Bulaşık Makineleri Bulaşık Makinesi Program Sayısı

Vernalagnia

Nirvana
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2009
1.177
1.044
31
Merhaba hanımlar :)

Şimdi size naçizane bir sorum olacak.
Bulaşık makinesinde program sayısının önemi nedir? Kullanıcılardan yorum alabilir miyim acaba..
Sanki bana program sayısının az olması daha az karmaşık olurmuş gibi hissettiriyor. Yani daha iyidir gibi geliyor ama kullananlar daha iyi bilirler.

Teşekkür ederim şimdiden. :)

Örnek olarak 4 programlı bir makinenin özellikleri şöyle yazıyor;

Program 1 Ekonomi 50 °C

Program 2 Mini 30'

Program 3 Hızlı 58'

Program 4 Yoğun 70 °C

Ekonomi Programı Süresi (dk) 185 dk

Bence 3 program bile yeter.yoğun bulaşıklar için 70 °C ,az kirliler için ekonomik,bir de kısa program olsa gayet yerinde.Şimdi makinelere bir sürü özellik ekliyorlar,satın alırken çok etkileniyorsun "aaa bu özelliği var,aaaa bu program da değişik " diye ama kullanırken hep aynı tuşda kalıyor makine.

Bence 3 program bile yeter.yoğun bulaşıklar için 70 °C ,az kirliler için ekonomik,bir de kısa program olsa gayet yerinde.Şimdi makinelere bir sürü özellik ekliyorlar,satın alırken çok etkileniyorsun "aaa bu özelliği var,aaaa bu program da değişik " diye ama kullanırken hep aynı tuşda kalıyor makine.

Ben de onu düşünerek sordum zaten, çok program çok karmaşa demek :) Zaten insanın belli başlı kullandığı şeyler olur diye düşündüm. Sanırım kısa programı olması önemli ona dikkat edeceğim.

Yorumunuz için teşekkürler. :KK68:

Ben kısa programı şöyle kullanıyorum.Çok az kirli ya da yeni alınan eşyalarda,tozlu tabaklarda.Mesela Mutfak dolaplarını indirip temizlerken eşyaları da makinada kısa programda yıkıyorum.Bir de hızlandırma özelliği de olması lazım.Yeni makinalar enerji tasarrufu için çok uzun süre yıkıyor.Hemen bitmesini istiyorsan ekpress yıkama özelliği de olması lazım.

Ben kısa programı şöyle kullanıyorum.Çok az kirli ya da yeni alınan eşyalarda,tozlu tabaklarda.Mesela Mutfak dolaplarını indirip temizlerken eşyaları da makinada kısa programda yıkıyorum.Bir de hızlandırma özelliği de olması lazım.Yeni makinalar enerji tasarrufu için çok uzun süre yıkıyor.Hemen bitmesini istiyorsan ekpress yıkama özelliği de olması lazım.

Anladım çok teşekkür ederim bunlara kesinlikle dikkat edicem :))

Merhaba hanımlar :)

Şimdi size naçizane bir sorum olacak.
Bulaşık makinesinde program sayısının önemi nedir? Kullanıcılardan yorum alabilir miyim acaba..
Sanki bana program sayısının az olması daha az karmaşık olurmuş gibi hissettiriyor. Yani daha iyidir gibi geliyor ama kullananlar daha iyi bilirler.

Teşekkür ederim şimdiden. :)

Örnek olarak 4 programlı bir makinenin özellikleri şöyle yazıyor;

Program 1 Ekonomi 50 °C

Program 2 Mini 30'

Program 3 Hızlı 58'

Program 4 Yoğun 70 °C

Ekonomi Programı Süresi (dk) 185 dk

Merhaba,

Bulaşık makinasının program sayısı sizin kullanışınıza bağlı. Örnek vermek gerekirse eğer tencerelerinizi borcamlarınızı elde yıkıyorsanız yoğun programa ihtiyacınız olmaz. Kısa programlar zaten doğru düzgün bulaşıkları yıkamıyor tamamen durulama amaçlı kullanıyorsanız gerekli. Ben bulaşıkları pis bir şekilde makinaya koyup çalıştırmadan önce duş programında yani 10 dakikalık ya da 30 dakikalık programla önce yıkıyorum sonra normal oto ya da ekonomi programında yıkıyorum. Ama annem bulaşıkları tertemiz makinaya koyduğundan bir program bile işini görür. Dediğim gibi bulaşık makinasını nasıl kullandığınızla alakalı. Ama temiz koyuyorsanız makinaya çok programlı alıp fazla para ödemenize gerek yok bence....

X