Büyük Beden Giyenlerin Canı Yok Mu

Dagi ,suwen ve özellikle kom hem büyük bedenler var hem şık olanlar hem toparlayıcı modelleri özellikle kom yıllarca kullan çok kaliteli

Kızlar merhaba gece gece sacms bir konu okacak ama içime dert oldu sizlerle paylasmak istedim.

Ben oldum olası hep kilolu biriydim yani bundan dolayi hic zevkime gore kendim gibi giyinenedim hatta bu cocukluktan yana var olan bi durum diyebilirim kesinlikle insanın özgüvenini cok etkileyen bir durum kiyafetler vs uzun konu

iç camasirlariyla ilgili hep beden sorunu yasadigim için hiçbir zaman beğendiğim güzel diyebilecegim çamaşırlarım olmadi konu cok uzar oralara cok girmeyeyim yillarca kendimi önemsemeyen dişilikten uzak yetisince farkinda olmamisim ama mesela ilk is yerinde arkadaslarim önümde soyunup giyinince aaa ne guzel seyler varmis diye düşündüm en azindan kiyafet kadar insanin ozguveninde camasirkarin etkili oldugunu gormeye basladim.

Sütyen bedenim 95 d maalesef
Ama ben ne zaman çamaşır mağazasına girsem direk toparlayicı adi altinda satilan 45-50 yas grubu anne çamaşırlarını gösteriyorlar yok ondan bakmıyorum deyince size göre sadece bunlar var elimizde diyorlar kurumsal çamaşır mağazalarına girince o modelleri denemem icin israr ediyorlar hepside iğrenç çok kötü seyler ama mecburen aliyorsunuz.

Geçen parayı gözden çıkardim kendimi mutlu etmek icin iyi birsey alicam dedim girdim malum en cok tiklanilan bir sitenin bolumunde arama yaoarken ozellikle en yuksek fiyatlilara baktim bi tane begendim ordan aman aman olmasa bu oaraya degmez desemde simdiye kadad aldiklarimdan farkli bi tane begendim aldim elime geldiginde sacma sapan penye kumasi gibi kumastan uretilmis camasir hic begenmedim o yuzden iade edebilmek icin denemedim bile cunku camasir iadesi kabul edilmiyor siteyi aradim olumlu cevap akamadim satici firmaya mesaj yollayin dediler yolladim ondanda cevap gelmedi giden parama mi uzuleyim yoksa buyuk bedenlerin hic önemsenmeyisine mi üzüleyim bilemedim.

Sırf magazalarda yapilan muameke icin mağazaya gitmek istemiyorum ınternetten aldugim jac camasir hic kullanilmadan oylece kaldi
Sahi buyuk beden insanlar neden dusunulmuyor

Buda benim kanayan yaram olarak kalsin burda
Herkesin derdi kendini canını yakıyor ben de 44 kiloyum benim de tam tersi sorunum var bu sabah uyandım yine ağrı içinde uyurken kemiklerim birbirine girmiş sağlığınız yerindemi en önemlisi sağlık gerisi halledilir

Kilo verin,saglik sorununuz yoksa kesinlikle kilo verin. Ben 3 4 kilo alınca bile kıyafetleri üstüme yakıştırmam. Yapabilirsiniz, diyetisyen kontrolünde,sporla 6 ay aralıksız devam etseniz ciddi kg verirsiniz. Hem sağlınız için hem psikolojiniz için 🌸

Türkiye'de kalan son kaliteli ic giyim markasi bana kalırsa m&s den bi dene bence. Sutyenlerinin formu cok iyidir. Bi de intimissimi guzeldir. Geri kalan çöp. La senza gibi bi nimet neden tr den çıktı mesela yıkıldım vakti zamaninda nerdeyse aglayacaktim. Seninle bi ilgisi yok olayin genel olarak marka kıtlığı var. Agent provocateur var da bu hatunlar mi giymio. Genelde zaten salak sulak desenler ve şekiller hediye paketi gibi ortada bi fiyonk ahanda al sana sutyen bitti gitti mantalitesinde uretilmis seyler var. Kucuk bedende de sorun var yani bana kalirsa. Yerli markalar hele rezalet karton gibi penti falan.
O ortaya fıyonk koyalım fıkri ılk kımın aklına gelmıs sutyende gercekten merak edıyorm fgklfkg
Ne gerek var yanı:KK70:

