Bunaldım artık

Msspinkie

Hamd alemlerin Rabbi olan Allah'adır
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2016
6.078
12.547
Ki ben bu forumdaki ayrıl ayrıl diyen tayfayı da çok sevmeyen biriyim. Ama bugün 2. ayrıl diyişim bir tane de nişanlı kıza söyledim. çünkü bu işler karakter meselesi maalesef değiştiremezsiniz çok zorlanırsınız kendinizden verirsiniz!!!

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-02-2021

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 43 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin tırnakları parmak uçlarına ulaştı. Tırnakları küçük olsalarda hala düşük kas kontolleri sebebiyle bebekler kendilerini çizebilirler. Özellikle yataktan kalkarken posizyonunuzu yavaş ve özenli değiştirin. Düzenli yemek yiyerek kan şekerinizin çok düşük olmadığından emin olun. İyi havalandırılmış alanlarda bulunarak vücut ısınızın uygun kalmasını sağlayın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

AriaBlue

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2014
1.794
7.078
28
İsterse sonsuza kadar çalışmasın yan gelip yatsın.

Ama ben böyle hayata dair hiçbir hırsı olmayan, ot gibi yaşayan, yuvarlanıp gideyim yeter diyen bir insanla yapamazdım. Çünkü bu bana göre sorumsuz bir karakterin göstergesidir. :KK51:

Her sey gelip gecici

Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2020
468
359
Maddi durumları iyi. Ve 27 yaşındayım. 5 6 sene sonra evlenmek istemiyorum
Ne bu acelen evlilik icin? Karsında daha sorumluluk almamış hic çalışmamiş alın teri ne Ev gecindirmek ne? Bilmeyen bir adam var! Ana baba parasına guvenıyor anladık evlendiginde sana kaynana kaynata mı bakıcak Valla senin yerinde olsam hic acele etmem adam işe girsin en az 3 yıl bir çalıssın ezilsin keyıfle oturmasın. ADAM olsun sorumluluk alsın Bır dene bakalım

Secita_

Sulu göz 👁👁
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Mart 2020
1.163
6.740
25
İşini gücünü kurmuş kişileri değerlendir. Sürekli yön vermeye çalıştığın sana mantıksız gelen biriyle mutlu olamazsın ki.

Peynirdelisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2013
3.173
4.723
Herkese merhaba
Size artık patlamak üzere olduğum bi derdimi anlatmak istiyorum.
Kendimi sabırsız biri zannederdim. Ama sanırım sabır taşı olsa çatlardı bunlar için..
5 yılı devirmiş bir ilişkim var. 3 sene önce mezun oldum. Kendisi ise 3 yıl okulu uzatarak geçen sene mayıs ayında mezun oldu. Okulu uzattığı dönemde destek oldum. Ben işe girince, para kazandığımı görünce hırslanır diye düşündüm fakat yanıldım
3 yıldır çalışıyorum böyle bir hırs göremedim.
Mezun oldu dil öğrenmek istedi saygı duydum 4 ay yurtdışında yaşadı ve pandemiden dolayı mart ayının sonunda gelmek zorunda kaldı.
Neredeyse 6 aydır evde oturuyor. Her yere başvuru yaptığını söylüyor. Şuan ekonomik bir krizin içerisindeyiz hemen iş bulmasını beklemiyorum zaten ama 28 yaşındaki adamın da öğlen 12de kalkıp boş boş vakit geçirmesi beni çok rahatsız ediyor. Haftada 1 gün 1 saat dil için bir yere gidiyor. Ben çok bunaldım evde olmaktan gibi konuşmalar yaptık ve bende artık geçen gün aldım karşıma ve dedim ki cambly indir pratik yap, bilgisayarda çizim programı öğren, maddi durumun var istediğin bir mesleki kursa git dedim. Arkadaşımızın iş yeri var ve mesleğimiz ile alakalı. Git orada vakit geçir iş akışını öğren üretim planlama öğren iş bulana dek staj gibi degerlendir dedim. Ya benim önceliğim iş bulmak vs dedi. Tamam o zaman iş bulana dek diyorum dedim. Tamam konuşacağım dedi neredeyse 1 haftadır konuşmadı ve çabalayacağım demesine rağmen hiç birşey göremedim henüz.
Allah aşkına ne yapayım siz söyleyin. O yaştaki bi insanın bu yaşantısı artık beni çok rahatsız ediyor. Daha ne kadar tahammül etmeliyim?
Erkeğin tembeli hiç çekilmiyor.

