Saç Bakım Ürünleri Çatallaşan saç uçlarım için engin bilgilerinize ihtiyacım var:(:(

citlenbikcik

Guru
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2009
21
0
37
kızlar 3 ay önce saçıma perma yaptırmıştım.fakat kuaför sağolsun berbat etti saçlarımı.kıvırcık falan olmadı.o güzelim yapısı da bozuldu. sanki saçlarım çitilemişsin gibi oldu. bende mecburen sürekli düzleştirdim ya da fön çektim.ama o da saçlarımı iyice yıprattı.permadan beri 3. saç kestirişim. en son 20 gün önce kestirdim.ama yine uçları çok kötü oldu. çatal çatal. saç kestirmekten bıktım artık. bu saç uçları için napabilirim, lütfen yardım edin:KK43: eminim içimizde bunun bir çözümünü bilen vardır.:Saruboceq:

kızlar 3 ay önce saçıma perma yaptırmıştım.fakat kuaför sağolsun berbat etti saçlarımı.kıvırcık falan olmadı.o güzelim yapısı da bozuldu. sanki saçlarım çitilemişsin gibi oldu. bende mecburen sürekli düzleştirdim ya da fön çektim.ama o da saçlarımı iyice yıprattı.permadan beri 3. saç kestirişim. en son 20 gün önce kestirdim.ama yine uçları çok kötü oldu. çatal çatal. saç kestirmekten bıktım artık. bu saç uçları için napabilirim, lütfen yardım edin:KK43: eminim içimizde bunun bir çözümünü bilen vardır.:Saruboceq:

Sürekli krem kullanmani tavsiye ediyorum özellikle banyo sonrasinda muhakkak sür.
Suanda kestirmeye ara ver cünkü sen nekadar kestirsende,permali sacin dinlenmesi gerekiyor ve kestirirken makas ile kestirmek istedigini söyle,hani baska bir alet daha var türkcesini unuttum ben ya özür:1shok:he anlamissindir sen,onunla kestirme,bir süre boyaya ara ver,sacini dinlenmeye birak.Sürekli bakim yapar isen saclarin kendine kisa sürede gelecektir.Birde unutmadan bus enenin modasi dalgali sac,senin yerinde olsam jöle degil,de sac köpügü kullanirdim.Basinini öne dogru atip,avucuna biraz SIKTIGIN köpügü assagidan yukariya dogru sür ve fön ile sekillendir..Eminim cok yakisir..

Not..Kuru saci sakin tarama,oda catallastirir.Mümkünse islakken tara

malen çok teşekkür ederim.tavsiyelerini uygulayacağım. cidden teşekkürler. umarım en kısa sürede çözülür. bi daha permamı aman kalsın.

citlenbikcik, temiz saça uygulanan ve durulanan yoğun bakım maskelerini ve yıkama sonrası durulanmayacak bakım serumlarını da tavsiye ederim. Benim saçım röfle ile çok yıpranmıştı loreal'in bu ürünleri ile bayağı toparladım ama başka markaların da benzer ürünleri var şu aralar john fridayı sık sık duyuyorum. bi bak iyi markaların bu tip ürünlerine. Ama marketlerdeki ekonomik olanlar çok etkili olmayabilir iyi bi markadan al derim, etkili, yoğun olsun a.s

gizemslm önerin için çok teşekkür ederim.tavsiyelerini dikkate alıcam çok çok sağol yeniden. saçlar gitti mi yerine hemen yenisi gelmiyor:KK43:

Benimde saçlarım çok fazla kırıktı çatal çatal düzleştirmekten ; aktara bi gün entele almaya gitmiştim aktar bana bi tane yağ verdi içinde 25 çeşit yağ vardı aleo veralı yeni formül yazıodu üstünde markası yada adı yok kahverengi bi kutusu var bu hem besler hem uzatır dedi.. uzatmadı ama saçımın kırıkları baya gitti onu önerebilirim...

çok teşekkür ederim rockunzel. aktara yolum düştüğünde böyle bir yağ karışımı var mı sorucam. ama bayağı bir canlandı saçım bu aralar. uzun süredir. gliss in bir şampuanı ve saç kremini kullanıyorum. bir de lorealin bir bakım kremini sürüyorum. bir de kuaförüm önerdi. duştan çıkınca saçlarım ıslakken saç uçlarına azıcık gül yağı sürüyorum.yumuşacık oluyor.umarım eski yapısına bir an önce kavuşur.

Kiriksa uçlarindan kestir sonra resimdeki sampuan ve kreminden kullan. Ben kullaniyorum sacim omuzlarimda bir tane kirik bile yok : )
lorealA2.gif

Evet bunu bende kullanmıştım ama sadece şampuanını..Aslında fena değil işe yarıyor belki kremini fln kullansaydım daha etkili olurdu..sengözlerimebaksanabŞimdi lorealin düzleştirici şampuanını aldım o bitince tekrar bunu alıcam..ayrıca loreal çok güzel kokuyor ve yumuşatıyor tavsiye ederim bende cnmyerimseniben

