BURUN ESTETİĞİ HAKKINDA HERŞEY

Deliklerimi küçültmüş evet . Biraz ödem yaptı dikişler ama sonucu merak ediyorum . :)
Insallah diledigin gibi olur guzel ve saglikli bir burnun olmasi dilegiyle bende 3 hafta sonra olacagim 2. Yi bilgilendrrsen mutlu olurum ayni islem yapilacak kikirdak ekleme yapildami? sana. Dikislerin goruntusu eminim duzelecektir.

Insallah diledigin gibi olur guzel ve saglikli bir burnun olmasi dilegiyle bende 3 hafta sonra olacagim 2. Yi bilgilendrrsen mutlu olurum ayni islem yapilacak kikirdak ekleme yapildami? sana. Dikislerin goruntusu eminim duzelecektir.
Merhaba ,
Benim doktorum Aykut Özpür . Yöntemle alakalı aşağıdaki linkten bilgi alabilirsin. Morluk oluşmuyor burun ucu elastikifeyitini koruyor. kıkırdak ekleme olmadı. Benim eğrilik asimetri gibi sorunlarım vardı.
http://www.hurriyet.com.tr/burun-estetiginde-karma-rinoplasti-donemi-40512832

Merhaba ,
Benim doktorum Aykut Özpür . Yöntemle alakalı aşağıdaki linkten bilgi alabilirsin. Morluk oluşmuyor burun ucu elastikifeyitini koruyor. kıkırdak ekleme olmadı. Benim eğrilik asimetri gibi sorunlarım vardı.
http://www.hurriyet.com.tr/burun-estetiginde-karma-rinoplasti-donemi-40512832
Off harika bir estetisyene ameliyat olmuşsun. Hayırlı olsun. Burun kanatları bazen ameliyat sonrası çok büyük kalıyor ve ufak bir midahale gerektiriyor. İz kalmaz merak etme

8 ayı aşkın bir süredir rinoplastiyi araştırıyorum. Edindiğim bilgileri de bu ameliyatı olmak isteyenler için derleyip yazdım. Rinoplastide hastayı sınırlandıran , doktor seçimini etkileyen iki kriter vardır. Biri doktorun ne tip ameliyatlar yaptığı, hangi tekniği kullandığı; diğeri ise operasyon ücreti.

Açık teknik:
-Doktor burnunuzu ortadaki burun duvarından açar.
-Deri ve yumuşak dokuyu kemikten tamamen ayırır.
-Bağlar, ligamentler bu sırada ciddi zarar görür ki bu yapılar burun hareketliliğini sağlar.
-İçinde yapacağı operasyonu yapar ve burnu kapatıp diker.
-Gerekli görürse burun kanatlarını da açıp şekillendirip diker böylece burun deliklerine şekil verir.
-İyileşme süreci uzun, morarma ve ödem üst düzeydedir. (Buradan aklınızda tutun morarma ve ödem bağların ve yumuşak dokuların ne kadar ellendiğine, kesildiğine bağlıdır.)
-Burun çok sert kalır, mimiklere katılmaz.

Kapalı teknik:
-Burun kanatlarının iç kısmından kesi atılır.
-Dışardan görülen bir dikiş olmaz.
-Bağ ve ligamentler korunur çünkü burun dokuları kemikten kesilip ayrılmaz.
-Burun hareketliliği korunur.
-Burun sırtı güzel şekillendirilir fakat burun ucunu şekillendirmek açık tekniğe nispeten zordur.
-Revizyon riski yüksektir çünkü burun yapıları tam görülmeden ultrasonik cihazlarla girişim yapılarak opere edilir.
-Çok doğal burunlar ortaya çıkar.
-İyileşme süresi çok daha kısadır.
-Şişlik açık tekniğe nazaran azdır.
-Morarma çok nadir olur.

Karma rinoplasti;
-Genel olarak açık teknik kadar buruna hakim kapalı teknik kadar da az zarar vererek her iki yöntemin avantajlarını birleştiren tekniktir.
-Bu uygulamayı yapan hekim sayısı çok sınırlıdır ülkemizde. Çünkü hakikaten zor bir tekniktir. Bu yüzden operasyon ücretleri çok daha yüksektir (-ki bence yaptıkları iş bunu fazlasıyla hakediyor)
-Fakat uygulayan hekimin iyi olması durumunda revizyon riski çok düşüktür (burundaki bağ ve ligamentler korunur; pitanguy, scroll) ,
-Burun ucunda kesi izi (insizyon) olmaz çünkü aslında kapalı bir tekniktir ,
-Burun sırtı ve ucu yuvarlaklaşmaz estetik olduğu belli olmaz çünkü zar altı bir tekniktir,
-Morarma beklenmez ödem ise diğer tekniklere kıyasla daha azdır,
-İyileşme süreci çok daha hızlıdır çünkü atravmatik bir tekniktir yumuşak dokuya zarar vermez,
-Burun elastikiyetini korur, konuşurken ve gülerken tıpkı doğal bir burun gibi mimiklere katılır çünkü başta da belirttiğim gibi bağlar ve ligamentler korunmuştur.
-Bu kadar çok avantajı olan bir yöntemin tek dezavantajı ise uygulayan hekimin doğru seçilmemiş olmasıdır.

