Buzdolabındaki Ceset 😟

S a l o m i

💕
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2019
669
1.027
Çok ACİL YARDIMA İHTİYACIM VAR ...

Bir ay evde değildik .
döndüğümüzde apartmanda korkunç bir ceset kokusu vardı kokunun bizim evden geldiğini tahmin edememiştim içeri girdik ki şalterler atmış buzdolabında ne var ne yok Hepsi kokmuş.
buzlukta ( Kırmızı et, Balık, kıyma , Tavuk vs vardı.)
eşimle alelacele eldivenleri giyip burnumuzu kapatıp içindeki her şeyi poşetlere doldurup attık evi iyice havalandırdık.
çamaşır suyu ve sirke ile dolabın içini sildik raflarını yıkadık dolabın tahliye borusundan kan ve irin dinler dolabın altındaki kutuya ulaşmış O kutuyu da yıkadık .
sabaha kadar dolap açık pencere önünde bekledi kalktığımızda alt bölmede koku gitmişti ama buzluk hala ceset gibi kokuyor 3 gündür Ne yaptıysak kokudan kurtulamadık dolabın içine kahve karbonat çay posası nişasta bıraktık ama nafile tavsiyelerinize çok çok acil ihtiyacım var hanımlar.
Böyle birşey başına gelipte kurtulan var mı ?
LÜTFEN YARDIM EDİN 😞😔😭
Bide hamileyim 8. Aydayım bu koku beni öldürecek.

Eve misafir bile alamam buzlugu açınca koku her yere dagılıyor

Dolabın sonu ve güncelleme : sayfa 17 de

Son düzenleme:
Ne ürkütücü başlık öyle yahu
Allah korusun dolabın içine bir şey girmiş ölmüş sandım
Bol bol havalandırın her şeyi dışarı çıkarıp sirkeli suyla silin
Çalıştırmayıp kapısını bir süre açık tutun
Sonra içine granül kahve ve pirinç karışımını bir kaseye koyup bekletin

Kahveyi tek basina degil de pisirip sicakken cezveyle icine koyun beklesin. Birkac gun devam ettirin bunu. Soğudukca yenileyin. Evdeki koku icin de eski bir ufak tencerede suyun icine az yumuşatıcı katip kaynatin bir sure. Bir deneyin bakalim. Bu islemler yapilirken dolap calismiyor olmali.

Tatile giderken buzlukta herhangi bişey bırakmayarak önlem almak lazım biz hep boşaltırız da gideriz herşey olabilir
Onun dışında yaptıklarınıza biraz daha devam etmeniz gerekir bence hemen çıkmaz

Off o geçen yaz benim de başıma geldi canım geçmiş olsun çok kötü bi durum seni anlayabiliyorum. Dolabı iyice sildikten sonra bi süre kullanmayın fişi çekin kapıları bir iki gün açık kalsın. Karbonatın paketini açıp buzlugun içine koyun ve bekletin. Benim dolap da çok kötü kokuyodu ama zamanla geçti korkmayın

Ne ürkütücü başlık öyle yahu
Allah korusun dolabın içine bir şey girmiş ölmüş sandım
Bol bol havalandırın her şeyi dışarı çıkarıp sirkeli suyla silin
Çalıştırmayıp kapısını bir süre açık tutun
Sonra içine granül kahve ve pirinç karışımını bir kaseye koyup bekletin
Evet pirinç ve granül kahve denememiştim. Onlarıda deneyeyim

Ay tövbe tövbe bir an evinizde birini öldürmüşler ceseti buz dolabınızda gördünüz sandım başlıktan dolayı 🤦🏻‍♀️
Bence o koku geçmez buzdolabını değiştirin.. Çünkü geçene kadar hiçbişey koyamayacaksınız buzdolabına.. havalandırsanız bile fayda edeceğini sanmıyorum borulara kadar gittiyse kan..

Kahveyi tek basina degil de pisirip sicakken cezveyle icine koyun beklesin. Birkac gun devam ettirin bunu. Soğudukca yenileyin. Evdeki koku icin de eski bir ufak tencerede suyun icine az yumuşatıcı katip kaynatin bir sure. Bir deneyin bakalim. Bu islemler yapilirken dolap calismiyor olmali.
Evet sıcak koymak daha mantıklı gibi buharı kötü kokunun geödigi yerlere kadar ulaşabilir .

