Bulaşık Makineleri bulaşık makinesi sorunları

deterjanınızı değiştirebilirsiniz ve ekstra parlatıcı yerine elma sirkesi deneyebilirsiniz ben de sorunlar yasıyordum jel tablet hepsini denedim lekelenme temizlenmeme problemlemleri... makinenin her ayarını kurcaladım cozulmedi deterjanı değiştirdim artık hiç sorunum yok ve pelin- pelin- arkadaşımızın dediği gibi elma sirkesi ya da beyaz sirke cok daha sağlıklı. ayrıca haklısınız annelerimizin makineleri malesef bizim yeni nesillerden daha iyi. enerji performansını arttırmak adına bazı özelliklerden feragat edilerek dizayn ediliyorlar artık.
Gökkuşagı gibi olmasını sebebi deterjan ya da parlatıcı artığı olabilir kimyasal maddeler vs genellikle bu tarz renkler olusturur

Suan finish clasic kullanıyorum tuz ve parlaticida ayni finish zaten servis onerdi ama bi ise yaramadi

benimki de siemens (boshla aynılar) finish kullanırken bardaklarda su lekesi kalıyordu, fairy kullanıyorum şimdi, tuz ve parlatıcı kullanmıyorum, parlatıcı gözüne elma sirkesi koyuyorum, pırıl pırıl çıkıyorlar

benimki de siemens (boshla aynılar) finish kullanırken bardaklarda su lekesi kalıyordu, fairy kullanıyorum şimdi, tuz ve parlatıcı kullanmıyorum, parlatıcı gözüne elma sirkesi koyuyorum, pırıl pırıl çıkıyorlar
Sizindemi gökkuşagı lekeler oluyodu

Parlatici kullanmayın ,makinem Siemens ilk zamanlar parlatıcı kullandım ama uzun zamandır kullanmıyorum tertemiz,lekesiz,ciziksiz çıkıyor bulasıklarım. Birde çok doldurunca kirli çıkabilir bulaşıklar aklınizda olsun.

Parlatıcı yerine sirke kullanmak makinanın ömrünü kısaltıyor. Plastik aksamda erimelere neden oluyormuş. Kullandıktan sonra makinayı bozup servis çağırınca öğrendim. Bu makinalar belli standartlarda belli deterjanlara uygun üretilmiş sonuçta. Sirkeydi, limondu kullanarak içine ediyoruz aletlerin. Bana da servisin üzerine basa basa dediği şey bulaşıklarınızı durulamayın oldu. Hepsi aynı şeyi söylüyorsa vardır bir bildikleri.

Hepsi bir arada tablet kullanıyorsanız tuz ve parlatıcı kullanmayın. Toz ya da jel kullanıyorsanız tuz ve parlatıcı kullanın. Ben uzun zamandır finish jel kullanıyorum. Azıcık damlatsam da tertemiz çıkıyor artık bulaşıklar. Ve çok uzun zaman gidiyor jel deterjan.

Suan finish clasic kullanıyorum tuz ve parlaticida ayni finish zaten servis onerdi ama bi ise yaramadi
Finish clasic ben bi iki defa kullandim ama berbat yapti bulasiklarimi.benim makinam arcelik.
Hemen o detarjanlari kayinvalideme verdim o cok memnun.

Bence her deterjan her makinaya uymuyor.
Ben fairy pltnyum kapsul ve finishin su hani jelatinle makinaya attigimiz tabletler varya ikisini kullaniyorum artik.birde parlatici gozune biraz elma sirkesi dokuyorum.gicir gicir artik.
Sizde baska deterjanlar deneyin bi

Arkadaşlar meraba aranizda bosch sms68l08 marka bulaşık makinasi kullanan varmi ben bu ürünü kullaniyorum ve hic memnun degilim cam esyalari gökkusagi gibi cikariyor resmen bulaşık makinasindan soğudum bu ürünü kullanan ve ayni sorunu yasayan varsa cözüm bulmama yardim edermisiniz
bu sorun bulaşık makinesinden değil parlatıcıdan kaynaklı bir sorun. parlatıcınızın ayarını 2 konumuna getirin ve de beyaz sirke kullanmanızı öneririm.

Benim de öyle oluyordu. Sonra normal otomatikte veya 45-55 aralığında değil 70 derecede yıkamaya başladım ara ara. Ondan sonra azaldı o lekeler.

Bosch un hiçbir ürünü kaliteli değilki zaten... Beyaz eşya da arçelikten şaşmam...
Eşimin ailesi 20 senedir bosch marka kullanıyor çok memnunlardı, biz de evlenirken bosch aldık çok şükür çok memnunum. Aynı şekilde birçok tanıdığım da bosch marka beyaz eşya kullanıyor memnunlar. Bu kanıya nasıl vardınız ki ?

Fairy kullanmayı dene finish benim bardaklarımı çizmişti, sıvı deterjanı da çay lekelerini bile çıkarmamıştı :KK67:Bu problem parlatıcı yüzünden oluyor muhtemelen, onun ayarını düşürürsen problem düzelebilir.

Sirkenin makinaya bi zararı olmaz. 4 yildir sirke ile parlatirim bulaşiklari, parlatıcı ve tuz kullanmiyorum.

Bulasiklari yikamam sadece pecetyle alırım. Bide çok Doldurmayın.

Çok kaliteli değil makinem ama tertemiz yıkıyor.

Bu arada bosch çok kaliteli bi markadır beyaz eşya konusunda. Bence kullanisinizda sıkıntı var.

cam eşyaların çizilmesi ve bulanıklaşması bulaşık makinesi ve deterjanın marka ve modelinden bağımsız olarak suyun kohezyon kuvvetinden ve makinanın temizleme yapmak için basınçlı su kullanmasından kaynaklı. yüzeyleri çiziyor ve özelliğini bozuyor kısacası. tamamen bulaşık makinesinin çalışma prensibinin kaçınılmaz sonucu. ben bulaşık makinesi deterjanı bile kullanmıyorum kendim yapıyorum zaten makine 90 dercede dezenfeksiyonu sağlıyor. parlatıcı olarakta elma sirkesi...

Artik tuz kullanimi pek kalmadi ben hic kullanmadimm bardaklarda cizilmede olmuyorr bende sizin gibi suya tutup koyuyorum onunla alkasi yoktur bence bulasiklari koyus sekliniz de cok onemli ben eskiye oranla cok dolduruyorum tertemiz oluyo eskiden kirli kalan olurdu birde arkadaslarda demis parlatici ayarini düşürün bencede beyaz esya isi sans isi bencede

X