Çalışan Çocuklu Biri Olarak Kpss Kazanmak Benim İçin Bir Hayal mi ?

Çocuğunuz kaç yaşında?
Akşam 11 de elim boşalıyor dediniz. Eşiniz hangi konuda destekçi o zaman?
"Hadi güzel karım kazan da memur maaşımız olsun" demekle yetinmiyordur inşallah.
Akşam sizi derse erken oturtmak için çabalamalı.

Çocuğunuz çok küçükse zor ama imkansız değil..
evet 11 de boşalıyor eve gitmem 17.30 çünkü eve gittimde biraz oglumla hasret gidiyorum hemen yemek yap ev toparla... sonra eşim gelir onlar oynarlar
eşim oglumun banyosunu yaptırır. uyutur masal okur oynar
yemek yedik ortalıgı toparladık saat 9 9 30 oluyor cocuk uyusun o ara motor takmış gibi o gün ki işleri hallet 22 30 oluyor saat birde duş al 23 00 oluyor
mesala bugün : eve gideceğim mutfak temizlemem lazım iki posta camasır var.
buzdolabının elden geçmesi lazım nevresimler değişecek
cumartesi zaten temizlik günüm
calstgm içn zor yetişebiliyorum
o nedenle tam elimin boşalması 23 00 buluyor daha erken olmuyor ne yazık ki

Burada bölümünüz de çok önemli bir faktör. Mesela benim üniden ingilizce öğretmenliği bitiren arkadaşlarımdan atanmayan kalmadı maşallah. Rastgele deneme amaçlı sınava girip 63 puan alıp şu an Diyarbakır'da öğretmenlik yapan arkadaşım var. Bir de işletme bitirip 84 puan alıp atanamayan arkadaşım.

Sizin bölümü bitiren bir tanıdığım daha iki hafta önce atandı 78 puanla ama 10 parmak daktilo kullanıyor belki bunun etkisi vardır.

O kadar çok 80 85 ile atanamayan insan var ki açıkçası umut vermek için fazlasıyla karamsarım kpss konusunda :işsiz:
evet bölüm önemli zabit katipliği acıktan atama olduğu için 70 baraj puan onda mülakatta elendim zaten o yüzden bir daha başvurmadım torpil olmaz ise olmuyor
merkezi atamalarda ise son atamalara baktm kendi bölümüm için
85+.. 92 ye kadar var.. benmde o yüzden 90 aşağısı almamam lazım bende böyle umutsuzluğaa kapılıveriyorum

Önlisans kpss zor bir sınav değil. Sağlam çalışırsanız yaparsınız. Ama 90 üstü puan için diğerleri fulle yakın, matematik de en az 20 net olmalı. Temeliniz yoksa matematiği tek başına anlamak zor. Yardım edebilecek kimse yok mu etrafınızda?
hayır ne yazık ki yok ttek yardımcım soru çözümlü kaynaklar
youtube hocaları..
özel ders alamam zaten :KK43: bende en az 15 net olmalı diyorum ama nasıl olacak bilmiyorum boşa emek vermek de istemiyorum

hayır ne yazık ki yok ttek yardımcım soru çözümlü kaynaklar
youtube hocaları..
özel ders alamam zaten :KK43: bende en az 15 net olmalı diyorum ama nasıl olacak bilmiyorum boşa emek vermek de istemiyorum

Baktim az önce konularınıza gerçekten çok kolay. Yapılmayacak şeyler değil. Zaten konu sayısı çok az. Problemlerden 12 soru diyor ki en rahat çözeceğiniz grup bu zaten bunun üzerine düşün. Sayılarla işlem yapma ve tablo grafik okuma da 9 soru toplam bunları yaparsanız 21 olur ki kolay konular bunlar. Dört işlem bilen yapar. Yani bence sıkı bir çalışmayla ve bol soru çözerek yapabilirsiniz.

