Burun Estetiği Olup da Beğenmeyen, Pişman Olanlar

arkadaşlar 50 gün önce ameliyat oldum ama psikolojim gerçekten çok bozuldu pişman oldum sanki bu duygu çok kötü kendimi eski halimde gibi hissediyorum ama aynanın karşına geçtiğimde başka biri görünce çok kötü oluyorum aynaya bile bakmak istemiyorum sanki eski burnum büyüktü ama bilmiyorum yaa bunu yaşayan var mı içimdeki sıkıntı hiç geçmiyor hergün başka bi şekil görünüyor burnum şişler baya indi ama bilmiyorum işte anlatamıyorum o duyguyu yaşan arkadaşlar varsa lütfen konuşalım biraz yani bu evreleri geçiren var mı :KK43:((

canım şu an nasılsın umarım daha iyisindir, ben forumda yeni sayılırım seninle paylaşmak istedim o kadar mutsuzum ki ben de :KK43: 2 ay önce 2. ameliyatımı oldum ve o kadar pişmanım ki anlatamam. Duygularıma tercüman olmuşsun, 2 ay çok yeni gibi olsa da bence burnum şeklini aldı artık, daha fazla bir değişiklik olmayacağını düşünüyorum ve çok üzgünüm, öncesinde burnumu seviyordum ve aynalarla barışıktım şu an ise dediğin gibi aynalardan kaçıyorum, fotoğraf makinelerindne kaçıyorum psikolojim alt üst oldu. Benim 1 sene de geçse yine şekli değişmeyecek eminim çünkü şişlikle alakası olmayan bir durum. Kulağımdan kıkırdak alıp burnumun ucunu büyütmüşler, kavisliği kaybolmuş dümdüz bir burun olmuş. Asıl amacım eğriliğin giderilmesiydi ama kemiğime hiç dokunmamışlar, yeni koydukları kıkırdak da burnumun yanlarından fışkırıyor, et parçası görünüyor, burnumun içi dışında resmen :KK43: çok fazla yorum okudum memnun olmayanlarla konuştum ama benim kadar talihsiz biri olmamaıştır herhalde doktor konusunda. 3. ameliyatımı artık mecburen diyorum olacağım, inş bu durumdan kurtulurum, hiç bilemezdim psikolojimi bu kadar etkileyeceğini :KK43:

canım şu an nasılsın umarım daha iyisindir, ben forumda yeni sayılırım seninle paylaşmak istedim o kadar mutsuzum ki ben de :KK43: 2 ay önce 2. ameliyatımı oldum ve o kadar pişmanım ki anlatamam. Duygularıma tercüman olmuşsun, 2 ay çok yeni gibi olsa da bence burnum şeklini aldı artık, daha fazla bir değişiklik olmayacağını düşünüyorum ve çok üzgünüm, öncesinde burnumu seviyordum ve aynalarla barışıktım şu an ise dediğin gibi aynalardan kaçıyorum, fotoğraf makinelerindne kaçıyorum psikolojim alt üst oldu. Benim 1 sene de geçse yine şekli değişmeyecek eminim çünkü şişlikle alakası olmayan bir durum. Kulağımdan kıkırdak alıp burnumun ucunu büyütmüşler, kavisliği kaybolmuş dümdüz bir burun olmuş. Asıl amacım eğriliğin giderilmesiydi ama kemiğime hiç dokunmamışlar, yeni koydukları kıkırdak da burnumun yanlarından fışkırıyor, et parçası görünüyor, burnumun içi dışında resmen :KK43: çok fazla yorum okudum memnun olmayanlarla konuştum ama benim kadar talihsiz biri olmamaıştır herhalde doktor konusunda. 3. ameliyatımı artık mecburen diyorum olacağım, inş bu durumdan kurtulurum, hiç bilemezdim psikolojimi bu kadar etkileyeceğini :KK43:

şuan ben biraz daha iyiyim ama dediğin gibi Allah'ın yarattığına ne diye dokunursun ki işte sonuç böyle olur diye kendime baya bir yüklendim ve yaptığım hatanın acısını kendimden çıkardım yani kendin ettin kendin buldun modunda çok ağladım bende foto makinelerinden kaçıyorum çünkü çekilen fotoya baktığımda kendimi görmüyorum başka bir görüntü insan çok tuhaf oluyor gerçekten anlatılmaz yaşanır yani yaşayan bilir bunu bende beklemedeyim şuan 6 ayım dolsun hatta 1 yıl olsun bende 2. ameliyatı düşünüyorum ama hiç cesaretim kalmadı bu kezde başka biriyle karşılaşırsam kaldırabilir miyim die düşünüyorum nasıl olcak bilmiyorum :KK43: eskisi kadar olmasada üzgünüm ve bu üzgünlük ara ara yokluyor beni :KK43:

