Burun Estetiği Pişmanlığım

Bi durun allah bismillah 1 ay olmamis daha bu kadar paniklemeyin kötü olmuşsa bile doktor ne yapicak ki 1 yıldan önce dokunamaz üstelik kalın derilisiniz bende ameliyat oldum 4 5ay boyunca maskeyle dolaştım insan içine çıkmak istemiyordum sonrasında baya düzeldi ama kalin derili olunca odemler çok geç attı oturması uzun sürdü işte 2 yıl sonrasında herkes burnun baya küçülmüş dedi ama istediğim kadar küçülmedigi icin 10 gün önce bende revizyon oldum bana özelden yazın size bi krem onericem her akşam sürün ben önceden baya kalin deriliydim o kremle derim incelmis suan

Senin de mi başta yamuk duruyordu.Ödem hep tek bir tarafı mı yamuk gösterecek ben de bunu anlamıyorum.Bir de kenarlar çökük gibi orayı da mı kazıdı naptı
Benim sag tarafimda yan kisminda baya siskinlik vardi abartmiyorum baya uzun bir sure kaldi tam bir yil sonunda kayboldu. Kime sorduysam o tarafla cok ugrasmis doktor heralde diyordu. Ayni seyi arkadasim da yasamisti bir yil sonunda onun da tamamen kaybolmustu. Benim anladigim kadariyla burnun her yeri ayni anda iyilesmiyor sirti yanlari farkli surelerde iyilesiyor. Ben sizin durumunuz icin yani ucu icin soyliyeyim, burun ucu en son odemlerin gittigi yer.

Fakat o şişkinlik yumuşaktı değil mi kemik gibi değildi.Benim sert.Burun deliğinin üstünde de çöküntü var gibi kıvrılmış.Kıkırdak çok almış gibi yumuşamış.

Sık sık masaj yap ödem gidince güzelleşecek burnun emin ol üç yıl oldu ilk zamanlar çok ağlamıştım

Geçmiş olsun biraz süre tanı çok erken buara burda çok böyle mesajlar görmeye başladım bende olmak istiyorum açıkçası korkuyorum sanki. Bir yandan da istiyorum ette var burnumda. Yan profil de koysaydın keşke çok anlamadım birşey ben.

Burnum yandan çok güzel ama bazı fotoğraflarda bazı günler yamuk çıkmaya başladı ödemliyken atel çıktığında mükemmeldi.Bak ben ünlü bir hastanede iyi denilen bir cerraha oldum.İyi düşün ya çok doktorla görüş hemen güvenme adına reklamına falan referansın olsun yani ona yaptırmış birileri.

Burnunu atar mısın?Sana gerek olup olmadığını söyleyeceğim.Benim burnum büyüktü ama şu an ucunu kesip atmış gibi.Çok kötü değilse burnun yaptırma belki sana uyan odur.Burun ameliyatında sürprizler var belli ki.

Siz burun ameliyatı oldunuz mu?Ödem hep bir tarafı yamuk gösteremez ki bana kemik gibi geliyor.Keşke haklı çıksan.Geçen akşam böyleydi azalsa da o eğrilik var.Eki Görüntüle 3275038
Benim burnum da fecaat bir şekilde yamuktu. Sonra ucunda elektro manyetik bir şeyler varmış. Çok da sormadım. Bir iğne yaptı ve tekrar şekillendirmeye çalıştı burnumu. Eskisinden iyi oldu ama yamuk hala. Dün 1,5 yıl sonra tekrar gittim. Ucu sivri ve bir tarafta yamukluk var diye. Yuvarlak yapabilirim ama küçültemem dedi. İyi düşün istersen yuvarlatacağım ama sivri daha güzel dedi. Ama tabi tüm bunlar ameliyat üstünden aylar geçtikten sonra oluyor. Şu an düşünüyorum. Sonra gidip tekrar şekillendirme yaptıracağım. Olmadı ameliyat isteyeceğim.

Sana tavsiyem beklemen. 6-7 ay sonra tekrar gidersin. Şu an çok erken. Bence kafaya takacak gibi kötü durmuyor.

Ayh haklısın zaten bu yüzden hep erteledim ve şuan fiyatlar uçmuş durumda şoklardayım. Çevremde de beğendiğim burun yok ki açıkçası napcam bilmiyorum. Gidip oraya gidince uzun süre duruyorum hastaları geliyor bakip konuşuyorum nasılsınız iyi nefes aliyo musun memnun musunuz diye. Yandan güzelse iyi ama uzun süre burnu inceleyince pskolojik olarak kötü görmeye başlıyoruz ya çevren de ki herkes seninle aynı fikirde mi danış bir herkese.

Doktor bana da kalın derilisin burnun küçülmez, derin sarkar dedi. Olabilecek küçülme bu kadarmış. Ben de ucundan memnun değilim. Revizyonu aynı doktor mu yaptı?

Evden çıkmıyorum ki hem sıcak zararlı hem psikolojim bozuldu.

