Çat kapı gelmek iyi niyet göstergesi midir.

Kızlar buraya danışmak istedim. Kendimi sebepsiz yere mi dolduruyorum acaba diye. Eşim ve KV ne göre öyle çünkü.
Konu eşimin halası ve ailesi. Yeni evli sayılırız dün oğullarını, gelinlerini toplamış ev görmesine gelmiş. Buyursun gelsin ama arıyor biz kapidayiz otomatige bas. Saat 8 i az geciyirdu. Sok oldum. Ustum müsait değil, Allah'tan ev topluydu ama mutfak dağınık sofra öylece duruyor. Üstüme hırka eşofman giydim apar topar kapiyı açtık. Neyse girdiler salonu gösterdim kocasi direk odalara daldı. Yatak odama hemde ya böyle bir saygisizlik olabilir mi? Sen kapıda arıyorsun beni, belki iç camasirim ortada yatağım dağınık. Allah'ım birşeyi düşünmeden girdiler mutfağa vs de neyse geçtiler ben tabi o an panik ve şoktayım. Buzlukta pogacam vardı, eşime kuruyemiş aldirttim öyle oturduk meyve falan koydum. 7 kişi kendileri 4 te çocuk. 11 kişi gelmişler. Gittiler hemen KV mi aradim. Anne bu ne terbiyesizlik vs dedim habersiz gelip nasıl yatak odama girebilirler. Neden haber vermiyorlar. Bende sonuçta yeni yeni adapte oluyorum evim her zaman düzgün olmuyor hele o saatte falan sitem ettim. Sonra ertesi gün halanla konuştum da zahmet vermemek için arayıp haber vermemis diyor. İşte ararsa hazırlık yaparmisim. E yapsaydım insan gibi arasaydi tatlı vs yapardım evimi temizlerdim böyle daha mı iyi oldu. Düpedüz art niyettir bu başka birşey değil. İyi niyetli insan bilir bu kız yeni evli evi müsait mıdır nasıldır acaba en azından hiç olmadı 1 saat öncesinden arayıp haber edelim derdi. Hele o yatak odasına girmeleri... O kadar kızgınım ki. Onuda gelinlerini de asla evinde istemiyorum bir daha. Yılların ev hanımı olsam gene gelsinler ev işine falan adapte olmuş olurum. Sanki gidelim evi pisse soyleyse böyleyse rezil olsun gibi hissettim ben. Belki bu noktada bana kızacak olanlar vardır ama yazıcam valla getirdikleri hediye çarşaf seti. Bir tane lastikli çarşaf iki tane yastık yüzü bu kadar. 11 kişi bunu getirmiş. Keşke getirmeselerdi onuda diyorum ben utanıtim getirmesinler boş oturmaya gelsinler. Ama adı hediye aldık ev görmesine gittik birde. Kullanmam istemiyorum dedim kv me vericem. O kadar sinirlendim ki onuda görmek istemiyorum :)
Velhasıl böyle kadın iyiliğin için masraf etme birşeyler hazırlama diye öyle gelmiş diyorlar. Bence bu düpedüz art niyet. Siz ne düşünüyorsunuz
Baştan sona kadar haklısınız.. Bende sürprizleri hiç sevmem.. Yeni evli değilde bahsettiğiniz gibi yılların ev hanımı da olsanız yine hoş karşılamam.. Tek bir kadın gelse falan belki tamam derim de karılı kocalı gelinli torunlu öyle ev oturmasına çat kapı gelinmesi terbiyesizliktir.. İnsanda biraz düşünce olması lazım.. Arsız gibi gelip bir de odalara dalmaları falan çok çirkin yaaa.. Madem dertleri seni yormamak.. Bir gün önceden haber vermezler de mesela Seni ararlar derler ki kızım eğer müsaitseniz biz bir iki saate size gelmeyi düşünüyoruz bizim için de hazırlık yapmanı istemiyoruz gelirken bir iki birşeyler alırız sen bize bir çay koyar mısın..bu kadar basit işte.. Terbiyesizliğin lüzumu yok bende hiç sevmem öyle şeyleri çalışan insanlarız ya da o gün tembellik günümdeyim ne belli yani müsait mi evim değil mi.. Kapının önünde haber vermek nasıl bir dangozluk..