kızlar neye bağlı ki bu ameliyatın başarısı anlayamıyorum.. Ne haldeki burunlardan neler çıkmış ameliyatla. benim çok bariz sorunlu olmayan burnumdan nasıl daha büyük daha sorunlu görüntüye sahip bir burun oluşur anlayamıyorum. Bu yalnızca şans işi olamaz ya. üstelik doktorumun diğer ameliyatlarına bakıyorum hiç böylesi yok..

kızlar neye bağlı ki bu ameliyatın başarısı anlayamıyorum.. Ne haldeki burunlardan neler çıkmış ameliyatla. benim çok bariz sorunlu olmayan burnumdan nasıl daha büyük daha sorunlu görüntüye sahip bir burun oluşur anlayamıyorum. Bu yalnızca şans işi olamaz ya. üstelik doktorumun diğer ameliyatlarına bakıyorum hiç böylesi yok..

aynen ya bende bir anlam veremedim bizim talihiszliğimiz mi yoksa doktorun hatasımı anlam veremedim garip bir şekilde daha güzel olacağını düşündüğümüz burunlarımız eskisinden çirkin oluyor bilemedim senin sorunun ne peki canım sonuçtan memnun değilsin galiba :KK43:

aynen ya bende bir anlam veremedim bizim talihiszliğimiz mi yoksa doktorun hatasımı anlam veremedim garip bir şekilde daha güzel olacağını düşündüğümüz burunlarımız eskisinden çirkin oluyor bilemedim senin sorunun ne peki canım sonuçtan memnun değilsin galiba :KK43:

yani saymakla bitmiyor. burun ucum bir tarafa kayık, burun kanatlarımın birisi üstte birisi altta, bi burun kanadımda kanattan ucuna doğru çökük şeklinde çizgi var, burnumun alt yarısı eskisinden daha geniş boksör burunları olur ya onlar gibi. Hayır yani bir de öyle kocaman aşırı kemerli ucu düşük falan bi burnum yoktu. anlamadım ki hiç bu işi. sinirlerim alt üst durumda.

Mystery, burnunun yanlarından fışkıran et parçasını anlayamadım. Yani burnunun deliklerinden mi fışkırıyor ? Bende de benzer bir durum vardı o yüzden soruyorum. Benim deliklerden fışkırıyordu . Deligin neresi olduğunu da tarif edeyim. İki deliğin birleştiği yer varya, hani ameliyat yapmak için doktorun kestigi yer. İşte oradan , bir delikten fışkırıyordu, diğerinde bir şey yoktu. REsmen gözle görülen ve elle tutulan bir deri parçası mı diyim artık , ama deriden daha sertti. Kıkırdaktı işte. Msj'ıma cvp yazarsan sana bunun bende nasıl cözüldügünü söyleyebilirim.

sanırım bu ameliyattan en çok memnun olan kesim doğal olsun diye tutturmayanlar. Hani estetik burun dediğimiz hafif kavisli kalkık nispeten sivri burun isteyen - tabi bu burun şeklinin yakıştığı yüzler de sınırlı- kişiler daha hoş sonuçlar alıyorlar. Benim yüzüm de ben de minyon değilim, burnumun küüçlmesini istemedim sadece çökük bi görünüm vardı o yok olsun istedim binlerce kez tutturdum doktora sakın ucunu sivriltmeyin eskisi gibi düz olsun diye. Düşündüm ki böyle istersem sadece o çöküntü değişir yüzüm çok değişmez. Hayır bu tamamen yanılgı. Burundaki en küçük değişim insanın bakışlarına varıncaya kadar değiştiriyor. Yalnızca sevgilim kırılmamam için olduğunu tahmin ettiğim bir şekilde çok da değişmemişsin korkma diyebiliyor bana. onun dışında herkes çok değiştin diyor. Oysa ki eski ve yeni burnumu profilden yan yana koyduğumda sadece o çökük kısım dolmuş. Hala büyük uzun yuvarlak hatlı, ufacık bi değişim insanın ön görüntüsünü o kadar etkiliyormuş demek ki. İnanın aynalarla tek ilişkim yüzümü yıkadığım sıralarda artık. Onda bile bakmamaya çalışıyorum, ne makyaj yapıyorum eskisi gibi ne binlerce bakım kremi sürerdim onlara elim gitmiyor aynaya bakmam gerekmesin diye. bunu yapacak kişilere tek tavsiyem çok iyi düşünmeleri. Ben 10 yıl bunun için çevremle savaştım. Çok mutlu olucam sandım. Sonuç hüsran oldu. bunu yapmadan önce çok iyi düşününün. 10 yıl bile yetmiyormuş..