Yazdığım bu genel bilgiler kendi araştırmalarım sonucu edindiğim bilgilerdir. Sağlıkçı olduğum için bazı tıbbi terimler kullandım. Sahte hesap olduğunu sanmayın. Her türlü soru ve görüşlerinize açığım. Eksik bildiğim şeyi tamamlamak isterim.
Not:Yazdığım her üç teknikle de hem solunum problemleriniz giderilip hem de estetik bir burna kavuşabilirsiniz, hekiminizin maharetine kalmış bundan sonrası.

Kendim de 3 ay içerisinde rinoplasti olacağım. Net bir kararla doktor seçememiş olmakla beraber KARMA RİNOPLASTİ dışındaki yöntemlerden tatmin olamayacağımı anladım.
Bilgileriniz için teşekkür ederiz. Doktora karar verdiniz mi hangi şehirde olacaksınız ?

Off harika bir estetisyene ameliyat olmuşsun. Hayırlı olsun. Burun kanatları bazen ameliyat sonrası çok büyük kalıyor ve ufak bir midahale gerektiriyor. İz kalmaz merak etme
Çok teşekkür ederim bunu duymak iyi geldi :))
İyi hissediyorum Aykut beyin uyguladığı teknik hasta açısından baya hayati kolaylaştırıcı ..

izmirde uygun fiyatlı önerebileceğiniz bir doktor var mı?benim burnumun sadece içerisi yamuk ve kemerli başka bir problemi yok, önümüzdeki sene ameliyat olmayı düşünüyorum

Şimdi dr baktım yaptığı burunlar yandan çok güzel ama önden kemer tarafı biraz geniş oluyor sanırım
Benim burnum bayağı ince zaten. O yüzden bunu hiç sorun etmiyorum. Burnunuz kalınsa burun etlerini lazerle yakan bir doktor bulun ve bu konuyu detaylıca konuşun...

merhabalar;
daha önce dr.ersin ülkür e ameliyat oldum ama sonuçtan memnun kaldım .kendisinin yaptığı birçok operasyonda sorunlar vardı çevremden gördüğüm kadarıyla ve en önemlisi bu durumu kabullenmemesiydii !!!!!
neyse oldu olan :KK43: şimdi 2.kez ameliyat olmayı düşünüyorum.
1.hakan gence
2.barış keklik
çevrenizde bu 2 doktora ameliyat olan var mı birde fiyat bilgisi verebilir misiniz ?

4F960753-F019-4831-A8C3-799489507DD0.jpeg
4F960753-F019-4831-A8C3-799489507DD0.jpeg

Selamlar 16 kasımda ameliyat olmuştum alçım çıkınca ilk fotoğrafımı paylaşmak istedim ..tabi şiş baya bakalım:)

merhabalar;
daha önce dr.ersin ülkür e ameliyat oldum ama sonuçtan memnun kaldım .kendisinin yaptığı birçok operasyonda sorunlar vardı çevremden gördüğüm kadarıyla ve en önemlisi bu durumu kabullenmemesiydii !!!!!
neyse oldu olan :KK43: şimdi 2.kez ameliyat olmayı düşünüyorum.
1.hakan gence
2.barış keklik
çevrenizde bu 2 doktora ameliyat olan var mı birde fiyat bilgisi verebilir misiniz ?

Barış kekliği biliyorum 6 bin lira. Açık teknikle uygulama yaptığı için hiç ilgimi çekmiyor. Bir de o doktorların özel olarak konuşulduğu topic lere yorum yazsanız çok daha iyi olur. Burda konu paylaşımımız daha farklı

Benim sorunum; sağ taraftan kemik eğriliği, sol taraftanda burun ucu kıkırdağı kırığıydı. Tabi bu sıkıntılar yüzümdeki orantıyı bile bozmuştu yamuk gibi duruyordu. Daha çok kısa bir süre geçmesine rağmen elde edilen sonuçtan mennunum. Artık sağdan ve ön profilden resim çekilmekten korkmuyorum.

Ameliyat sürecinde yaşadıklarımı elimden geldiğince anlatmaya çalıştım ama sanırım izlemek daha ayrıntılı olacaktır :-)

Olmayı düşünenlerin merak ettikleri şeyleri, olanlarında izlerken yeniden o günlere döneceği şeyleri anlattığımı düşünüyorum.

Ben çok şükür ağrısız acısız bir burun ameliyatı süreci yaşadım, şuandaki halinden de oldukça mennunum.

İstediğim doğrultusunda doğal bir burun tercih ettim ve o şekilde bir sonuç çıktı ortaya. Zaman geçtikçe daha da düzelecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
X