Buzdolabındaki Ceset 😟

Sizinki daha vahimmiş.
Hem evlilige hem o korkun kokuya alışmaya çalışmak.
Ayyyyy ama Allah dülmenımın başına vermesin ya.
Ne lanet bişey miş bu
Kokuyu çıkartana kadar bayağı ugraştım. Karbonatlarmı, çamaşir suyumu, çay demi herseyi denedim. Şükür yillar alsada hallettim

Kokuyu çıkartana kadar bayağı ugraştım. Karbonatlarmı, çamaşir suyumu, çay demi herseyi denedim. Şükür yillar alsada hallettim

Bugün bende tüm günümü verdim.
aynen bunları kullandım.
Bakalım sabaha koku biraz olsun geçerse ona göre bir kaç kez daha yıka sil havalandır yapacagım.
Azalma olmazsada artık umudum kesilecek sanırım 😟😞

Allah iyiliğinizi versin korktum başlığı görünce. 🤣 Bir sefer bizim de başımıza gelmişti o zamanlar memlekete uzak bir şehirde oturuyorduk. Yeni doğum yapmıştım bir aylığına memlekete gelmiştik. O arada aynen sizinki gibi şartel atmış buzluktaki herşey çürümüş kurtlanmış. Ben eve geri dönmeden memlekete taşınma kararı aldık iş durumundan dolayı. Eşim evi memlekete taşımak için tek gitti o temizlemişti dolabı. Dolap yeni eve geldiğinde temiz sayılırdı çok az bir koku vardı üstüne ben temizleyince koku tamamen gitmişti. Her gün temizleyin detaylıca bence bir süre sonra koku gider.

Çok ACİL YARDIMA İHTİYACIM VAR ...

Bir ay evde değildik .
döndüğümüzde apartmanda korkunç bir ceset kokusu vardı kokunun bizim evden geldiğini tahmin edememiştim içeri girdik ki şalterler atmış buzdolabında ne var ne yok Hepsi kokmuş.
buzlukta ( Kırmızı et, Balık, kıyma , Tavuk vs vardı.)
eşimle alelacele eldivenleri giyip burnumuzu kapatıp içindeki her şeyi poşetlere doldurup attık evi iyice havalandırdık.
çamaşır suyu ve sirke ile dolabın içini sildik raflarını yıkadık dolabın tahliye borusundan kan ve irin dinler dolabın altındaki kutuya ulaşmış O kutuyu da yıkadık .
sabaha kadar dolap açık pencere önünde bekledi kalktığımızda alt bölmede koku gitmişti ama buzluk hala ceset gibi kokuyor 3 gündür Ne yaptıysak kokudan kurtulamadık dolabın içine kahve karbonat çay posası nişasta bıraktık ama nafile tavsiyelerinize çok çok acil ihtiyacım var hanımlar.
Böyle birşey başına gelipte kurtulan var mı ?
LÜTFEN YARDIM EDİN 😞😔😭
Bide hamileyim 8. Aydayım bu koku beni öldürecek.

Eve misafir bile alamam buzlugu açınca koku her yere dagılıyor
Bence boşuna uğraşma kokuyu yok edemezsin😕

Sirke ve karbonat ile silin. Ağzı açık 1 kap süt koyun haftada 1 değiştirin. Yine arada temizleyin, her şeye rağmen geçmezse (ki geçer) atmaktan başka çare yok.

Bir ay evde değildik .
döndüğümüzde apartmanda korkunç bir ceset kokusu vardı kokunun bizim evden geldiğini tahmin edememiştim içeri girdik ki şalterler atmış buzdolabında ne var ne yok Hepsi kokmuş.
eşimle alelacele eldivenleri giyip burnumuzu kapatıp içindeki her şeyi poşetlere doldurup attık evi iyice havalandırdık.
çamaşır suyu ve sirke ile dolabın içini sildik raflarını yıkadık dolabın tahliye borusundan kan ve irin dinler dolabın altındaki kutuya ulaşmış O kutuyu da yıkadık .
sabaha kadar dolap açık pencere önünde bekledi kalktığımızda alt bölmede koku gitmişti ama buzluk hala ceset gibi kokuyor 3 gündür Ne yaptıysak kokudan kurtulamadık dolabın içine kahve karbonat çay posası nişasta bıraktık ama nafile tavsiyelerinize çok çok acil ihtiyacım var hanımlar.
LÜTFEN YARDIM EDİN 😞😔😭

dikkat çekilip cevap verilsin diye başlığa bak ya
evi değiştir

Bir ay evde değildik .
LÜTFEN YARDIM EDİN 😞😔😭

tütsü koyun içine

Arkadaşlar
Hepinize teşekkür ederim. 😇😊😊
Çogu verilen önerileri yaptım.

hamdolsun bir ayın sonunda dolapta koku yok denecek kadar azaldı.
İçindeki plastik buz aparatı bölümü vardı.
O aparatıda çıkarıp attım.
Plastige iyice sinmiş koku diye

Ve şimdi dışardan biri dolabı açsa tam anlayamayacagı kadar azaldı koku.
Normal dolap kokusu olur ya o şekilde bir koku kaldı.
Bakalım inşaAllah oda zamanla geçecek.
Bu arada Hala dolaba mangal kömürü koyuyorum.
Son kokularıda içine çeksin diye.
Artık yavaş yavaş dondurucumu yeniden kullanmaya başlayacagım sanırım 😊😇

Hepinize teşekkür ederim.

Böyle bir sorun yaşayan olırsa mesaj atabilir yaptıgım uygulamaları anlatırım.
Zira bunları başından bu korkunç olay gemiş ve bundan dolabı atmadan kurtulmuş biri olarak yazıyorum 😊

Arkadaşlar
Hepinize teşekkür ederim. 😇😊😊
Çogu verilen önerileri yaptım.

hamdolsun bir ayın sonunda dolapta koku yok denecek kadar azaldı.
İçindeki plastik buz aparatı bölümü vardı.
O aparatıda çıkarıp attım.
Plastige iyice sinmiş koku diye

Ve şimdi dışardan biri dolabı açsa tam anlayamayacagı kadar azaldı koku.
Normal dolap kokusu olur ya o şekilde bir koku kaldı.
Bakalım inşaAllah oda zamanla geçecek.
Bu arada Hala dolaba mangal kömürü koyuyorum.
Son kokularıda içine çeksin diye.
Artık yavaş yavaş dondurucumu yeniden kullanmaya başlayacagım sanırım 😊😇

Hepinize teşekkür ederim.

Böyle bir sorun yaşayan olırsa mesaj atabilir yaptıgım uygulamaları anlatırım.
Zira bunları başından bu korkunç olay gemiş ve bundan dolabı atmadan kurtulmuş biri olarak yazıyorum 😊
Hadi geçmiş olsun diyelim ozaman :)
Yaptığınız uygulamaları şimdiden yazın ki ileride olurda belki siz forumda olmazsınız, başına gelenler faydalanır.

X