Çaktırmadan laf sokan arkadaş

Yüksek lisansta tanıştığım yakın bir arkadaşım vardı. O zamanlar çok eğlenirdik gülerdik. Ben çok içe kapanık bir insanımdır o da tam tersine dışa dönük zıpır tiplerden. O zamanlar hiç birazdan anlatacağım gibi biri değildi. Sonra farklı bir şehirde evlendi yollarımız ayrıldı ama ara sıra telefonda görüştük birkaç kerede yaz aylarında buluştuk yine herşey iyiydi. Ama son bir iki yılda arkadaşımda çok büyük değişiklikler görmeye başladım. Çevresine karşı duyarsız düşüncesiz ve alaycı şekilde konuşmaya başladı. Sonra fiziksel olarak çaktırmadan beni yermeye başladı. Saçlarımı uzatıyordum "ben de uzatmak istiyorum ama boyum uzun belime gelmesi için yıllar lazım sen kısasın ya iki cm uzasa belinde ne şanslısın özeniyorum " dedi şok oldum. Başka bir gün bir yere kahve içmeye gittik "ayy pis sapık adamlar nasıl da kestiler beni gördün mü etek giydim diye. Rahat rahat giyemiyorum ya ama sen çok şanslısın bacakların dikkat çekmiyor rahat rahat giyiyosum ben hep pantolana talim off" dedi. Orda ne diycem ki bacak yarışına mı gircem yoo bana da bakıyolar mı diycem ne desem saçma oluyor dondum kaldım.Bir yere oturduğumuzda bir şey lazım olsa kalkıp almıypr benden istiyor mesela şu masada ketçap var onu getirir misin gibi . Kendi istediği şey için beni kaldırıyor. Çok sıkıldım bu hareketlerinden ama bilerek mi yapıyo bilmeden mi Anlamadım ne yapmam lazım konuşmalıyım?
Vardı bende de bu tarz arkadaşlar. Demek ki sadece bana denk gelmiyor. Ben direkt uzaklaşıyorum ama işte insan yalnız kalıyor. Bunun bir alt seviyesi de başkaları üzerinden ego tatmini. Başkalarını aşağılayarak kendilerini yüceltme politikası.

Kalıbımı basarım kız arkadaşınız ya aldatıldı ya da eşi tarafından fiziksel olarak aşağlanıyor. Bir ihtimal eşi ya da çevresi sizin ile ilgili övücü bir şey söylemiş ve kıskanmış onun hıncını onlardan almadığı için sizden çıkarıyor. Önemli olan bu değil aslında sizi durduk yere fiziksel olarak aşağlayıp, kendini öven insana siz neden tahammül ediyorsunuz. Mesela sizden birşeyi ayağına getirmenizi istediğinde elin ayağın tutmuyor mu sen alsana neden demiyorsunuz. Böyle gereksiz insanları hayatınızda tutup boşuna canınızı sıkmayın.

Arada yılların hatırı var kesemedim ilişkiyi. Bir de o an laf söylesem ay buna mı alındın ben seni övdüm bi şey demedim ki ay bi daha demem tamam hahah tarzı takılıyor

Siz bu konunun lafını geçirdiğiniz halde "Ay buna mı alındın, bir şey demedim ki" vb. cümlelerle kendini akladı ise zaten aynı kalbi dostlukta değilsinizdir ki bu alttan alta "Hayır bende hiçbir sorun yok, sen çok basit şeylere alınan birisin" ayarı da (Bilerek mi yapıyor bilmeyerek mi artık) bir manipülasyondur, bilesiniz.

Artık size iyi gelmiyorsa, arkadaşlığınızı sürdürmenin bir manası da yok.

Vardı bende de bu tarz arkadaşlar. Demek ki sadece bana denk gelmiyor. Ben direkt uzaklaşıyorum ama işte insan yalnız kalıyor. Bunun bir alt seviyesi de başkaları üzerinden ego tatmini. Başkalarını aşağılayarak kendilerini yüceltme politikası.
Başkası üzerinden ego tatmin etmesi bile daha anlaşılır bir şey sonuçta onlar yabancılar insan yakınındakine neden bunu yapar. Sonuçta bir sürü paylaşımımız var

