Bunaldım artık

Herkese merhaba
Size artık patlamak üzere olduğum bi derdimi anlatmak istiyorum.
Kendimi sabırsız biri zannederdim. Ama sanırım sabır taşı olsa çatlardı bunlar için..
5 yılı devirmiş bir ilişkim var. 3 sene önce mezun oldum. Kendisi ise 3 yıl okulu uzatarak geçen sene mayıs ayında mezun oldu. Okulu uzattığı dönemde destek oldum. Ben işe girince, para kazandığımı görünce hırslanır diye düşündüm fakat yanıldım
3 yıldır çalışıyorum böyle bir hırs göremedim.
Mezun oldu dil öğrenmek istedi saygı duydum 4 ay yurtdışında yaşadı ve pandemiden dolayı mart ayının sonunda gelmek zorunda kaldı.
Neredeyse 6 aydır evde oturuyor. Her yere başvuru yaptığını söylüyor. Şuan ekonomik bir krizin içerisindeyiz hemen iş bulmasını beklemiyorum zaten ama 28 yaşındaki adamın da öğlen 12de kalkıp boş boş vakit geçirmesi beni çok rahatsız ediyor. Haftada 1 gün 1 saat dil için bir yere gidiyor. Ben çok bunaldım evde olmaktan gibi konuşmalar yaptık ve bende artık geçen gün aldım karşıma ve dedim ki cambly indir pratik yap, bilgisayarda çizim programı öğren, maddi durumun var istediğin bir mesleki kursa git dedim. Arkadaşımızın iş yeri var ve mesleğimiz ile alakalı. Git orada vakit geçir iş akışını öğren üretim planlama öğren iş bulana dek staj gibi degerlendir dedim. Ya benim önceliğim iş bulmak vs dedi. Tamam o zaman iş bulana dek diyorum dedim. Tamam konuşacağım dedi neredeyse 1 haftadır konuşmadı ve çabalayacağım demesine rağmen hiç birşey göremedim henüz.
Allah aşkına ne yapayım siz söyleyin. O yaştaki bi insanın bu yaşantısı artık beni çok rahatsız ediyor. Daha ne kadar tahammül etmeliyim?
Erkeğin tembeli hiç çekilmiyor.

Herkese merhaba
Kendimi sabırsız biri zannederdim. Ama sanırım sabır taşı olsa çatlardı bunlar için..
5 yılı devirmiş bir ilişkim var. 3 sene önce mezun oldum. Kendisi ise 3 yıl okulu uzatarak geçen sene mayıs ayında mezun oldu. Okulu uzattığı dönemde destek oldum. Ben işe girince, para kazandığımı görünce hırslanır diye düşündüm fakat yanıldım
Mezun oldu dil öğrenmek istedi saygı duydum 4 ay yurtdışında yaşadı ve pandemiden dolayı mart ayının sonunda gelmek zorunda kaldı.
Neredeyse 6 aydır evde oturuyor. Her yere başvuru yaptığını söylüyor. Şuan ekonomik bir krizin içerisindeyiz hemen iş bulmasını beklemiyorum zaten ama 28 yaşındaki adamın da öğlen 12de kalkıp boş boş vakit geçirmesi beni çok rahatsız ediyor. Haftada 1 gün 1 saat dil için bir yere gidiyor. Ben çok bunaldım evde olmaktan gibi konuşmalar yaptık ve bende artık geçen gün aldım karşıma ve dedim ki cambly indir pratik yap, bilgisayarda çizim programı öğren, maddi durumun var istediğin bir mesleki kursa git dedim. Arkadaşımızın iş yeri var ve mesleğimiz ile alakalı. Git orada vakit geçir iş akışını öğren üretim planlama öğren iş bulana dek staj gibi degerlendir dedim. Ya benim önceliğim iş bulmak vs dedi. Tamam o zaman iş bulana dek diyorum dedim. Tamam konuşacağım dedi neredeyse 1 haftadır konuşmadı ve çabalayacağım demesine rağmen hiç birşey göremedim henüz.
Allah aşkına ne yapayım siz söyleyin. O yaştaki bi insanın bu yaşantısı artık beni çok rahatsız ediyor. Daha ne kadar tahammül etmeliyim?
Mantığınızı dinleyin ve tahammül etmeyin bence..
Annesi gibi bir adamı büyütmek sürekli sorumluluk sahibi olmasını beklemek çok yorucu. Bırakın kendi haline derim.

Herkese merhaba
bu adam evlendikten sonra da değişmez iş bulsa bile devamlı istifa eder yenisine bakar gayreti yok tembel insan hayatta sevmem. çok haklısınız

Adam bu.
Neyi zorluyorsunuz?
Velisi gibi onu yap bunu yap demeniz de hoş değil.
Gerçi deseniz bile işe yaramıyor.

Siz bu adamla evlilik hayalleri kuruyorsunuz birde, kendisinden ne köy olur ne kasaba.
Kabullenmek zor geliyorsa demek.

Herkese merhaba
Hemen evlenmek mi istiyorsunuz? Sanırım o aynı fikirde değil. Öyle olsa bir an önce iş bulmaya çalışırdı.

Maddi durumu iyi bir insan neden içine sinmeyen bir işte çalışsın ki ?

kendini istediği konuda geliştirmeye devam etmek önceliği var demek ki. Ama siz evlenmek istiyorsunuz.

Öncelikleriniz çok farklı biriniz taviz verirse belki yürür.

5 yil uzun bir sure.
Biraz zaman ver bakalim 6 ay olmus tamam kisa bir sure degil ama belki kafasinda farkli yaklasimlar vardir kariyere dair.
5 yil baya emek demek.