Son düzenleme:
sanırım bu ameliyattan en çok memnun olan kesim doğal olsun diye tutturmayanlar. Hani estetik burun dediğimiz hafif kavisli kalkık nispeten sivri burun isteyen - tabi bu burun şeklinin yakıştığı yüzler de sınırlı- kişiler daha hoş sonuçlar alıyorlar. Benim yüzüm de ben de minyon değilim, burnumun küüçlmesini istemedim sadece çökük bi görünüm vardı o yok olsun istedim binlerce kez tutturdum doktora sakın ucunu sivriltmeyin eskisi gibi düz olsun diye. Düşündüm ki böyle istersem sadece o çöküntü değişir yüzüm çok değişmez. Hayır bu tamamen yanılgı. Burundaki en küçük değişim insanın bakışlarına varıncaya kadar değiştiriyor. Yalnızca sevgilim kırılmamam için olduğunu tahmin ettiğim bir şekilde çok da değişmemişsin korkma diyebiliyor bana. onun dışında herkes çok değiştin diyor. Oysa ki eski ve yeni burnumu profilden yan yana koyduğumda sadece o çökük kısım dolmuş. Hala büyük uzun yuvarlak hatlı, ufacık bi değişim insanın ön görüntüsünü o kadar etkiliyormuş demek ki. İnanın aynalarla tek ilişkim yüzümü yıkadığım sıralarda artık. Onda bile bakmamaya çalışıyorum, ne makyaj yapıyorum eskisi gibi ne binlerce bakım kremi sürerdim onlara elim gitmiyor aynaya bakmam gerekmesin diye. bunu yapacak kişilere tek tavsiyem çok iyi düşünmeleri. Ben 10 yıl bunun için çevremle savaştım. Çok mutlu olucam sandım. Sonuç hüsran oldu. bunu yapmadan önce çok iyi düşününün. 10 yıl bile yetmiyormuş..

Gerçekten istediğin sonucu alamamana çok üzüldüm.Bende doktor arayışındayım ve senin yazdıklarını okuyunca tekrar düşünmem gerektiğini anladım. Sakıncası yoksa hangi doktora oldun yazabilir misin?

Gerçekten istediğin sonucu alamamana çok üzüldüm.Bende doktor arayışındayım ve senin yazdıklarını okuyunca tekrar düşünmem gerektiğini anladım. Sakıncası yoksa hangi doktora oldun yazabilir misin?

ben izmirde oldum. doktorun adını iyileşme dönemim sonuçlanana kadar vermeyi uygun bulmuyorum canım. eğer ameliyat olacaksan küçük bi değişiklik içinse benim fikrim olma. büyük değişimlerin sonucu çok daha iyi oluyor anladığım kadarıyyla.

kızlar aranızda iyi revizyon ameliyatı yapan bir doktor bulan olursa bizimle paylaşsın lütfen benim de revizyona ihtiyacın var:KK50:

Son düzenleme:

şuan duygularıma tercüman olmuşsun gerçekten öyle önden bir şey fark etmez demişti bana doktor ve bende doğal olmasını kavisli olmamasını istedim istediğim tek şey profilden düzelmesi idi ama herşey alt üst oldu bakışlar duruş gülümseme nasıl bu kadar değiştim aynaya baktığımda bu benmiyim diyorum alışmak çok zor aynı durumdayım eski heyecanımı kaybettim sanki herşey anlamını yitirdi makyaj yapmak istemiyorum bende çok seneler hep hayalini kurdum fotoğraflarda güzel çıkmayı hayal ettim ama hiç öyle olmuyormuş eski fotolarıma bakarken içim yanıyor pişmanlık ne kötü bi duyguymuş yapacak arkadaşlar büyük bir burnunuz olsa bile estetik olmayın kesinlikle insanın o doğal şirin elektiriği o gülüşü ve bakışı değişince artık eskiye dönmek imkansız

