Piercing, Hızma Burun deldirmek?

fndkfndk fndkfndk nerelerdesin sen! :KK11:

Neyse mesajı gönderdiğime göre cevabımı yazayım:
Kulak acısı gibi deniyorsa acımıyor pek, kulağıma ikinciyi deldirirken hatırlayacak yaştaydım.
Öyleyse acısını dert etme.
Sen sağı da deldirsen aklında sol kalacak.
Zaten çabuk da kapanıyormuş, istersen solu deldir, baktın olmuyor çıkartırsın. (;
Bu arada erken kapanma meselesinden ben de hiç hoşlanmadım, benim de isteğim vardır hep hızmaya. :KK53:
Al işte gene aklıma düştü. :KK53:

fndkfndk fndkfndk nerelerdesin sen! :KK11:

Neyse mesajı gönderdiğime göre cevabımı yazayım:
Kulak acısı gibi deniyorsa acımıyor pek, kulağıma ikinciyi deldirirken hatırlayacak yaştaydım.
Öyleyse acısını dert etme.
Sen sağı da deldirsen aklında sol kalacak.
Zaten çabuk da kapanıyormuş, istersen solu deldir, baktın olmuyor çıkartırsın. (;
Bu arada erken kapanma meselesinden ben de hiç hoşlanmadım, benim de isteğim vardır hep hızmaya. :KK53:
Al işte gene aklıma düştü. :KK53:

Gel birlikte deldirelim. :KK53:

Benim tabancayla delinmisti zaten o bolgeyi uyusturup deliyor saniyelik birsey hicbisey anlamiyosunuz.Kullanimida rahat hizmanin kupe gibi kikirdak kas gibi hassas bi bolgede degil alisirsiniz hemen ve yakisacaginida inaniyorum.

Ayy çok moral oldu bu. İnanılmaz kararsızım ama olumlu mesajlar çoğunlukta. Sanırım yapacağım ben ya. :)

Kulağımı deldirdiğimi hatırlamıyorum ki 3 yaşımda bu işi yapan komşu teyzeye gidip benim kulağımı del diye kucağına oturmuşum kadının. Yine annemden habersiz yapmıştım, büyüdüm hala aynıyım sanırım. :KK70:

Tabancayla falan değil iğneyle delindi yani o zaman ve hiç hatırlamıyorum acısını falan.
kanında var demek ki habersizce deldirmek :KK70: benim bir kulagımda 5 tane diğerinde 3 tane var.. 2 hafta sonra çıkarıp küpeleri 2 gün takmadıgımda nasıl acımıstı, kanlar içinde taktım geri.. 1 yıl sonra hepten çıkardım birkaç ay.. sonra da uçtu gitti delikler :KK43: önceden (5yıl önce) düşünüyordum burun için sonra arkadasımın deldirdikten sonra 1kaç hafta iltihaplı bir burun deliğiyle gezmesiyle vazgeçtim...

Ben yokken İstanbula gidersen bensiz deldirirsin kuzucum. :KK53:
İstanbulda olsaydım birlikte deldirirdik kesin. (;
Temmuz sonuna doğru gideceğim için sen epey tecrübelenmiş olacaksın. (;

Ayyy keşke denk gelseydi benim orada olacağım tarihle ya. Bana sahip çıkardın, kurda kuşa yem olmayayım orada. : :KK53:

kanında var demek ki habersizce deldirmek :KK70: benim bir kulagımda 5 tane diğerinde 3 tane var.. 2 hafta sonra çıkarıp küpeleri 2 gün takmadıgımda nasıl acımıstı, kanlar içinde taktım geri.. 1 yıl sonra hepten çıkardım birkaç ay.. sonra da uçtu gitti delikler :KK43: önceden (5yıl önce) düşünüyordum burun için sonra arkadasımın deldirdikten sonra 1kaç hafta iltihaplı bir burun deliğiyle gezmesiyle vazgeçtim...

Aynen öyle çünkü hiçbir şeye izin vermiyorlar çok önyargılılar. Ben de izin almıyor, haber veriyorum işte. :KK70:

Benim kulağımın birindeki delik düzgün değil, onun yanına bir tane daha deldirmek istiyorum ona bile elim gitmedi bir türlü. Aslında acıya dayanıklıyım ama nedense bu konularda çok korkak olduğumu fark ettim.

O son dediğin şu an benim de tüylerimi ürpertti. Deliğin ziyan olmasına mı yanar insan, çektiği rezilliğe mi bilemedim. :KK43:

İltihap karsiti bir krem alip uygularsan çok sikinti yapmaz canim.
Sana yakisir hem hatirliyorum seni..

Ayyy keşke denk gelseydi benim orada olacağım tarihle ya. Bana sahip çıkardın, kurda kuşa yem olmayayım orada. : :KK53:

Aynen öyle çünkü hiçbir şeye izin vermiyorlar çok önyargılılar. Ben de izin almıyor, haber veriyorum işte. :KK70:

Benim kulağımın birindeki delik düzgün değil, onun yanına bir tane daha deldirmek istiyorum ona bile elim gitmedi bir türlü. Aslında acıya dayanıklıyım ama nedense bu konularda çok korkak olduğumu fark ettim.