Annesi babasi adam edememis. Siz ne diye kendinizi yirtiyorsunuz? Alismis tembellige. Böyle bir adam iyi bir es veya baba olur mu? Ayak baga, sirta yük baska birsey degil.düsünün bir yarin cocugunuz olsa, bu adam mi ailenizi gecindirecek.. no no. Adam alismis ertelemeye

Maddi durumu iyi bir insan neden içine sinmeyen bir işte çalışsın ki ?

kendini istediği konuda geliştirmeye devam etmek önceliği var demek ki. Ama siz evlenmek istiyorsunuz.

Öncelikleriniz çok farklı biriniz taviz verirse belki yürür.
Tamam eyvallah kendini istediği alanda geliştirsin. Ben buna sonuna dek destek olurum zaten. Ama şuan iş bulamıyor diye neden geliştirmiyor. Kendini geliştirmek istediği alanda bir kursa gidebilir veya evde kendi çabaları ile öğrenebilir. Iş bulamamak demek insanin kendini geliştiremez anlamı taşımıyor ki . Vakit ve maddi gücü müsait zaten.
Ama hiç birşey yapmayıp sadece iş bulamıyorum çok bunaldım evde demek en basit yol değil midir ?

Adam bu.
Neyi zorluyorsunuz?
Velisi gibi onu yap bunu yap demeniz de hoş değil.
Gerçi deseniz bile işe yaramıyor.

Siz bu adamla evlilik hayalleri kuruyorsunuz birde, kendisinden ne köy olur ne kasaba.
Kabullenmek zor geliyorsa demek.
Emrivaki konuşmuyorum elbette. Ama evde çok bunaldım derse elbette yapılacak şeyleri sıralarım.
Ve tabiki zor geliyor bazen kabullenmek. Cok toleranslı biri olduğum için ya 1 ay sonra düzelirse diye diye bu hale geldi.

Emrivaki konuşmuyorum elbette. Ama evde çok bunaldım derse elbette yapılacak şeyleri sıralarım.
Ve tabiki zor geliyor bazen kabullenmek. Cok toleranslı biri olduğum için ya 1 ay sonra düzelirse diye diye bu hale geldi.
5 yıldır aynı,28 yaşına gelmiş insana gösterdiğiniz anlayışı, toleransı kendinize gösterin bence.

Konularınizin çoğu sevgilinizin amaçsızligi üzerine.

İnsanların, birgün uyanıp değişegini ummayacak kadar bilinçli olduğunuzu düşünüyorum. Yanılıyor muyum?

5 yıldır aynı,28 yaşına gelmiş insana gösterdiğiniz anlayışı, toleransı kendinize gösterin bence.

Konularınizin çoğu sevgilinizin amaçsızligi üzerine.

İnsanların, birgün uyanıp değişegini ummayacak kadar bilinçli olduğunuzu düşünüyorum. Yanılıyor muyum?
Akşam görüşüp ya hayatını yoluna koy ya da beni hayatından çıkar demeyi planlıyorum

Tamam eyvallah kendini istediği alanda geliştirsin. Ben buna sonuna dek destek olurum zaten. Ama şuan iş bulamıyor diye neden geliştirmiyor. Kendini geliştirmek istediği alanda bir kursa gidebilir veya evde kendi çabaları ile öğrenebilir. Iş bulamamak demek insanin kendini geliştiremez anlamı taşımıyor ki . Vakit ve maddi gücü müsait zaten.
Ama hiç birşey yapmayıp sadece iş bulamıyorum çok bunaldım evde demek en basit yol değil midir ?

Ben evde bısıler yapıyodur dıye düşünmüştüm 🤔 bısı yapmak ıcın motıve olması lazım ama keyfı yerınde olan biri de zor motıve olur zor.

Her insan hirsli degil, olmak zorundada degil kendi hayatina göre. Ancak bu senin hayatinida etkiliyor. Bu adamin karakteri bu. Zamanini aliyor, yavas, hirsli degil. Senin karakterin ise farkli, tuttugunu koparan,..

Bu adam degismeyecek, tipki seninde hirsin azalmayacagi gibi. Adami degistiremezsin fakat kendi hayatini, hayatina aldik kisileri degistirebilirsin.

Uzun lafin kisasi, ayrilabilirsin. Bu sadece okul/is olayi degil çünkü. Tüm hayat hep böyle geçecek sizin için. Ite kaka. Bir süre sonra hep itmek seni çok yipratir.

Okul bitince farklı olur diye düşünmüştüm ama maalesef aynı şekilde devam etti. 1.5 yılın 4 ayı dil eğitimi için geçti geri kalan kısmı aynı bahsettiğim şekilde ilerledi.

Kimi insan okulu geç bitirir ama okul biterken donanıma sahip olmuştur.
İşi de hazırdır.
Okul bitince daha fazla vakit kaybı yaşamadan para kazanmaya başlar.
Sizinkisi tembellikten okulu uzatmış.
Sonra bir şey olur diye dil öğrenmeye gitmiş.
Virüs pandemi derken işsizlik iyice su yüzüne çıktı.
Ama şu var; okuduğu mesleği yapana kadar diğer yerlerde de çalışabilir.
İş görüşmelerinde sorarlar 30 yaşına geldik hiç tecrüben yok neden? diye.
Buda o hesap.
28 yaşına gelmiş ama daha büyümemiş.
Seviyorsun tamam ama tembel bir adam için neden ömrünü çürütesin ki?
Hem sen 2 yıldır da çalışıyorsun.
Bu adam işe girecek, çalışacak, para biriktirecek ooohhhoo
Kariyer olarak bile senden geri de.
Olmaz bence.
Olmamalı da.
Kendini heba etmemelisin.
Sevgi, aşk sonsuz güzel hisler ama bir yere kadar.
İnsan kalbiyle hareket ediyorsa %60 na beynini koymalı diyorum.

X