Bir ay evde değildik .
döndüğümüzde apartmanda korkunç bir ceset kokusu vardı kokunun bizim evden geldiğini tahmin edememiştim içeri girdik ki şalterler atmış buzdolabında ne var ne yok Hepsi kokmuş.
eşimle alelacele eldivenleri giyip burnumuzu kapatıp içindeki her şeyi poşetlere doldurup attık evi iyice havalandırdık.
çamaşır suyu ve sirke ile dolabın içini sildik raflarını yıkadık dolabın tahliye borusundan kan ve irin dinler dolabın altındaki kutuya ulaşmış O kutuyu da yıkadık .
sabaha kadar dolap açık pencere önünde bekledi kalktığımızda alt bölmede koku gitmişti ama buzluk hala ceset gibi kokuyor 3 gündür Ne yaptıysak kokudan kurtulamadık dolabın içine kahve karbonat çay posası nişasta bıraktık ama nafile tavsiyelerinize çok çok acil ihtiyacım var hanımlar.
LÜTFEN YARDIM EDİN 😞😔😭

2 ay önce aynı şey başımıza geldi. Buzluktaki koku orada bulunan bir köpük var oradan geliyor. Biz herşeyi boşaltıp uygun bir yerde sıcak su dökerek derin dondurucudan gider borusunu yıkadık. Sirke ve karbonat karışımı ile içini bir kaç kez sildik ve o bahsettiğim köpüğü ve kapıdaki lastikleri değiştirdik. Ancak o şekilde kokudan kurtulabildik. Ama siz cesaret edemezseniz bunları yapmaya servis dolabı götürüp kendisi temizliyor 300-400 arası bir ücret istiyorlar

Ay tövbe tövbe bir an evinizde birini öldürmüşler ceseti buz dolabınızda gördünüz sandım başlıktan dolayı 🤦🏻‍♀️
Bence o koku geçmez buzdolabını değiştirin..
Ah ahh.
Zaten ondan korkuyorum birkaç yeri araştırdım bazı servisler o koku hiç gitmez dolabı atın diyorlar.
Ama yahu nerden baktın 7-8 bin liralık dolap nası atılacak . Keşke bir çözümü olsa

Bence o koku geçmez buzdolabını değiştirin.. Çünkü geçene kadar hiçbişey koyamayacaksınız buzdolabına.. havalandırsanız bile fayda edeceğini sanmıyorum borulara kadar gittiyse kan..
Bizim de başımıza 1 ay önce geldi. Bize polis falan gelmiş içerde ceset var zannetmisler 😊 ama biz çözümü bulduk yenilemekten kurtulduk

2 ay önce aynı şey başımıza geldi. Buzluktaki koku orada bulunan bir köpük var oradan geliyor. Biz herşeyi boşaltıp uygun bir yerde sıcak su dökerek derin dondurucudan gider borusunu yıkadık. Sirke ve karbonat karışımı ile içini bir kaç kez sildik ve o bahsettiğim köpüğü ve kapıdaki lastikleri değiştirdik. Ancak o şekilde kokudan kurtulabildik. Ama siz cesaret edemezseniz bunları yapmaya servis dolabı götürüp kendisi temizliyor 300-400 arası bir ücret istiyorlar
Evet sanırım strafor deniyor o köpüge
oradan geliyor olabilir koku
Ona nasıl ulaşabiliriz ki arkayımı açmalıyız.

kendimiz yapamasakta
Servis temizliyorsa 300 400 e kurtuluyorsak ne güzel.
Koca dolabı atmaktan iyidir.

Facedeki haber sitelerinin tiklanmak icin attigi basliklara benzemis :-) buzdolabinda ceset mi :KK57: diye tikliyorsun konuyu bakiyorsun meger bozulmus kiyma:))
Şu halde bile beni güldürdünüz 😂😊😂😊 o kadarda kızardım o haberlere
Ama işte bir an öyle tiksindimki başlıga açıklama bile yapamadım.
Direk ceset yazmışım 😊😂😂

Bir ay evde değildik .
LÜTFEN YARDIM EDİN 😞😔😭

Komşum bir kaç ay tatile çıktığında meğersem onlarında şanteli atmış, ve bina da tuhaf bi koku vardı ama anlayamadık ordan geldiğini.
Taki komşum geldiğinde farketti, buzdolabını açtığında binayı berbat bir koku sardı.
Kolay kolay geçmedi de kokusu, Gercekten ceset gibi kokuyor du.
Karbonat ve sirkeyle temizlemeyi denediniz mi?
Koku yavaş yavaş gidecektir ama bol bol silin hem dolabı hem evi,
çünkü koku evede sinebiliyor.

X