Çalışmak için kendinizi öldürmeyin (!)

VENUS_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
459
5
Hayatın tamamı bizlere "gülümsemek" için verilmişken,biz nasıl da onun içinde kendi kendimize savaşlar çıkarmak için uğraşırız! Kafamızı sokacağımız bir ev almak için ömrümüzün 20 yılını çalışmaya vermeye hazırızdır.Oysa onun içinde ne kadar süre oturacağımızı bilmeyiz! Belki 1 yıl,belki 10 gün!

Biçtiğimiz bu 20 yıl boyunca ne kadar işimizde iyi olursak, o kadar maaşımız da yüksek olacağından bir yandan da mesleki açıdan diğerlerinden daha önde olmak için çabalarız.

Ülkemizde bunun, 22 yıllık meslek hayatımda farklı versiyonlarını gördüm.

İyi bir yazar olmak yetmiyor! İyi bir dürtücü,tahrik edici olmanız gerek.O zaman "yazar" oluyorsunuz.

İyi bir Türkçe hakimiyeti ve kültür birikimi de gerekmiyor.Magazinde sıkça görünür ve civelek olmak,hattâ lise mezunu bilgiyle kalmak de yetebiliyor spiker koltuğuna oturmak için.

Siyasetçi olmak için siyasi idrak ve tarih bilgisi gerekmediği gibi,artist olmak için de tanıdık birilerine yaşamını adamak yetebiliyor!

Sanatçı sıfatının ad önüne yazılması için, 6 şarkıyı ezbere bilip tüm gece klüplerinde boy gösterip,her önüne gelen kameraya bir laf etmek yeterli olduğu gibi;ülkesini sever gibi olmak için de 29 ekimden 29 ekime bir yerde konsere çıkmak gerekebiliyor!

Ama vergi vermek, örnek teşkil etmek gibi gayeler yok!

Ülkemin değerleri neden bu kadar ucuzladı Tanrım!

İş hayatında zirveye diğerlerinden önce çıkmanız için atalarımızdan özel formüller kalmıştır.Çok çalış, dürüst ol, yenilikleri takip et, adil davran, deneyimlerini artır, haketmediğine el uzatma, fazla mesai yap ölmezsin....gibi öğütler!

Oysa "İş hayatında nasıl zirveye çıkılır" ın özel formülü başkaymış!

Faydanıza ve emrinize aşağıda sunulur :)

Yardımcı olacak formülde her harfin bir değeri var.Çalışmak ,deneyim ve yalakalık için toplayın bakalım en uygunu hangisi..

Hadı işiniz rast gelsin! :)

Förmül şöyle:

A B C Ç D E F G G H I İ J K L M N O

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

ÇALISMAK : 4+1+15+11+22+16+1+14 = %84

DENEYIM : 5+6+17+6+28+12+16 = %90

YALAKALIK : 28+1+15+1+14+1+15+11+14 = %100

Bir de işin içine patronu cilveyle kullanan kadınlar girince mecburen ŞILLIK ve ASİL'i de yüzde olarak bulmalıyız.

ŞILLIK : 23+11+15+15+14 = %78

ASİL:1+22+12+15 =%50

(Asil kadınların çalışarak ev alma şansı %50 dir sonucunu ben çıkarmadım vallahi!!):wink:

Sevgiyle kalın ..Daima...

Ayşenur Yazıcı

Sanatçı sıfatının ad önüne yazılması için, 6 şarkıyı ezbere bilip tüm gece klüplerinde boy gösterip,her önüne gelen kameraya bir laf etmek yeterli olduğu gibi;ülkesini sever gibi olmak için de 29 ekimden 29 ekime bir yerde konsere çıkmak gerekebiliyor!

-gercektende zaman boyle oldu..simdiden boyle olunca gelecek korkutuyor beni acikcasi..tesekkurler.

X