şuan duygularıma tercüman olmuşsun gerçekten öyle önden bir şey fark etmez demişti bana doktor ve bende doğal olmasını kavisli olmamasını istedim istediğim tek şey profilden düzelmesi idi ama herşey alt üst oldu bakışlar duruş gülümseme nasıl bu kadar değiştim aynaya baktığımda bu benmiyim diyorum alışmak çok zor aynı durumdayım eski heyecanımı kaybettim sanki herşey anlamını yitirdi makyaj yapmak istemiyorum bende çok seneler hep hayalini kurdum fotoğraflarda güzel çıkmayı hayal ettim ama hiç öyle olmuyormuş eski fotolarıma bakarken içim yanıyor pişmanlık ne kötü bi duyguymuş yapacak arkadaşlar büyük bir burnunuz olsa bile estetik olmayın kesinlikle insanın o doğal şirin elektiriği o gülüşü ve bakışı değişince artık eskiye dönmek imkansız

bir de ailemi onca zahmete soktuğum için ağzımı açıp tek birşey demeye hakkım yok gibi. onlar güzel oldu boşver düzelir zamanla diye teselli veriyorlar da yok işte günler geçiyor sadece ilk ay her sabah başka oluyordu şimdilerde düzelme falan yok. ağzımı açıp birşey söylesem sen istedin yıllarca, doktorunu bile kendin buldun seçtin bize niye sitem ediyosun, sen memnuniyetsizsin diye konuşuyorlar. haksız da değiller. çok yıprattım kendimi. defalarca ameliyat olanlar nasıl o gücü kendilerinde buluyorlar çok tuhaf.

bir de ailemi onca zahmete soktuğum için ağzımı açıp tek birşey demeye hakkım yok gibi. onlar güzel oldu boşver düzelir zamanla diye teselli veriyorlar da yok işte günler geçiyor sadece ilk ay her sabah başka oluyordu şimdilerde düzelme falan yok. ağzımı açıp birşey söylesem sen istedin yıllarca, doktorunu bile kendin buldun seçtin bize niye sitem ediyosun, sen memnuniyetsizsin diye konuşuyorlar. haksız da değiller. çok yıprattım kendimi. defalarca ameliyat olanlar nasıl o gücü kendilerinde buluyorlar çok tuhaf.

ewet canım kendi cümlelerimi buluyorum senin yorumlarını okurken 2 3 hatta daha fazla ameliyat olanlar nasıl beceriyor bende anlamıyorum aile ilişkilerimde aynen senin anlattığın gibi hiç bir şeyi beğenmiyorsun hiç bir şeyden memnun olmuyorsun senden daha kötüleri var birde o kadar sıkıntı çektin bunun için diyorlar değermiydi havasında ama yine de beni bu boşluktan bu depresif halden onlar çıkardı bir kaç iyi arkadaşım var onlar bile bir yere kadar teselli verebildi en sonunda bir psikoloğa git demeye başladılar ama ailem hiç bir zaman bunu yapmadı kendim elimle yaptım ama onlar her defasında unutturmaya normal yaşama dönmemem yardımcı oldu onların hakkını asla ve asla ödeyemem en azından bu yönden çok şanslıyız etraftan bir şey söyleyecek olsalar ailem hemen müdahale etti ve söz hakkı tanımadı onlara korudular ama ben 2. bir ameliyat ve bu değişim için kendimi hazır ve güçlü hissetmiyorum bir yandanda bu görüntünün düzelmesini istiyorum sen ameliyat olalı ne kadar oldu canım benm 5. ayın içinde 6. ayda kontrole gidicem zaten bir çok kontrolüme gitmedim 2. aydan sonra boşladım doktorumunda haberi yok bu durumdan 6. ayda bütün bunları anlatmayı planlıyorum en azından neden istediğimi yapmadın ve anlattıklarımı anlamadın mı demek istiyorum görüntü değişmiyor artık dediğin gibi ama günden güne psikolojim iyileşiyor inş seninde öyle olucak zaman ilaç unutma

arkadaşlar ben de 17 yaşımda ameliyat oldum kbb uzmanına,burnum içten yamuktu nefes alma problemi çekiyordum özellikle sol burun deliğim içten kemik büyümesi olduğu için iyice kapanmıştı,dıştan görünen hafif bir kemeri vardı..doktor burnumu içerden düzelteceğine rahat nefes alayım diye sol burun deliğimi büyüttü üstteki kemeri aldı düz ve uzun yaptı burnumu tabi bi de kalın oldu :KK43:( yani o kadar komik ki iki burun deliğim aynı değil sol daha büyük ve ayrıca ucu düşmüş gibi zamanla daha da belirginleşti aradan 7 sene geçti ve burnumun içindeki dikiş izleri aşağı sarktı burun deliklerimden görünebiliyor sanki et ben gibi duruyor:KK43::KK43: ayrıca burun deliklerim orantısız:KK43::KK43: off ne yapıcam bilmiyorum 2. burun ameliyatından korkuyorum:18::18::KK14::KK14:

