Çanta hazirlama

Ben sezeryan gibi hazirladim . Biraz fazla koydum. Sezeryana dondu zaten. Cantayi tekrar hazirlama durumum olmadi. Onceden tedbirini aldim. Hastane uzaksa Sezeryan gibi hazirlamani tavsiye ederim .
Ne fark var ki canım normal le sezeryan çantası arasında ilk doğumum bilmiyorum pek

Herkese merhaba annisler bebislerin kıyafetlerini kaçıncı hafta yıkayıp utuleyip çanta hazırlanır ben daha yeni yeni alıyorum eksikliğimiz var geç mı kaldım acaba bu arada çantada neler olmalı kaç tane olmalı Bide bebeklerinizin kıyafetlerini nasıl yikadiniz kaç derecede yikadiniz
39. Haftadayiz cantam hazir değil :)

Herkese merhaba annisler bebislerin kıyafetlerini kaçıncı hafta yıkayıp utuleyip çanta hazırlanır ben daha yeni yeni alıyorum eksikliğimiz var geç mı kaldım acaba bu arada çantada neler olmalı kaç tane olmalı Bide bebeklerinizin kıyafetlerini nasıl yikadiniz kaç derecede yikadiniz
7 aylıkken hazırladım ben unibabynin sivi deterjani ve yumusaticisiyla yikadim utuledim bebek icin gobek oyuntulu bez iki hastane çıkışı takım islak mendil 30 cclik cam biberon sütun gelmezse lazım oluyor kendin için iki takım pijama gogus pedi tarak terlik ped lohusa ic camasirlari rahat oluyor kayisi suyu yulafli biskuvi bi tane kucuk havlu koymustum hepsini kullandim

Ben de henüz hazırlamadim ama araştırdığim listeler sonucu kendime bir liste hazırladım
Kendim için

1 gecelik sabah lik takım
1 ekstra gecelik
Göğüs kalkanı ve göğüs pedi
Depend hasta bezi (çamaşır giymeye gerek kalmiyor)
Emzirme sutyen
Emzirme atleti
Lansonoh göğüs ucu kremi
Bakım cantasi (dudak parlatıcı rimel deodorant tarak şampuan sabun)
Terlik
1 çift corap
Taç
Hastane çıkışı için kiyafet

Bebek için

2 takım hastane çıkışı
2 ekstra citcitli body
Hastane çıkışlarında yoksa 2 adet battaniye
2 adet muslin bez (ziyarete gelenlerin omzuna koymak ya da bebeği sarmak icin)
3-4 bez (genellikle hastane veriyor ama bulunsun diye)
Sudocrem pisik kremi
Bebek temizleme pamuğu
4-5 ağız bezi
Bebek için anneyle takım taç
Hastaneden çıkış için ana kucagi

31 ya da 32 gibi hazırla bence ne olur ne olmaz dursun. 30 derecede yikayabilirsin. Ben granul toz kullanıcm yıkamak icin bana daha sağlıklı geliyor fazla durulama yaptirabilirsin. Yumuşatıcı kullanma bebek cildi için ağır olabiliyor. Sağlıkla kucağına al inşallah.

Yanlız değilsin ya herşey eksik beşik bile bugün baktım ama iyice telaş yaptım
Hıc korkmayin alişveriş işi çok çabuk bitiyor 2 hafta yoğunlaşsan her şeyi hazir olur..senle ayni haftadayiz benim de daha aman aman bir şeyim yok gördükce carsiya çiktikca aliyorum bir şeyler. eksik çok .yikama işini 35.haftada yaparim daha erken bence tozlanir ..

Ben de henüz hazırlamadim ama araştırdığim listeler sonucu kendime bir liste hazırladım
Kendim için

1 gecelik sabah lik takım
1 ekstra gecelik
Göğüs kalkanı ve göğüs pedi
Depend hasta bezi (çamaşır giymeye gerek kalmiyor)
Emzirme sutyen
Emzirme atleti
Lansonoh göğüs ucu kremi
Bakım cantasi (dudak parlatıcı rimel deodorant tarak şampuan sabun)
Terlik
1 çift corap
Taç
Hastane çıkışı için kiyafet

Bebek için

2 takım hastane çıkışı
2 ekstra citcitli body
Hastane çıkışlarında yoksa 2 adet battaniye
2 adet muslin bez (ziyarete gelenlerin omzuna koymak ya da bebeği sarmak icin)
3-4 bez (genellikle hastane veriyor ama bulunsun diye)
Sudocrem pisik kremi
Bebek temizleme pamuğu
4-5 ağız bezi
Bebek için anneyle takım taç
Hastaneden çıkış için ana kucagi

31 ya da 32 gibi hazırla bence ne olur ne olmaz dursun. 30 derecede yikayabilirsin. Ben granul toz kullanıcm yıkamak icin bana daha sağlıklı geliyor fazla durulama yaptirabilirsin. Yumuşatıcı kullanma bebek cildi için ağır olabiliyor. Sağlıkla kucağına al inşallah.
Amin canım benim Allah'ım hepimizi sağlıcakla kavuştursun inşallah çok teşekkürler canım cevabın için

Hıc korkmayin alişveriş işi çok çabuk bitiyor 2 hafta yoğunlaşsan her şeyi hazir olur..senle ayni haftadayiz benim de daha aman aman bir şeyim yok gördükce carsiya çiktikca aliyorum bir şeyler. eksik çok .yikama işini 35.haftada yaparim daha erken bence tozlanir ..
İlk doğum olunca inan ne alsam ne lazım ne gerekli ne gereksiz hiç bilmiyorum gördüğümu alıyorum