Sülale içi düşmanlığa, eşinizle kv ile gerginliğe daha işin başında gerek yok. Biraz abartılı öfkeniz.

Yatak odasına zart diye dalan kişi keşke şu manzarayı görse: dağınık yatak, yerde saten gecelik, yatağın üstünde jartiyer, kelepçe.

Utanması gereken siz olmazsınız

Önce sorunuza cevap vereyim çat kapı gelmek iyi niyet göstergesi değil yüzsüzlük ve görgüsüzlüktür. Bir daha böyle bir şey yaparlarsa evde yokuz de açma bile kapıyı. Okurken sinir oldum yahu yatak odasına girmek ne? Ev görmesi nedir zaten onu da anlamıyorum çoluk çocuk toparlanıp evi görüyorlar da ne oluyor. Bu kadar gereksiz bir şey olamaz.

Yeni evliyken beş dk mesafedeki arkadasima gitmiştim. Ben çıkar çıkmaz eşim işten izin almış, anası babası kardeşi bize dolusmuslar. Haber bile vermediler geleyim diye. Bir dahaki sefere bana haber verin ev dağınık falan olur dedim diye bozulmuştu.
Başka bir gün de akrabalari bize gelmek için aradılar eşimi. Tabii bunlar da peşlerine takılıp gelmiş. Neyse ben mutfakta ikram hazırlarken KV kişisi gizlice yatak odama gidiyor. Güya etrafı toparlayacakmis ki misafirler oğlunun eşyalarına bakmak istermiş. Ev zaten 1+1 gibi, salon ve yatak odası var sadece. Onlar da oğlunun esyalariymis. Ve benim yatak odam sanki dağınık da toplamak ona düşmüş gibi girmiş. Yatagimi açmış, pijamalarim katlı duruyordu onları saklamış. Haber bile vermedi, onlar gidince her yerde pijama arıyorum. Geceye kadar oturmuşlardi kp kisisi hala diyor ki düğün kaseti izletelim misafirlere. Üç saat onunla uğraşamam dedim. Kendi evinde de var video sonuçta. Baştan sona hinlik

Art niyet diyemem yani sizin açiginizi bulmak icin gelmiş olamaz ama görgusuz diyebilirim. Görgü başka bir şeydir.

Çook haklısınız. Ama tavsiyem sorunu muhatabıyla çözün. Kayınvalideniz şimdi söylese bile ev dağınıktı utandı olur adı. Asık surat ve kuru çay kahve vereceksiniz gider ayakta bi dahakine haberli gelirseniz sevinirim diyeceksiniz bakın bakalım tekrar kafalarına estikleri gibi geliyorlar mı. Arsızlıkta nirvana artık dan dun odalara girmek falan. Pes.

Fotoda görseniz ne olacak?ıçeri girip en azından takımım sığar mı?metrekaresi ne? Odanın şekli ne bakılır. Fotoda anlaşılmıyor ki her şey. Ev kiraliyorsunuz sonuçta evi görmek için gidiyorsunuz. Aşırı saçma geldi bana da yaptığınız. Zaten ev kiralamak veya satın almak için habersiz gidilmez. Ne var ne yoksa toplamıştır ev sahibi
Burdaki örnek bu konuda dahi rahatsiz etmek istemem anlamında verilmis bir örnek. Ben bakmiyorum ama benim evime kiracı olarak tutmaya gelen cok kişi bakti neden bakti demedim. Yani burdaki örnekte konu sahibine şunu soylemek istedim dayisi amcasi herneyse çat kapı gelip yatak odasina girmesi yersiz saçma. Benim verdigim durumda bile girmeyen insanlar var ben gibi. Konu kiralık evde yatak odasina bakilir mi değil sadece konudaki durumun absurtlugunu vurgulamak icin verilmis bir örnek. Isteyen bakar isteyen bakmaz kimseye birsey demiyorum. 🤷‍♀️

Habersiz gelene ölsem kapıyı açmam. Evim benim özel alanım. Her yer tertemiz de olsa açmam. Isterseler arkamdan konuşsunlar. Benim evim, herkesin canı istediğinde rahatlikla girebileceği bir durak değil. Kimsenin de kölesi degilim. Gelmek isteyen arasın sorsun. Kafasina göre gelen gerisin geriye gider. Bu konuda cok hassasım. Bence haklisiniz. Ev gezmeyi de anlayamıyorum zaten. Açtığınıza şükretsinler. Bir daha da almazsınız.

