bugün işten çıkışımı vericem lütfen bir akıl verin :(

son durumu açıklayayım; şefimle konuştum. Ücret konusundaki tatminsizliğimden bahsettim, yol durumumdan bahsettim, bu durumda benim çıkmamın daha uygun olacağını söyledim. Bu senin insiyatifinde değil, patronda bende senin kalmanı istiyoruz dedi. Fevrilik edip, ani karar verme, ben patronla maaş işini konuşup iyileştirme yaptıracağım dedi. Şimdi patronun yanına gitti. Burdaki planlardan haberin yok, düşünülen şeyler var sadece bekle dedi. Tamam dedim.

Patronla senin görüşmen gerekirdi asla 3 şahısları işine karıştırma
sonuçta düz işçi değilsin,üni mezunu ve büro elemanısın, bu pasif olduğunu gösterir yanlış yapmışsın ,kendini iyi satman gerek diye bir deyim var sanırım bu sende eksik

son durumu açıklayayım; şefimle konuştum. Ücret konusundaki tatminsizliğimden bahsettim, yol durumumdan bahsettim, bu durumda benim çıkmamın daha uygun olacağını söyledim. Bu senin insiyatifinde değil, patronda bende senin kalmanı istiyoruz dedi. Fevrilik edip, ani karar verme, ben patronla maaş işini konuşup iyileştirme yaptıracağım dedi. Şimdi patronun yanına gitti. Burdaki planlardan haberin yok, düşünülen şeyler var sadece bekle dedi. Tamam dedim.

Bu durumu tamamen değiştirmiş işte, aslında senin insiyatifinde olmadığını tahmin etmeliydin.
bence şefin senin kalman için diretecektir. Sonucta sana işi öğretiyor planları var demek ki
Ayrıca diğer çıkarılacak kişiyede kötü olmuş, inşallah uzun yıllardır çalışıyodurda tazminat biraz ona ilaç olur iş bulana kadar.

Günaydın herkese,

Şirkette 1. yılımı geçen hafta doldurdum. Daha önce aynı işle ilgili başka bir firmada 4 yıllık tecrübem vardı. Taşeron çalıştığım için çıkmak zorunda kaldım. Bu firmada aldığım maaş 1000 TL. Bunun içinde 100 TL'si yol parası. Yani 900 TL maaş alıyorum 5 yıllık tecrübeye. Ekonomik sıkıntıdaydım ve acil bir işe girmem gerekiyordu. Bu yüzden hemen gireyim dedim nasılsa zam alırım. Ama şirket 5 sene zam yapmadan çalıştırmış. Bu senede zam yapmama durumları varmış. Yapsalar da en en en fazla 100 TL. Geçen ay yaklaşık 200 işçi çıkarttılar. Patron bizim departmandan da birinin çıkartılmasını istemiş. Şefim benim kalmamı istedi diğer arkadaşı çıkartıcak. Bende tamam dedim. Ama diğer arkadaşın (diğer arkadaş erkek) eşi çalışmıyor, 2 tane henüz 1 ve 3 yaşlarında çocuğu var ve kredi borcu var. Ben bekarım, Üniversite mezunuyum, zaten başka bir iş arayışındaydım, onun kadar maddi sıkıntı çekecek bir durumum yok, ayrıca onun yaşı ve pozisyonuna göre iş bulma olasılığım çok daha yüksek. Üstelik tazminatlı çıkartıcaklar (ihbar+kıdem) Harçlığım çıkmış olacak. İşsizliğe başvururum.

Şirkette öyle ilkel çalışma ortamımız var ki. Ofisimizdeki bilgisayarlarda office programımız yok siz düşünün gerisini. İşyerim evime 2 saat mesafede ve sabah 6 akşam 8 yollardayım. Aynı ücrete evime daha yakın bir yerde de bulurum. Yakın olmasa da henüz 25 yaşındayım ve çalışma açısından en verimli dönemimdeyim. Kendimi geliştirebileceğim, daha kurumsal bir iş bulabilirim. Kafam öyle karışık ki. Bu gerçekleri bildiğim halde ya pişman olursam diye içim içimi yiyor. Hayatım, geleceğim söz konusu. Annem çıkmamı istiyor, babam biraz daha çalış tecrübe edin diyor. Ama şimdi kalırsam birdaha çıkmam daha zor. Hem öteki adam işinden olmuş olacak, hem ben tazminatsız çıkmış olurum. Ayrıca birde işyerindeki eski sevgilim var tabi. En başından beri çıkmak istediğimi biliyordu. Kaç yerden görüşmeye çağırmışlardı, sırf o istemedi diye gitmemiştim. Şimdi oda yok ve onu görmekte her gün, her dakika canımı inanılmaz yakıyor.