Boyunuz kaç acaba
1.60 aslında 53 kiloydum geçen ay bir ayda çok kilo kaybettim istemeden hastayım ne olduğu belli değil daha ama hastalıktan değil kilo kaybım stresten malesef hayatımda ilk defa 53 kiloya çıkmıştım genetik bizde annem de şuan 42 kilo filan sanırım

1.60 aslında 53 kiloydum geçen ay bir ayda çok kilo kaybettim istemeden hastayım ne olduğu belli değil daha ama hastalıktan değil kilo kaybım stresten malesef hayatımda ilk defa 53 kiloya çıkmıştım genetik bizde annem de şuan 42 kilo filan sanırım
53 54um 48 olmak istiyorum.. 48 kg iken de bel oyumum ve hatlarım oluyor,zayıflığı çok seviyorum,bende saglikli duruyor.Söyle 50 olsanız sizin için mükemmel boyunuza göre.Doktora gittiniz mi mamalar oluyor kg aldirici , ünivde bir kankim vardı erkek o da alamıyordu mama kullandı ozaman kutusu 600 tl flndi 5 kutu mamadan sonra ciddi kilo almıştı. Takviye edici mamalar ve bazı gidalar(muz,kaşar) ciddi aldırıyor. Tabi metabolizma devreye girerse ozaman iş değişir,cok fazla çalışıyor sanırım

Sağlığınız için elbette kilo verin ama dert ettiğiniz şey dert değil onu söyliyim. Kom’dan alıyorum sütyenlerimi 95DD ye kadar bedeni var ve gayet seksi full dantel modeller. Altlar da keza öyle, ben daha hesaplı külot almak istiyorum derseniz H&M’in külotları hem şık hem makul fiyatlı. Yani öyle kiloluyum herşey yaşlı işi diye bir şey kalmadı artık. Body positive akımı yüzünden artık her ama herşeyin 2XL si yapılıyor.

Kızlar merhaba gece gece sacms bir konu okacak ama içime dert oldu sizlerle paylasmak istedim.

Ben oldum olası hep kilolu biriydim yani bundan dolayi hic zevkime gore kendim gibi giyinenedim hatta bu cocukluktan yana var olan bi durum diyebilirim kesinlikle insanın özgüvenini cok etkileyen bir durum kiyafetler vs uzun konu

iç camasirlariyla ilgili hep beden sorunu yasadigim için hiçbir zaman beğendiğim güzel diyebilecegim çamaşırlarım olmadi konu cok uzar oralara cok girmeyeyim yillarca kendimi önemsemeyen dişilikten uzak yetisince farkinda olmamisim ama mesela ilk is yerinde arkadaslarim önümde soyunup giyinince aaa ne guzel seyler varmis diye düşündüm en azindan kiyafet kadar insanin ozguveninde camasirkarin etkili oldugunu gormeye basladim.

Sütyen bedenim 95 d maalesef
Ama ben ne zaman çamaşır mağazasına girsem direk toparlayicı adi altinda satilan 45-50 yas grubu anne çamaşırlarını gösteriyorlar yok ondan bakmıyorum deyince size göre sadece bunlar var elimizde diyorlar kurumsal çamaşır mağazalarına girince o modelleri denemem icin israr ediyorlar hepside iğrenç çok kötü seyler ama mecburen aliyorsunuz.

Geçen parayı gözden çıkardim kendimi mutlu etmek icin iyi birsey alicam dedim girdim malum en cok tiklanilan bir sitenin bolumunde arama yaoarken ozellikle en yuksek fiyatlilara baktim bi tane begendim ordan aman aman olmasa bu oaraya degmez desemde simdiye kadad aldiklarimdan farkli bi tane begendim aldim elime geldiginde sacma sapan penye kumasi gibi kumastan uretilmis camasir hic begenmedim o yuzden iade edebilmek icin denemedim bile cunku camasir iadesi kabul edilmiyor siteyi aradim olumlu cevap akamadim satici firmaya mesaj yollayin dediler yolladim ondanda cevap gelmedi giden parama mi uzuleyim yoksa buyuk bedenlerin hic önemsenmeyisine mi üzüleyim bilemedim.