Arkadaşom bence saçların için awmayın hacimlendirici ve onarıcı şampuanları var ben sana onu öneririm

montagne jeunesse diye bi marka var, saç ve cilt maskeleri üretiyor sadece. ben boyalı ve yıpranmış saçlar için olan hot oil treatment maskesini aldım, çooook memnun kaldım,tavsiye ederim, pantenol içeriyor bu. sana uyacak olan bi maske de var kuru uçlar için. her yerde yok ama Watson ve migroslarda satılıyor, bunu haftada bir yap, elidorun zeytinyağı serumu maskesi var, sarı kutu, o da çook güzel her yıkamada kullan, ve gliss in sıvı kremlerinden saçına uygun bi tane seç, pembe seri ve argan shea yağı içeren olabilir, ben pembeyi denemedim ama diğeri mükemmel. ve hem saçının uzamasını hızlandırmak hem de yumuşak tutmak için turplu suyu yap haftada en az bir kez. ve belki zor olacak ama kurutma makinası kullanma kuruturken, hasta olurum diosan da sadece diplerini kurut, gerisini havluya veya tülbente sar, bırak kendi kendine kurusun.sık yıkamaktan kaçın ve sert şampuanlar kullanma, glissin onarıcı ya da argan&shea özlü ya da asia beauty serisinden birinin şampuanını kullan, sadece diplerine sür şampuanı, uçlar akan köpüğüyle yıkanır. benden bu kadar, bu arada saçlarım kopçamın hizasında, 0 kırık, pırıl pırıl maşallah. kısacası işe yarıyor yani.

Perma :1no2: Kimseye önermediğim belki de tek şey :eek:lmaz: Saçın yapısını , akışkanlığını , parlaklığını mahvediyor.. Yaptırdım ve hiç memnun kalmadım yıllar önce...

Neyse geçmiş olsun diyeyim arkadaşım, önerim ise öncelikle en başta saçına kıyman olacak...

Saçlarının çatallaşan ve artık mefta olan uç kısımlarını kestir , daha sağlıklı uzar böylece...

Bu arada bakım ürünü kullanmayı da ihmal etme. Ben sana banyo sırasında durulanan kremlerden ,

Saç maskesi / Elseve öneriyorum...

Normal zamanlarda durulamadan kullanabileceğin ,bildiğim ürün ,

Shawarzkop / Gliss sıvı saç kremi ...ıçinde saçın özündeki proteinler varmış , ben de yeni kullanmaya başladım. Kırılan ve çatallaşan saçlara karşı iyi geliyomuş.. Bi de onu dene istersen...

aynı durum bende de var, saç düzleştirici ve boya işlemlerinden dolayı saç uçlarım çabuk kırılıyo ve çatallaşıyor, kestirmekten bıktım, sanki saçlarım hiç uzamıyo gibi geliyooo..
bir sürü ürün denedim bunun için
gliss, sarıkız, elseve, elidor krem vs vs..ama faydasını görmedim hiçbirinin..
şimdi daha profesyonel bi bakım maskesi sipariş ettim, tr.strawberry den..
kerastase yoğun bakım maskesi, saç ucu ve kırılma önleyici olduğu yazıyordu..
kullanınca buraya yazarım sonuçları..

çözüm varsa bende yaapyım yaa cok kotu saclarımın ucu gidip kesitiricem kıyamıyorumda :KK43: zaten cok zor uzuyor

Benimde saçlarım çok fazla kırıktı çatal çatal düzleştirmekten ; aktara bi gün entele almaya gitmiştim aktar bana bi tane yağ verdi içinde 25 çeşit yağ vardı aleo veralı yeni formül yazıodu üstünde markası yada adı yok kahverengi bi kutusu var bu hem besler hem uzatır dedi.. uzatmadı ama saçımın kırıkları baya gitti onu önerebilirim...

canım su yagın fotosunu cekıp koyabılırmısın kutfen??
yada ıcındekılerı yazabılırmısın :1shok:

Valla benim bir kırık bile olmayan saçlarım düzleştirici yüzünden ne hale geldi. Birazda saç yapısıyla alakalı. Ben haftada 3 defa düzleştiriyorum arkadaşım hergün düzleştiriyor ama onda bir kırık bile yok. Şu elseve'in onarıcı serisini almayı düşünüyorum bende herkes olumlu yorum yapıyor

aynı durum bende de var, saç düzleştirici ve boya işlemlerinden dolayı saç uçlarım çabuk kırılıyo ve çatallaşıyor, kestirmekten bıktım, sanki saçlarım hiç uzamıyo gibi geliyooo..
bir sürü ürün denedim bunun için
gliss, sarıkız, elseve, elidor krem vs vs..ama faydasını görmedim hiçbirinin..
şimdi daha profesyonel bi bakım maskesi sipariş ettim, tr.strawberry den..
kerastase yoğun bakım maskesi, saç ucu ve kırılma önleyici olduğu yazıyordu..
kullanınca buraya yazarım sonuçları..

kırıklara ben de çok ürün kullandım ama yararını görmedim; loreal şampuan ve pantene bakım ürünleri saçlarımı döktü,sarıkız önce yumuşak bikaç saat sonra kazık gibi yaptı açamadım saçlarımı ince ve düz oldugu halde,wellanın sarı şişede kırık saç uçları için durulanmayan bakım kürünü kullandım ondan da bi yarar görmedim.ama yumuşak olsun istiyosan gliss ben de işe yaradı canım

X