Merhaba aynı gün ameliyat olmuşuz. Ben de sizin gibi ayrıntıcı ve sabırsızım biraz ama bu süreç bana sabırlı olmam gerektiğini öğretti. Sakin kalmaya çalışın. Ameliyattan sonra doktorunuz fotograf ve video çekimi yapıp sizinle paylaştı mı? Orada bu eğrilik var mıydı? Eğer yoksa gerçekten ödemden dolayı olabilir. Atel çıktığında iyi duruyordu demişsiniz. Ateliniz kaçıncı gün çıktı. Eğer erken çıkmışsa ve kemikte çok işlem yapılmışsa kaynamadan çıktığı için eğrilik olmuş olabilir. Ama 1 hafta sonra falan çıktıysa kaynama olmuştur ve ilk çıktığında eğrilik yoksa darbede almadıysanız ödem oluşmuştur. Aslında bu sorularınızın hepsine hekiminizin mantıklı açıklamalar yapması gerekir. Sadece herşey yolunda dediği için siz de tedirgin oluyorsunuz. Yalnız şunu söyleyeyim benim geçen hafta atelim çıktı ve ameliyatta çekilen videodan çok farklı bir burunla karşılaştım. Moralim bozuldu haliyle. Ama dün bantlarım çıktı ve şişliklerin baya indiğini ve burun şeklimin belirginleştiğini gördüm. Yani sürekli bir değişim içinde olacağız bu süreçte o yüzden şimdiden revizyon düşünmeyin bence. Hekiminize güvenmiyorsanız başka bir hekimden görüş almak sizi rahatlatabilir. Bu arada 100 bin üzeri ödeme yaptım demişsiniz hekiminizi merak ettim özelden paylaşırsanız adını bakmak isterim çalışmalarına.

Peki yüzüm neden fotolarda yamuk yumuk çıkıyor.Üçüncü haftada yüzde ödem kalır mı?Yüzüme noldu anlamıyorum.
Yüzde de kalabilir ama genelde yüzdekiler geçiyor ilk hafta. Ama burundan yüze geçiş kısımları ve kaş arası ödem oluyor. Benim üst dudağım ve mimiklerim bile tam oynamıyor şu an. Ki yakınlarımda da benzer durum yaşanmıştı bir kaç ay sürüyor.

Atelim on gün sonra falan çıktı.Hekimim etik bulmadığı için hasta paylaşımı yapmıyor.Onun gibi paylaşım yapmayan hatta instagram kullanmayan çok doktor var.Kendisi göğüs,liposakşın,burun vs hepsini yapan bir doçent.Hastanenin adına da güvenmiştim.O yamukluk bazı fotoğraflarda azalıyor.Önden fotoğraf atmadılar yandan çekmiş ameliyatta.Sorarım dediğiniz iyi oldu.Deliklerde içe çökmüş gibi oldu gördüğünüz gibi.Şu an ne durumdasınız?

Hasta izni olduktan sonra neden etik olmasın ki? Sizin yakınlarınızdan işlem yaptıran oldu mu? Sizi endişelendirmek istemem ama yandan fotograflar sıkıntılı. Fotoshop yapan hekimler oluyormuş. Önden fotoshop yapmak daha zor ama en sağlamı video. Eğer ilk ameliyatınızsa 100 bin bana biraz fazla geldi. Tabiki adını duyurmuş hekimler daha çok talep gördüğü için fiyatları yükseltebilir. Bir de burun estetiğinde çoğunlukla burun çalışan hekim benim tercihimdir. Liposakşın göğüs vs. Bölündüğünde deneyimi daha az olurmuş gibi geliyor bana. Herşeyi geçtim ulaşılabilir olması gerekir. Sizin şu an bir endişeniz var ama hekimin bunu gidermeye yönelik bir çabası yok. Ben sırf egoist tavırlarından dolayı çalışmalarını aşırı beğendiğim bir doktoru elemiştim kafamda. Olur da bir sorunum olsa derdimi anlatamam diye. Tabi ben şu an tam olarak iletişiminizi ve doktoru bilmiyorum. Ama siz olabildiğince süreçle ilgili bilgi almaya ve doktorla iletişimde kalmaya çalışın. Hem bu süreçte olası bir revizyon durumunda aynı doktora güvenip güvenemeyeceğinize de karar vermiş olursunuz

Doktor deneyimliyse ve iyiyse her alanda iyi olur gibi düşünmüştüm ki burun ameliyatı da yapıyor hastanesinde yoksa yaptırmazlardı heralde ve deneyimsizse ne cesaret yapıyor?Hastaneye sordum yapıyormuş.Hem estetik cerrah olmuş biri sadece burun yapmıyor genelde.Kıkırdak onların işi değil mi?Kbb cilerin işi değilken onlar da yapıyor dışını mesela.Bir doktorum tavsiye etmişti yorumları da iyiydi güvendim.

Açıkçası ben kbb ye oldum çünkü başka sıkıntılarım da vardı. Tabiki diğer işlemleri yapması burunda kötü olduğunu göstermez benim tercihim olmazdı sadece. Deneyimsiz değildir illaki ama bazen en tecrübeli hekimlerin yaptığı çalışmaları bile beğenmeyebiliyoruz zevkler renkler meselesi devreye giriyor orda da. O yüzden daha önceki çalışmalarını incelemek önemli bence. Ama iyi bir hastanede adı duyulmuş bir doktorsa eğri bir burun sırtı çıkartacağını düşünmüyorum o yüzden sabırlı olun şu an yorum yapmak için çok erken

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…