Bakın vallahi koridorda durup salonu gösterdim buyrun diye. Yani koridorun tam ortasında duruyorum yatak odasına giden yolun onunde. Sağımdan solumdan geçip yatak odasına ulaştılar hahahah şaka gibi 😂😂😂
Kıyamam ya :KK70:
Burda bence esin devreye girmeli. Eger tekrar böyle biseye yeltenirlerse esin arasin müsait degiliz desin seni hic karıştırmasın bile..kendi akrabasi kendi halletsin.. hatta muhtemelen ısrar ederler aman biz yabanci miyiz diye. Israrla bahane bulsun..
Benimkiler de öyleydi cok biliyorum apar topar evi toplayip sinirden aglaya aglaya yemek kek hazirlik yaptigimi.. ben de yeni evliyim.. ama esimle konustum müsade etmedim tekrarlanmasina. Simdi giremiyolar evime. Anlayissiz insana tahammülüm yok gercekten.
Bu yeni gelin evi gidilir görülür yeni gelin hizmet ettirilir seyini kim cikardiysa cidden Allahindan bulsun bu ne sacma seydir ya. Yeni geline bi sorun bakalim canı istiyo mu size yatak odasini göstermek🙄

Kızlar buraya danışmak istedim. Kendimi sebepsiz yere mi dolduruyorum acaba diye. Eşim ve KV ne göre öyle çünkü.
Konu eşimin halası ve ailesi. Yeni evli sayılırız dün oğullarını, gelinlerini toplamış ev görmesine gelmiş. Buyursun gelsin ama arıyor biz kapidayiz otomatige bas. Saat 8 i az geciyirdu. Sok oldum. Ustum müsait değil, Allah'tan ev topluydu ama mutfak dağınık sofra öylece duruyor. Üstüme hırka eşofman giydim apar topar kapiyı açtık. Neyse girdiler salonu gösterdim kocasi direk odalara daldı. Yatak odama hemde ya böyle bir saygisizlik olabilir mi? Sen kapıda arıyorsun beni, belki iç camasirim ortada yatağım dağınık. Allah'ım birşeyi düşünmeden girdiler mutfağa vs de neyse geçtiler ben tabi o an panik ve şoktayım. Buzlukta pogacam vardı, eşime kuruyemiş aldirttim öyle oturduk meyve falan koydum. 7 kişi kendileri 4 te çocuk. 11 kişi gelmişler. Gittiler hemen KV mi aradim. Anne bu ne terbiyesizlik vs dedim habersiz gelip nasıl yatak odama girebilirler. Neden haber vermiyorlar. Bende sonuçta yeni yeni adapte oluyorum evim her zaman düzgün olmuyor hele o saatte falan sitem ettim. Sonra ertesi gün halanla konuştum da zahmet vermemek için arayıp haber vermemis diyor. İşte ararsa hazırlık yaparmisim. E yapsaydım insan gibi arasaydi tatlı vs yapardım evimi temizlerdim böyle daha mı iyi oldu. Düpedüz art niyettir bu başka birşey değil. İyi niyetli insan bilir bu kız yeni evli evi müsait mıdır nasıldır acaba en azından hiç olmadı 1 saat öncesinden arayıp haber edelim derdi. Hele o yatak odasına girmeleri... O kadar kızgınım ki. Onuda gelinlerini de asla evinde istemiyorum bir daha. Yılların ev hanımı olsam gene gelsinler ev işine falan adapte olmuş olurum. Sanki gidelim evi pisse soyleyse böyleyse rezil olsun gibi hissettim ben. Belki bu noktada bana kızacak olanlar vardır ama yazıcam valla getirdikleri hediye çarşaf seti. Bir tane lastikli çarşaf iki tane yastık yüzü bu kadar. 11 kişi bunu getirmiş. Keşke getirmeselerdi onuda diyorum ben utanıtim getirmesinler boş oturmaya gelsinler. Ama adı hediye aldık ev görmesine gittik birde. Kullanmam istemiyorum dedim kv me vericem. O kadar sinirlendim ki onuda görmek istemiyorum :)
Velhasıl böyle kadın iyiliğin için masraf etme birşeyler hazırlama diye öyle gelmiş diyorlar. Bence bu düpedüz art niyet. Siz ne düşünüyorsunuz
Ayyy dağda mı yaşıyor bunlar

