Çarpıntı sorunu

Yildiztozu93

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2021
22
6
28
Çalışmalısın, yanlış düşünüyorsun, bana çalışırken de olurdu, masamda kolonyalar sürer ya da lavaboda ağlardım ölüyorum diye :) Dışarda da daha çok AVM de oluyordu. Yapacak hiçbir şey yoktu, yanımda biri varsa “konuş benimle, geçecek de, moral ver, anlat ya da naptın” derdim :) kendini bırakma bir kırılma noktası olacak, dayan. Özelden yazıyorum numaramı :)
İste sırf o çaresizlik anlarini yaşamamak icin çalışamıyorum belki de ama bi yerden başlamam lazim :KK43: teşekkürler bakiyorum 😊

Minaredenatbeni

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2016
2.047
4.877
35
Arkadaşlar 28 yaşındayım. 1.5 senedir çarpıntı sorunum var ara ara olan. Cok stresli zamanlar gecirdim. Sonra Ekim 2019 da sabah göz kararmasi terleme aniden baslayan 165 çarpıntiyla acile gittim. Acilde ekg kan testi falan bisey cikmadi. Sadece demir cok düşük cikti. Ama bir türlü kurtulamadim bu sorundan. Çok stresliysem o gün genelde çarpıntı oluyor. Bir anda 120/130 atiyor panikledikce bir türlü dindiremiyorum. Çeyrek dideral alıyorum yarim saat sonra düşüyor. Tam 7 kardiyaloga gittim stres diyip yolluyorlar. Stres kalbi böyle hizlandirir mi? Hiçbir gençte yok da sanki bi bende var bu durum herkes keyfine bakıyor. Bütün hayatimi etkiledi çarpıntı olur diye korkudan dışarı tek çıkamıyorum. Benzer sorunu yasayip aşan arkadaşlar varsa lütfen yol gösterir misiniz? Bunun herhangi bir ölüm tehlikesi var mı? Ya da olduğunda kendimizi nasil sakinlestirebiliriz. Çok mutsuzum :KK43:
Ben bu durumu 19 yaşında yaşamaya başladım
Aritmi teşhisi kondu
Benim kalp kapakçığımda kaçak vardı ama aritminin sebebi stres ve Demir eksikliğiydi
Bahsettiğiniz ilaçla Demir seviyem normale gelene kadar idare ettim
Demir düzeyim yükselince stres sebebim ortadan kalkınca düzeldim
Demir çok büyük etkiye sahip
Bana hayati riskten bahsetmedi doktorum
Stresin neler yapabildiğini bir bilseniz bu nedir ki
Bu arada benim normalde nabzım 120 civarı
Demirinizin neden eksik olduğu bulunup tedavi olmalısınız
Stresle baş edemiyorsanız doktor yada doktor tavsiyesi ilaç almalısınız

Yildiztozu93

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2021
22
6
28
Ben bu durumu 19 yaşında yaşamaya başladım
Aritmi teşhisi kondu
Benim kalp kapakçığımda kaçak vardı ama aritminin sebebi stres ve Demir eksikliğiydi
Bahsettiğiniz ilaçla Demir seviyem normale gelene kadar idare ettim
Demir düzeyim yükselince stres sebebim ortadan kalkınca düzeldim
Demir çok büyük etkiye sahip
Bana hayati riskten bahsetmedi doktorum
Stresin neler yapabildiğini bir bilseniz bu nedir ki
Bu arada benim normalde nabzım 120 civarı
Demirinizin neden eksik olduğu bulunup tedavi olmalısınız
Stresle baş edemiyorsanız doktor yada doktor tavsiyesi ilaç almalısınız
Ya gerçekten demir cok etkiliyor demekki bende hep düşüktü onemsememistim ta ki bunlari yasayana kadar. Ne kadar kullandınız diderali?
Duzelmenize cok sevindim banada umut oluyor hiç geçecek gibi hissetmiyorum çünkü bazen.
Suanda da mi 120 nabziniz? Ben 120 olunca elim ayağıma dolanıyor.
Evet sanirim demir ve stresi halletmem öncelikli oldu sonra geçer insallah. Cok teşekkür ederim :)

Narinkimse

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2018
1.804
2.670
31
İlk basima geldiğinde acile gittigimizde düşmüştü biraz ama ekg de yine çarpıntı vardi doktor bisey yok demişti. Ya sorun şu evet çarpıntı çıkıyor ekg de heyecan yapıyorum cok hastaneye gidince ama ani başlangıçlı çarpıntım hic yakalanmadi belkide. Çok zor yakalamak :KK43:
Adil doktoru bana da 270 nabızla bir şey yok demişti. Çünkü bu çarpıntı tehlikeli değil. Ama sebebi bulunmalı ki tedavisini olabilelim. Bir daha olmasın tabi ama eğer olursa acilde EKG çektirip uzmana danışın. EKG den anlıyorlar panik atak mı yoksa başka bir sebepten mi olduğunu. Tekrar çok geçmiş olsun.

