canm dedecim

yesildiyar

Babasının Markvelası
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2008
559
3
SELAM kızlar aslında benım kı dert degıl ama canım cok yanıyor ve anlatma ıstegı duyuyorum . bundan 27 gun önce uzun zamnadır dedemlere gıdemıyorum dıe anneannem ve dedemı zıyarete gıttım . bir hafta izinim vardı cok güzel geçti. Allah razı olsun ne anneannem ne dedem sımdıye kadar kalbımı kırmadılar dedem torunlarına deger veren bır ınsandı. ızınım bıttı .bende dedemle anneannemler helallestım. evimize geldım .17 agustos ta Pazartesı gunu anneannem rahatsızlanmış aglamıs . sabah 8:29 da dedem aradı anneannenı yolluyorum doktora gotur dedı bende garaja ındım anneannemı doktora goturdum . benım dgs tercıhlerım vardı gec kalırım dıe teyzemden rıca ettım gerı kalan ıslemlerı o yaptırdı . aksam uzerı telefonla teyzem aradı cabuk annene ver dıyor teyze ne oldu dıyorum annene ver dıyor . anneme acele koye gelın demış ne oldugunu anlayamadık . Köyü arıyorum kımse acmıyor dedemın numarasını arıyorum acmıyor ıcım cok kotu oldu dememın abısının kızı var aynı yerde oturuyorlar onu arıyorum cevap vermıyor mesgule atıyor . Allahım dıyorum ne oldugunuda oglenemıyoruz delırecektım. gülseven teyzeyı aradım bu sefer cevap verdı ama ne cevap allak bullak oldum dedem vefat etmış bir gün oncesı gordugumn canım dedem . O gun anneannemde teyzemde kalacakmış köye geri gitmemış biricik dedecim köyde kapımızın önünde oturacak yer var orada oturuyormuş otururken vefat etmış oylece dayalı kalmış . 17 agustostan berı ölümü düşünmediğim gün yok .dedemı o kadar cok ozluyorum kı . ölüden korkan ben , ellerını tuttum sevdım onu .Bu hafta tekrar koye gıttım . ev o kadar bos geldı kı , gözlerım hep dokunsanız aglayacak gibiydi . okadar zor kı babamı kaybetmış gıbıyım mezarlıga gııtım Kuranı kerım okudum ruhuna hedıye eyledım . Rabbımden tek umudum ona rahmetıyle muamele etsın .Kabrını cennet bahcelerınden bır bahceye cevırsın.

Başınız sağolsun canım..Dedeciğinin mekanı cennet olsun..
En azından vefat etmeden kısa bir süre önce görmüşsün..

Başınız sağolsun...
Ben de mayıs ayında dedemi kaybettim. 2 ay içinde oldu bitti. Kanser olduğunu öğrendik. en son martta gördüm, ayaktaydı iyiydi. mayıs ayında vefat etmiş.. uzakta okuldayım diye söylemediler bile..
siz Allah'ın sevdiği kuluymuşsunuz, ziyaretlerine gidip gönlünü hoş tutmuşsunuz. Helalleşmişsiniz..
Üzmeyin kendinizi, babaannem vefat etmeden önce "Allah hayırlı ömür, hayırlı ölüm versin" derdi, dedeniz acı çekmeden yataklara düşmeden ayrılmış bu dünyadan.. Allah mekanını cennet eder inşallah..

sagolun .Rabbbımden tek ıstegım onu mekanını cennet eylesin.ama derlerya yatmadı eza cekmedı dıe ınanın boylesı cok zor anı oulm ınsanı cok yıpratıyor . hastada olsaydı ben ona seve seve bakardım .

ayy canım beniim allah rahmet eylesin inşallah ona.mekanını cennet eylesin ama sana birşey söyleyeyim mi? ölümün bile bir güzelliği var biliyormusun dedeciğin böyle güzel bir ölüm yaşamış ne mutlu ona.. inşallah bizde böyle kolay ölümlerle hakka kavuşuruz canım..allah sabırlar versin sana ve ailene...