Kalıbımı basarım kız arkadaşınız ya aldatıldı ya da eşi tarafından fiziksel olarak aşağlanıyor. Bir ihtimal eşi ya da çevresi sizin ile ilgili övücü bir şey söylemiş ve kıskanmış onun hıncını onlardan almadığı için sizden çıkarıyor. Önemli olan bu değil aslında sizi durduk yere fiziksel olarak aşağlayıp, kendini öven insana siz neden tahammül ediyorsunuz. Mesela sizden birşeyi ayağına getirmenizi istediğinde elin ayağın tutmuyor mu sen alsana neden demiyorsunuz. Böyle gereksiz insanları hayatınızda tutup boşuna canınızı sıkmayın.
Bende bu tarz bir durumdan şüpheleniyorum. Normalde eşini falan anlatırdı ama buluşmalarımızda eş kişisin muhabbeti pek açılmıyor

Senin üzerinden kıyas yaptığı zaman
Direkt sor sen kendini benle bir mi tutuyon diye,hic sekmez afallıyorlar
Böyle dümdüz sor 😉
Ay ahahahah evet çok düz ve bir o kadar da politik bir soru '' Sen kendini benle bir mi tutuyon? ''. Hani kimi övüyorsun kimi yeriyorsun belli değil. Niyetini sittin sene kestiremiyorlar elleri kolları bağlanıyor. 😂

Bende bu tarz bir durumdan şüpheleniyorum. Normalde eşini falan anlatırdı ama buluşmalarımızda eş kişisin muhabbeti pek açılmıyor
Var öyle hasta ruhlu insanlar. Sizin bir yanlışınız ve hatanız olmadığı halde size bedel ödetmeye kalkan, aşağlayan insandan arkadaş falan olmaz. Bence uzak durun, sebebi ne olursa olsun sağlıklı bir ruh hali değil ve size zarar verir.

Başkası üzerinden ego tatmin etmesi bile daha anlaşılır bir şey sonuçta onlar yabancılar insan yakınındakine neden bunu yapar. Sonuçta bir sürü paylaşımımız var
İşte ilk sinyal tanımadığı insanlar üzerinde ego tatmini yapmak, ikinci evrede karşındaki insan üzerinden ego tatmini. Ben böyle insanlara saygı duyamıyorum maalesef. Bu konularda inanılmaz hassasım.

Ay ahahahah evet çok düz ve bir o kadar da politik bir soru '' Sen kendini benle bir mi tutuyon? ''. Hani kimi övüyorsun kimi yeriyorsun belli değil. Niyetini sittin sene kestiremiyorlar elleri kolları bağlanıyor. 😂
Yok kız gayet övülgen bir şekilde soruyom ben 😆 ama tabi isteyen gizemli sorabilir
Karşı taraf düşünsün dursun sabahlara kadar ne demek istedi buğğğ diye 😜🤣

Böyle insanlarla niye arkadaş oluyorsunuz
Biletini kes boşver ya
Zorunda mısın?
Kıskanç işte belli ki seni kıskanıyor
170 boyum var kısa boylu arkadaslarıma asla böyle konuşmam onun da ayrı güzelliği var benim ayrı
Niye kıyaslayayım ki kendimi arkadaslarımla
Neyin rekabeti bu
Güzellik yarışması mı
Her kadın güzeldir bakımlıysa benim gözümde

Benim çok yakın bir ilk okul arkadaşım vardı böyle haset
Kaç senelik kestirip atmadum
Birlikte büyüdük sınavlara hazırlandık ilk aşklarımızı yaşadık birlikte atlattık ayrılık acılarımızı vs
Çok büyük bir mazi vardı yani
Ama sonra fark ettim ki kız sürekli beni aşağıya çekiyor
Evlendi bana yok evde kaldın yok evde kalıcan kimse yok mu hala birini bul falan deyip duruyordu o kadar sıkıldım ki muhabbeti de hep erkekler üzerineydi
Büyüdük sonuçta bana yeterli gelmedi muhabbeti bana birşey katmıyordu
Kestirip attım her yerden engelledim
Benim hayatımdaki süresi dolmuştu
Ergenliğimin bir parçası olarak kalmalıydı öyle de oldu.
Yılların hatırı var diye kimseyi çekemem
Herkes haddini de yerini de bilecek
Ego tatminini benden yapamaz kimse
Erkek kadın farketmez
Canımı sıkarsa kapıyı gösteririm.

X