Yildiztozu93

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2021
22
6
28
Adil doktoru bana da 270 nabızla bir şey yok demişti. Çünkü bu çarpıntı tehlikeli değil. Ama sebebi bulunmalı ki tedavisini olabilelim. Bir daha olmasın tabi ama eğer olursa acilde EKG çektirip uzmana danışın. EKG den anlıyorlar panik atak mı yoksa başka bir sebepten mi olduğunu. Tekrar çok geçmiş olsun.
270 mi 😱 tehlikeli degilse cok sevindim de o hizla nasil bisey yok demis ki? Peki oldugu zaman nasil geciyor sizin ki? Cok teşekkür ederim hepimize gecmis olsun Allah zorda birakmasin insallah..

Minaredenatbeni

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2016
2.047
4.877
35
Ya gerçekten demir cok etkiliyor demekki bende hep düşüktü onemsememistim ta ki bunlari yasayana kadar. Ne kadar kullandınız diderali?
Duzelmenize cok sevindim banada umut oluyor hiç geçecek gibi hissetmiyorum çünkü bazen.
Suanda da mi 120 nabziniz? Ben 120 olunca elim ayağıma dolanıyor.
Evet sanirim demir ve stresi halletmem öncelikli oldu sonra geçer insallah. Cok teşekkür ederim :)
Benim demir tedavim bir yıl sürdü bir yıl kullandım dideral
Ben alışkınım 120 rahatsız etmiyor beni
Çok nadir yükseliyor benim de ellerim titriyor terliyorum fenalaşıyorum ama o sırada vücudumda ne olduğunu biliyorum korkmuyorum

Yildiztozu93

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2021
22
6
28
Benim demir tedavim bir yıl sürdü bir yıl kullandım dideral
Ben alışkınım 120 rahatsız etmiyor beni
Çok nadir yükseliyor benim de ellerim titriyor terliyorum fenalaşıyorum ama o sırada vücudumda ne olduğunu biliyorum korkmuyorum
Aslinda benide 120-130 atarken rahatsız etmiyor ölçünce farkediyorum sadece. Ama bu sayilar beni korkutuyor diyorum ki boyle hizli atmaya devam ederse yetmezlik olacak duracak :KK43:

İste ben korkuyorum panikliyorum bayilicam diye o yuzden bir türlü dinmiyor keske sizin gibi sakin kalmayi becerebilsem.

Peki diderali birakinca rahat ettiniz mi yani bağımlılık yapmadi mi o ilac? Bana çarpıntı olursa ic diyolar 15 gunde bir falan oluyor çeyrek içiyorum

Minaredenatbeni

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2016
2.047
4.877
35
Aslinda benide 120-130 atarken rahatsız etmiyor ölçünce farkediyorum sadece. Ama bu sayilar beni korkutuyor diyorum ki boyle hizli atmaya devam ederse yetmezlik olacak duracak :KK43:

İste ben korkuyorum panikliyorum bayilicam diye o yuzden bir türlü dinmiyor keske sizin gibi sakin kalmayi becerebilsem.

Peki diderali birakinca rahat ettiniz mi yani bağımlılık yapmadi mi o ilac? Bana çarpıntı olursa ic diyolar 15 gunde bir falan oluyor çeyrek içiyorum
Yooo alışkanlık yapmıyor
O yalnızca ritmi düzenlemeye yardım ediyor, ihtiyarların tansiyonu çıkınca aldıkları dil altı hapı gibi düşünün
Bunlar çok ekstrem şeyler değil bu kadar kasacak birşey yok
Spor yaparken nabzınız ne kadar yükseliyor biliyor musunuz
Kardiyo yaparken nekadar yükseliyor
Aşırı bir değeriniz yok
Ben birkaç kere bayılmıştım ama tedavimi olunca geçti gitti
Kalbiniz bu kadarcık değerle durmaz siz panik atak mı geçiriyorsunuz acaba
Sürekli ölçmeyin ancak fenalaştığınızfa ölçün

Narinkimse

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2018
1.804
2.670
31
270 mi 😱 tehlikeli degilse cok sevindim de o hizla nasil bisey yok demis ki? Peki oldugu zaman nasil geciyor sizin ki? Cok teşekkür ederim hepimize gecmis olsun Allah zorda birakmasin insallah..
Amiiiiin cümlemizi. Bende kalpte kısa devre vardı. Ablasyon denen bir işlemle kalpte kısa devre yapan damarı yaktı doktor. Hayat kalitesini çok düşürüyor ancak ölümcül değil tek iyi yanı o. Çok acillik oldum. Bir şey yok diyorlardı hep. Sonra bu işin uzmanı olan kalp doktoruna gittim o dedi bu panik atak değil diye EKG ye bakarak. Herkes anlamıyor yani.