ewet canım kendi cümlelerimi buluyorum senin yorumlarını okurken 2 3 hatta daha fazla ameliyat olanlar nasıl beceriyor bende anlamıyorum aile ilişkilerimde aynen senin anlattığın gibi hiç bir şeyi beğenmiyorsun hiç bir şeyden memnun olmuyorsun senden daha kötüleri var birde o kadar sıkıntı çektin bunun için diyorlar değermiydi havasında ama yine de beni bu boşluktan bu depresif halden onlar çıkardı bir kaç iyi arkadaşım var onlar bile bir yere kadar teselli verebildi en sonunda bir psikoloğa git demeye başladılar ama ailem hiç bir zaman bunu yapmadı kendim elimle yaptım ama onlar her defasında unutturmaya normal yaşama dönmemem yardımcı oldu onların hakkını asla ve asla ödeyemem en azından bu yönden çok şanslıyız etraftan bir şey söyleyecek olsalar ailem hemen müdahale etti ve söz hakkı tanımadı onlara korudular ama ben 2. bir ameliyat ve bu değişim için kendimi hazır ve güçlü hissetmiyorum bir yandanda bu görüntünün düzelmesini istiyorum sen ameliyat olalı ne kadar oldu canım benm 5. ayın içinde 6. ayda kontrole gidicem zaten bir çok kontrolüme gitmedim 2. aydan sonra boşladım doktorumunda haberi yok bu durumdan 6. ayda bütün bunları anlatmayı planlıyorum en azından neden istediğimi yapmadın ve anlattıklarımı anlamadın mı demek istiyorum görüntü değişmiyor artık dediğin gibi ama günden güne psikolojim iyileşiyor inş seninde öyle olucak zaman ilaç unutma

ben 2 aydayım. Erken diyebilirsin tabi ama neyin ne olucağı az çok belli ediyor kendini ve ben de aynen doktorumla görüşmeye falan gitmiyorum, içimden gelmiyor aslında bir ton soruya boğmak istiyorum ama gidemiyorum nedense. yakınlar destek oluyor tabi ama bir çok kişi için burun için bu kadar dert mi yapılır gözüyle bakıyor ki. o yüzden ortak dertleri olan kişiler birbirine en iyi destek. Ben de ameliyat olmadan önce defalarca amelyat olanları görünce e nasıl burundan ne kadar düzgün bişey elde etmişler nolucak orası öyle kalsa diye düşünürdüm. Ama yaratılan kusurlu bile olsa parçaları uyum içinde o yüzden insana batmıyor, sonradan yapılanlarda ne kadar işin ustası da olsa o uyum yok olduğundan ve birçok zahmete girişildiğinden en küçük şey rahatsız edici oluyor. ben de iyi olmaya çalışıyorum fakat psikolojim çok anlık. bir an olsun en azından sağlığım düzeldi diyorum sonra bi an telefon ekranından bile yansımamı görüp naptım kendime diye üzüldüğüm oluyor. komik geliyordur belki ama napayım gerçek böyle.

şuan ben biraz daha iyiyim ama dediğin gibi Allah'ın yarattığına ne diye dokunursun ki işte sonuç böyle olur diye kendime baya bir yüklendim ve yaptığım hatanın acısını kendimden çıkardım yani kendin ettin kendin buldun modunda çok ağladım bende foto makinelerinden kaçıyorum çünkü çekilen fotoya baktığımda kendimi görmüyorum başka bir görüntü insan çok tuhaf oluyor gerçekten anlatılmaz yaşanır yani yaşayan bilir bunu bende beklemedeyim şuan 6 ayım dolsun hatta 1 yıl olsun bende 2. ameliyatı düşünüyorum ama hiç cesaretim kalmadı bu kezde başka biriyle karşılaşırsam kaldırabilir miyim die düşünüyorum nasıl olcak bilmiyorum :KK43: eskisi kadar olmasada üzgünüm ve bu üzgünlük ara ara yokluyor beni :KK43:

