Çalıkuşu Kanal D

Akşam ki bölümü izleyenler muhakkak vardır.
Kamran son sahnede ne yaptı ben onu anlayamadım pek.
Anlatabilecek olan var mı?

Şimdi hani Feride Kamran'a not gönderdi saat 2 de Çamlıca'da diye. Kamran da Feride'nin birkaç sınıf arkadaşına randevu verdi mahsus oraya gitsinler diye. Feride gitti bekledi bekledi Kamran yok tam dönüyordu ki kızlar saç saça kavga ediyordu ayır bana randevu verdi yok bana diye. Bunları gördü alkışladı Feride bu arada Kamran güller filan aldı biz sandık ki Feride'ye gidiyor ama Neriman'a gitti pis Neriman'a dedi ki bi oyun oynadım Feride'ye, Feride arkadaşlarına Kamran tarafından aldatıldım diyecek ve oyunu bitirecek ve asla bir daha oyun oynamaya cesaret edemicek dedi çünkü herkes duyacak zaten Kamran'ın başkasına da randevu verdini. Sonra Feride giderken Selim geldi elinde rüzgar gülü vardı. Hani Kamran'ın kardeşi Selim'e de not yazdırdı ya Feride çağırıyormuş gibi ağabeyiyle görsünde Feride'den vazgeçsin diye. Feride Selim'i görünce gülümsedi ona sanırım inadına Selim ile görüşecek tabii Kamran'ın kardeşinin planı ters tepti.

Kamran'ın babası acaba veba mı oldu gerçekten öksürüyor filan ama. Sütçüye yazık oldu kız da nasıl bekliyor sütçü bugünde gelmedi diye ben tanımadım baştan ama sonradan anladım. Belki de değildir adam veba ya belirtileri öyle anlamıştır kitapta veba oluyor muydu acaba hatırlamıyorum çok uzun zaman oldu kitabı okuyalı inşallah değildir. Adamı muhteşem yüzyılda hiç sevmezdim burada çok sevdim. Sanırım Kamran Selim'i kıskanacak Feride'yi sevdiğini anlayacak ve uyaracak Selim'i. Selim'de şu ölüm olayının yanlış anlama olduğunu söylesin artık ama. O zaman korse var mıymış bu arada ya öyle bir kavram yani demek ki varmışş.

Son düzenleme:

Çok çok çok teşekkür ederim canım.:81:
Ben izledim tüm bölümü ama kavga ederken 'Hayır bana randevu verdi.' dediklerini anlamamıştım.
O kızlar da ne pis öyle. Arkadaşlarının sözde sevgilisi bile olsa randevuya hayır demiyorlar.
Kamran'a hem kızdım hem kızmadım.
Çünkü yine Feride'yi mahcup etmemek için kendini küçük düşerecek bir şey yapmış oldu.
Selim de ilk başlarda Feride'ye oyun oynamak için yaklaşmaya çalışıyordu ama aşık oldu garibim.
Kamran şimdi Neriman'la aşk yaşıyor ya Selim'le Feride'nin yakınlaştığını görünce çok kıskanacak.
Selim'İn elinde rüzgar gülleriye geldiği yer çok komikti ya
Zaten seviyorlar da birbirlerini,kendilerine bile itiraf edemiyorlar.
Zaten Kamran son sahnede 'Korkuyordum senden. Ödümü patlatıyordu içime işlemen.' gibi bir şey demişti.

Son düzenleme:
keçi dedin yaa ben 4 yaşındayken zonguldakta bir köyde keçiyle didişmişim keçi beni ben keçiyi kovalamışım düşün keçiyle bile inatlaşmışım ben oyundan vazgeçmemişim fotoğraflarım bile var hala anlatırlar

maalesef ben insanlara yaka silktiren ama sonrasında meleğe dönüşen hattaha öyle ki bak giz ne güzel ne akıllı bir kız oldu nidalarıyla kıskandıran bir kız olmuşum, bu durumumu yediremeyen dostlaırm oldu sokakları bıraktım diyorum birden ev kızı kitapkurdu ibşi oluverdim lise dönemim öyledir ağlak ve hassas

oyyyy senin inat konusunda benden aşağı kalır yanın yokmuş o yüzden ferideyi görünce inat uğruna aşkından vazgeçmesi herkes kendinden birşeyler buluyor demek

Evet ya o ölen adam sütçüymüş,ben de sonradan anladım. Zavallı kız bekliyor gelecek diye.
Sütçü vebadan ölmüş ve her yeri yara bere içindeydi.
Kamran'ın babası ne anlamadım ben de.
Kitapta olmuyordu böyle bir şey enişteye diye hatırlıyorum.
Yerde yığılı görünce öldü mü acaba diye düşündüm ama adam 3. rolde hemen ölmez.
Selim'i bence de kıskanacak Kamran. Ohh iyi olsun ona.
Kitapta Kamran'ı hasta bir kadın seviyordu,hatta düğünlerinden birkaç gece evvel kadın Feride'yle konuşmuştu ve Feride o yüzden evden kaçmıştı.
Sanırım o kadın Süreyya. Yani Selim'in Feride sandığı kadın.
Zaten kitabın sonunda kadın ölüyordu ama Kamran'la bir çocukları olmuş oluyordu.