gözlerim doldu..hem dedene üzüldüm (Allah rahmet eylesin) hem de hayatım boyunca kimseye "dede" diyememiş olmanın verdiği ezikliği duydum..benim 2 dedem de çok genç yaşta vefat etmişler..varlığımdan bile haberleri olmadan..sen şükret ki dedenle güzel günleriniz olmuş, o sevgiyi yaşayabilmişsin...ne mutlu sana....

ay canım ..ne kadar üzüldüm şimdi.dedecine Allah'tan rahmet diliyorum.mekanı cennet olsun inşallah.başın sağolsun.

benim 2 dedemde vefat ettii o kadar özeniyorum kii bayramda seyrandada olsa dedeciğinin elini öpebilenlere Allahım bütün ölmüşlerimize rahmet eylesinn

başın sağolsun canım.allah size sabır versin.mekanını cennet eylesin inşallah.

SELAM kızlar aslında benım kı dert degıl ama canım cok yanıyor ve anlatma ıstegı duyuyorum . bundan 27 gun önce uzun zamnadır dedemlere gıdemıyorum dıe anneannem ve dedemı zıyarete gıttım . bir hafta izinim vardı cok güzel geçti. Allah razı olsun ne anneannem ne dedem sımdıye kadar kalbımı kırmadılar dedem torunlarına deger veren bır ınsandı. ızınım bıttı .bende dedemle anneannemler helallestım. evimize geldım .17 agustos ta Pazartesı gunu anneannem rahatsızlanmış aglamıs . sabah 8:29 da dedem aradı anneannenı yolluyorum doktora gotur dedı bende garaja ındım anneannemı doktora goturdum . benım dgs tercıhlerım vardı gec kalırım dıe teyzemden rıca ettım gerı kalan ıslemlerı o yaptırdı . aksam uzerı telefonla teyzem aradı cabuk annene ver dıyor teyze ne oldu dıyorum annene ver dıyor . anneme acele koye gelın demış ne oldugunu anlayamadık . Köyü arıyorum kımse acmıyor dedemın numarasını arıyorum acmıyor ıcım cok kotu oldu dememın abısının kızı var aynı yerde oturuyorlar onu arıyorum cevap vermıyor mesgule atıyor . Allahım dıyorum ne oldugunuda oglenemıyoruz delırecektım. gülseven teyzeyı aradım bu sefer cevap verdı ama ne cevap allak bullak oldum dedem vefat etmış bir gün oncesı gordugumn canım dedem . O gun anneannemde teyzemde kalacakmış köye geri gitmemış biricik dedecim köyde kapımızın önünde oturacak yer var orada oturuyormuş otururken vefat etmış oylece dayalı kalmış . 17 agustostan berı ölümü düşünmediğim gün yok .dedemı o kadar cok ozluyorum kı . ölüden korkan ben , ellerını tuttum sevdım onu .Bu hafta tekrar koye gıttım . ev o kadar bos geldı kı , gözlerım hep dokunsanız aglayacak gibiydi . okadar zor kı babamı kaybetmış gıbıyım mezarlıga gııtım Kuranı kerım okudum ruhuna hedıye eyledım . Rabbımden tek umudum ona rahmetıyle muamele etsın .Kabrını cennet bahcelerınden bır bahceye cevırsın.

:Saruboceq: amin balım

Allah razı olsun arkadaslar .dedemın oyle rahatsızlıgı yoktu .2 sene once anjiyo olmuştu tek damarını o zaman acamamışlar kalp krızı bahanesı ecel Tecellı edınce ıste adı mutlaka konuluyor. Bayramların sızlerın acısından nasıl gectıgını sımdı anlayabılıyorum. Bayramın gelmesını hıc istemıyorum 22 gun oldu ve hergun tazıyeye gelınıyor dahada acıtıyor .Rabbım cumle ölülerımızın ruhlarına rahmetiyle muamele buyursun .

Son düzenleme:
X