büyük bi hata yaptım

seymamatte

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2018
30
22
26
merhaba sizden fikir almak istiyorum.Özel bir üniversitede okuyorum.okul ücretini ödemek için son gün 10 eylüldü ama benim babama geç söylememden dolayı 11 eylülde yatırdık öğrenci işlerini aradığımda son ödeme tarihi geçtiği için %15 vade farkı ödememiz gerektiğini söyledi ekstra olarak.Bu da yaklaşık 8 bin lira ediyor memur bir ailenin çocuğuyum okul ücreti zaten pahalı bi de benim hatam yüzünden fazladan bu parayı ödememiz gerecek babama söyleyemedim öğrendiğimden beri çok kötüyüm yapabileceğim bi şey var mıdır bilgisi olan var mı ya da babama nasıl söylemeliyim şimdiden teşekkürler.

Sorumsuzluk yapan öğrencilere çok kızıyorum
telefonunuza bi alarm bile kurmuyorsunuz
Kardeşim de böyle, kaç tane ösym sınav başvurusunu kaçırdı.
Akademik takvimler aylar aylar öncesinden bellidir. Babana söylemekten başka çaren yok, kızacaktır ama bu sana ders olsun der bence. bi yandan parttime çalış çok yük olma bu sene ailene, harçlığını çıkar en azından derim.

merhaba sizden fikir almak istiyorum.Özel bir üniversitede okuyorum.okul ücretini ödemek için son gün 10 eylüldü ama benim babama geç söylememden dolayı 11 eylülde yatırdık öğrenci işlerini aradığımda son ödeme tarihi geçtiği için %15 vade farkı ödememiz gerektiğini söyledi ekstra olarak.Bu da yaklaşık 8 bin lira ediyor memur bir ailenin çocuğuyum okul ücreti zaten pahalı bi de benim hatam yüzünden fazladan bu parayı ödememiz gerecek babama söyleyemedim öğrendiğimden beri çok kötüyüm yapabileceğim bi şey var mıdır bilgisi olan var mı ya da babama nasıl söylemeliyim şimdiden teşekkürler.
Çok üzücü bir durum olmuş. Yapacak birşey yok artık. Az bir ücret de değilmiş. Babanıza açıkça söyleyin; kızacaktır üzülecektir, sorumsuz olduğunu vs düşünebilir. Alttan alın destek okun birbirinize.
Babanız konuşsun, taksite bağlanır ya da vade farkı düşürülür filan. Sonuçta özel, biraz olsun tolerans sağlanacaktır herhalde. Ama daha fazla vakit kaybetmeden halletmeye bakın.

köklü diyebilirim ama paracı bi okul öğrenci işlerine dilekçe yazdım:KK43:

aynısı bir arkadaşın başıma gelmişti bizde de oryantasyonda ücret ödenmesi lazımdı o da tek gelmişti yanında o kadar parası yoktu aynen sizin gibi memur çocuğuydu durumunu anlattı birkaç gün sonra vade farksız ödedi. konuşunca halloluyor genelde.

Sorumsuzluk yapan öğrencilere çok kızıyorum
telefonunuza bi alarm bile kurmuyorsunuz
Kardeşim de böyle, kaç tane ösym sınav başvurusunu kaçırdı.
Akademik takvimler aylar aylar öncesinden bellidir. Babana söylemekten başka çaren yok, kızacaktır ama bu sana ders olsun der bence. bi yandan parttime çalış çok yük olma bu sene ailene, harçlığını çıkar en azından derim.
haklısınız benim suçum ama o ara çok ödeme vardı ben de söylemeyi erteledim sonra aklımdan çıkmış babam sinirli biri değil ama ben çok üzülüyorum

inşallah hallolur benimki de o kadar üzüldüm ki
aynısı bir arkadaşın başıma gelmişti bizde de oryantasyonda ücret ödenmesi lazımdı o da tek gelmişti yanında o kadar parası yoktu aynen sizin gibi memur çocuğuydu durumunu anlattı birkaç gün sonra vade farksız ödedi. konuşunca halloluyor genelde.

Nasıl ya bir günlük gecikme için %5 vade uygulayıp 8 bin mi istiyorlar
bizim velilerde günlük 30 TL'ye kıyamet koparıyorlar
yanlış anlamış olabilir misin
meblağ çok yüksek ya
hangi üniversite acaba

haklısınız benim suçum ama o ara çok ödeme vardı ben de söylemeyi erteledim sonra aklımdan çıkmış babam sinirli biri değil ama ben çok üzülüyorum

Üzüldüğünü görünce zaten o da üstüne çok gelmez. Hayatta her şey deneyim işte, bir daha böyle bir şeyin başına geleceğini sanmam. Hem baban da okul ile görüşse belki daha çok işe yarar. Ödemeyi yapan o sonuçta. 1 gün gecikme için 8 bin de fahiş bir ücret

söylemelisin.yapacak bişey yok.mesleğinin eline aldığında fazlasıyla ödersin.memur cocuğusun neden özele gittin

Üzüldüğünü görünce zaten o da üstüne çok gelmez. Hayatta her şey deneyim işte, bir daha böyle bir şeyin başına geleceğini sanmam. Hem baban da okul ile görüşse belki daha çok işe yarar. Ödemeyi yapan o sonuçta. 1 gün gecikme için 8 bin de fahiş bir ücret
ben zaten sorumsuz biri değilim böyle bi şey yaşadıktan sonra yüz kere daha dikkatli olurum o kadar üzgünüm ki dilekçe yazdım cevap bekliyorum olumsuz gelirse babama söylicem kendim halledebilir miyim diye uğraşıyorum

Okul ile konuşun. 1 günlük gecikme sebebi ile bu şekilde bir uygulama haksızlık. Gerekirse gidin muhtara derdinizi anlatın ve fakirlik kağıdı alın. Ben öyle yapmıştım.

ben sizin gibi sorumsuz insanların
okumak için okuduğunu düşünüyorum
son gününe kadar en az 1 hafta zaman tanıyorlar ve ağustos başında belli oluyor ücretler
ben ebeveyn in yerinde olsam seni haftasonları işe sokarım cuma öğleden sonra dahil çalış para kolay mı kazanıyorlar

ayrıca okul ne yapsın
sen sorumsuz gibi davranıp 1 aydır haber vermemişsin
okul fark atıyor diye üzülüyorsun
bence gerçekten bu okulu okuyunca çalışabilir misinizonu sorgulayın

X