Yildiztozu93

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2021
22
6
28
Yooo alışkanlık yapmıyor
O yalnızca ritmi düzenlemeye yardım ediyor, ihtiyarların tansiyonu çıkınca aldıkları dil altı hapı gibi düşünün
Bunlar çok ekstrem şeyler değil bu kadar kasacak birşey yok
Spor yaparken nabzınız ne kadar yükseliyor biliyor musunuz
Kardiyo yaparken nekadar yükseliyor
Aşırı bir değeriniz yok
Ben birkaç kere bayılmıştım ama tedavimi olunca geçti gitti
Kalbiniz bu kadarcık değerle durmaz siz panik atak mı geçiriyorsunuz acaba
Sürekli ölçmeyin ancak fenalaştığınızfa ölçün
Iste genc yasta kalp hapi diye korktum hep.
Evet bisiklet surerken 180 leri gördüm. Aşırı panik halinde de 150-160 lari gördüm. Haklisiniz tek fark efor halinde degil de stresle hızlanması aslinda arada fark yok da otururken yukselmesi korkutuyordu hep işte.
Evet en basta ölçmeyi birakmam lazim cok fena olmadim sadece 1 senede 3 kez goz kararmasi ve 155 nabizla fena olmustum onun dışında nabza bakinca kendi panigimle arttırıyorum sanirim 🤦🏻‍♀️
Çok teşekkür ederim icimi rahatlatti bu yazdiklariniz:))

Yildiztozu93

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2021
22
6
28
Amiiiiin cümlemizi. Bende kalpte kısa devre vardı. Ablasyon denen bir işlemle kalpte kısa devre yapan damarı yaktı doktor. Hayat kalitesini çok düşürüyor ancak ölümcül değil tek iyi yanı o. Çok acillik oldum. Bir şey yok diyorlardı hep. Sonra bu işin uzmanı olan kalp doktoruna gittim o dedi bu panik atak değil diye EKG ye bakarak. Herkes anlamıyor yani.
O kadar cok docente gittim ki. Annem bile bıktı benden. Bu ani başlangıçlı çarpıntılarım en son 1 sene önce oldu bir daha olmadı ki. Yakalansa belki de panik degil ritim bozukluğu diyecekler epeydir yok yani sadece stresle yukselen nabzim var bu ara.
Bu degerlerle bisey olmuyorsa demekki kalp gerçekten güçlü bir organ. Cok gecmis olsun rabbim bir daha yasatmasin insallah 🤲🏻

Minaredenatbeni

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2016
2.047
4.877
35
Iste genc yasta kalp hapi diye korktum hep.
Evet bisiklet surerken 180 leri gördüm. Aşırı panik halinde de 150-160 lari gördüm. Haklisiniz tek fark efor halinde degil de stresle hızlanması aslinda arada fark yok da otururken yukselmesi korkutuyordu hep işte.
Evet en basta ölçmeyi birakmam lazim cok fena olmadim sadece 1 senede 3 kez goz kararmasi ve 155 nabizla fena olmustum onun dışında nabza bakinca kendi panigimle arttırıyorum sanirim 🤦🏻‍♀️
Çok teşekkür ederim icimi rahatlatti bu yazdiklariniz:))
Kalp ilacı olarak düşünmeyin onu
Sadece ritim düzenleyici
Kaç kere doktora gitmişsiniz maşaallah kalbinizde hiçbir sorun yok, tek derdiniz Demir eksikliği ve stres
Bende kalp problemi olmasına rağmen hiç sizin gibi bakmadım olaya, aklıma bile gelmedi
Bunlar basit şeyler
Ölçmeyi bırakın
Hemen tedavinizi olun
Kafanızda da kurmayın

Yildiztozu93

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2021
22
6
28
Kalp ilacı olarak düşünmeyin onu
Sadece ritim düzenleyici
Kaç kere doktora gitmişsiniz maşaallah kalbinizde hiçbir sorun yok, tek derdiniz Demir eksikliği ve stres
Bende kalp problemi olmasına rağmen hiç sizin gibi bakmadım olaya, aklıma bile gelmedi
Bunlar basit şeyler
Ölçmeyi bırakın
Hemen tedavinizi olun
Kafanızda da kurmayın
Peki önerilerinize uyuycam Allah razı olsun tekrardan çok rahatladim suan 😇