Benden daha tecrübeli ablalarım, arkadaşlarım lütfen bana bir akıl verin. Sizde mantıklımı düşünüyorum, çıksam daha mı iyi ederim. Yoksa pişmanlık duyarmıyım? Nasıl zorluklarla karşılaşabilirim bir fikir verirseniz çok sevinirim.

25 yaşında bi üniversite mezunu olarak 1000 liraya bulamayacağın iş yok. bide ek masraflarını bile karşılamıyolar. önceden çıkman lazımmış valla hazır bu vesile olmuşken kaç kurtul :KK1: saydığın şartların tutulur yanı yok. çok daha iyi bi şirkette tecrübe edinip aynı zamanda cv ne katkıda bulunmuş olursun..

İşsizlik maaşı için onların seni çıkarması gerek sakın kendin istifa verme onlar çıkarsın

Senin adına sevindim, çıkacak arkadaşın adına üzüldüm. İnşallah kolay iş bulur. Maaşının yükselmesi yetecek mi ki orada mutlu olmana. Yol sorunu vs devam edecek. Ama bence de şefin sana sorumluluk yüklemeye çalışıosa seninle ilgili planları vardır. İnşallah güzel bir pozisyona yükselirsin.:KK34::KK34:

niye pişman olasın çok iyi parayla çok iyi bi pozisyon değil çok daha iyilerini bulabilirsin bence çıkmalısın hem diğer arkadaşın içinde bi iylik yapıyosun sıkıntıya giriceğini düşünmüyorum ben olsam hayırlısı der çıkarım çıkman için neden çok

niye pişman olasın çok iyi parayla çok iyi bi pozisyon değil çok daha iyilerini bulabilirsin bence çıkmalısın hem diğer arkadaşın içinde bi iylik yapıyosun sıkıntıya giriceğini düşünmüyorum ben olsam hayırlısı der çıkarım çıkman için neden çok

Hepinize verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim. Kafamda bazı şeyler çok daha netleşiyor sayenizde. İşsizliğe başvurduğum takdirde yatan primlerime göre yaklaşık 8 ay işsizlik maaşı alma durumum var. Bu süre benim için çok iyi bir süre. O arada evde olacağım için çok masrafım olmaz. Üstelik 8 ayda iş bulurum elbet diye düşünüyorum. Bunun dönüşü yok, çocuk oyuncağı değil adam işinden olduktan sonra yok ben beğenmedim, çıkıyorum diyemem. Bugün karar vermek zorundayım. Şimdi kardeşimle konuştum tekrardan fikrini almak istedim. Oda annem gibi çıkmamdan yana. Açıkcası ödediğimiz ev kredisi borcu var birde kredi kartı. Benimde maaşım ev masrafına gidiyordu. Babam birazda onu düşünüyor ama çok şükür açta değiliz açıkta değiliz, iyi kötü gelirimiz var. Birazdan babamı arayıp söyleyeceğim. Sonrada şefimle konuşacağım. Yarın mesai bitimi itibariyle çıkışımı yapsınlar.

Buarada malesef hatalı bir hareket yaptım ve eski sevgilimi aradım. Onunda fikrini almak istedim. Bana hep yoğun bir işim olmadığını, yıpranmadığımı bu yüzden kalmam gerektiğini söylüyordu. Ne biliyim içimden geçen yine eskisi gibi "gitme" demesiydi. Demedi. Sen zeki kızsın mantıklı düşünüp karar vericeksin dedi. Neden kalman gerektiğiyle ilgili söylediklerin ( iş yoğunluğu, yıpranma) hala geçerli. Ama bana göre yönlendirme hayatını sakın dedi. O an gerçekten gitme deseydi biraz olsun içimde kalmak için bir istek olurdu ama demedi. Duymak istediklerimi söylemedi. Ben hergün onu gördükten sonra lavaboya gidip ağlamaktanda yoruldum. Hiçbir açıdan beni buraya bağlayan birşey kalmadı.

İlk mesajınızdaki düşüncelerinizden dolayı sizi tebrik etmek istedim, bu devirde çok nadir kişi sizin kadar karşısındaki insanı düşünür.