Ben de ilk 1 aya göre daha iyiyim canım çünkü 3. ameliyat kulağa hoş gelmese de bir umut var içimde, bu umut olmasa hala aynı olurdum ağlardım herhalde aklıma geldikçe aynaya baktıkça, her gün aklımda hiç aklımdan çıkmıyor ki bana yapılan haksızlık, sadece sabrediyorum daha iyi olacağına bu kez gerçekten inanıyorum çünkü çok değerli hocaların fikrini aldım, burnum düzelmeyecek bir burun değilmiş, sadece yanlış doktora denk gelmişim.ama ilk zamanlar sürekli ağladım, hep ameliyattan önceki güne dönmek istedim.Aslında ameliyata girerken de içimde bir huzursuzluk vardı ama o duyguyu kovmaya çalıştım hep dua ettim Allahım eğer daha iyi olmayacaksa bir aksilik çıksın ve bu ameliyata girmeyim dedim ama olacağı varmış, bu benim sınavım galiba burnumdan yana hiç yüzüm gülmedi çocukluğumdan beri hem görüntü olarak hem tıkanıklığı yüzünden. İlk ameliyatımda hiçbir beklentim yoktu, devlet hastanesinde kbb bölümüne gidip sinüzitten, baş ağrısından akıntıdan ve tıkanıklıktan şikayetçi olduğumu söyledim, doktor bakar bakmaz ameliyat olman lazım estetik de ister misin diye kendisi sordu ben de tabi sevindim şekli de düzelcek deyip ama bi yandan da kesin ücret alınır diye tereddüt ettim, o zamanlar öğrenciyim tabi ailem zaten karşı ameliyata, hiçbir destekçim yoktu. Ama doktor hiçbir ücret almayacaklarını benimkinin sağlık sorunu olduğunu söyledi ben tabi havalara uçtum, ailemi zor bela ikna ettim ve normalde kan aldırmaktan bile korkan ben ameliyata güle oynaya girdim çünkü yılların verdiği bir bezginlik vardı üstümde, nihayet burnum düzelecek dedim. Ve inan doktorumla tanışmadım bile yani ameliyatın kimin yapacağını bilmiyordum resmen cahil cesareti oldu tabi o zamanlar bütün doktorlar gözümde aynıydı yani kim yapsa mükemmel olur sanıyodum, işte 2. ameliyatta da bu yanılttı beni zaten :KK43: Neyse ameliyat sonucum mükemmeldi ilk bakışta, kliniğin gözde hastası oldum resmen herkes burnuma bakmaya geliyordu ne kadar güzel olmuş diye, ben de o kadar mutlu oldum ki , doktorumla ameliyattan sonra tanıştım ve ona denk geldiğim için ne kadar şanslı olduğumu düşündüm. Yalnız zaman geçtikçe fark ettim ki eğrilik hala aynı, yani burnum hala yatık, ewet görüntü olarak eski halinden bin kat daha iyi görünüyordu ve bu da beni teselli etti uzun süre eğrilik üstünde düşünmedim. 2. ameliyatı aklımdan bile geçirmedim ta ki geçen ocak ayına kadar. Hayatımın hatasını yaparak bu kez estetik cerrahiye gideyim burnumu daha iyi yaparlar eğriliği gidersinler yeter dedim. Bu umutla 6 ay ameliyat günü için bekledim, haziranda ameliyat oldum ve bütün psikolojim alt üst şu an, o kadar kızıyorum ki kendime şu an ne diye ellettim diye bu duyguyu yaşamayan bilmez gerçekten, asıl kızgınlığım aslında doktorumu araştırmamak oldu ama ilk ameliyattaki gibi olcak sandım ne bileyim daha kötü olmaz dedim zaten burnum güzel sadece eğriliğini düzeltcekler sandım ama malum asistan kurbanı oldum. Kadınlar kulübüyle tanışmam, bu konuda ne kadar muzdarip insan olduğunu görmem böyle başladı. Meğer yalnız değilmişim, meğer her doktor aynı zamanda sanatçı olamıyormuş! Önceden olsa 2. ameliyat bile korkunç geliyordu ama burda öyle insanlar var ki 4-5 kez bile ameliyat oluyorlar, önceden olsa estetik delisi bunlar 3-4 kez ameliyat ne demek derdim kesin ama şu an olaya çok farklı bakıyorum, insanın kendisini psikolojik olarak iyi hissetmesi kadar önemli birşey yok, fiziksel sağlığını da etkiliyor sonuçta, ilk 1 ay çöktüm resmen öyle bi kilo verdim ki gören herkes ne oldu sana diye şaşırdı. Allah korusun ama sanki bir organımı benden almışlar yerine bana ait olmayan yapma bişey takmışlar gibi hissettim, doktor gözlük takma bi süre dedi ama gözlüksüz dışarı çıkamadım sanki burnumu kamüfle edecek duygusuyla. Off offf çok uzattım biliyorum ama 3 ay geçmesine rağmen hala alışamadım hiç aklımdan çıkmıyor etrafımdakilere konuyu açmıyorum artık sıkıldılar dinlemekten diye, beni tek ayakta tutan umut, en azından eski fotoğraflarımı götürüp hiç bişey yapamıyosanız eski haline dönsün koyulan kıkırdakları geri alın diyeceğim. Buna bile razıyım. Sen de sakın umutsuz olma canım, geç de olsa anladım ki işin erbabı bir doktor bulmak çok çok önemli, bu sefer gidip uzun uzun anlatacağım ne istediğimi, çirkeflik gerekiyorsa onu da yapacağım eski doktoruma kusura bakmasın benim tam 1 yılıma ve güzel burnuma mal oldu yaptığı hata. Burdan birbirimize destek olalım sen de mutlaka görüşebildiğin doktorlarla görüş fikirlerini al, çözümsüz bir dert değil inşallah yeter ki sabredelim.

