Anket Burada haksızlık var mı yok mu?

Haksızlık yapılıyor mu yapılmıyor mu?

• Ankete Katılan
    59
Yanlız bişey var atlamayın tartışmaya giren iki tarafda ceza alıyor ve iki yani zıt fikirin sahipleri.sebeb fikirlerini savunmaları değil bir tarafın kırıcı konuşmaları ve ona gelen cevaplar

Bilmiyorum neden ama en ufak bir yazismada, banlanmak cok ilginc dogrusu.
Ben herkesle ayni görüste olmak mecburiyettinde degilim, eger düsüncemi yaziyorsam banlaniyorum.
Ikincisi, yegenim Almanya`da okumak icin yanimda kaldigi süre KK ya üye olmustu ve bir gün ikimizde banlanmistik, neymis efendim ben iki nickle giriyormusum siteye gercekten cok ilgincti.
Ki ben 10 seneden beri KK ya üyeyim ve beni burda eskiler tanir, mesela Elif.
En azindan bana önceden mesaj atilip böyle birseyin olup olmadigi sorgulanabilirdi.
Bunlar benim yasadiklarim.

ben haksızlıkla karşılaşmadım şimdiye kadar oyüzden kararların adil olduğunu düşünüyorum.

Yanlız bişey var atlamayın tartışmaya giren iki tarafda ceza alıyor ve iki yani zıt fikirin sahipleri.sebeb fikirlerini savunmaları değil bir tarafın kırıcı konuşmaları ve ona gelen cevaplar

Benimle zıt fikirde olan kişiler fikirler beyan edilirken ben ceza alırken onlar almadı....Siz de bunu atlıyorsunuz..

Merhaba,
Öncelikle bir iki hususu açıklamak istiyorum,site kurallarımız ve Forum Uyarı puanlama sistemimiz var ,bu kural ve sistemler,adminler tarafından hazırlandı.
http://www.kadinlarkulubu.com/kk-yonetimden-mesaj-var/17895-forum-manifestosu.html
http://www.kadinlarkulubu.com/kk-yonetimden-mesaj-var/212874-kk-dan-uyari-var.html

Editör arkadaşlarımız bu kuralları uygulama yetkisine sahip değildir,bunu özellikle belirtmek isterim çünkü birçok üyemiz aldığı uyarı sonrasında Editör arkadaşlarımızı suçluyorlar.
Kural ve uyarıları
Konu Sorumluları: Elif,Kuzey,mune,UzmaN,PollyAnne...Adminlerimiz:Kazen ve Curly uygulayabilir,bu niklerin dışındaki görevlilerin yetki alanları farklıdır.

Tartışmak göreceli bir kavramdır bu konuda haklısınız,herkesin tartışmak kelimesinden anladığı farklıdır,sitede bir konu hakkında fikir yürütebilir,size ters düşen düşünceleri eleştirebilirsiniz,tartışma kavramı işte tam bu durumda devreye giriyor,siz eğer hayır o öyle değil aslında böyle olmalı bence diye düşüncenizi beyan ederseniz ve yorumunuzu yazarken seçtiğiniz kelimelere dikkat ederseniz kimse size niye böyle yazdın demez ve uyarı vermez ama siz fikrinizi söylerken bir veya birkaç kişinin konuyla ilgili yorumuna takılır ve sürekli o kişilere alıntılarla cevap verme gereği duyarsanız evet bu tartışmaya girer çünkü olay konu başlığından tümüyle kopmuş,üyelerin ikili yazışmalarına dönmüştür ve topik bir girdaba girer,ne konu sonuca ulaşır,ne topik sahininin derdine merhem olunur.

Üstelik bazen bu yazışmalar öyle bir hal alırki,birbirinden alıntı yaparak yazışan üyeler konuyu farklı platformlara taşırlar,profil mesajlarına ağzına gelen yazılır,özel mesaj atılır,repler aracılığıyla intikamlar alınır veya başka bir topikte bu kan davası devam ettirilir.

