Bütün Dualarınızı Kapsayan Bir Zikir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
özel günlerimizdede tutmadığını biliyoruz ama abdest alarakmı devam edeceğiz

çok güzel bilgiler bunlar arkadaşım. Ağzına yüreğine sağlık. bu yazılarının devamını bekliyoruz inşallah

Gün içinde yalnız kalıp okumak gerçekten zor haklısınız.Yalnız kalamıyorum diye okumayı aksatmayın derim.Başkalarına sezdirmeden okuyabilirsiniz.Dudaklarınız kıpırdamadan kalbinizden la ilahe illalah diyerek devam edin.
Abdest şart ama diyelim ki o an için imkanınız yok.Niyet ettim Allah rızası için abdest almaya deyin.Okumaya başlayın.Evinizde abdest alıp okursunuz.
Abdest olmadan okuyanla abdestli okuyan arasında şöyle bir örnek verildi bize.Manevi alemden öğretilen yani. Misafire taze fasulye ikram ediyorsunuz.birisi kılçıklarıyla pişirilmiş. diğeri kılçıkları temizlenip pişirilmiş ikram edilmiş. Öteki alemden gelen cevap böyle kardeşim.
ÖNEMLİ: EĞER DÜZENLİ OKUDUĞUNUZ ESMALAR VARSA,BU ZİKİRE BAŞLADIĞINIZDA .ESMALARI OKUMAYI BIRAKIN.
İLK ZİKRİMİZ LA İLAHE İLLALLAH
SONRA OKUYACAĞIMIZ ZİKRİ BİZE ÖTEKİ ALEMDEN ÖĞRETİLECEK.TABİ Kİ ZAMANI GELDİĞİNDE...

Son düzenleme:
Sağol arkadaşım bilgi için doğru diyorsun ben abdestli olarak okumaya çalışayım inşallah. Sizin kadar donanımlı birini bulmuşken bir sorum olacak izniniz olursa ? Ben EL- Latif zikrini duymuştum 16641 adet bu konuda yine aynı şekilde abdestli olmak şart mıdır ? Ve 16641 adetin açıklaması nedir ?

başkaları niyetine okuduğumuz esmalar da mı okunmaz bu sitede başka dua gruplarına katılıyorz mesela sure, esma okuyoruz topluca.

Esmalar konusunda 1-2 gün içinde yazı yayınlıcam. Esma okumak kötü bir şey değil.Yalnız bizim tarif ettiğimiz zikirle ikisi bir arada olmuyor.Bunun açıklamasını yapıcam insallah

Esmalar konusunda 1-2 gün içinde yazı yayınlıcam. Esma okumak kötü bir şey değil.Yalnız bizim tarif ettiğimiz zikirle ikisi bir arada olmuyor.Bunun açıklamasını yapıcam insallah

Dört gözle bekliyorum çünkü içime şüphe düştü yanlış yaptım diye şu an tedirginim.

Okuduğunuz esmalar Allahın isimleri.Elbette sevap kazanıyorsunuz.Rabbim yapılan hiçbir iyiliği ,güzel işi boşa çıkarmaz.Mükafatını verir. Okuduğumuz esmalar boşa gitti demek yanlıştır.Üzülmeyin sakın.
Bizim öğrettimiz zikirle alacağınız yol.maneviyatta alacağınız yol daha hızlı ve tehlikesizdir.Allahın koruması altında hiçbir insan,cin,büyü v.s kötülük size ulaşamaz.zarar veremez.

Gün içinde yalnız kalıp okumak gerçekten zor haklısınız.Yalnız kalamıyorum diye okumayı aksatmayın derim.Başkalarına sezdirmeden okuyabilirsiniz.Dudaklarınız kıpırdamadan kalbinizden la ilahe illalah diyerek devam edin.
Abdest şart ama diyelim ki o an için imkanınız yok.Niyet ettim Allah rızası için abdest almaya deyin.Okumaya başlayın.Evinizde abdest alıp okursunuz.
Abdest olmadan okuyanla abdestli okuyan arasında şöyle bir örnek verildi bize.Manevi alemden öğretilen yani. Misafire taze fasulye ikram ediyorsunuz.birisi kılçıklarıyla pişirilmiş. diğeri kılçıkları temizlenip pişirilmiş ikram edilmiş. Öteki alemden gelen cevap böyle kardeşim.
ÖNEMLİ: EĞER DÜZENLİ OKUDUĞUNUZ ESMALAR VARSA,BU ZİKİRE BAŞLADIĞINIZDA .ESMALARI OKUMAYI BIRAKIN.
İLK ZİKRİMİZ LA İLAHE İLLALLAH
SONRA OKUYACAĞIMIZ ZİKRİ BİZE ÖTEKİ ALEMDEN ÖĞRETİLECEK.TABİ Kİ ZAMANI GELDİĞİNDE...
diğer okuduğumuz duaları nasıl bırakırız ,neden bırakacağız zararımı var bunuda okuyalım onlarıda anlamadım ben

diğer topikteki zikir ve dualarımı bırakmam sonr belki sizlere katılırım,fakat kafamda çok sorular oluştu takipte kalacağım inşallah soruların cevabını alırım

