Burun ameliyat olmam gerekiyormuş

hira_nur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2007
237
0
Doktordan yeni geldik,altı ay önce sinüzit teşhişi konulmuştu şimdi hem sinüzitten hem kıkırdak eğriliğinden ameliyat olmam gerektiği söylendi...

Araştırdım riskli ama iyi bir hekimin elinde olursa kolay bir operasyonmuş gittiğim özel bir hastane ama oraya güvenemem...

Kulak Burun Boğaz bölümünü tavsiye edebileceğiniz bir hastane varmı...
Yada bu ameliyatı olmuş olanlar varmı bana bilgi verirseniz sevinirim...

Hepinize sağlıklı günler diliyorum...

Çok teşekkür ederim canım...
Kapalı ameliyat olacak ama hastane konusunda tereddütlerim var...

Çok geçmiş olsun ,moralini yüksek tut ,şimdilerde öyle ameliyatlar olanlar varki insanın aklı şaşıyor.Doktorun iyi olduktan sonra sorun olmuyor.Benim arkadaşım oldu.Ameliyat sonrası her ameliyattan sonra olduğu gibi biraz sıkıntı oluyor sonrası kolay.Bir haftada kendini toparlıyorsun bir ayda tamamen kendine geliyorsun.Tekrar geçmiş olsun

Çok geçmiş olsun ,moralini yüksek tut ,şimdilerde öyle ameliyatlar olanlar varki insanın aklı şaşıyor.Doktorun iyi olduktan sonra sorun olmuyor.Benim arkadaşım oldu.Ameliyat sonrası her ameliyattan sonra olduğu gibi biraz sıkıntı oluyor sonrası kolay.Bir haftada kendini toparlıyorsun bir ayda tamamen kendine geliyorsun.Tekrar geçmiş olsun

Çok teşekkür ederim canım aslında moralim bozuk değil...
Burnumda kıkırdağın bir kısmı alınacağı için şekil bozukluğu olur diye tereddüt ettim ama doktorum iz kalmaz şeklide bozulmaz dedi...
Bakalım bayram ertesi düşünüyorum bir aksilik olmaz inşaallah...

Canım bende bügün gözümden bir operasyon geçirdim..küçük bir ameliyatta diyebiliriz..

Sağ gözümün üstünde arpacık gibi birşey çıkmıştı..Sabah bir kalkıyordum gözümün üstü davul gibi şişmiş zor açılıyor..gece yatana kadr yavaş yavaş iniyordu..1 hafta kadar böyle oldu ihmal ettmi bende gitmedim..sonra gözümün üstünde yağ bezesi gibi birşey kaldı küçük..

Gittik geçen hafta dr. bu güne randevu verdi..Önceden gitsek ilaçla hallolurmuş ama ihmal ettiğim için malesef..

Bugünde 15 dk içinde bitti çok şükür..Küçük bir iğne yaptı uyuşturduktan sonra..sonrada göz kapağını çevirip içerideki o bezeyi aldı..Ve doktorlar falan çok güleryüzlü çok korkarak gitmiştim ama gülerek çıktım bunun içinmi korkmuşum diye..

Ameliyat olurken bayağı bi sohbet bile ettik :roflol:

Okmeydanında Türkiye Hastanesine gittim ben..Kesinlikle şiddetle tavsiye ederim..Düşün bu sabah 10:30 da oldu..ve ben şimdi burdayımyerimseniben

Çok geçmiş olsun bu arada bitanem..Allah acil şifalar versin :teselli:

Merhabalar,
Öncelikle size kbb doktorundan ziyade ameliyatınızı plastik cerraha yaptırmanızı tavsiye ederim.Benimde nefes problemim vardı küçükken burnum kırılmıştı ve çok zor nefes alıyordum.Çevremde kbb doktoruna ameliyat olan arkadaşlarım ve yakınlarım var fakat burun şekilleri gerçekten bozulmuş.Ben yaklaşık 20 gün önce ameliyat oldum.Benim operasyonumun adı septoplasti.Yani hem burun deviasyonunun giderilmesi hem de estetik operasyon.Bende çok araştırma yaptım en son doktor bir arkadasımın tavsiyesi üzerine hacettepede oldum ameliyatımı.Doktorum mükemmel.
Gerçekten kendinizi güvenle teslim edebilirsiniz.
Ben sevinçten deneyimimi herkesle paylaşıp problemi olanlara yardımcı olmak istiyorum.Çünkü bende aynı sorunlarla boğuşmaktaydım taki doktorumla görüşene kadar.ve şimdi diyorum ki iyi ki arkadasım bu doktoru tavsiye etmiş ve iyiki hacettepede ameliyat olmuşum!!

ben 2 yıl önce sinüzitten ameliyat oldum ama fazla birşey değişmedi sadece baş ağrılarım biraz azaldı üstelik devamlı grip gibi bir halim var burnum akıyor genzim yanıyor kıkırdakla alakalı birşey diyemem ama sinüzit ameliyatı olunca sinüzitten tamamen kurtulamıyorsun geçmiş olsun

Uzun süredir siteye girememiştim yazılarınızı yeni okudum hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim kızlar...

Emel272 canım bende burun şeklimin bozulmasından korkuyorum doktorum kıkırdağın çıkarılmayacağını sadece törpüleneceğini söyledi yani şekil bozukluğu olmazmış ama çok korkuyorum burnumun şekli çok düzgün bozulursa gerçekten yıkılırım önerini dikkate alıp birde plastik cerrahisine görünücem benim ameliyatımın ismide septoplasti yani seninkiyle aynı uyardığın için sağol canım...

Prof.dr.Fatih Öktem'i tavsiye ederim ....Cerrahpaşa da doktor aynı zamanda muyanehanesi mevcut

Emel272 benim de aynı sorunlarım var küçükken burnum kırılmış şimdi nefes alamıyorum.Kırıktan dolayı kemer var.Ameliyat olmam gerekiyor ama ne yapacağımı bilmiyorum.

X