BURUN ESTETİĞİ HAKKINDA HERŞEY

mrymns

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2017
35
9
33
8 ayı aşkın bir süredir rinoplastiyi araştırıyorum. Edindiğim bilgileri de bu ameliyatı olmak isteyenler için derleyip yazdım. Rinoplastide hastayı sınırlandıran , doktor seçimini etkileyen iki kriter vardır. Biri doktorun ne tip ameliyatlar yaptığı, hangi tekniği kullandığı; diğeri ise operasyon ücreti.

Açık teknik:
-Doktor burnunuzu ortadaki burun duvarından açar.
-Deri ve yumuşak dokuyu kemikten tamamen ayırır.
-Bağlar, ligamentler bu sırada ciddi zarar görür ki bu yapılar burun hareketliliğini sağlar.
-İçinde yapacağı operasyonu yapar ve burnu kapatıp diker.
-Gerekli görürse burun kanatlarını da açıp şekillendirip diker böylece burun deliklerine şekil verir.
-İyileşme süreci uzun, morarma ve ödem üst düzeydedir. (Buradan aklınızda tutun morarma ve ödem bağların ve yumuşak dokuların ne kadar ellendiğine, kesildiğine bağlıdır.)
-Burun çok sert kalır, mimiklere katılmaz.

Kapalı teknik:
-Burun kanatlarının iç kısmından kesi atılır.
-Dışardan görülen bir dikiş olmaz.
-Bağ ve ligamentler korunur çünkü burun dokuları kemikten kesilip ayrılmaz.
-Burun hareketliliği korunur.
-Burun sırtı güzel şekillendirilir fakat burun ucunu şekillendirmek açık tekniğe nispeten zordur.
-Revizyon riski yüksektir çünkü burun yapıları tam görülmeden ultrasonik cihazlarla girişim yapılarak opere edilir.
-Çok doğal burunlar ortaya çıkar.
-İyileşme süresi çok daha kısadır.
-Şişlik açık tekniğe nazaran azdır.
-Morarma çok nadir olur.

Karma rinoplasti;
-Genel olarak açık teknik kadar buruna hakim kapalı teknik kadar da az zarar vererek her iki yöntemin avantajlarını birleştiren tekniktir.
-Bu uygulamayı yapan hekim sayısı çok sınırlıdır ülkemizde. Çünkü hakikaten zor bir tekniktir. Bu yüzden operasyon ücretleri çok daha yüksektir (-ki bence yaptıkları iş bunu fazlasıyla hakediyor)
-Fakat uygulayan hekimin iyi olması durumunda revizyon riski çok düşüktür (burundaki bağ ve ligamentler korunur; pitanguy, scroll) ,
-Burun ucunda kesi izi (insizyon) olmaz çünkü aslında kapalı bir tekniktir ,
-Burun sırtı ve ucu yuvarlaklaşmaz estetik olduğu belli olmaz çünkü zar altı bir tekniktir,
-Morarma beklenmez ödem ise diğer tekniklere kıyasla daha azdır,
-İyileşme süreci çok daha hızlıdır çünkü atravmatik bir tekniktir yumuşak dokuya zarar vermez,
-Burun elastikiyetini korur, konuşurken ve gülerken tıpkı doğal bir burun gibi mimiklere katılır çünkü başta da belirttiğim gibi bağlar ve ligamentler korunmuştur.
-Bu kadar çok avantajı olan bir yöntemin tek dezavantajı ise uygulayan hekimin doğru seçilmemiş olmasıdır.

Yazdığım bu genel bilgiler kendi araştırmalarım sonucu edindiğim bilgilerdir. Sağlıkçı olduğum için bazı tıbbi terimler kullandım. Sahte hesap olduğunu sanmayın. Her türlü soru ve görüşlerinize açığım. Eksik bildiğim şeyi tamamlamak isterim.
Not:Yazdığım her üç teknikle de hem solunum problemleriniz giderilip hem de estetik bir burna kavuşabilirsiniz, hekiminizin maharetine kalmış bundan sonrası.

Kendim de 3 ay içerisinde rinoplasti olacağım. Net bir kararla doktor seçememiş olmakla beraber KARMA RİNOPLASTİ dışındaki yöntemlerden tatmin olamayacağımı anladım.

