Burun deliklerinde asimetri

emoss1905

Üye
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2016
6
1
30
Merhaba arkadaşalar yaklaşık 2 buçuk ay önce nefes sıkıntısından dolayı Devlet hastanesinde Ameliyat oldum. Doktorum kemerimi de düzeltti . Ameliyat sonrası burun deliklerim orantısız kaldı , geçme olasılığı var mi ?

Evet %99 1 yil icersinde burnunuz almasi gerektigi sekli akacak. Doktorlar bir yila kadar burnumuzun iyi yönde degisime ugradigini soyluyorlar. Burun delikleriniz de zamanla duzelecektir. Endiselenmeniz icin daha cok erkeeeeennn :KK66: Gecmis olsun

Evet %99 1 yil icersinde burnunuz almasi gerektigi sekli akacak. Doktorlar bir yila kadar burnumuzun iyi yönde degisime ugradigini soyluyorlar. Burun delikleriniz de zamanla duzelecektir. Endiselenmeniz icin daha cok erkeeeeennn :KK66: Gecmis olsun
Malesef biraz aklına takılıyor insanın , zorlu bir süreç zaten ameliyat , birde bu orantısızlik daha da moralini bozuyor. Umarım dediğimiz gibi olur

Benimde hafif bi delik daha şiş gibi doktorum yatış şeklinden olabilir şişliğinde inmedi daha,zamanla düzelecek dedi. Zamanla düzelir umarım :)

burnunun en son halini foto koyar mısın lütfen aynı sorun eşimde var senin deliklerinin aynısı biri geniş diğeri oval ve yukarıda bu geçici bi durum mu senin ki düzeldi mi cevap yazabilir misin lütfen

Merhaba arkadaşalar yaklaşık 2 buçuk ay önce nefes sıkıntısından dolayı Devlet hastanesinde Ameliyat oldum. Doktorum kemerimi de düzeltti . Ameliyat sonrası burun deliklerim orantısız kaldı , geçme olasılığı var mi ?
Duzeldimi deliklerinin yamuklugu

burnunun en son halini foto koyar mısın lütfen aynı sorun eşimde var senin deliklerinin aynısı biri geniş diğeri oval ve yukarıda bu geçici bi durum mu senin ki düzeldi mi cevap yazabilir misin lütfen
benim de bayanın fotoğrafındaki gibiydi maalesef geçmedi ikinci ameliyatımı olmak zorunda kaldım çok bariz bir fark yoksa düzelir ama fotodaki gibiyde maalesef

Geçmez gibi görünüyor, genelde geçer denilen asimetriler çok fazla belli olmayanlar. moralinizi bozmak istemem ama insallah geçer.

İkinci amilyatta duzeldimi peki bide ikinci amilyat zormu
işini iyi yapan bir dr bulursanız düzelir sıkıntı yapmayın ilkinden 8 ay sonra oldum ikinci ameliyatımı burun ucumu halen hissetmiyorum ilk ameliyat gibi oluyor şişlik morluk vs durumu

Eklentiler

• IMG_5775.JPG
    IMG_5775.JPG
    30,7 KB · Görüntüleme: 1.145
19 subatta ameliyat olacagim. En korktugum sey burun deliklerinde asimetri.
Benimde en korktugum sey egrilikti ve simdi egri duruyor kafayi yiycem.1ay 1 hafta oldu ameliyat olali,Burnumun sol tarafi problemliyli orayla cok ugrastigindanmidir nedir sislik o tarafta cok fazla ve o tarafa dogru meyilli gibime geliyor,sag tarafim biraz daha indi sisligi asimetrik duruyor .Arkadaslar bu normalmi sizce?Bandajlarim acildiginda böyle bi egriligi farketmedim yada heyecandan dikkat etmedim hic hatirlamuyorum.Kontrolum1 ay sonra,Doktorum bütün doktorlar gibi sisler inince iyi olacak diyor ama inanin ben aynadakendime bakmak istemiyorum.Gecici bir durum mu acaba?Tecrübeli arkadaslar yardimci olabilir mi lütfen?

Benimde en korktugum sey egrilikti ve simdi egri duruyor kafayi yiycem.1ay 1 hafta oldu ameliyat olali,Burnumun sol tarafi problemliyli orayla cok ugrastigindanmidir nedir sislik o tarafta cok fazla ve o tarafa dogru meyilli gibime geliyor,sag tarafim biraz daha indi sisligi asimetrik duruyor .Arkadaslar bu normalmi sizce?Bandajlarim acildiginda böyle bi egriligi farketmedim yada heyecandan dikkat etmedim hic hatirlamuyorum.Kontrolum1 ay sonra,Doktorum bütün doktorlar gibi sisler inince iyi olacak diyor ama inanin ben aynadakendime bakmak istemiyorum.Gecici bir durum mu acaba?Tecrübeli arkadaslar yardimci olabilir mi lütfen?
Eski burnunuzda egrilik yoksa bence hic korkmayin. 3 ayda sekil belli olur. 6 ayda burun tam oturur diyorlar. Masajinizi ihmal etmeyin.

Eski burnunuzda egrilik yoksa bence hic korkmayin. 3 ayda sekil belli olur. 6 ayda burun tam oturur diyorlar. Masajinizi ihmal etmeyin.
Mrb,eski burnumda egrilik vardi:KK43: ondan korkuyordum zaten acaba yine egri mi durur diye ama kafami yukari kaldirip aynaya baktigimda burun ucum kaslarimin orta hizasina denk geliyor isik acip aynaya baktigimda burun sirtindaki isiklar düz görünüyor,acaba diyorum sisliklerin asimetrik olmasindan mi egri duruyor.Bu 6 ay nasil gecicek bilmiyorum.Birde masaj yapinca bi süre sonra daha cok sisiyor sanki,bugün daha hic yapmadim daha fazla sismesin diye.Yapmaya devammi edeyim dersiniz?
Ayrica cevabiniz icin de tesekkürler :)

X