O son dediğin şu an benim de tüylerimi ürpertti. Deliğin ziyan olmasına mı yanar insan, çektiği rezilliğe mi bilemedim. :KK43:

Birşey olmaz canım benim, sen gez toz, eğlenmene bak. :KK19:

Aynen öyle sana sorarım kesin karar verirsem artık sorularımı. :KK70:

Ben de klinik tarzı bir yerde deldirme taraftarıyım çünkü ailemden izinsiz yapıyorum ya eskaza bir mikrop falan kapsa bak biz bu yüzden izin vermiyorduk derler hemen. :)

Ben konusunu da bilemedim ya diğer taraftan burnum düzgün görünmüyor, o tarafa dikkati çekmiş gibi olmam mı ki?

Bir de o taktıkları küpe gibi şey yerine kendi götürdüğümüz hızmayı taksalar olmaz mı?

Son cümlene de katılıyorum. Türkan Şoray hastası bir insan olarak Dila Hanım'ı izledikten sonra taktım zaten kafaya, itiraf ediyorum. :KK70: Bence çok otantik duruyor. İnşallah yakışır bana da ya..

Yakışır neden yakışmasın. Baya kemikli burnu olan bir abla gördüm gecenlerde bildiğin 50 yaşında hatun, çok yakışmıştı. Senin kemikli de değilmiş.

Benim burnum fındık ama işlevsiz, nefes alamıyorum. Deviasyon ameliyatı olcam diye çıkardım zaten, ameliyattan sonra tekrar deldiririm muhtemelen. Çok seviyorum ben. Bir de o kadar uzun süre takınca bütünleşiyorsun.

İğneyle deldirirsen istediğin hızmayı takarsın, tabancayla deldirirsen mecbur o iğrenç küpeyi takacaksın. Bir de sana tavsiyem arkası topsuz olanlardan kullan. Sapını ortadan hafıfçe bükersen çıkmaz. Arkası toplu olanlar nedense çok iltihap yapıyor.

Her zaman sorulara açığım cicim, istediğin zaman sorabilirsin.

Hızma küpe mantığıyla aynı değildir bi gün takim bi gün takmiyim gibi bişey yapamazsın. Burun derisi çok hızlı yeniler kendini çabuk kapanır 7 yıldır kullanıyorum tek sorun grip olduğunda burnunu silemeyişin şöylee güzelcene :) :)

Bende bu burun deldirme olayına takilmistim ama anam canım anam yuzunden yapamadim. Zira kendisi "Ben Ayşa nın kızı dızma taktiriyo dedirtmem"diye. Ama senin gizleyebilme olayın varmış hic çekinme deldir derim. İlk günler biraz sıkinti tabi o burun bazen sisebiliyor arkadaşımdan biliyorum ama bikac gunluk bise yani

ben yaklaşık 5 6 sene önce deldirdim burnumu. delerken acımıyor ama ilaçlı hızmanın 1 hafta kalmasında yarar var. ben hemen çıkardığım için iltihaplanıp şişmişti. ilk zamanlar takman lazım kapanabilir geri takması da zor oluyor benin olduğu yere yaptrma derim. ben de sol tarafa istiyodum fakat adam sağda daha iyi olacağını söyledi. burun silmek zor oluyor. şimdi bile biri değdiğimi kemiğe değiyo ve hemen kanayabiliyor. çok beğenerek takıyorum çeşit çeşit hızmalar var ve toplu kullanınca uzun süre kullanabiliyosun ama banyo yaparken çıkar

Hanımlar merhaba.. Başlıktan anlaşılacağı üzre burnumu deldirmeye heves etmiş durumdayım uzunca bir süredir. Önceleri çok kıro durduğunu falan bile düşünürdüm ama uzun zamandır farklı kişilerden sana çok yakışır tarzında yorumlar alıyorum, artık ben de istiyorum. :))

Bu konuyu burada araştırdım ama maalesef her kafadan bir ses çıkmış, aradığım sorulara cevap bulamadım.

Fotoğrafımı görenleriniz oldu aranızda, görmeyenler için de tarif edeyim. Burnum kemikli değil ama biraz geniş, etlidir. Hızma takmak için illa fındık burunlu olmak mı gerekir?

İkincisi; ben sol tarafıma taktırmak istiyorum çünkü o taraftan burnum daha düzgün görünüyor. :) Ama burnumun hemen yanında, yanağımda ufak bir ben var. O tarafa bir de hızma takarsam çirkin mi durur, bunu da düşünüyorum.

En önemli konu da şu ki; ailemden habersiz deldireceğim. Bunun için uygun zaman 2 hafta sonra, çünkü 2 hafta boyunca şehirdışında ailemden uzakta olacağım. Göremezler ilk aşamaları. :)

Deliğin kapanmaması için ne kadar kalması gerekiyor o ilk takılan hızmanın?

Çok acıyor mu?

Son olarak, İstanbul'da nerede yaptırabilirim bu işi güvenli şekilde ve altın mı gümüş mü nasıl bir şey takmam gerekiyor? Ben çok küçük, toplu iğne başı kadar bir şey takmayı düşünüyorum.

Şimdiden teşekkürler yorum yapanlara.

9 yıldır burnum delik.

Kıkırdak kendini çok çabuk yeniliyor, ilk zamanlarda bir gün takmamanız bile kapanmasına yeter. Aileniz bilmeyecekse sık sık gidip takmanız gerekir, yeni delinmişken devamlı tak çıkar yapmak da tahriş edebilir veya iltihap kaptırabilir.

Ben iğneyle deldirdim, çok rahat deldirdim. Hızma değil piercing takıldı, bu nedenle on gün kadar hiç çıkarmadım. Sonra piercingi çıkarıp hızma taktım. Uzun süredir de halka kullanıyorum.

Delerken ve sonrasında hiç acımadı ama iki gün falan rüzgar geldiğinde veya esnediğimde sızladı : )

X