Ama bu yazdığınız mesajdan sonra hem sizin açınızdan hemde iş yerinizde çalışan ev geçindirmek zorunda olan diğer bey açısından hayırlı olacağını düşündüm.

Hakkınızda en hayırlı kararı verirsiniz inşallah.

Hepinize verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim. Kafamda bazı şeyler çok daha netleşiyor sayenizde. İşsizliğe başvurduğum takdirde yatan primlerime göre yaklaşık 8 ay işsizlik maaşı alma durumum var. Bu süre benim için çok iyi bir süre. O arada evde olacağım için çok masrafım olmaz. Üstelik 8 ayda iş bulurum elbet diye düşünüyorum. Bunun dönüşü yok, çocuk oyuncağı değil adam işinden olduktan sonra yok ben beğenmedim, çıkıyorum diyemem. Bugün karar vermek zorundayım. Şimdi kardeşimle konuştum tekrardan fikrini almak istedim. Oda annem gibi çıkmamdan yana. Açıkcası ödediğimiz ev kredisi borcu var birde kredi kartı. Benimde maaşım ev masrafına gidiyordu. Babam birazda onu düşünüyor ama çok şükür açta değiliz açıkta değiliz, iyi kötü gelirimiz var. Birazdan babamı arayıp söyleyeceğim. Sonrada şefimle konuşacağım. Yarın mesai bitimi itibariyle çıkışımı yapsınlar.

Buarada malesef hatalı bir hareket yaptım ve eski sevgilimi aradım. Onunda fikrini almak istedim. Bana hep yoğun bir işim olmadığını, yıpranmadığımı bu yüzden kalmam gerektiğini söylüyordu. Ne biliyim içimden geçen yine eskisi gibi "gitme" demesiydi. Demedi. Sen zeki kızsın mantıklı düşünüp karar vericeksin dedi. Neden kalman gerektiğiyle ilgili söylediklerin ( iş yoğunluğu, yıpranma) hala geçerli. Ama bana göre yönlendirme hayatını sakın dedi. O an gerçekten gitme deseydi biraz olsun içimde kalmak için bir istek olurdu ama demedi. Duymak istediklerimi söylemedi. Ben hergün onu gördükten sonra lavaboya gidip ağlamaktanda yoruldum. Hiçbir açıdan beni buraya bağlayan birşey kalmadı.

İlk mesajınızdaki düşüncelerinizden dolayı sizi tebrik etmek istedim, bu devirde çok nadir kişi sizin kadar karşısındaki insanı düşünür.

Ama bu yazdığınız mesajdan sonra hem sizin açınızdan hemde iş yerinizde çalışan ev geçindirmek zorunda olan diğer bey açısından hayırlı olacağını düşündüm.

Hersey bi yana, is arkadisini bu denli düsünmen o kadar dikkatimi cekti ve takdir edilese ki...
Tebrik ederim seni,
umarim is hayatinda cooooooook cok iyi yerlere gelirsin.
Hakkinda hayirlisi olsun.

Nedir son durum cok merak ettim. Is yerindeki pc leri office bile yuklenemeyecek kadar dandik alan patron ne kadar tatmin edici bir maas verebilir

Bi de issizlik maasi 700 kusur diye biliyorum dogru mu? Bence cok iyi bir para, evde dinlenerek kendi maasina yakin bir para alicaksin. Ve 1000 tl maasli bir isi her yerde bulabilirsin arkadaslarin dedigi gibi...

Eski sevgili meselesinde de cok haklisin. Sahsen benim icin isten ayrilmam icin tek basina bile yeterli bir sebep.

İş arkadaşı için kendini yakma derdim ama pek yakılacak bir durum yok, eğitimine göre aldığın maaş çok az ve 2 saat de yol çekiyorsun, evet işsizlik var ama bir 1500-2000 alsan bekle derdim de 900 de çok az yani :KK43: ben 7 sene önce ilk ünv den mezun olduğumda 1500 le başlamıştım ona da yol dahildi ve hiç memnun değildim öyle düşün