Takıldığınız yerler olursa türkçe ve matematik konusunda yardımcı olurum özelden yazarsanız. Yazarak nasıl anlatılır şu an bilmiyorum ama deneriz en azından:KK53:

Çocuğunuz kaç yaşında?
Akşam 11 de elim boşalıyor dediniz. Eşiniz hangi konuda destekçi o zaman?
"Hadi güzel karım kazan da memur maaşımız olsun" demekle yetinmiyordur inşallah.
Akşam sizi derse erken oturtmak için çabalamalı.

Çocuğunuz çok küçükse zor ama imkansız değil..
Güldürdün beni vallaha :KK45:bir zamanlar yüksek lisans yapayım şeklinde bir istek oluşmuştu ....ALES e biraz çalışayım dedim eşim aynen senin dediğin şekilde bana "destek" oldu.En son iki yaşında ki çocuğum ders çalışayım diye girdiğim odanın kapısını tekmeliyordu,eşim ise oturma odasinda uyuyarak çocukla ilgilenme sürecini yürütüyordu.:işsiz:

Baktim az önce konularınıza gerçekten çok kolay. Yapılmayacak şeyler değil. Zaten konu sayısı çok az. Problemlerden 12 soru diyor ki en rahat çözeceğiniz grup bu zaten bunun üzerine düşün. Sayılarla işlem yapma ve tablo grafik okuma da 9 soru toplam bunları yaparsanız 21 olur ki kolay konular bunlar. Dört işlem bilen yapar. Yani bence sıkı bir çalışmayla ve bol soru çözerek yapabilirsiniz.

Takıldığınız yerler olursa türkçe ve matematik konusunda yardımcı olurum özelden yazarsanız. Yazarak nasıl anlatılır şu an bilmiyorum ama deneriz en azından:KK53:
çok teşekkür ederim sagolun ince düşünceniz için
lisans gibi zor değil zaten matematik söylediğinz gibi mat 1 ama sıfır net yapan bir insan 15+ yapabilir mi dersiniz bu konularla
siz memurmusnz

Güldürdün beni vallaha :KK45:bir zamanlar yüksek lisans yapayım şeklinde bir istek oluşmuştu ....ALES e biraz çalışayım dedim eşim aynen senin dediğin şekilde bana "destek" oldu.En son iki yaşında ki çocuğum ders çalışayım diye girdiğim odanın kapısını tekmeliyordu,eşim ise oturma odasinda uyuyarak çocukla ilgilenme sürecini yürütüyordu.:işsiz:
benm eşim öyle değil allahtan :KK70:
yoksa kafasına ıslak kürekle vururdum :KK14:

evet 11 de boşalıyor eve gitmem 17.30 çünkü eve gittimde biraz oglumla hasret gidiyorum hemen yemek yap ev toparla... sonra eşim gelir onlar oynarlar
yemek yedik ortalıgı toparladık saat 9 9 30 oluyor cocuk uyusun o ara motor takmış gibi o gün ki işleri hallet 22 30 oluyor saat birde duş al 23 00 oluyor

Ben de çalışan anneyim biliyorum saatlerin nasıl akıp gittiğini..
Ben en iyi ihtimalle 7 buçukta evde oluyorum.
Yemek ye kaldır, mutfak topla, çocukla oyna, uykuya hazırla derken 10 buçuk 11 oluyor.

Benim akşam temizliğe enerjim ve isteğim olmuyor mesela. Sizin gibi ders çalışmak zorunda olmadığım halde hiç kafaya takmıyorum. Çok birikince yardımcı çağırıyorum. Ki ben de asgariden hallice maaş alıyorum.
Temizlikten kıstığınız süre size birikim olarak dönecek. Kâr zarar dengesi yani :)

Bence bu süreçte ev temizliğine çok asılmayın. Temizlik sürelerini seyreltin.
Haftasonu gündüz iş yapmak yerine çocuk uyurken ders çalışın.