Değerli kardeşlerim bize öğretilen bilgiler bu şekilde.Manevi olarak verilen bilgiler bunlar.Yaşayan filanca hocadan,bilmem şu kitaptan,facebooktan gibi değil yani. Kendi kafamıza göre kimseye yap yada yapma diyemeyiz.Vebal altında kalamayız.

okunması gereken tevhid ve salavat zaten çok değerli yapmak isterim ama diğer dua listelerimi bitirmem lazım çünkü başlamış dua listelerimiz var onları yarım bırakmak olmaz bir çok arkadaşımızda bu durumda o yüzden size bu kadar çok soru soruyoruz :)

okunması gereken tevhid ve salavat zaten çok değerli yapmak isterim ama diğer dua listelerimi bitirmem lazım çünkü başlamış dua listelerimiz var onları yarım bırakmak olmaz bir çok arkadaşımızda bu durumda o yüzden size bu kadar çok soru soruyoruz :)
anladığım kadarıyla esmaların okunmamasından bahsediyoru arkadaş

Evet su anda devam eden esma lar ve dualar var. Listeye katıldık ve yarıda bırakma istemiyoruz kul hakkına girmemek için ne yapsak ki. Bitirip onlar oyle mi eşlik etsek ki

BU ZİKİR BİZLERE NE YAPTIYSA SİZE DE RABBİM VERİR.
Bizlere verirken cömert olan Allah, sizlere cimri mi olacak.Hayır.
HOCAMIZIN ANLATIMINDAN BİR BÖLÜM:
Ben ümmiyim, cahilim, bilmezdim, öğretti. Yaşar Abinize öğretti, Hacı İsmail’ e öğretti. İçimizde zikirde en uzun süredir olan O. 15-20 sene şeyh Mustafa’nın yanında kaldı. Ama kendisinin aldığı yollara bak. Ayhan kardeşimizin nefes darlığı vardı, gizli şeker hastalığı vardı aşikâr etti aldı. Hepimizin sorunları vardı aldı. Hepimizi bir kere ne yaptı Allah? Bu salih rüyalara girdiniz, Allah’ı sevme yolunda sabah akşam zikrettiğinizde Allah’ı sevme yolunda sabah akşam zikrettiğinizde sizlere zarar verebilecek, altını çiziyorum, ileri de bu gün siz onu halk arasındaki tabiri ile kanka, can ciğer arkadaşınız, kardeşiniz olarak düşündüğünüz kişiyi sizden alır. Neden alır? O, ilerde size mutlaka bir zarar verecektir, siz bilmiyorsunuz Allah biliyor. Alı onu sizden, ilerde başınıza problem gelmesin diye sizi rahat bırakıyor. Problemler ile uğraştırmıyor. Hasta mısınız, kanser misiniz, ülser mi ne büyük rahatsızlığın varsa, en küçük olsun, hiç fark etmez alıyor. Haberin bile olmuyor. Mana da siz zikirde, ziyaretçi defterinde okudunuz, yüzlerce kardeşimiz manevi yapıldı, sapasağlam çıktı. Ben kanserdim aldılar. Ayhan Abinizin nefes darlığı vardı, tüple yaşıyordu, sonra manevi ameliyat yapılınca, nefes almaya korkmaya başlamış. Bütün dünyadaki oksijeni içime çekeceğim, dünyadaki insanlar oksijensiz kalacak diye zan edecek kadar ciğerlerini açmışlar. Yaşar Abiniz keza, Rıza, Haci İsmail de ne varsa. Neden böyle yapıyor?

Ankebut 69. Ayette ne diyor? “ bize gelen yollarınızı kolaylaştırırız”. İşte burada. Eşin problem çıkartıyorsa onu sakinleştirip durdurur, işinle sorun varsa halleder, bedeninde varsa bir sorun halleder. Ne yapar? Sen bu sorunlar ile uğraşma ey kulum diyor hal diliyle rabbim, sen beni sevmeye devam et, ban sana yardım ederim diyor karşılıksız. Böyle bir şey olur mu ya. Olur.
Ben mesela 6-7 ay önce namaza başladım hocam. Muhakkak kazaya kalan namazım oluyordu.Rahat edemiyordum ama oluyordu. Ne zaman zikire başladım, şimdi bana 5 vakit namaz bile yetersiz geliyor. Daha çok kılmak istiyorum. Gece namazlarıma kalkmaya çalışıyorum, sabah namazlarında önceden uyanamıyordum, şimdi birden kendi kendime uyanıyorum. Aferin, daha çok zevkle kılıyorsun. Yatarken şunu derseniz: “ Allah’ım, Resulüm, Allah’ın sevgili kulları, Resul’ün sevdikleri sabah namazına kalkmama yardım edin” deyin, melekler kaldırır. Benim gibi tembel bir insanın bile ya üstünden yorganı çekerler, ya başparmağımdan çekerler, ya yüzünüzü okşarlar, ya da kalk hadi bakalım diye seslenirler. Yapıyorlar. Yardım geliyor. Şuna getirecektim, orada onu pas geçtik. Biz her Müslümanda her müminde olması gerektiği şekilde Fatiha’nın 4. Ayetinde Allah’a döndük yüzümüzü, O’ndan istiyoruz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X