İlk doğum olunca inan ne alsam ne lazım ne gerekli ne gereksiz hiç bilmiyorum gördüğümu alıyorum
Benim de öyle ilk doğum.. eşim frenliyor allantan.. çok alma ihtiyaca göre çikar aliriz diyor ..neyse fazla gelirse inş ikinci çocuğa nasip olur veya hediye götürülebilir

Benim de öyle ilk doğum.. eşim frenliyor allantan.. çok alma ihtiyaca göre çikar aliriz diyor ..neyse fazla gelirse inş ikinci çocuğa nasip olur veya hediye götürülebilir
Ya ben alıyorum ama sanki hep azmis gibi geliyor gözüm doymuyor pek

Ne fark var ki canım normal le sezeryan çantası arasında ilk doğumum bilmiyorum pek
Cok birsey yok biraz fazla koy bir kac seyi. 3. Gun taburcu oluyorsun. Kolaylik olsun doye pansuman kanama kontrolu gecelik al. Bebise ve sana bez fazla al. İki tulum al bebise kusar birsey olur.

30.haftadayim her şeyimi iki ay önce hazır ettim. Ikinci bebeğim. Ilk çamaşırları 30 derecede yıkıyorum ben.
Göğüs ucu kremi almadım göğüs kalkanı almıştım hiç kullanmadım çöpe gitti hatta. Gerek yoktu. Yara falan olmadı hiç bir şey olmadı hatta çok şükür.
Ne olur ne olmaz çanta bence 30.haftaya hazır olmalı. Arkadaşım geçen hafta hastanede yattı. Ikı gün önce gene yatırmışlar . O da 30 haftalik hamile. Ve daha hiç bir şeyi hazır değildi geçen haftaya kadar. Ne yaptı bilmiyorum. Bebeği ali caz demiş doktor . Geliştirici iğne yapmış.
Kimin ne olacağı belli olmaz. Hadi diyelim 32. Haftada bebek gelmek istedi ya da mecbur alinacak. Bebeğin hiç bir şeyi yok. O zaman ne olacak. Hangi ara bebeğin ihtiyaçları alınacak hangi ara kiyafetleri yıkanıp kuruyacak vs.. Ben korkarım ç önlemimi alırım. Ikı bebeğimde de 30.haftaya kadar her şeyini tamamladım.
Hayırlısıyla bebeklerinizi kucağınıza alın inşallah.

30.haftadayim her şeyimi iki ay önce hazır ettim. Ikinci bebeğim. Ilk çamaşırları 30 derecede yıkıyorum ben.
Göğüs ucu kremi almadım göğüs kalkanı almıştım hiç kullanmadım çöpe gitti hatta. Gerek yoktu. Yara falan olmadı hiç bir şey olmadı hatta çok şükür.
Ne olur ne olmaz çanta bence 30.haftaya hazır olmalı. Arkadaşım geçen hafta hastanede yattı. Ikı gün önce gene yatırmışlar . O da 30 haftalik hamile. Ve daha hiç bir şeyi hazır değildi geçen haftaya kadar. Ne yaptı bilmiyorum. Bebeği ali caz demiş doktor . Geliştirici iğne yapmış.
Kimin ne olacağı belli olmaz. Hadi diyelim 32. Haftada bebek gelmek istedi ya da mecbur alinacak. Bebeğin hiç bir şeyi yok. O zaman ne olacak. Hangi ara bebeğin ihtiyaçları alınacak hangi ara kiyafetleri yıkanıp kuruyacak vs.. Ben korkarım ç önlemimi alırım. Ikı bebeğimde de 30.haftaya kadar her şeyini tamamladım.
Hayırlısıyla bebeklerinizi kucağınıza alın inşallah.
Haklısın canım bende bu hafta sonu herşeyi alacağım hafta içi yıkar utuleyip çanta hazırlarim canım

Yumuşak kapsul seklinde patlatıyorsun sürüyorsun icerigi e vitamini gögüs ucunu yumusatip catlamasini engelliyor
Can'ım ne krem mi bu il yazını bulamadım banada bi anlat benim ilk gebeliğimde göğsüm berbat yara oldu bunda da olmasından korkuyorum :KK43:

Haklısın canım bende bu hafta sonu herşeyi alacağım hafta içi yıkar utuleyip çanta hazırlarim canım
Çok iyi olur. Insan o stresten kurtuluyor içi rahat oluyor. Kardeşim de 14 haftalık hamile. 30 hafta dolunca herr şeyin hazır olsun dedim.
Sekiz gün önce büyük bir kanamayla hastaneye yattım. Üçüncü gün çıkardılar. Sezeryanla alacaklardı. Içim rahattı çantam hazırdı. Neyse ki çok şükür olmadı. Ama her an gelebilir bebisim.
Yatarken bir kaç doğum yapmış kadina denk geldim doğum çantası falan hazirlamamisti biri. 38 haftalık doğmuş. Gidip çarsidan almışlar kıyafeti. Nasıl sinirlendim anlatamam. Dedim nasıl yikanmamis utulenmemis kıyafetleri alıp giydirirsiniz. Bi de bebek 1.5 kg doğmuştu. Aman Allahım bazıları anne olmayı Hak etmiyor demekten kendimi alamıyorum.

Kızlar ben çalışıyorum izne 32. Haftada ayrilcam eksigim çok daha benim :-(

X