Deneme5

Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2020
239
169
Herkese merhaba
Kendimi sabırsız biri zannederdim. Ama sanırım sabır taşı olsa çatlardı bunlar için..
5 yılı devirmiş bir ilişkim var. 3 sene önce mezun oldum. Kendisi ise 3 yıl okulu uzatarak geçen sene mayıs ayında mezun oldu. Okulu uzattığı dönemde destek oldum. Ben işe girince, para kazandığımı görünce hırslanır diye düşündüm fakat yanıldım
Mezun oldu dil öğrenmek istedi saygı duydum 4 ay yurtdışında yaşadı ve pandemiden dolayı mart ayının sonunda gelmek zorunda kaldı.
Neredeyse 6 aydır evde oturuyor. Her yere başvuru yaptığını söylüyor. Şuan ekonomik bir krizin içerisindeyiz hemen iş bulmasını beklemiyorum zaten ama 28 yaşındaki adamın da öğlen 12de kalkıp boş boş vakit geçirmesi beni çok rahatsız ediyor. Haftada 1 gün 1 saat dil için bir yere gidiyor. Ben çok bunaldım evde olmaktan gibi konuşmalar yaptık ve bende artık geçen gün aldım karşıma ve dedim ki cambly indir pratik yap, bilgisayarda çizim programı öğren, maddi durumun var istediğin bir mesleki kursa git dedim. Arkadaşımızın iş yeri var ve mesleğimiz ile alakalı. Git orada vakit geçir iş akışını öğren üretim planlama öğren iş bulana dek staj gibi degerlendir dedim. Ya benim önceliğim iş bulmak vs dedi. Tamam o zaman iş bulana dek diyorum dedim. Tamam konuşacağım dedi neredeyse 1 haftadır konuşmadı ve çabalayacağım demesine rağmen hiç birşey göremedim henüz.
Allah aşkına ne yapayım siz söyleyin. O yaştaki bi insanın bu yaşantısı artık beni çok rahatsız ediyor. Daha ne kadar tahammül etmeliyim?
Mantığınızı dinleyin ve tahammül etmeyin bence..
Annesi gibi bir adamı büyütmek sürekli sorumluluk sahibi olmasını beklemek çok yorucu. Bırakın kendi haline derim.

KurkmantoluS

Guru
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2019
11.272
32.376
Erkeğin tembeli cidden çekilmez ya.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-03-2021

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 45 gün kaldı.

Doğumda, bebeğin göbek kordonu gebelik boyunca kordon damarlarını çevreleyen özel bir jölemsi madde ile kaplıdır. Bu jölemsi madde içinde doğal olarak bulunan bazı hormonlar kanamayı önlemede yardımcı olurlar. Göbek kordonunun yüzeyinde ağrı reseptörleri (ağrı algılayıcı sinirler) olmadığı için, doğumda kordonun kesilmesi size ve bebeğinize acı vermez. Birçok bebeğin doğduğunda göz rengi mavidir ama zamanla gerçek rengine döner.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

kzmkzm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2020
653
1.144
27
Herkese merhaba
bu adam evlendikten sonra da değişmez iş bulsa bile devamlı istifa eder yenisine bakar gayreti yok tembel insan hayatta sevmem. çok haklısınız

Yabanelma

Guru
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2018
11.360
63.261
Adam bu.
Neyi zorluyorsunuz?
Velisi gibi onu yap bunu yap demeniz de hoş değil.
Gerçi deseniz bile işe yaramıyor.

Siz bu adamla evlilik hayalleri kuruyorsunuz birde, kendisinden ne köy olur ne kasaba.
Kabullenmek zor geliyorsa demek.

Brcbrcbrc84

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2018
2.250
2.662
Herkese merhaba
Hemen evlenmek mi istiyorsunuz? Sanırım o aynı fikirde değil. Öyle olsa bir an önce iş bulmaya çalışırdı.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 489 gün geçti.

Minnnacik Mouse

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2015
906
2.191
Maddi durumu iyi bir insan neden içine sinmeyen bir işte çalışsın ki ?

kendini istediği konuda geliştirmeye devam etmek önceliği var demek ki. Ama siz evlenmek istiyorsunuz.

Öncelikleriniz çok farklı biriniz taviz verirse belki yürür.