Bugün açık açık konuştum

Konu sahibi insanların psişik güçleri yok, böyle yaparsanız yalnız kalırsınız.

Madde madde gidelim.
1) Her beraber dolaştığınız arkadaşınız var, başka bir grupla görüşmeye başlıyor.
2) Başkasıyla bana sormadan dolaştı diye kırılıyorsunuz ama sesiniz çıkmıyor.
3) Etkinliğe gidiyor, kızı kafanızda tamamen siliyorsunuz yine sesiniz çıkmıyor.
4) Artık konuşma yaptığınızda olay zaten bitmiş, bir de çok sevmediğiniz insanlar olduğu ortaya çıkınca ilişki hepten kopuyor.

Sorularım:
1) Bu kızın başkasıyla arkadaş olma hakkı yok mu? İlla sizden izin mi alması lazım?
2) Bu kadar yakındık diyorsunuz, arkadaşlık bitmek üzere neden bir haber vermiyorsunuz? Görüşemiyoruz ne oldu demek niye bu kadar zor?
3) Ben anladım ben anladım diyorsunuz da kız bu durumdan birşey anladı mı?

Şimdi sakın oturup da kimse beni sevmiyor, herkes ihanet ediyor falan demeyin. Kız arkadaşınız asıl burada ihanete uğrayan, kız ne olduğunu anlayamadan yakın bir arkadaşı onu terketti.

Bağımlılığın en kötü tarafı bu, en ufak sorunda hemen terkedilme riskiniz var. Belki de böylesi hayırlıdır, ne diyelim ki biz?

Sizin gibi bir arkadasim vardi lisede. Baskasina selam versem, ayakustu konussam hesap sormaya baslar, trip atardi surekli. Sonra da pisman olur, en yakin arkadasim sensin kiskandigim icin yapiyorum diye acikca da soyler ama hiic degismezdi. Cok yorucuydu benim icin..surekli onu kirdim mi vs diye takar olmustum ben de. Sonra cevremde kimse kalmadigini fark ettim ondan baska. Resmen tek yakin arkim oydu , bir sekilde milleti benden uzaklastirmayi basarmisti. Aslinda birlikte vakit gecirmekten de keyif aldigim, cok kafa ve komik bir kizdi ama artik iliskimiz toksik bir hal almisti. Ne mi oldu, liseden sonra bir daha onunla gorusmedim. O bana trip atmaya devam etti. En son sinirden durduk yere her yerden engelledi vs. Sittin sene gecti hala ortak arkadaslara benim icin hayirsiz vefasiz vs diyormus :) desin valla. Boyle yapmaya devam ederseniz yalniz kalirsiniz. Insan tek bir kisiyle mi arkadas olmak zorunda? Daha az gorusseniz arkadasliginizdan bir sey eksilmez. Aksine ikinize de alan kalmasi saglikli olandir.

Aramakla iyi yapmışsınız. Bence açıklaması gayet mantıklı 😅😅 en azından sevmediğin kişilerin arasına seni zorla çağırmıyor. Kafanıza takmayın

Yazmak istediklerimin, en kibar şekilde ifade edilmiş hali şu yorumunuz 👏🏻
Ya arkadaşlar ne diyorsunuz ben anlamadım. Ne aşkı?! Bu hanım benim en yakın arkadaşımdı. Her gün birlikte yemek yerdik. Her sırrımızı paylaşırdık, kötü günlerimizi birlikte geçirirdik. Birbirimize destek olurduk. Sizin hiç mi böyle bir arkadaşınız yok. Bir gün geliyor pat diye sizinle alakasını kesiyor. Başka insanlarla vakit geçirmeye başlıyor. Yani siz böyle bir durumda nasıl tepki verirdiniz. Üzülmeme anormal bir durummuş gibi tepki veriyorsunuz ama bence üzülmek çok normal bir durum.

Dünkü konumu biliyorsunuz. Bugün arkadaşımı karşıma aldım açık açık konuştum. Meğer benim yerime vakit geçirdiği kişiler arasında birisinden hoşlanıyormuş. Ve o kişiler de benim gayet hoşlanmadığım bir grup. Yani aşk uğruna, hoşlandığı kişiyle vakit geçirmek uğruna artık o kişilerle görüşmek istediğini söyledi. Ben de tamam dedim. Kısacası hanımlar yalnız kaldım. İlave:Ya arkadaşlar ne diyorsunuz ben anlamadım. Ne aşkı?! Bu hanım benim en yakın arkadaşımdı. Her gün birlikte yemek yerdik. Her sırrımızı paylaşırdık, kötü günlerimizi birlikte geçirirdik. Birbirimize destek olurduk. Sizin hiç mi böyle bir arkadaşınız yok. Bir gün geliyor pat diye sizinle alakasını kesiyor. Başka insanlarla vakit geçirmeye başlıyor. Yani siz böyle bir durumda nasıl tepki verirdiniz. Üzülmeme anormal bir durummuş gibi tepki veriyorsunuz ama bence üzülmek çok normal bir durum.
Hoşlandığı kişiyle vakit geçirmek uğruna derken ? Bundan doğal ne var acaba ..ayrica arada sizinle de görüşebilir