Son düzenleme:
Merhaba. 12 gun once acik teknikle burun ameliyati oldum. Burnum mimiklere katilmiyor su an. Ama bu hep boyle mi kalicak yoksa zamanla eski hareketini kazanacak mi

Merhaba. 12 gun once acik teknikle burun ameliyati oldum. Burnum mimiklere katilmiyor su an. Ama bu hep boyle mi kalicak yoksa zamanla eski hareketini kazanacak mi
Sedacım bu sorunun cevabını inan ben de tam olarak bilmiyorum ve rinoplasti olmuş uzun zaman geçirmiş insanların cevaplaması gerektiğini düşünüyorum. Ama naçizane fikrim doktoruna bağlı olduğudur. Bazı doktorlar kasap gibi kesip biçerken bazıları dokulara saygılı ve hasarlı dokuları onararak iş yaparlar. Senin için henüz çok erken bence. Üzme kendini ve doktoruna danış bu konuyu. Edindiğin bilgileri bizimle de paylaş

Sedacım bu sorunun cevabını inan ben de tam olarak bilmiyorum ve rinoplasti olmuş uzun zaman geçirmiş insanların cevaplaması gerektiğini düşünüyorum. Ama naçizane fikrim doktoruna bağlı olduğudur. Bazı doktorlar kasap gibi kesip biçerken bazıları dokulara saygılı ve hasarlı dokuları onararak iş yaparlar. Senin için henüz çok erken bence. Üzme kendini ve doktoruna danış bu konuyu. Edindiğin bilgileri bizimle de paylaş

merhaba muharrem demiroğulları hocamıza veya serhan tuncer hocamıza ameliyat olmuş olan varsa fikirlerini alabilir miyim?

Canım yazını okudugumda açık teknik ameliyatının altında verdiğin bilgilerde burun mimiklere katılmaz cümlesini okuyunca acıkcası sok oldum. Sürekli oldugunu düşündüm. Ama sanırım bu geçici. Çünkü böyle birsey varsa eğer ben gercekten ameliyat olmayı düşünmezdim ki malesef iş işten geçti. Tahminim bir süre sonra düzeleceği çünkü üst dudağım ameliyattan hemen sonra hareket kabiliyetini yitirmişti ve su an yavas yavas normale donuyor. Umarım burnum da aynı sekilde olur çünkü mimik yapamadıgım bir burun hiç bir zaman bana ait benim parçam gibi olmayacak.

Canım yazını okudugumda açık teknik ameliyatının altında verdiğin bilgilerde burun mimiklere katılmaz cümlesini okuyunca acıkcası sok oldum. Sürekli oldugunu düşündüm. Ama sanırım bu geçici. Çünkü böyle birsey varsa eğer ben gercekten ameliyat olmayı düşünmezdim ki malesef iş işten geçti. Tahminim bir süre sonra düzeleceği çünkü üst dudağım ameliyattan hemen sonra hareket kabiliyetini yitirmişti ve su an yavas yavas normale donuyor. Umarım burnum da aynı sekilde olur çünkü mimik yapamadıgım bir burun hiç bir zaman bana ait benim parçam gibi olmayacak.

Bence hiç panik yapma ve doktorunla görüş bu konuyu. Eminim seni teskin edecektir.

bence zamanla alakalı açık teknik oldum ilk zamanlar taş gibiydi burun ucum zamanla yumuşadı

bence zamanla alakalı açık teknik oldum ilk zamanlar taş gibiydi burun ucum zamanla yumuşadı
Siz de zonguldaktaymışsınız. Ben de ereğlideyim. Kime oldunuz estetiğinizi, memnun musunuz? Bir de burun tam olarak yumuşuyor mu? Yani alın-dudak hattında yukarı aşağı hareket ediyor mu?

Siz de zonguldaktaymışsınız. Ben de ereğlideyim. Kime oldunuz estetiğinizi, memnun musunuz? Bir de burun tam olarak yumuşuyor mu? Yani alın-dudak hattında yukarı aşağı hareket ediyor mu?
bnde ereğli'denüm ama zonguldak ta olmadım canım istanbulda oldum ben ama memnun değilim

ben 8 ay önce açık teknikle oldum. ilk zamanlar dudaklarımı bile zor kıpırdatıyordum. hani ruj sürünce dudakları birbirine bastırırız ya onu falan asla yapamıyordum. şimdi hepsi geçti. dudaklarımı çok rahat oynatabiliyorum. burnum da mimik yapıyor. o da ilk zamanlar çok sert ve şişti, ödem indikçe hafif hafif karıncalanıp hisleri ve kasların işlevi geri geldi. vücuda biraz zaman vermek lazım. burnum şu an gayet doğal görünüyor, yer yer hala şişlikler var ama geçiyor. açık teknik olup internette ameliyattan 1 ay sonra hokka gibi burunları görüp üzülmeyin. ne kadar işlem, iyileşme için o kadar zaman. bir yerimizi vurunca bile morluğun geçmesi nerdeyse bir ay sürüyor. sakin kalmak, ilk zamanlar hemen sonuç beklememek lazım.

