Bugün eve gelen degisik telefon

13-14 yaşındayken bir akşam ev telefonu çalmıştı ve ben açmıştım..telefomdaki adam "sizin evde sular akıyor mu" diye sordu..bende "evet akıyor" dedim..adamda "sabunumu alıp sizin eve banyo yapmaya geliyorum" demişti..korkudan ağlamıştım ne saflık :))) umarım biraz olsun neşelenmişsinizdir..

turkcell ve avea dan fatura detayindan ogrenebiliyorsunuz gizli numarayi eger vodafonsa yahut ev telefonu ise ogrenemiyorsunuz maalesef..tanidik biri belli ki bu kadar detayi kim bilebilir baska

13-14 yaşındayken bir akşam ev telefonu çalmıştı ve ben açmıştım..telefomdaki adam "sizin evde sular akıyor mu" diye sordu..bende "evet akıyor" dedim..adamda "sabunumu alıp sizin eve banyo yapmaya geliyorum" demişti..korkudan ağlamıştım ne saflık :))) umarım biraz olsun neşelenmişsinizdir..
:KK70:

Ayni sey gecen sene bize oldu. Annem konusurken ben kendi cebimden 155 i aradim polis cikti anlatti durumu ben de annemin elinden telefonu cekip "Esas polisi aradim siz dolandiricisiniz." dedim adam bana "Seni bes dk sonra evinden aldiricam o zaman gorursun esas polis kimmis!" dedi :KK70:

Ama kardesinizi oyle detayli bilmeleri urkutucu geldi bana temkinli olmakta fayda var.

Kapı çaldığında asla açmasınlar.

Telefon geldiğinde de hiç konuşmadan , " baba ya da amca , dayı diye seslenip , telefonda biri var bakar misin v.s desinler. Yalnız olduğunu dusunmesinler.

Ben bazen yabancı kapıyı çaldığında geç vakitte , erkek ismi ile içeriye sesleniyor gibi yapıyorum kapıyı aç diye. :)

Valla insanin kimligindeki her seyi biliyor bunlar. Bizide ariyorlardi. Polisim şöyleyim böyleyim. İnsan acaba? diyor. 155 i arayinca o adam nasil cikiyor imkansiz cikmasi bence...
Maalesef imkansız değil. Arkadaşımın oğlunu da bu şekilde dolandırdılar. Çocuk 155 i arıyor karşısına aynı adam çıkıyor. Çocuk inanıp evdeki tüm altın ve parayı teslim etti.
Allah cezasını versin hepsinin.

Di mi? Bir de kardeşim öyle çok sokağa çıkan birisi değil yaşını yüzündeki nereden biliyor anlamadım

Bu kadar ayrinti varsa isin icinde kiz kardesine dikkat etmelisiniz

Arkadas grubu icinde para ve yeriyle ilgili konusmus olabilir ailevi ayrintilara girmis olabilir ne yazik ki artik insanlar iyi niyetten bihaber

Benzer olay en yakın arkadaşımın başına geldi, telefon AÇIKKEN 155 e tuşlattırıyolar güya inandırıcı olması için kendileri böyle bir sistem kurmuş tekrar konuştuğunuz dolandırıcıya bağlanıyorsunuz. Telefonu kapatıp 155 aradığınızda gerçek polisler çıkıyor merak etmeyin☺️ Birdaha ararlarsa ben şubeye gidip bilgi vericem dersiniz, tekrar şikayet edersiniz savcılığa suç duyurusunda bulunursunuz. Ama sizin olayınızda fazla detay bilmesi ilginç. Dikkatli olmanızda fayda var, Allah yardımcınız olsun.

Kardeşinizin fiziksel özelliğini bilimesi de sosyal medyadan kaynaklanıyor olabilir belki, dolandırıcakları kişileri iyi araştırıyorlar. Hesapları varsa sosyal medyada gizli değilse ordan görmüş olabilirler

Eğer bu bir dolandırıcılık meselesi ise uzakta aramayın, yakınlarınızdan hatta sizin eve giren çıkan herşeyi çok iyi bilen birisi bu...

Yoksa bir polis bu kadar detay veremez en fazla kimlik bilgilerini söyleyip karakola çağırır...

Vallahi bende korkardım ne yalan söyleyeyim evime giremezdim sanırım...
Geçmiş olsun dikkatli olun...

Allah korusun polislik bir isimiz olsa gelir kapidan alirlar zaten niye telefon etsinler

Gecmis olsun oncelikle, bunlar bariz dolandirici 155 i kendi telefonlarina yonlendiriyorlarmis haberlerde de izlemiştim. Amaclari para koparmak başka turlu zarar vereceklerini sanmiyorum ama tedbirli olun tabiki.. Kardeşleriniz kaç yaşlarinda?? Ozellikle tembihleyin onlari her konuda

Ben olsam kapi pencereyi kapatirdim ve dis yapiya bi 2/3 uncu kilit alirdim.
Bu bahsettiginiz kisiler tanidik bile olabilir. Ve belkide size misafirlige gelip dis kapida kac kilit var, engeller nerelerde diye denetlemis olabilir.
Ve evdeki herkesin eline bi anahtar verin ve cocuklari tembihleyin " bizim elimizde anahtarimiz var, zile basan olursa kapiyi asla kimseye acmayin" diye.

Benide aradılar savcıyim adim şu .Kiminle görüşüyorum dedi savcıysan kimi aradıgıni bilmiyomusun ne bicim savcısın dedim haaala adımi soruyo.Sonra dayanamadı kapattı :KK70:

dolandırıcıdır ama ben şuna şaşırdım 155i arıyor ve o adam çıkıyor bu nasıl olur

X