Bulaşık Makineleri bulaşık makinesi sorunları

seheerr27

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2014
14
0
33
Arkadaşlar meraba aranizda bosch sms68l08 marka bulaşık makinasi kullanan varmi ben bu ürünü kullaniyorum ve hic memnun degilim cam esyalari gökkusagi gibi cikariyor resmen bulaşık makinasindan soğudum bu ürünü kullanan ve ayni sorunu yasayan varsa cözüm bulmama yardim edermisiniz

deterjan ve parlatıcınızın markası ne? parlatıcı yerine elma sirkesi kullanın bu arada, hem sağlıklı hem de o tuhaf kokuyu ve renklenmeyi yaratmıyor.

annemin bulasik makinesi 20 yillik ama bulasiklari gicir gicir parlatiyr, benimki 5 yillik ama malesef iki iyi yikadiysa 3 kirli birakiyor:KK43:

zaman gectikce insanlar gibi esyalarda sahtelesiyor sanki....

deterjan ve parlatıcınızın markası ne? parlatıcı yerine elma sirkesi kullanın bu arada, hem sağlıklı hem de o tuhaf kokuyu ve renklenmeyi yaratmıyor.
Suan finish clasic kullanıyorum tuz ve parlaticida ayni finish zaten servis onerdi ama bi ise yaramadi

Bulaşık makinesinin tuzu bitmiş olabilir. Onu kontrol etmelisiniz.
Bir de limonu ikiye bölüp yarısını (suyunu kullandığınız bir limonun kalan kısmıda olur) bulaşıkların oraya koyup çalıştırırsanız; hem kötü kokuyu alır, hem de parlatır.

Bulaşık makinesinin tuzu bitmiş olabilir. Onu kontrol etmelisiniz.
Bir de limonu ikiye bölüp yarısını (suyunu kullandığınız bir limonun kalan kısmıda olur) bulaşıkların oraya koyup çalıştırırsanız; hem kötü kokuyu alır, hem de parlatır.
Tuzu var ama limonu dedigin gibi bende yapiyorum ama bu sorunu cözemedim bi türlü bütün cam eşyalarim gökkuşagi gibi oldu

kızlar benim de bazen bardakların fln içinde toz parçacıklarıyla çıkıyor ben de bütün makineyi baştan yıkıyorm , neden olabilir makine daha yeni sayılır bide

Sadece su ile duruluyorum
1 ay kadar önce yeni makine aldık. servis üstüne basa basa bardak tabaklarınızı yıkamayın sadece peçeteyle falan fazla bulaşığını alın yerleştirin dedi. siz yıkayınca makine yıkayacak bişi bulamıyor ya bulandırıyor ya da çiziyor dedi.

birde parlatıcı ayarın çok yüksek olabilir.

1 ay kadar önce yeni makine aldık. servis üstüne basa basa bardak tabaklarınızı yıkamayın sadece peçeteyle falan fazla bulaşığını alın yerleştirin dedi. siz yıkayınca makine yıkayacak bişi bulamıyor ya bulandırıyor ya da çiziyor dedi.

birde parlatıcı ayarın çok yüksek olabilir.

Saçmalamis bence adam
ne alakası var

Tuz ve parlatıcı kullanmayın.Ben parlatıcı yerine sirke dolduruyorum. Tuz hiç kullanmıyorum. Önceden benimde bardaklarım öyle oluyordu. Şimdi memnunum.

benimde bardaklarım çizildi puslu puslu oldu neden olabilir acaba

X