Burun estetiği sonrası kendini beğenmeyenler

Ozlem bolat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2019
32
6
34
Merhaba arkadaşlar.
27 eylülde burun ameliyatı oldum ve benzer deneyimler yaşayan arkadaşların yorumlarına çok ihtiyacım var. Yaklaşık 63 gün oluyor ameliyat olalı. Eski burnum düz normal bir burundu. Bana göre ucunda oval bi duruş vardı onu düzelttirmek istedim. Dr a defalarca kaldırma diye söylememe rağmen ameliyattan bebek burnu gibi küçük ve çok kalkık bir burunla uyandım.
Zamanla ineceğini burnumun üzerinde deri katlanması olacağını, üstteki ödem aşaya indikçe burnumun daha uzun ve sivri görüneceğini vs söyledi. Güldüğümde kendimi burun üzerindeki katlanmadan dolayı tanıyamıyorm. İtici sert Bi ifadem oluyor. Sanki burnum ucundan bi iple yukarı doğru çektirilmiş gibi. Kaba duruyor. Bıyık bölgesi hala yüksek, sorun şu, ödem iniyor ama burun hala çok sivri ve kalkık. Ödem iner ama bu burun aşaya iner mi? Benzer sıkıntı yaşayanlar var mı? Dudak burun arası da açıldı hepten bi garip oldum. Şimdiden 2 ameliyat düşünmeye başladım. Ben ve çevremde kimse yeni halime alışamadı ve hala çok garip bi ifadem var. Bu arada kalın deriliyim. Yaşayan var mı düzelir mi yardımcı olun lütfen psikolıgim çok bozuldu

Eklentiler

• 20240108_232625.jpg
    20240108_232625.jpg
    117,1 KB · Görüntüleme: 1.098
  • Screenshot_20240108-233509_Gallery.jpg
    Screenshot_20240108-233509_Gallery.jpg
    50,4 KB · Görüntüleme: 1.070
  • Screenshot_20240108-233405_Gallery.jpg
    Screenshot_20240108-233405_Gallery.jpg
    38,9 KB · Görüntüleme: 1.057
Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar.
27 eylülde burun ameliyatı oldum ve benzer deneyimler yaşayan arkadaşların yorumlarına çok ihtiyacım var. Yaklaşık 63 gün oluyor ameliyat olalı. Eski burnum düz normal bir burundu. Bana göre ucunda oval bi duruş vardı onu düzelttirmek istedim. Dr a defalarca kaldırma diye söylememe rağmen ameliyattan bebek burnu gibi küçük ve çok kalkık bir burunla uyandım.
Zamanla ineceğini burnumun üzerinde deri katlanması olacağını, üstteki ödem aşaya indikçe burnumun daha uzun ve sivri görüneceğini vs söyledi. Güldüğümde kendimi burun üzerindeki katlanmadan dolayı tanıyamıyorm. İtici sert Bi ifadem oluyor. Sanki burnum ucundan bi iple yukarı doğru çektirilmiş gibi. Kaba duruyor. Bıyık bölgesi hala yüksek, sorun şu, ödem iniyor ama burun hala çok sivri ve kalkık. Ödem iner ama bu burun aşaya iner mi? Benzer sıkıntı yaşayanlar var mı? Dudak burun arası da açıldı hepten bi garip oldum. Şimdiden 2 ameliyat düşünmeye başladım. Ben ve çevremde kimse yeni halime alışamadı ve hala çok garip bi ifadem var. Bu arada kalın deriliyim. Yaşayan var mı düzelir mi yardımcı olun lütfen psikolıgim çok bozuldu
Özelden fotoğraf atarmısın benım 4. Ayım sayılır aynı sorunlar var ama burnum baya indi merak etme bakmak ısterım senın nasıl duruyor

Özelden fotoğraf atarmısın benım 4. Ayım sayılır aynı sorunlar var ama burnum baya indi merak etme bakmak ısterım senın nasıl duruyor
Önceki hallerim ve smilasyon la beraber şuanki hallerimi gönderdim. Fotolarda yan profilde sanki çok kalkık değil gibi ama hala kalkık duruyor ama güldüğüm zaman tipim değişiyor.