Bazı akşamlar eşiniz işten gelip hazırlasın yemeği. Pratik şeylerle idare edin..
Önünüzde uzun bir zaman var bunu avantaja çevirin..

çok teşekkür ederim sagolun ince düşünceniz için
lisans gibi zor değil zaten matematik söylediğinz gibi mat 1 ama sıfır net yapan bir insan 15+ yapabilir mi dersiniz bu konularla
siz memurmusnz

Yok değilim. 87 ile atanamayınca vazgeçtim.

Yaparsınız, çok uzun zaman var daha önünüzde. Fırsat olsa bir dersenaye gitseniz daha iyi olur tabi. Sınava yakın dersanelerin hızlandırılmış programları oluyor 2 aylık falan, olmadı onlar bulunsun aklınızda.

Çok duydum bunu çevremde o yüzden özellikla sorayım dedim :KK48:

Adamların genelinde destek Rocky e verilen gazla "acı yok acı yok" nidaları oluyor :KK45:

Yok değilim. 87 ile atanamayınca vazgeçtim.

Yaparsınız, çok uzun zaman var daha önünüzde. Fırsat olsa bir dersenaye gitseniz daha iyi olur tabi. Sınava yakın dersanelerin hızlandırılmış programları oluyor 2 aylık falan, olmadı onlar bulunsun aklınızda.
O aklımda zaten öyle yapacagm son 3 ay kala sürekli denemelere girerim en azından akşamlarıda oluyor ona giderim
sizin bölüm neydi neden vazgeçtiniz bence 87 alan 90 üstü de alabilirdi keşke pes etmeseydiniz :KK43: bana diyorsunuz kendiniz pes etmişsiniz

O aklımda zaten öyle yapacagm son 3 ay kala sürekli denemelere girerim en azından akşamlarıda oluyor ona giderim
sizin bölüm neydi neden vazgeçtiniz bence 87 alan 90 üstü de alabilirdi keşke pes etmeseydiniz :KK43: bana diyorsunuz kendiniz pes etmişsiniz

İktisat :işsiz:
En son sınıf arkadaşım 93 ile hakkariye atanınca ve ben de evlenince vazgeçtim. Eşimin işi şehir değiştirmeye müsait değil, eş durumu tayinlerinin ne olacağı belli değil. Dedim takıl sen özelde. Bir özel okulda öğretmenlik yapıyorum birkaç senedir. İşim rahat, hiç uğraşamam valla kpss ile. Bezdim.

Çok fazla ev işi yapıyor olabilir misiniz

çocuğa kim nerede bakıyor

yani biz sabah çıkıp akşam eve giriyoruz

her gün temizlik vs yapılacak bir ortam yok

örneğin yemek hazırlamak ve yemek maksimum 1 saat sürer mutfağı toplamak da bulaşık makinası varsa 15 dakika

mesela ocak silmek tezgah parlatmak vs çok gerekli değil onları çıkarır günlük işlerden

mesela çamaşırı sabah atın siz gittiğinizde bitmiş olsun çocukla birlikte asın

nevresim değiştirmek de oyun ile ailecek yapılır

buzdolabının elden geçirilmesi vs acil değil onu da temizlik arasında yaparsınız ya da ev işlerinden de bazılarını eşine pasla

mesela siz çocukla nevresim değiştirin o dolabı halletsin ya da tam tersi

"yemek yedik ortalıgı toparladık saat 9 9 30 oluyor" demişsiniz

eve 17-17,30 arası gidiyoruz yemek pişirip yiyip sofradan kalkmamız 18-.1830 u arası oluyor

biz 9-9.30 a kadarki 3 saatte oğlumun ödevleri oturup tv izleme oyun oynama, çay meyve muhabbet vs vs sığdırıyoruz