yorumları okudum da senin asıl sorunun maaş sanırım karşıdaki kişiyi de bahane olarak yazmışsın zaten maaşı konuşuruz dediklerinde kendini geri çekmişsin, üstelik arkanda güzel 5 yıllık bir deneyimin var. benim henüz 2,5 yıllık deneyimime rağmen aynı maaşı alıyoruz. benim avantajım işim çok rahat ve evime yürüme yarım saat araba ile 5-10 dk yol param olmuyor pek.
bence daha iyi şartlarda daha iyi bir maaşa iş bulabilirsin ben de eski iş yerinde ve özellikle ilk işim olduğu için çok duygusal davrandım ortamımı sevdiğim için ama hep beni sömürdüler zam yapmadılar vs verdim istifamı çıktım. 5 ay işsizlikten sonra çok memnun olduğum bir yere girdim. ben aldığım dualarla bu işi bulduğuma inanıyorum sen de iş arkadaşına karşı fedakarlık yapabilirsen onun dualarıyla daha iyi bir yere gelebileceğine eminim. Bence sürünme :KK66:

yorumları okudum da senin asıl sorunun maaş sanırım karşıdaki kişiyi de bahane olarak yazmışsın zaten maaşı konuşuruz dediklerinde kendini geri çekmişsin, üstelik arkanda güzel 5 yıllık bir deneyimin var. benim henüz 2,5 yıllık deneyimime rağmen aynı maaşı alıyoruz. benim avantajım işim çok rahat ve evime yürüme yarım saat araba ile 5-10 dk yol param olmuyor pek.
bence daha iyi şartlarda daha iyi bir maaşa iş bulabilirsin ben de eski iş yerinde ve özellikle ilk işim olduğu için çok duygusal davrandım ortamımı sevdiğim için ama hep beni sömürdüler zam yapmadılar vs verdim istifamı çıktım. 5 ay işsizlikten sonra çok memnun olduğum bir yere girdim. ben aldığım dualarla bu işi bulduğuma inanıyorum sen de iş arkadaşına karşı fedakarlık yapabilirsen onun dualarıyla daha iyi bir yere gelebileceğine eminim. Bence sürünme :KK66:

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Maaş buradan ayrılmak istememin başlıca sebebi. İş ve yol durumu sonrasında geliyor. Bu tatminsizlik nedeniyle zaten başka iş arayışındaydım. Benim böyle bir arayışım varken, yarın öbür gün daha iyi bir teklif aldığımda işten çıkacağımı düşündüğümden en azından öteki arkadaş işsiz kalmamış olur ve bende hazır tazminatımı da almış olurum dedim. Ondan çıkmayı istedim. Eğer şimdi kabul etseydim sonrasında dönüşüm zor olurdu ve o adamda işini kaybetmiş olurdu. Ama şefim konuşucağını söyleyince eğer gerçekten tatmin eden bir ücret verirlerse kalırım diye düşündüm. Hemde kafalarında benim için düşündükleri planları olduğunu söylediler. Patronla şefim arasında olan bazı planlar varmış benim için ve bundan haberim yoktu. Ben sonuçta bir yıllık elemanım niye uğraşsınlar ki diye düşündüm. Verirler tazminatımı yollarlar dedim. Şefim en son patrona gitmeden tekrar sordu. Eğer seni tatmin eden bir ücret alırsan kalırmısın dedi. Bende "burasının benim kafamda belirlediğim kariyer hedefleriyle örtüşmediğini, şuanda yapılacak olan zammın sadece beni biryere kadar götüreceğini, burdaki işleyişin (kendide biliyor burda kimsenin ne uzayıp ne kısalacağını) bana bir iş tecrübesi katmadığını belirttim. Yinede gidip konuştu. Patron zam düşünmüyorum demiş. Bende şefime en azından sizinde aklınızda bir şey kalmamış oldu. Denedik en azından dedim. Bu akşam mesai bitimi ayrılıyorum. Son iş günüm. İhbar ve kıdem tazminatı ve yıllık izin ücretimle birlikte beni rahatlatacak bir ücret alıcam. İşsizliğe başvurucam. Bendeki son durum bu. Ancak öteki arkadaş bana cephe aldı. Şefim ona patronun küçülmeye gitmemizi istediğini, birini çıkart dediğini ve benim buna talip olduğumu o nedenle çıktığımı söyledi. Diğer arkadaşta demek biliyordun sakladın benden, eğer seni tatmin eden bir ücret alsaydın bugün çıkan ben olcaktım ayıp ya falan dedi. Konuşmuyor benimle. Kırgın ayrılmak istemiyorum. Birşekilde helalleşip, gönlünü alıcam.

Doğru karar vermişsin tebrik ederim hakkında hayırlısı olsun böylece senle ilgili bişey düşünmedikleri belli oldu😀

X