Eklentiler

• Screenshot_20230802-224721_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20230802-224721_WhatsApp.jpg
    40,9 KB · Görüntüleme: 1.808
  • 20230820_205901.jpg
    20230820_205901.jpg
    100,2 KB · Görüntüleme: 1.646
  • 20230911_145349.jpg
    20230911_145349.jpg
    89,1 KB · Görüntüleme: 1.652
  • 20230927_114830.jpg
    20230927_114830.jpg
    91 KB · Görüntüleme: 1.608
  • Screenshot_20230927-204609_Gallery.jpg
    Screenshot_20230927-204609_Gallery.jpg
    39,6 KB · Görüntüleme: 1.573
  • 20230927_214621.jpg
    20230927_214621.jpg
    65,4 KB · Görüntüleme: 1.582
  • Screenshot_20231029-193123_Gallery.jpg
    Screenshot_20231029-193123_Gallery.jpg
    67,3 KB · Görüntüleme: 1.582
  • Screenshot_20231124_202838_Gallery.jpg
    Screenshot_20231124_202838_Gallery.jpg
    81,9 KB · Görüntüleme: 1.595
  • Screenshot_20231124_203127_Gallery.jpg
    Screenshot_20231124_203127_Gallery.jpg
    94,6 KB · Görüntüleme: 1.608
  • Screenshot_20231124_203611_Gallery.jpg
    Screenshot_20231124_203611_Gallery.jpg
    96,5 KB · Görüntüleme: 1.599
  • 20231201_205709.jpg
    20231201_205709.jpg
    83,9 KB · Görüntüleme: 1.822
Merhaba arkadaşlar.
Merhaba benim 7. Ayım buraya da çokça yazdım ödem azaldıkça burun ucum daha sivri ve kalkık oldu. Hiç düşme olmadı ne yazıkki benimde hiç hoşuma gitmiyor. Çok yapay bir görüntü bende defalarca kalkık istemiyorum dedim. Sanırım doktorun yaptığı en kalkık burunlardan biri benimki oldu. Mutsuzum...

Merhaba benim 7. Ayım buraya da çokça yazdım ödem azaldıkça burun ucum daha sivri ve kalkık oldu. Hiç düşme olmadı ne yazıkki benimde hiç hoşuma gitmiyor. Çok yapay bir görüntü bende defalarca kalkık istemiyorum dedim. Sanırım doktorun yaptığı en kalkık burunlardan biri benimki oldu. Mutsuzum...
Birde 7.ay hiç mi inmedi. Ben Dr dan çıktım çok az daha altı inecek baska inmez dedi. İyi de ben bunu istemedim bu çok kalkık diyorm güzel oldu diyo

Benim yaşadıklarım da aynı. Doktorum kalkık olduğunu bile kabul etmiyor. Ama onun dışında herkes çok kalkık diyor. Ben de istemedim böyle olmasını 1 yıl dolmasını bekliyorum. İstediğim gibi olmaz ise ameliyat olmak istiyorum aynı doktora olmam ama başka doktor için de o kadar para veremem. Bekliyorum sadece

Konu sahibi önceki burnunuzun yan profili çok iyimis .düz bir burun cok asil duruyor ve size gerçekten çok yakışıyormuş..Bu doktorlar neden bu güzel ve normal burnu illa bu kadar değiştirmek zorunda herkes estetik gibi durmasını istemeyebilir sonuçta..ve o burun daha doğal yapılabilirdi..bende sizinle aynı durumdayım ifade değişmemiş tamamen burun ucuna bağlı bir anda havada dik burun görmek insanın algilarini bozuyor

Konu sahibi önceki burnunuzun yan profili çok iyimis .düz bir burun cok asil duruyor ve size gerçekten çok yakışıyormuş..Bu doktorlar neden bu güzel ve normal burnu illa bu kadar değiştirmek zorunda herkes estetik gibi durmasını istemeyebilir sonuçta..ve o burun daha doğal yapılabilirdi..bende sizinle aynı durumdayım ifade değişmemiş tamamen burun ucuna bağlı bir anda havada dik burun görmek insanın algilarini bozuyor
Evet yani yapıcağı tek işlem burun ucunda hafif düzeltme yapacakken beni ameliyattan bebek burnu gibi bi burunla çıkardı. Kaldıki ameliyat günü bile sakın kaldırma dediğim halde. İhtiyaç yoktu bukdr yükseltmeye
Son gitmem de birde bana daha inmez güzel demesine ne demeli bilmiyorum. Aşağı doğru masaj yapıyorum. Çok pişman oldum. Senn nekdr olmustu. Ben kendimden hiç memnun değilim 5 km den estetikli olduğum belli ve güldüğümde yüzümde tuhaf kasılmalar oluyor nolucak bilmiyorm

Önceki burnun düz olduğu için sana çok farklı gelmesi normal ama bence yüzüne yakışmış. Smilasyondaki hali birebir olmuş diyemem ameliyat sonrası fotoğrafla bile arasındaki fark görülebiliyor ama kötü olmuş diyemem bu burna. Bide cildin kalın, şu an aşırı ödemli. O deri katlanması dediğin yer zamanla ödem indikçe, deri yumuşayıp kendini bıraktıkça düzelecektir gibi geldi bana. Kendini hiç üzmene gerek yok, burun ucun eskiden epey düşükmüş bence, su an yadırgaman bu yüzden. Dudakların da çok ince veya aşağıda olmadığı için burun dudak arası mesafen rahatsız edici olmamış mesela, ödemler gidince bebek gibi olacak 🌸