çok ayrıntıya girmeyin günlük işlerde ki çok da yorulmayın

buna rağmen ben gece çalışmanın çok kolay olmadığını biliyorum

geceleri daha kolay şeyleri çalışın

mesela soru çözün ya da çözümlü örnekleri irdeleyin

Azimli birisine benziyorsun zor geçecek bu süre boyunca azimli ve umutlu bir şekilde devam edersen başarilirsin şimdiden bol şans :)

Hayal yıkıcı pislik olmak istemiyorum ama 90 üstü almak çok zor. Dershaneye gidip kendini sadece sınava odaklayan arkadaşlarım aldı o puanları. O yüzden hafta içi 3 saatle olacağını hiç sanmıyorum. Ama şöyle bir şey var çok verimli geçen 3 saat, bütün gün verimsiz ders çalışmaktan çok daha iyi. 3 saatinizi verimli geçirerek belki başarabilirsiniz. Ama işiniz çok zor.

oww canm matematik o kadar çalışmana ragmen 10 net az olmuş ben en az 15 net olmalı diyorum :KK43: olmaz mı dersin ? antremanlarla 1 kitabının ne gibi faydası oldu bende bugün ona başladım

o heyecanla ancak o kadar yapabildim ben. en basit dediğim şeyleri yapamadım. özel mesaj gönderdim ayrıntılı anlattım

o heyecanla ancak o kadar yapabildim ben. en basit dediğim şeyleri yapamadım. özel mesaj gönderdim ayrıntılı anlattım
ben bundan da çok korkuyorum bazı adaylar heyecanlarına yenilip bildiği cok basit soruları yapamıyor eğer heyecan yapmassan ne kadar net çıkardı matematikten

Çok fazla ev işi yapıyor olabilir misiniz

çocuğa kim nerede bakıyor

yani biz sabah çıkıp akşam eve giriyoruz

her gün temizlik vs yapılacak bir ortam yok

örneğin yemek hazırlamak ve yemek maksimum 1 saat sürer mutfağı toplamak da bulaşık makinası varsa 15 dakika

mesela ocak silmek tezgah parlatmak vs çok gerekli değil onları çıkarır günlük işlerden

mesela çamaşırı sabah atın siz gittiğinizde bitmiş olsun çocukla birlikte asın

nevresim değiştirmek de oyun ile ailecek yapılır

buzdolabının elden geçirilmesi vs acil değil onu da temizlik arasında yaparsınız ya da ev işlerinden de bazılarını eşine pasla

mesela siz çocukla nevresim değiştirin o dolabı halletsin ya da tam tersi

"yemek yedik ortalıgı toparladık saat 9 9 30 oluyor" demişsiniz

eve 17-17,30 arası gidiyoruz yemek pişirip yiyip sofradan kalkmamız 18-.1830 u arası oluyor

biz 9-9.30 a kadarki 3 saatte oğlumun ödevleri oturup tv izleme oyun oynama, çay meyve muhabbet vs vs sığdırıyoruz

çok ayrıntıya girmeyin günlük işlerde ki çok da yorulmayın

buna rağmen ben gece çalışmanın çok kolay olmadığını biliyorum

geceleri daha kolay şeyleri çalışın

mesela soru çözün ya da çözümlü örnekleri irdeleyin
canm evde bakıcı var bütün gün ev cok batıyor.. krakerler yere dökülen su süt vs.. ev cok dagınık anlayacağın dolaplar el izi vs.. bakıcı olduğu için günlük mecburen tuvalt banyo da yıkıyorum.. şipşak makine ile günlük süpürüyorum yoksa ahıra döner sabah cıkıp akşsam gelsek evde kimse olmasa batmaz ama durum bundan ibaret evet gece cok zor zaten pert oluyorsun mat kafam almıyor mesela çözemiyorum o yüzden su antremanlarla matematiği bitirym de akşamları türkçe ekleyeceğim onuda her aksam yapamam bazı günler daha cok yorucu geçiyor benim hele birde araya duş oglanın hastalıgı misafir girdiği zaman

X