Çalışan anneler akıl verir misiniz

Haklısınız sabredip ona emanet etmekten başka çarem yok

Çok zor olur dediğiniz gibi ama kayınvalideye katlanılır mı onu mu tercih etmeliyim

Onemli olan sey cocuga zarar vermemesi. Beslenmesine dikkat etmesi, altini duzenli degistirip vaktinde uyutmasi, abur cubur vermemesi. Eger cocugun trmel bakimina ozen gosterirse kv bakabilir. Bu sure sizin icin gecici olacak zten. 2 ya da 3 yasta krese verirsiniz

Yarım gün çalışamamki 8 saat
Evet hiç dinlenmeden ama bizim elimizde bizim kurallarımızla büyümesi fikri de çok güzel ancak bu çok zor olacak ben yapsam bile eşim yapamayacak muhtemelen kayınvalide ile bakmaya çalışacağız mecburen

Aslında 2 yıla kadar durabilirim maddi açıdan şükür ancak evde çok bunaldım işe gitmek istiyorum yavrumun bana bir zararı yok ama işimi hem özledim hem bana iyi geleceğini düşünüyorum

1 sene daha işi erteleme şansınız yok mu ? 2 yaşında kreşe verirsiniz.
İşe başlamak zorunda iseniz babaanneyi değerlendirin derim.Güzelce bakıp işinizi kolaylaştirsin da ne söylerse söylesin diye düşünürdüm.He he deyip geçersiniz,sonsuza kadar bakmayacak ya.
Öteki türlü çok yorucu geldi bana üçünüz için de.

Yorucu ama yavrum anne baba ile büyütecek bu iyi bir şey ama çok zor. Durabilirim 2 yaşına kadar ancak çalışmaya o kadar alışkınım ve işimi çok özledim 2 sene nasıl duracağım evde şimdi bile zor duruyorum yavruma bakmaktan yana değil sıkıntım ama evde durmayı sevmiyorum

bence ilk plan olmaz,
evliligi etkiler, aile baglarini etkiler, is performansini etkiler, her seyi etkiler, hem de kotu sekilde.

ikinci plan da cok sey yazmissiniz ama, ne kadar gec alacak esiniz o onemli, makul saatlerse olur, olmazsa 1 sene de uzatacaksiniz izninizi.

Eee " emmek isterse" diyorsunuz, aynı şey komşu ve babaanne içinde sorun olur olacaksa eğer.
Yorumların tamamını okumadım ama alt temizliği gibi günlük bebek bakım rutinlerini hiç yaptırmadınız mı eşinize bugüne kadar ? Alıştırma yapın, eşinize bırakıp markete gidin bir saat mesela. Sonra birkaç saat.
Çocuk bakmak için kadınsal hormonlara ihtiyaç yok.

Bu arada imkanınız var ise işi biraz daha erteleyin derim. İmkan yok ise ve eşiniz bakmayacaksa babaanne bakabilir bence.
Bebek bakmak zor iş. Hele ki o yaşlar çok daha zor. Babaanne bakarsa elbet biraz naz yapabilir, bana güldü - beni seviyor - yoruldum gibi söylemlerde bulunabilir.
Siz bile annesi olduğunuz halde evde durmayı sevmiyorum, işe dönmek istiyorum diyorsunuz. Çocuğa babaanne bakarsa , o da eve bağlanacak, ileri yaşında bir de çocukla uğraşacak. Kolay değil. Bence bakış açınızı değiştirin.
Katlanılır mı falan demişsiniz bir de. Benim gelinim böyle düşünüyor olsa ben hayatta bakmam. Kv yansıtmayın bari.

Yani bir sene 3 kişi bedenen ve ruhen sıkıntılı ve yorucu bir süreç mi,yoksa bir sene sadece sizin için nispeten iştekine göre sıkıcı bir süreç mi ? Karar sizin.

Maddi açıdan izin kullanabilme lüksünüzün olması bence büyük bir avantaj.

Bir şey daha, anne baba ile büyüyecek ama anne baba neredeyse yan yana olmayacak.

C
Tmm 2 yaşına kadar nöbet tutmadan çalışın o zaman hakkınızda varmış. Bunu neden istemiyorsunuz

Su an küçük bakamaz. Ben bı 4 aylıkken çocuğum çalıştım iş imkanım iydi paraya ihtiyacım vardı çalıştım annem baktı.ozaman bebekti zaten günün yarısi uykuyla geçti. Ama büyüdükce size bağlılığı artar.ben bir yaşından sonra ara verdim kendim baktım 2.5 yaşına kadar. Kendi istegimle çalışmadım.
Sonra tekrar başladım anneme bırak al getir götür kış soğuğu filan derken çocuğun psikolojisi bozuldu. Hiç ev düzenim olmadı. Anane kuralı başka ev kuralı başka.sabah soğukta çocuğu bırak karanlıkta al.. bunların hepsi yorucu olcak hepiniz için. Çalışacaksan eğer eşinde sende o yorgunluğu göze alacaksınız.
Ben olsam bekler hiç maceraya girmezdim. Ben zamanında çalıştım bebekken ama keşke hiç calismasaydim o zamanları çok çabuk geçiyor geçmişe bakınca ozluyorsun anne olarak onun senin temasına çok ihtiyaci var. Maddi olarak yetiyorsa bence erteleyin iş konusunu.
Ztn 3 yaşından sonra kresede gider esinizde bakar daha rahat çalışırsınız. Şimdi calissanda yemeğini yedimi uyudumu diye işteyken bin bir türlü şey aklına gelcek huzursuz olcaksin

Eşim hiçbir şey yapmadı bugüne kadar evet yani birkaç defa yıkadı sadece o da ben çalışıyor o ben ise evdeyim diye kendi yaptığım bir fedakarlık

Haklısınız ben by Sıkıntılara hazır değilim durmam gerekiyor

C

Tmm 2 yaşına kadar nöbet tutmadan çalışın o zaman hakkınızda varmış. Bunu neden istemiyorsunuz
İstemiyor değilim de nöbete gitsem akşam. Babası yanında olsa diye düşündüm hiç olmazsa ben yoksam o var diye ama şimdi oihtşmal hiç olmaz görünüyor gözüme

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…