatay diyeti ne derse onu yapcam bakalım bu sefer umutluyum. İnşallah kilo vericez bu topikte

Öğle yemeği yerine 15.00da yoğurt ve bi avuç ceviz yedim.

Bnde 1 saat once yedim aksam yemegimi pastirmali kepekli makarna ve salata feslegende koydum icine ve kirmizi biber. Insllh bu sefer istikrarli olcam. Sabah ne yiyoruZ.

yarım simit
yarım kırmızı biber
biraz peynir
salatalık
yumurta
bi kaç tane de yaban mersini sende drumlar nasıl

Afiyet olsunnn :kk77:
Ben daha kahvaltımı yapmadım 2 öğün yiyorum sabah uyanır uyanmaz
limonlu ılık su sonrada
sade türk kahvesi ve kuru kayısı
yarım ceviz

Şimdiye kadar 1lt yi geçti içtiğim su normalde hiç böyle içemem ama içtikce icesim geliyo umarım böyle devam edicem. Bu arada canan hocanın 6 ocak 2016 da haber türkte programa konuk olmuş onu izliyorum beynimide onun anlattıklarıyla doldurmaya çalısıyorum:KK48::KK48:

Sabah kahvaltı 10.30
Tereyaglı 2 yumurta
1 dilim peynie
Bir çay bardagı ceviz badem kabak çekirdeği
2 bürüksel lahanası
1 parça brokoli
3 yemek kaşıgı ev yoğurdu
Şekersiz çay

Oglen zeytinyagli dolma ve sarma ara da cevz ve bi kac kuru kayisi bi de kuru incir. Aksam semiz otu yemegi. Tonbalikli salata. Hergun tartiliom nerdeyse ama asil sonucu sali gun ki kilo belirleyecek.

Bugun bozacak gbi oldum diyeti. Sonra dedm ki yeter artik bu kalin bacaklari bu kiloyu tasimaktan yorulmadin mi yemeyerek dedil yiyerek asil kendine iskence ediyorsun dedim

Bugun bozacak gbi oldum diyeti. Sonra dedm ki yeter artik bu kalin bacaklari bu kiloyu tasimaktan yorulmadin mi yemeyerek dedil yiyerek asil kendine iskence ediyorsun dedim

Bende genelde diyete başlayınca amaan nolcak şundan diye ufak tefek seyler yerdim ama 3.günüm şuana kadar paketlenmiş hiç bişey yemedim sağlıksız hiç bişey yemedim karatay kitabının dısına hiç cıkmadım öğünler arasında bile ufacık bişey bile agzıma atmıyorum bu sefer artk bu basen bu göbek gitsin istiyorum umarım bu sefer olcak. Cünkü ne zaman başlasam genelde bi kaç gün sonra bişeylerle bozuyorum. Dün dısarda olmama ragmen ufacık bi kaçamak dahi yok. Ayrıca şeker orucuda yapıyorum

:KK5:Kızlaar... Sizinki nasıl gidiyor? Ben misafirlerim geldi hep dısardaydım ama yinede bozmadım. Bu sefer gerçekten azimliyim
Bnde azimle devam ediyorum. Oglen disardaydim mngal kofte yedim 4 tane 1 dilimden az ekmk aksamda salata yedim sadeve bi de 1 kasik mnti. Yemiyordum kizim zorla agzima sokusturdu.

:KK73::KK73::KK73:Haftasonu gayet güzel geçti sadece kaçamak olarak 5tanecik patates kızartması dilimi yedim ama onada nasıl pişmanım anlatamam. Yinede cok iyi gidiyo. Onun dısında bi kaçamak yok. Yaza fitiz

Sabahları kahvaltım hiç değişmiyo yediğim seyler hep aynı klasik karatay kahvaltısı genelde öğle yemegi yemiyorum. Kahvaltıdan önce bi şekersiz türk kahvesi ve bi tane kuru kayısı yiyorum. 2 saat sonra kahvalı. Kahvaltıdan 4-5saat sonra bi tabak yogurt bi tane salatalık. Akşamda ne yemek varsa ondan veee aksam 8den sonda asla agzıma minick bişey bile koymuyorum. Bol bol su kahve çay

supersin benimde öle bi kaçamağım olmadı bi kaç lokmalık dışında. dün 2.5 km yurudum. aslında 68 e kadr öle spora pek başlamayı düşünmüyordum sadece kısa yürüyüş yaparım diodum ama istediğim gibi veremeyince başladım hafiften. yarın 1 haftam doluyor bakalım kac vermişim. bu arada regl im onun tartıda bi artısı olur mu bilmiyorum.

supersin benimde öle bi kaçamağım olmadı bi kaç lokmalık dışında. dün 2.5 km yurudum. aslında 68 e kadr öle spora pek başlamayı düşünmüyordum sadece kısa yürüyüş yaparım diodum ama istediğim gibi veremeyince başladım hafiften. yarın 1 haftam doluyor bakalım kac vermişim. bu arada regl im onun tartıda bi artısı olur mu bilmiyorum.

O dönemde baya bi ödem oluyo bende istersen bittikten sonra tartıl kilo vermeye engel degil ama ödem canını sıkmasın canım. Ben 3 günde bir 12km ye kadar yürüyorum zaman buldukca bazen daha cok oluyo ama ne yazıkki insülin direnci tiroid bunlar yüzünden ciddi kilolar veremiyorum. Ayda bir kilo bile olsa şükredicem o yüzden böyle devam yaza kadar bakalım işe yarayacak mı yaramasa bile daha sağlıklı olmaya çalışıyorum.

X