Mystery, burnunun yanlarından fışkıran et parçasını anlayamadım. Yani burnunun deliklerinden mi fışkırıyor ? Bende de benzer bir durum vardı o yüzden soruyorum. Benim deliklerden fışkırıyordu . Deligin neresi olduğunu da tarif edeyim. İki deliğin birleştiği yer varya, hani ameliyat yapmak için doktorun kestigi yer. İşte oradan , bir delikten fışkırıyordu, diğerinde bir şey yoktu. REsmen gözle görülen ve elle tutulan bir deri parçası mı diyim artık , ama deriden daha sertti. Kıkırdaktı işte. Msj'ıma cvp yazarsan sana bunun bende nasıl cözüldügünü söyleyebilirim.

Lemancım evet tam da tarif ettiğin gibi, ilk ameliyatımdan sonraki hali çok düzgündü burun ucumun, iz bile fazla belli değildi, tek sorunum orta kemiğimin sola yatık olmasıydı ama bu 2. ameliyatta kemik eğriliğini düzeltmek yani kemiği orta hata almak yerine kıkırdaklarla burun ucumu genişleterek eğriliği kamüfle edebileceklerini sanmışlar, işin kolayına kaçmak gibi yani. Ama asıl sorun hala yerinde duruyor. Burun ucunu büyütürken de kalkıklığını bozmuşlar , bu da birkaç yaş yaşlandırmış beni, en kötüsü bu bahsettiğim kıkırdak çıkıklığı. Tam deliklerin birleştiği yerde bir tarafta fazlalık var dışarda et parçası görünüyor ve inanılmaz kötü bir kokuya sebep oluyor, yani ilk başta geçer sandım ama 3 aydır geçmedi yara kokusu var ve bu beni iyice sinirlendiriyor. Yani bu burnu çocuk görse anlar bi hata olduğunu, ne simetri var ne sağlık ne de göze hoş gelir bir tarafı, bir de doktorun bana en iyi hali bu 3. ameliyatı sakın olma demesi beni iyice çileden çıkardı, profesör hocalara anlatınca güldüler resmen, zaten ne kadar başarısız olduğu dikişlerden belli dediler :KK43: Bu parçayı da düzeltirler ameliyatta de mi canım, seninki nasıl oldu?

kesinlikle haklısın canım, ben ilk ameliyatımda doktorumu bile tanımadan girdim, o zaman küçüktüm doktorun ne kadar önemli olduğunu bilmiyodum, 3. kez ameliyat olan bi Hande Ataizi var sanıyodum. Ama bi talebim olmamasına rağmen estetik burun diyebileceğimiz kavisli kalkık bir burnum oldu ben çok beğendim, tabi bikaç arkadaşım yapmacık olmuş gibi yorumlarda da bulunmuştu ama her şeye rağmen yüzümle çok uyumluydu ve "düşman çatlatıyor"du arkadaşlarımın tabiriyle. 2. ameliyatı oldum, ewet çok kötü değil Allaha şükür, çok fazla yorum yazdım kötüledim burnumu ama tabi ki de hiç ameliyat olmamış halimden iyi, en azından kemerim yok, ama ben estetikli haliyle kıyaslayınca çok üzülüyorum bi de doktorun iyi dikememesi dolma gibi şişirmesi vs canımı sıkıyor. Gazi hastanesinde gözlemlediğim şu oldu, burnu hiç ameliyat olmamış gibi yapıyorlar, tamamen düz , hafif rötuşlar vs belki, bu da istenilen sonucu vermiyor, buna doğal deniyorsa ben bunu istemiyorum, herkes daha sonra özeldeki doktorların kapısını çalıyor. Ben orda pansumana gittiğimde karadenizli bir hanım vardı, burnu kemerli karadeniz burnu bildiğimiz, ameliyat olmuş güya! ama hala aynıydı bence, sadece küçücük bir törpü yapmışlar, o da çok üzgündü doğal olarak. Benim burnum da aynı şekilde kemiğine hiç dokunulmamış, her yiğidin harcı değil çünkü burnu komple değiştirmek. Ben şimdi en iyi doktoru bulmak zorundayım. Şimdi benim burnuma şu yorumu yapıyorlar, eskisinden doğal olmuş ama önceki daha güzeldi. Yani artık ben doğal sözcüğüne bir antipati geliştirdim, burnum kötü mü değil ama güzel de değil. Demem o ki bence kalkık kavisli burunlar (kıvamında yapılırsa) daha hoş gösteriyor, yüzü gençleştiriyor, ben kesinlikle doğal yapın demeyeceğim. Beğendiğim burunların fotoğraflarını götürmeyi düşünüyorum, bu da yararlı olabilir.

