Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

Şu boş cafenin tozlu masalarına bir not bırakayım.. belki biri okur da cevap yazar.

bir sorum var arkadaşlar.. cevaptan emin olmayan yazmasın.
cicinin başına bir şey gelirse hayat boyu affetmem.. bak ciddiyim çok.

cici peluş bir ayı.. hiçbir zarar görmeden nasıl temizleyebilirim / yıkayabilirim?
bak sıfır risk.
hiçbir şey olmadan.
hiçbir zarar görmeden.

bak bilmiyorsan cevap verme.
yazdığım not da tozlansın masalar gibi, ben razıyım.

meraklısına not:
Cici, 14 yaşında ölen canım köpeğim bulutumun oyuncağı. Ve ben onunla yatıyorum geceleri.

... bak, sakın ha.
ben peluş oyuncaklarımı sıvı deterjanla yıkayıp kurutuyorum. hiç sorun yaşamadım. ama tabi peluşun kalitesi de önemli.

seaBahAR seaBahAR kaptanim sizin icin arastirdim 2 yontem buldum en cok kullanilan.
Birisi yikamadan karbonat ve esans yagi karistirip peluslarin uzerine dokup, el ile veya nazikce dis fircasi ile fircalayarak temizlemekmis.Esans yaglarini cokca kullanan, organik krem ve merhemler yapan biri olarak lavanta , cay agaci veya bergamut yagini bu is icin tavsiye ederim. :KK36:Bu yontem en dogal sekilde temizleme yontemiymis.

Digeri ise bir bez torbanin ya da yastik kilifinin icinde camasir makinasinin en light yikamasinda yikayip,kurutma makinasinin yine en light ayarinda tenis topu ile beraber kurutmakmis.Bu yontemi Abdde online pelus oyuncak satanlar uyguluyormus, yorumlarinda da insanlar cok guzel sonuclar almislar.

Bir baska yontemde de ilk once temiz bir sungerle islattilar pelusu, sonra camasir makinasinda camasirlari yikadigimiz sivi deterjani bir fircaya dokup fircaladilar pelusu, en sonda nemli bir bez ile durulayip, kurutma makinasiyla kuruttular.

Bunlardan birisi belki icinize siner ve pelusunuz tertemiz olur:)
Annemde hala jegonun (5 yil once aramizdan ayrilan kopegimiz) 1-2 oyuncagini sakliyor... :KK200:

Ayyyyyy :KK200: :KK200: :KK200: :KK200: :KK200: :KK200: :KK200: :KK200: :KK200: :KK200: :KK200:

Nasıl da zaman ayırmışsın. Çok mahcup oldum, çok mutlu oldum.
2. ve 3. yöntemi deneyemem çünkü kurutma makinem yok.
Ama ilk yöntem şahane! Karbonatla halı da temizleniyor, buzdolabı da. Ve risk yok.
Lavanta yağı alayım o zaman ve deneyeyim.

Çooooooooooooooooooook teşekkür ederim. Çok. :KK36::KK36::KK36:

Ayyyyyy :KK200: :KK200: :KK200: :KK200: :KK200: :KK200: :KK200: :KK200: :KK200: :KK200: :KK200:

Ama ilk yöntem şahane! Karbonatla halı da temizleniyor, buzdolabı da. Ve risk yok.

Benim yakinlarim arasinda lakabim, gereksiz bilgiler kutuphanesi:KK48: seaBahAR seaBahAR kaptanim, meraktan olecegim bir gun.
Yine boyle bir seyi merak edersen hep burdayim. :KK200:
Cok sevindim birinin icine sinmesine, opuyorum yanaklarindan.:KK36:

Önce başka bir peluş oyuncakta denemeni tavsiye ederim. Önemsiz bir peluş oyuncağı temizle. Eğer yöntem işe yararsa sonra asıl kahramanı temizlersin :KK39::KK39::KK39:

Bu gibi önemli konularda risk almayı sevmiyorum artık. Geçen yıl yeni ve beyaz halıma bir kupa filtre kahve döktüm. Hayatımda yaşadığım en kötü anlardan biriydi. İnternetten bir sürü yöntem araştırdım ve bir çoğu iyi edeceği yerde kötü etti. En sonunda yıkamacıya gönderdim. Lekesiz tertemiz geldi. Artık internette yazılan şeylere ve tavsiyelere güvenmiyorum. Dediğim gibi en güzeli başka bir oyuncakta deneyip sonra uygulamak :KK39::KK200::KK200:

Benim yakinlarim arasinda lakabim, gereksiz bilgiler kutuphanesi:KK48: seaBahAR seaBahAR kaptanim, meraktan olecegim bir gun.
Yine boyle bir seyi merak edersen hep burdayim. :KK200:
Cok sevindim birinin icine sinmesine, opuyorum yanaklarindan.:KK36:
Çok teşekkür ederim tekrar.. Tamam anlaştık. Takılınca sorarım.
Aldım bugün lavanta yağını.. daha doğrusu esansını aldım. Onun içinde de yağ var dedi satıcı, 10 damla değil 20 damla koyacağım. İçime daha çok sindi esans fikri. Önce ciciyi onarayım sonra da temizleyeyim. :temizlik:

Önce başka bir peluş oyuncakta denemeni tavsiye ederim. Önemsiz bir peluş oyuncağı temizle. Eğer yöntem işe yararsa sonra asıl kahramanı temizlersin :KK39::KK39::KK39:

Bu gibi önemli konularda risk almayı sevmiyorum artık. Geçen yıl yeni ve beyaz halıma bir kupa filtre kahve döktüm. Hayatımda yaşadığım en kötü anlardan biriydi. İnternetten bir sürü yöntem araştırdım ve bir çoğu iyi edeceği yerde kötü etti. En sonunda yıkamacıya gönderdim. Lekesiz tertemiz geldi. Artık internette yazılan şeylere ve tavsiyelere güvenmiyorum. Dediğim gibi en güzeli başka bir oyuncakta deneyip sonra uygulamak :KK39::KK200::KK200:
Haklısın Laydim.
Karbonat daha önce de halılarda kullandığım bir temizleme yöntemi, o yüzden ısındım ilk fikre zaten.
Dediğin doğru ama başka peluş oyuncak yok evde.
Karbonat elekle üstüne serpiliyor, tek ayağına döker bakarım ne oluyor diye. :süslü:

Yawrukush Yawrukush sayende Cici ikinci hayatına başladı. :KK70:

Öncesi ve sonrası fotoğrafını ekledim ama birini gündüz birini gece çekince renkler farklı görünüyor. Ama ne kadar temizlendiği ortada diye düşünüyorum.

karbonat ve lavanta esansı karışımı ile mucize oldu gerçekten.. yüzündeki lekeler çok eski lekelerdi.. onları tamamen çıkarmadı.. ben de loc ile sildim yüzünü.

bir de farkında isen ciciyi boncuk elyaf diyetine soktum.. kilo aldırdım biraz.

öyle bir gaza geldim ki sevinçten kolye bile yaptım. :KK49: missss gibi lavanta kokuyor hem de.. tekrar tekrar teşekkürler. :KK200::KK200::KK200:
20191026_205719.jpg

Bire bir aynısı canlandı gözümde , bir keyif kahvesi içeyim çocukta uyudu dedim ki saattlerce temizlemek için ugrasip sabahına yikamciya verdim ders oldu artık hiç uğraşmıyorum

Öncesi ve sonrası fotoğrafını ekledim ama birini gündüz birini gece çekince renkler farklı görünüyor. Ama ne kadar temizlendiği ortada diye düşünüyorum.

karbonat ve lavanta esansı karışımı ile mucize oldu gerçekten.. yüzündeki lekeler çok eski lekelerdi.. onları tamamen çıkarmadı.. ben de loc ile sildim yüzünü.

öyle bir gaza geldim ki sevinçten kolye bile yaptım. :KK49: missss gibi lavanta kokuyor hem de.. tekrar tekrar teşekkürler. :KK200::KK200::KK200:Eki Görüntüle 2548552
Cici yeniden doğmuş :KK68:

öyle bir gaza geldim ki sevinçten kolye bile yaptım. :KK49: missss gibi lavanta kokuyor hem de.. tekrar tekrar teşekkürler. :KK200::KK200::KK200:Eki Görüntüle 2548552
seaBahAR seaBahAR kaptanim ellerinize, ugraslariniza saglik , gercekten cici yeniden dogmus.. :KK36:
Kolyeside , hafif kilolarida ne cok yakismis :)
Siz ellerinin deydigi seyleri guzellestiren insanlardansiniz bence.(bu sadece karbonat ve lavantanin isi olamaz.)
Lavanta kokusu da taa buraya kadar geldi.Hoppa
Kucak dolusu sevgiler.:KK200:

:KK200::KK200::KK200:

Bilmiyorum valla karnım guruldaya guruldaya uyudum ama yine de gitmemiş 😅
demekki bi yerlerde hata yaptin cnm
Cokmu karbonlu beslendin
Bırakma yaa toparlan hadi burda da liste yapalım olmazsa :KK70: kaptanlar yarışıyor yaparız :KK70: yarışamadım gitti ben de biriyle :KK70:
Listede 30-40 hatunla yarisiyon, yetmiyomu 😂😂😂

X