Çat kapı gelmek iyi niyet değildir. Düpedüz yol yordam bilmemek. Çok ayıp ya bir de yatakodasına dalıyolar cümbür cemaat. Koca koca adamların yatakdasında ne işi var? Görgüsüzlük bu resmen. Kim olursa olsun oda gezmeyi yakışık bulmuyorum ben.
Hele bir de çatkapı!!
ya çok samimi kız arkadaşım falan değilse ben de elin insanlarına oda oda ev gezdirmeyi çok saçma buluyorum hiç hoş değil bence

Annem bile aramadan gelmez, ben kimseye çay kapı gitmedim hayatım boyunca.
Ben mi zıtım o konuda bilmiyorum ama annem komşularına kahveye bile gidip gelecek olsa ararlar birbirlerini. Hep öyle gördüm, çok şaşırdım konuyu okuyunca.
Evin durumunu geçtim, hasta olursun, duşta olursun vs.
Bence eşle konuşulmalı öncelikle bu konu. Ev görmeye çat kapı gelinmeyeceğine önce o ikna olmalı. Bugün hala gelmiş, yarın amca gelir belli olmaz. Önünü almak lazım.

Kim ne derse desin bu çağda telefon diye bir şey var en azından 1 saat öncesinden haber vermeleri gerekiyordu. Belki iş üstündeyim kocamla olamaz mı? Yaptıkları düşüncesizlik

Ben bunun sakasindan bile hoslanmam, cat kapi gelmenin, hem de suru halinde, hem de butun odalara girerek falan.. ustelik korona var, bir eve 11 kisi dolusmak nedir boyle bir zamanda? Neresinden tutarsaniz saygısızlık.

hic kimseye yapilabilecek bir hareket degil bu. niyet acik aramak degilse bile kesinlikle dev bir görgüsüzlük.. bizim ayni boyle bir akraba grubu ac gelir sofra kurmasini bekler ev sahibinin bir de.. anacigim cok idare etti onlari.. biz kizardik ac kalksinlar kurma sofra diye.. sizinkiler de degismez.. yirmi yil sonra bile boyle kapiniza dayanirlar. yuzlerine soyleseydiniz musait olmayabilirdim bir daha gelmeden haber verin diye.

Dedim kendilerine de hala haberimiz olsaydı keşke daha iyi agirlasaydik sizi diye. Eşi bosveeer dedi. Yatak odasına girdiler aniden salonu gösterdim geçtiler beni anlamadım. Ama ben nasıl desem böyle dağınık ev işlerinde biraz tembelim :) yani 1 saat yarım saat öncesinden aramaları lazım o yüzden evi vs toparlamam lazım 😂😂
Çocuklar kahve icmezdi ki hem. 4 tane erkek yetişkin sonuçta düşünmeleri lazımdı. Ha bakacaklar mi haber etmeleri lazımdı ki ben de ona göre toparlasaydim.
Demek ki evini herdaim derli toplu tutacaksın, özellikle yeni gelinlik müessesesi bunu gerektirir🤪, şaka bir yana ben büyürken annem hep heran misafir gelcekmiş gibi evini, her an ölüm gelcekmiş gibi bedenini temiz tut derdi, çok yer etmiş, devamli banyomu tuvaletimi kontrol ederim evi derli toplu tutarım belki de bu yüzden çat kapı gelen misafiri severim pek rahatsız olmam, hem ne güzel ikramı ,ağırlaması da kolay oluyo valla😘

Ben hediyeye takıldım yalnız. Hediyenin küçüğü olmaz denir de, kuzenim bana düğünümde bir litre yüzey temizleyici hediye etmişti. Maddi durumu olmasa vallahi umrumda olmaz da yüzey temizleyicisinden düğün hediyesi de olur mu ya. Bimden 6lı su bardağı alsa daha iyiydi 😂

Tepkiniz gayet yerinde olmuş o tarz insanlara bu yakışır. Baştan yüz bulamasınlar bir daha
Ha iyi niyet falan da yok ortada öyle olsa yatak odanızda ne işleri var. Resmen baskın yapmışlar. Kv yerinde olsam çok kızardım ne münasebet gelinime baskın yapmak size mi kaldı diye ama oda onların tarafında yer almış

X