Siz böyle yaparsınız,yapıyorsunuz demiyorum,bunun altını çizmek isterim ama genelde bu şekilde olur.Örnekleri çoktur,üyeler uyarı aldıklarında hemen bize yönelirler,biz kural koyucu değiliz,uygulayıcıyız ve kuralları esnetmek,üyeler arasındaki kavgaları görmezden gelmek gibi bir lüksümüz yok,üyeler uyarı aldıklarında haksızlığa uğradıklarını düşünüyorlarsa eğer uyarı aldıkları konu ve mesajı Kazen bey'e özel mesajla gönderip inceletme hakkına sahipler.

2.Üyeliklerin siteden uzaklaştırılma konusuna gelince 2 üyeliği varmış gibi gözüken veya gerçekten iki üyeliği olan üyelere önce mail atıp bilgilendirilir ama bazı üyelerimiz başka bir yakınlarını veya iş arkadaşlarını üye yaparken aynı veya benzer mail adresi kullanıyor ve kendi kişisel bilgilerini giriyorlar,bu yüzden farklı üyelikler aynı kişininmiş gibi gözükebiliyor ve bazende biz üyelere mail atsakta mail geri dönebiliyor çünkü ya gerçek olmayan bir mail veya aktifliğini yitirmiş mail adresi oluyor.

Saygılarımla...

Son düzenleme:
"Üstelik bazen bu yazışmalar öyle bir hal alırki,birbirinden alıntı yaparak yazışan üyeler konuyu farklı platformlara taşırlar,profil mesajlarına ağzına gelen yazılır,özel mesaj atılır,repler aracılığıyla intikamlar alınır veya başka bir topikte bu kan davası devam ettirilir."

Ne benim sorun yaşadığım kişi böyle yaptı nede ben...(bir kaç kişi hariç)
Size göstermek isterdim ama o konum silindi diğer ceza sebeplerim ise özel msjlarımda mevcuttur...
Neyse anketimiz şapmasın yönünden :kahve:

Bir kere ban aldım 3 gün , o da karşımdakinden alıntı yapıp cevap vermek adına idi..

Banlandığımı görünce çok şaşırdım ve bozuldum ilkönce çünkü bana göre burda yasak olan atışma şeklinde bir yorum değildi yaptığım..Tabii bunu o an ispatlama imkanım yoktu.

Ama topicde o anda gerçekten karşılıklı atışmalar, kavgalar oluyordu ve birkaç kişi banlanmıştı, benim yorumumun da o an, atışma olarak görülmesini normal karşıladım sonradan düşününce.

Sorun yapmadım, haksızlık olarak adlandırmadım, şu anda da sorun olarak gördüğüm için yazmıyorum..

KK da genelde tartışmaya dönüşmeden önlem almak tercih ediliyor site huzuru için.

Diğer arkadaşları bilemicem, gerçekten haksızlığa uğradığını düşünenler olabilir ama pek sanmıyorum..

valla bana bi haksızlık yapıldı tam 1 hafta ban aldım. sadece insanları sorguladım diye oldu bide üstüne ban aldığım yetmezmiş gibi en can acıtanıysa benim mesaj yadığım topicte beni banlayan saygıdeğer adminimiz bide beni suçlayıcı mesaj yazmış. ben çok büyük haksızlığa uğradım hakaret ettiğimi yazmış ama hakaret değildi. beddua ettiğimi yazmış ki ben bedduada etmemiştim. canı isteyen bazen keyfi davranıp elindeki imkanlarıda kullanıp haksızlık yapabiliyor. burdaki yetkililere saygım var tamam banlamalarında bi haklı tarafaları olabilir ama üyeyi kötüleme hoş olmuyor bence ki ben çok kötü şeylerde yazmamıştım. en nihayeti bizimde bi itibarımız var.

umarım bunu yazdım diye bidaha banlanmam... banlanırsam zaten benim haklılığım ortaya çıkar buda beni banlayana bakış açısını değiştirir sanırım.