Benim ailem de ilk ameliyatta bile çok büyük tepki vermişti, ama sağlık sorunum olduğu için razı oldular, 2.ameliyatı da eğrilik gitsin tıkanıklık da geçsin diye olduğum için zor da olsa yine kabul ettiler, çünkü gece uykularım kaçıyordu nefes alamadığım için. 2. ameliyatta da burnum düzelmedi hem de estetiği bozuldu, bu duygu çok ağır geldi bana ilk ay, 2 kez ameliyat olup aslında hiç olmamış gibi olmak! 2. ameliyat bile çok korkunç geliyorken 3. nasıl olabilir ki! ne ailemi bir kez daha ikna edecek bahanem var ne de bunun için maddiyatım ve gücüm diyordum ama bir yandan da sürekli ağlıyordum. Baktılar ki psikolojim iyice bozuldu, doktorun hatalı olduğunu da anlayınca şimdi 3. ameliyat zaruri oldu benim için yani artık destek oluyorlar, hatta babam bu kadar dert ettiğini bilseydik en baştan giderdik özelde iyi bi hoca bulup ameliyat ettirirdik diye destek oldu sağolsun (hiç beklemiyordum) Diyeceğim o ki, insan başına gelmeden büyük konuşmamalı, profesör hocam bana 8 kez ameliyat olmuş bir hastanın fotoğrafını gösterdi, yurt dışından gelmiş yabancı biriydi, 9. ameliyatı oluyor ve nihayet istediği sonuca ulaşıyor. Bunlar çok uç örnekler tabi, hiçbirimiz yaşamayalım tabi ama insan başına gelince de duruma farklı bakmaya başlıyor, yeter ki dermansız dert vermesin Allah çözümü varsa psikolojimizi rahatlatabiliriz bana göre, sürekli ağlamaktansa, aynalardan kaçmaktansa bu pişmanlığı ömür boyu taşımaktansa, çözüm aramakta bir sakınca görmüyorum artık. Trafik kazası geçiren ve yüzü parçalanan birisiyle tanıştım, geçirdiği ameliyatların sayısını bilmiyordu, ama o kadar düzelmiş ki söylemese anlayamazdım, onu aklıma getirdikçe şükrediyorum, o neler yaşadı kim bilir benim dert ettiğim şeye bak diyorum, onun yüzü bu denli düzeldiyse benimkinin düzelmemesi için sebep yok, yeter ki doğru doktorla karşılaşalım arkadaşlar, kesinlikle umutsuz olmayın, bu mutsuzluğa da kendinizi mahkum etmeyin, çözümü illa ki var unutmayın. Ailenizle paylaşın, ben onlardan saklayarak 3. ameliyat olcaktım kafaya koymuştum ama onlar benim mutsuzluğumu görünce anladılar ne kadar dert ettiğimi, kararlı olduğumu, bunun normal bişey olduğunu anlayınca da ikna oldular. Sizin mutsuzluğunuz onları da üzer sonuçta o yüzden bence duygularınızı paylaşın, onlar için pek de önemli olmayan bir durum belki onlar beğeniyorlar bile burnunuzu ama önemli olan kişinin kendini nasıl hissettiği. Babam bana böyle söyledi en son, bana göre burnun hala güzel ama sen hep bu mutsuzluğu taşıyacaksan git ol biz de destek oluruz dedi ( normalde babamdan duymayacağım sözler). Umarım siz de destek bulursunuz, 2. 3. ameliyatların en önemli kısmı bu gerçekten. Önce çözümsüz olmadığına inanmak, sonra da ailenize bunun normal bişey olduğunu anlatabilmek.

X