Önceki burnun düz olduğu için sana çok farklı gelmesi normal ama bence yüzüne yakışmış. Smilasyondaki hali birebir olmuş diyemem ameliyat sonrası fotoğrafla bile arasındaki fark görülebiliyor ama kötü olmuş diyemem bu burna. Bide cildin kalın, şu an aşırı ödemli. O deri katlanması dediğin yer zamanla ödem indikçe, deri yumuşayıp kendini bıraktıkça düzelecektir gibi geldi bana. Kendini hiç üzmene gerek yok, burun ucun eskiden epey düşükmüş bence, su an yadırgaman bu yüzden. Dudakların da çok ince veya aşağıda olmadığı için burun dudak arası mesafen rahatsız edici olmamış mesela, ödemler gidince bebek gibi olacak 🌸
Yaa inşlah söylediğin gibi olur şuan motive oldum biraz daha
Okadar iyi hissettirdiki yazdıkların. Çok olumsuz şeyler duyuyorum insanlar güzel değil diyip pat pat söylüyor.
Dediğin gibi ben hala garipsiyorum. Doktorun söylediklerinden bile daha iyi geldin bana şuan. Teşekkür ederimmm. Deri yumuşaması, bırak benm aklıma gelmesini dr bile telaffuz etmedi. Okdr mantıklı geldiki dediğin gibi belki bi süre sonra oda kendini biraz daha salacaktır
Yaa inşllah çok teşekkür ederim sana. ❣️❣️❣️❣️❣️

Zaten düşük bir burun ucunuz varmış ucu düzeltildiği zaman görüntüyü garipsemeniz çok doğal. Zamanla belirli düzeyde inecektir lakin istediğiniz kadar ineceğini sanmam ki bence inmemeli.

Yaa inşlah söylediğin gibi olur şuan motive oldum biraz daha
Okadar iyi hissettirdiki yazdıkların. Çok olumsuz şeyler duyuyorum insanlar güzel değil diyip pat pat söylüyor.
Dediğin gibi ben hala garipsiyorum. Doktorun söylediklerinden bile daha iyi geldin bana şuan. Teşekkür ederimmm. Deri yumuşaması, bırak benm aklıma gelmesini dr bile telaffuz etmedi. Okdr mantıklı geldiki dediğin gibi belki bi süre sonra oda kendini biraz daha salacaktır
Yaa inşllah çok teşekkür ederim sana. ❣️❣️❣️❣️❣️
Ya ne demek rica ederim bu burunla hiç kötü hissetmene gerek yok gerçekten ☺️Benim burnumun ucunda sanki kemik konmuş gibi bir sertlik vardı mesela daha yeni yeni yumuşuyor diyebilirim. Hani ruj sürünce dudakları birleştirip dağıtırız ya, o hareketi yapamıyordum üstten o kadar geriliyordu ki, bunu daha yeni yeni yapabilmeye başladım 😅 üstelik benim cildim çok ince. Burnumun üzeri de aynı şekilde yeni yeni yumuşuyor. Başlarda o gerginlikten dolayı sen mimik yapsan da burun sabit duruyor kalıp gibi, o yüzden de komik oluyor biraz ifadeler ☺️ kendine zaman tanı en azından bi 6ayı doldur sonra hala bu kadar kötü hissediyor musun bidaha düşün 🌸

Zaten düşük bir burun ucunuz varmış ucu düzeltildiği zaman görüntüyü garipsemeniz çok doğal. Zamanla belirli düzeyde inecektir lakin istediğiniz kadar ineceğini sanmam ki bence inmemeli.
Ben alt kısmının dudağa paralel olmasını istemiştim aslında. Ama şuan biraz bile inse rahatlıcam
Benim normalde aşırı ödem tutan bi yapım var her sabah şiş uyanırım yediğim şey dokunduğumda sabah heryerim şiş uyanıyorm. Ağladığımda yüzüm gözüm burnum şişer. 3.5 saatlik bi ameliyattı üstelik birde kalın deri. Dr da daha inmez deyince mecbur 2.ameliyat diye düşündüm artık. Yani aslında bukdr aşaya bakan bi burunu, bukdr yukarı kaldırmak deriyi çok yukarı çekti. Buda simamı etkiledi. Teşekkür ederim yorumunuz için. Hepsi moral oluyor 🙏🙏❣️

X