Daha neler keçiyle mi inatlaştın?
Ben de bir tane danamız vardı,ağacın yanına bağlıydı, onu sevmeye gitmiştim,küçüktüm o zamanlar.
Danayla nasıl haşır neşir olduysam beni ipiyle ağaca dolamış.
O zamandan tek hatırladığım annem koşarak gelip beni kurtarmasıydı.
Yaramazlık değil de sen keçiyle inatlaştım deyince o geldi aklıma.
Senin böyle olman iyi olmuş canım ya.
Tam bir hanımefendi olmuşsun bak ne güzel.
Yok canım benim inadım çok pis ya,can çıkar huy çıkmazmış ya,bu huyum da gelecek hep benimle...

Kİtabı okuyalı uzun zaman oldu :) bazı yerlerini unuttum kitapta selim karakteri yoktu diye biliyorum yoksa varmıydı acaba ? Kamran dizideki süreyya ile evlenir eğer kitaba sadık kalırlarsa kitaptada onunla evleniyordu ismide süreyya diye geçiyordu heralde öyle hatırlıyorum. Çocugu oluyormuydu ben olmuyor diye hatırlıyorum

Son düzenleme:
Sonunda bende izleyeceğim bir dizi buldum.
Bayıldım,Feride de Kamran da çok yakışmış.

Dızı fragmanları ıle cok dalga gectım.resat nurı guntekının kıtabını okuduk,turkan sultan ve kartal tıbetlı yesılcam versıyonunu;aydan senerlı trt versıyonunu ızledık.ne gerek var sankı derken 2haftadır muptelası oldum ıyı mı :-D burak ve fahrıye ne tatlılar oyle..kamranın babası zaten gunumuzde gormeye hasret oldugumuz mert,sefkatlı,durust,adam gıbı adam,ınsallah olmez.velhasıl ıkram bu calıkusu yıne benı mesgul edıcek bu versıyonuyla da

dün akşam misafir vardı seyredemedim..
geçen hafta tam 7 kere yayınlandı dizi,bu haftada tekrarlarından birine denk gelirim inş....

kitapta selim diye biri yoktu
kamran'ın evlendiğinin adı da münevver'di. namı diğer sarı çiçek.
kitapta ben enişteyi de hatırlamıyorum.
zaten şu anki gidişte bile kitaptan çok kopmuş

benim anlamadığım kamran niye böyle bir oyun oynadıki.amacı hem feridenin oyununa son vermek hem de annesine bir şey dememesi değilmiydi.e şimdi ferideyi bu kadar kızdıracak bi şeyden sonra feridenin yasak aşkını ailesine söylemesinden korkmadımı.saçma geldi bana.onun yerine direkt oyunu bozuyorum dese daha iyiydi hıh

B: arada dikkat ettim de konu 2010da acilmis,dizi 2013de basladi ne aleke anlamadi ben.bir de feride mert,namus timsali bir kiz olarak tanitilir kitapta,simdi kuzeninin sevdigi cocugun hislerine karsilik vermesi,kamrandan intikam almak icin onuj duygulari ile oynamasi yersiz olmus bence

Canım ben başka bir kitapla da karıştırmış da olabilirim o çocuk kısmını.
Çünkü annem de hatırlamıyorum öyle bir şey dedi.
İnşAllah kitaptan saptırmazlar diziyi de.
Kitap bir harikaydı.

kamran'ın karısı sürayya değil münevver
hasta biri doğru ve sonra ölüyor ama yurtdışında tanışıyorlar.
kamran doktor değil. yurtdışına amcasının yanına çalışmaya gidiyor. orda tanışıyor.
feride onu bırakıp gidince bir süre sonra münevverle evleniyor bir oğlu oluyor.
kitapta selim de yok.

Çalıkuşu romanıyla alakası olmayan dizi, bu kadar da kitaptan uzak farklı bir senaryo yazılmaz ki, kitabın konusunu beğenmiyorsanız, o zaman kitabı kaynak olarak göstermez dizinin adını da Çalıkuşu diye yapıştırmazsınız, dizinin reklamı olurken Çalıkuşu konusuna gelince Periliçe, biraz emeğe saygı, sanmam ki Reşat Nuri'nin bu kitabı yazarken sonradan kitabının bu kadar tahrif edilmesine rıza göstersin.

ben en kucuk ferideyı cok sevdım ya benımde oyle cocugum olsun

Kitabı okuduğumda ilkokuldaydım şimdi 29 yaşındayım,sonunu hatırlamıyorum.
Büyük merakla izliyorum bu yüzden ama kitapla alakasız oldugunu okuyunca burada,biraz hayal kırıklığı yaşadım açıkcası...

Teşekkür ederim kızlar kitabı okuyalı uzun zaman oldu o yüzden bazı kısımlarını unuttum.

su fahriyeye hic kanim isinmadi gitti.. cok yapmacik geliyor bana hele böyle gülüsleri yokmu hihi diye

izlemek isterdim Kamuran icin ama fahriyeyi cekemiyorum malesef eledim bu diziyide izlemicem..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…