Yeni ameliyat oldum pazartesi muhteşem bi doktorum var Barış keklik tavsiye ederim şimdi yaknlarmda olmayı düşünüyor .. nefes problemlerm vardı kemik vardı çok hayatm altüst olmştu kalbm sıkışıyor geceleri uyuyamıyordum gittikçe artmştı hepsini hallettik

Yeni ameliyat oldum pazartesi muhteşem bi doktorum var Barış keklik tavsiye ederim şimdi yaknlarmda olmayı düşünüyor .. nefes problemlerm vardı kemik vardı çok hayatm altüst olmştu kalbm sıkışıyor geceleri uyuyamıyordum gittikçe artmştı hepsini hallettik
Sivri laz burnu gibiydi ucuda düşüktü ve şimdi bu şiş hali bile iyi görünüyor en önemlisi sorunlarm halloldu saglıklı nefes ..kızarıklık var buzu kese içinde tutuyorum morarma geçmek üzere geçp bdaha şişiyor ama çogu bitti kızarıklık var ya buz yanması gibi bişi olablr mi sargı tutuyordm altnda ama ?

ben 8 ay önce açık teknikle oldum. ilk zamanlar dudaklarımı bile zor kıpırdatıyordum. hani ruj sürünce dudakları birbirine bastırırız ya onu falan asla yapamıyordum. şimdi hepsi geçti. dudaklarımı çok rahat oynatabiliyorum. burnum da mimik yapıyor. o da ilk zamanlar çok sert ve şişti, ödem indikçe hafif hafif karıncalanıp hisleri ve kasların işlevi geri geldi. vücuda biraz zaman vermek lazım. burnum şu an gayet doğal görünüyor, yer yer hala şişlikler var ama geçiyor. açık teknik olup internette ameliyattan 1 ay sonra hokka gibi burunları görüp üzülmeyin. ne kadar işlem, iyileşme için o kadar zaman. bir yerimizi vurunca bile morluğun geçmesi nerdeyse bir ay sürüyor. sakin kalmak, ilk zamanlar hemen sonuç beklememek lazım.

Mimiklerin geri yerine geliyor olmasi beni cok sevindirdi. Ben burnumdan cok memnunum. 12. Gunum olmasina ragmen bu sis hali bile cok guzel. Eski hareketine kavusacak olmasi da ayrica cok mutlu etti beni. Cevabin icin cok tesekkur ederim

açık teknikle oldum ve cok memnun kaldım.1damla kan görmedim.hiç ağrım sızım olmadı.4ün morluk şişlik oldu yüzümde ama geçti.burun ucuda yumuşuyor.hiçbi sıkıntı yaşamadımç açık teknikle daha güzel şekil verdiklerine inanıyorum ben.

Bende acik teknikle oldum
En önemli avantajı herşeyin doktor tarafından görülmesi die dusunyrm

Arkadaşlar ben karma teknik savunucusuyum. Karma teknikte hem iz olmuyor. Dışarda dikiş olmuyor. Morluk olmuyor. Şişlik çoookkk az oluyor cilt tipinize göre. Hem de sandığınız gibi burnun içi görülmüyor iyi şekil verilmiyor değil. Bilâkis en iyi en doğal en güzel burunlar bu şekilde elde ediliyor. His kaybı olmuyor. Burun ucum yumuşayacak mı, ne zaman yumuşayacak derdiniz olmuyor. Çünkü burnunuzdaki bağlar korunduğu için ilk günden itibaren gayet esnek ve mimiklere katılan bir burnunuz oluyor.

Burun ucu kıkırdakları öne doğrultma denilen bir yöntemle tamamen gözle görülür şekilde şekillendirilip düzeltiliyor.

Türkiyede ve dünyada rinoplasti duayenleri bu tekniği kullanıyor. Kim bu duayenler?

Barış çakır
Salih emre üregen
Süleyman taş
Ali murat akkuş
Aykut özpür
Tevfik sözen
Gürcan aslan
Erhan coşkun....... vb

Bu doktorların yaptığı burunlara bakın bir de" ben estetiğim " diye bağıran burunlara.

Açık teknik ve karma teknik kıyas dahi kabul etmez. Karma teknik her konuda üstündür.

Son düzenleme:
Cilt tipim ince deri, 4.doktora gttm hepside ince deri acik teknikle ameliyat olursun dediler, cok arastrdm karma teknik var ama yapan az kişi, hatta herkese göre değişen bir durum açık da olur kapalıda..
Karma teknik yapan doktor illlaki var, ama doktora güven çok önemli teknik kadar hayati bir konu güven..
.

X