Sırf magazalarda yapilan muameke icin mağazaya gitmek istemiyorum ınternetten aldugim jac camasir hic kullanilmadan oylece kaldi
Sahi buyuk beden insanlar neden dusunulmuyor

Buda benim kanayan yaram olarak kalsin burda
Göğüs ölçüsünün tek kıstası kilo değildir zayıf olup büyük göğüslü kadınlarda var bu biraz geentik yapı ile alakalı zaten göğüs dediğiniz yağdan ibarettir. Kilo verince azda olsa küçülebilir ama o zaman da sarkabilir. Size toparlayıcı südyen vermeleri kadar normal birşey yok , destekli alsanız iyice büyük gözükecek ki rahatta edemezsiniz. Ama bu demek değil ki dantelli vs südyen kullanamazsınız arasanız bulursunuz muhakkak.
Kilonuz boyunuz ne kadar bilmiyorum ama genel anlamda fiziğinizden memnun değil iseniz sıkı bir diyet ve spor ile kilo verin, gerekirse ilerde göğüs küçültme ameliyatı olursunuz bu fikre sıcak bakıyorsanız daha ideal bir ölçü ile her kalıp iç çamaşırı kullanma şansınız olur.

Dagi ,suwen ve özellikle kom hem büyük bedenler var hem şık olanlar hem toparlayıcı modelleri özellikle kom yıllarca kullan çok kaliteli

Suwen 95 C’den büyük yapmıyor. Hem büyük bedeniz diyip hem de C’den başka kup üretmemesi de ne saçma. Kom’un kalitesi çok güzel hem de seksi modelleri de var.

44 - 46 beden biri olarak yazıyorum. Kilonun özgüvenle, dişilikle, şunla bunla alakası yok. Ne plus size modeller var kilo ver diyenlerin gözünü döndürecek. Kilo verin tabii ki ama istiyorsanız verin. Kilo verirsen seksi olursun dişi olursun özgüvenli olursun diyenlere kulak asmayın. Bu içten gelen bir şey. Özgüveniniz varsa vardır, yoksa yoktur, özgüven inşa etmek için bir sürü şey yapılabilir ama şişmanken özgüvensiz olan zayıfken de özgüvensiz olur, bu defa da ay sarktım mı ay yüzüm mü çöktü bunları dert edinir. Özgüvenli olabilmek için 36 beden olmamız gerekmiyor hanımlar. Siz yine bir sağlık sorunu olarak görüyorsanız kilo verin konu sahibi.

Ayrıca m&s büyük tavsiyem hem iç hem dış giyim konusunda.

44 - 46 beden biri olarak yazıyorum. Kilonun özgüvenle, dişilikle, şunla bunla alakası yok. Ne plus size modeller var kilo ver diyenlerin gözünü döndürecek. Kilo verin tabii ki ama istiyorsanız verin. Kilo verirsen seksi olursun dişi olursun özgüvenli olursun diyenlere kulak asmayın. Bu içten gelen bir şey. Özgüveniniz varsa vardır, yoksa yoktur, özgüven inşa etmek için bir sürü şey yapılabilir ama şişmanken özgüvensiz olan zayıfken de özgüvensiz olur, bu defa da ay sarktım mı ay yüzüm mü çöktü bunları dert edinir. Özgüvenli olabilmek için 36 beden olmamız gerekmiyor hanımlar. Siz yine bir sağlık sorunu olarak görüyorsanız kilo verin konu sahibi.

Çok haklısınız. Beden dismorfik bozukluğu diye bir illet var ki insan zayıflasa da yakasını bırakmıyor. Bir youtuber var 50 kilodan fazla verdi, obezdi eski sağlığına kavuştu ama kolum, bacağım sarktı çok çirkinleştim diye ağlıyor. Yeniden yemek yemeye başlaması da çok olası.

Anneciğim çok kiloluydu, boyu da maşallah çok uzundu.
Çok bakımlıydı.
İyi bir terzisi vardı, ne beğenirse ona diktirirdi.
Mayosu,iç çamaşırları ve korsesi Marks&Spencer markaydı.