Son düzenleme:
arkadaşlar yukarıda mesajıma yazılan yorumdan bahsetmiştim ama o yazılan yorumu diğer üye arkadaşlar görmüyormuş sadece banlanan görüyormuş bunu yeni öğrendim. bu yüzden o kısmı unutunuz lütfen

ben şayet haksızlığa rastlamadım,en azından kendi adıma..
hayır seçeneği olsaydı işaretlerdim ama hayır,asla seçeneği abartılı geldi...

evet bu sitede haksızlık var :nazar:
örneğin ben ve kermitin yediği banlara bakarsak çoktaaaann siteden atılmamız gerekirdi ama hala burdayız benneyaptımki
bu bir haksızlıktır :nazar:

evet bu sitede haksızlık var :nazar:
örneğin ben ve kermitin yediği banlara bakarsak çoktaaaann siteden atılmamız gerekirdi ama hala burdayız benneyaptımki
bu bir haksızlıktır :nazar:

Evet bu da güzel bir örnek.
Mesela kendini anlatamayıp yanlış anlaşılan kişilerin siteden atılması,ve sizin onca sivri laflarınıza rağmen "bir çok cezaya alıp hala burda olmanız bi haksızlık."
Tırnak içindeki sözü kazenin lafı üzerine söylüyorum çünkü 3 kere uyarı aldım ve bunun üzerine hala burda olmamın haksızlık olduğunu söyledi...

Konuya bakan çok ama yorum yapan çok az kişi var..
Yorum yapmasanız bile ankete katılın bari arkadaşlar..

hiç ceza almadım dogrusu 3 seneden beri bence herşey saat gibi işliyo kimse durup dururken ceza almaz

bazen haksızlık oluyo tabii..
bi kere ceza aldım oda tartışmalı sohbet diye...

Kimse durup dururken ceza almaz diye bir şey yok..Sen yerinde ceza aldın diye herkes için aynı şey geçerli değildir.

banı alan yerinde alıyor arkadaşlar..
ben de banlandım..
hatta tartışmayı kötü içerikle bildiren ben iken,anında banımda gelmişti..kaydirigubbakcemile3
haksızlık varsa şurda var..
seviyesizce atışan insanlar hala buradalar..neden?ne katkıları var konuyu,kendilerini yerlerde sürüklemekten başka..
olmamalılar..:kızgın:
onun haricinde ben bir haksızlık yapıldığını düşünmüyorum kendi adıma..:tomato:

Bende bir kere ceza almıştım sanırım üç gün falan sürdü. hihoyyyt
Fakat tartıştığım kişiyle karşılıklı almıştım cezayı birbirimize bayağı laf sokmuştuk sanırım :bbo:
Zaten siteye ilk üye olduğum günlerdi o zaman laelaelaelaelae
Bir daha hiç ban almadım...

Birde yöneticilerin kişiliğine göre de değişiyor bence haksızlık olayı.
Ayrıca bir sorunum oldumu sorumlulardan bir kaçına msj yazıyorum hep bir kişiden yani Kuzey'den cvp geldi.Bence en yardımsever ve en tarafsız kişi Kuzey :1closedeyes:

Ayrıca bazı site görevlileri insanı rencide edici şekilde konuşabiliyorlar ama belki kendilerine göre haklıdırlar sonuçta sitedeki tüm üyelerle uğraşmak zor oluyordur.

Bi kaç arkadaşımın gereksiz yere ban aldığını düşünüyorum ama genelde site yönetiminden memnunum.... :CüvCüv:

Hülyalım "Ayrıca bazı site görevlileri insanı rencide edici şekilde konuşabiliyorlar "İşte bu lafının üzerine ben derim ki evet haklısın bazı görevliler aynen dediğin gibi konuşuyor.Mesela KUZEY "hastamısın" demişti.
Üyelerden saygı bekleniyor ama bizde görevlilerden saygı bekleriz:kahve:

Evet arkadaşlar anketimizin sorusu gayet açık...
Konu sorumluları ve adminlerimizin verdiği cezalar olsun , arkdaşlar arasında geçen diyologlar olsun bu konudaki düşüncelerinizi bekliyorum...

merhaba yazdıklarını sımdı okudum ama anketide cevaplamıs bulundum...
şimdi tekrar oy kullanmak istiyorum ve...
hayır, asla yı işsaretlıyorum..

X