Ya arkadaşlar ne diyorsunuz ben anlamadım. Ne aşkı?! Bu hanım benim en yakın arkadaşımdı. Her gün birlikte yemek yerdik. Her sırrımızı paylaşırdık, kötü günlerimizi birlikte geçirirdik. Birbirimize destek olurduk. Sizin hiç mi böyle bir arkadaşınız yok. Bir gün geliyor pat diye sizinle alakasını kesiyor. Başka insanlarla vakit geçirmeye başlıyor. Yani siz böyle bir durumda nasıl tepki verirdiniz. Üzülmeme anormal bir durummuş gibi tepki veriyorsunuz ama bence üzülmek çok normal bir durum.
Benim hiçbir zaman bu denli samimi arkadaşlıklarım olmadı. Kimseyle sırlarımı paylaşacak kadar yakın olmadım. Kimsenin sırrını bilmekte istemedim. Arkadaşlıklarım bozuldu diye hiç üzülmedim. Çünkü kimseye böyle büyük anlamlar yüklemedim.

O yüzden sizi anlayamıyorum. Duygularınızı kocama hissettiğim duygulara benzettim. Ki o bile beni bırakıp çekip gitse, giden bir adamın arkasından ağıt yakacak bir kadın da değilim

Bu yüzden hayatımda 2. şahıslar beni hiç üzemedi

İyide nedir bu yani hoşlandığı bı kişi varmış ayrıca bir grup edinmiş ne var bunda.tamam sorun değil onlarla ayrı gorusursun benimle ayrı görüsursun diyebilirdiniz..neden tamamen bitirmeyi tercih ettiniz arkadasliginizi

İyide nedir bu yani hoşlandığı bı kişi varmış ayrıca bir grup edinmiş ne var bunda.tamam sorun değil onlarla ayrı gorusursun benimle ayrı görüsursun diyebilirdiniz..neden tamamen bitirmeyi tercih ettiniz arkadasliginizi
Benle görüşmeyi bıraktığı için zaten sıkıntı oldu. Ayrı Ayrı görüşmedik.

Hayatta yalnız kalmanızın sebebi başka arkadaş edinmemiş olmanız. Yalnızlığın arkadaşınızın sizden uzaklaşması ile alakası yok.

Hoşlandığı kişiyle olur da yürümezse yine size gelir arkadaşlık için 🙄 yani ben de bu durumları hiç anlamıyorum.Üniversitedeyken 2 yakın kız arkadaşımında sorun yaşayıp sevmediği bir kız vardı.Kız benim sınıf arkadaşımdı benle bir sorun yaşamadığı için sırf arkadaşlarım sevmiyor diye tavır alma gereği duymadım..O 2 arkadaşımla ayrı görüştüm bu kızla ayrı görüştüm.O kızla görüşeceğim diye o ikisiyle arkadaşlığı bitirmeyide,o ikisinin arkadaşlığı için aramda hiçbir sorun bulunmayan o kıza tavır koymayı da hiç düşünmedim..Onlarla ayrı görüşürdü sizle ayrı,onlarla pikniğe gidiyorsa başka gün de sizinle kahve içerdi, arkadaşlığı bitirmek çok saçma değil mi?

Benim hiçbir zaman bu denli samimi arkadaşlıklarım olmadı. Kimseyle sırlarımı paylaşacak kadar yakın olmadım. Kimsenin sırrını bilmekte istemedim. Arkadaşlıklarım bozuldu diye hiç üzülmedim. Çünkü kimseye böyle büyük anlamlar yüklemedim.

O yüzden sizi anlayamıyorum. Duygularınızı kocama hissettiğim duygulara benzettim. Ki o bile beni bırakıp çekip gitse, giden bir adamın arkasından ağıt yakacak bir kadın da değilim

Bu yüzden hayatımda 2. şahıslar beni hiç üzemedi
Tam bir film repliği... oturarak alkışlıyorum sizi bravo.

X