53 54um 48 olmak istiyorum.. 48 kg iken de bel oyumum ve hatlarım oluyor,zayıflığı çok seviyorum,bende saglikli duruyor.Söyle 50 olsanız sizin için mükemmel boyunuza göre.Doktora gittiniz mi mamalar oluyor kg aldirici , ünivde bir kankim vardı erkek o da alamıyordu mama kullandı ozaman kutusu 600 tl flndi 5 kutu mamadan sonra ciddi kilo almıştı. Takviye edici mamalar ve bazı gidalar(muz,kaşar) ciddi aldırıyor. Tabi metabolizma devreye girerse ozaman iş değişir,cok fazla çalışıyor sanırım
liseden itibaren gitmediğim doktor yiyip içmediğim mama takviye gıdalar arı sütleri polen vs. haddi hesabı yok yani anne tarafım hep böyle dayımlar da çok zayıf iskeletor ailesi gibiler bir noktadan sonra vazgeçiyor insan cidden olmayınca olmuyor normalde iştahım da iyidir yani çok yemek yerim ama iki gün bişey yemeyince anında 3 ,4 kilo gidiyor çok hızlı kilo veriyorum sabah uyandığımda tartılırdım resmen gece 1 buçuk kilo kaybetmiştim insan uyurken kilo verir mi ya eskiden çok kafama takıyodum ama sağlıklı olduğum sürece takmıyorum artık bu arada hamileyken de kilo almıycamı biliyorum annem 3 çocuk doğurdu değişen hiç bişey olmadı

Oncelikle kilo vermeye calisiyorum bunun giguslere etkusi okacak ki bilmiyorum ama cabaliyorum suwen yeni bir tane siparis verdim dedjginiz markayi ilk defa duydum cok tesekkur ederim bakacagim bi :)
Kilo verebilirseniz küçülüyor ama bir miktar verdikten sonra mutlaka göğsü çalıştıracak hareketler yapmayı deneyin aksi halde biraz helyumu kaçmış balon gibi oluyorlar :) burada ısrarla kilo verin diyenlere de takılmayın(bunlar en küçük eş/sevgili sorununda da boşa ayrıl diyen tipler, kendileri kavga etse oturur saatlerce ağlar ama burada yazdıklarını baksan dünyanın en cool insanı😂 ne güzel oturduğun yerden dümdüz akıl vermek ya) sağlık sorununuz yoksa ve mutluysanız kilolarınızla(gerçi sen mutsuzsun) kimseye yorum yapmak düşmez neymiş gençlerin kilolu olmasını anlamıyormuşmuş sana ne? herkes kendi bedenine baksın, güzellik algısı bakın algı diyorum sizin sandığınız gibi olmayabilir. Modelleri beğenmenize sevindim iyi alışverişler :)

Kaç yaşındasınız? Boy kilo kaç?

Demesi kolay gerçekten kendimden biliyorum ama keşke kilo verebilseniz. Çünkü ben de hep ergenlikten sonra 74 75 kilolarda oldum. Boyum da çok uzun değil. Biçimsiz bi vücudum var. Biliyosunuz bu kiloda bile giyim zorlaşıyor. Giysinin bedeni olsa bile yakışmıyor bi türlü.

Yani ne giyse cuk olan kızlara hep imrenerek baktım. Ne giyseler yakışanlar vardı. Hep imrenerek geldim 35 yaşıma. Arada doğum da oldu şimdi.

Yani yaş da ömür de geçiyor. İnsanın aynada kendini istediği gibi görememesi "takma" denilecek kadar bi mevzu değil.

Ben ömrün yarısına böyle böyle geldim 🙈 ne biliyim yirmili yaşlarıma dönebilseydim biraz bile kilolu olmamak için her şeyi yapardım. Şu an emzirdiğim için çok bi diyet yapamıyorum ama umarım sonrasında bu sefer toparlarım en azından. Bence elinizden geliyorsa bi gayret siz de yapın 💜
Yine de kocayı bulmuşsunuz 😄

Herkesin derdi kendini canını yakıyor ben de 44 kiloyum benim de tam tersi sorunum var bu sabah uyandım yine ağrı içinde uyurken kemiklerim birbirine girmiş sağlığınız yerindemi en önemlisi sağlık

Kilolu olmaninda saglikli bir tani yok insanin hayat kalitesini cok etkiliyor maalesef bu kiyafet durumları vs de insanın psikolojisini etkiliyor bu sefer ruh sagliginiz etkileniyor

X