Çatlaklar Çatlak

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri

sera91

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2012
295
4
16 Yaşında kız kardeşim var. Vücudunda aşırı derecede çatlakları var sanki hamile kalmış gibi. Yaşıda küçük biraz ilğinç geldi. 3-4 sene önce baya kilo alıp verdikten sonra oluşmaya başlamış. Geçen denize gittik zorla soktum denize ağladı girmek istemedi ne yapıcam billmiyorum önerebilceginiz krem yada benzeri bişey varmı? küçük olduğu için geçebilcegini düşündüm. Yoksa ileride daha fazla oluşmasındansa şiimdiden önlem alması daha iyi. önerilerinizi bekliyorumm

Forumda Vücut Bakımı bölümde çatlaklarla ilgili topikler var. Orada yazılanları okursanız faydalı bir şeyler bulabilirsiniz belki.

Yaşla ilgisi yok derinin genişlemesiyle ilgili. Badem yağı öneririm gözle görülür fayda sağlar.

hiç hamile kalmadığım halde bende de var ama karnımda filan değil kalçada benim
eskiden baya uğraşıodum ama geçmedi, sonuç alamadım.
sallamıyorum artık
ergenlikte filan oldular sanırım

16 Yaşında kız kardeşim var. Vücudunda aşırı derecede çatlakları var sanki hamile kalmış gibi. Yaşıda küçük biraz ilğinç geldi. 3-4 sene önce baya kilo alıp verdikten sonra oluşmaya başlamış. Geçen denize gittik zorla soktum denize ağladı girmek istemedi ne yapıcam billmiyorum önerebilceginiz krem yada benzeri bişey varmı? küçük olduğu için geçebilcegini düşündüm. Yoksa ileride daha fazla oluşmasındansa şiimdiden önlem alması daha iyi. önerilerinizi bekliyorumm
Hızlı bir kilo alıp verimi yaşamışsa olur,bende de var,ben de çok üzülüyordum ama pek yapacak bir şey yok.Vücut elverişliyse olur.

Çatlakları geçirebilecek hiç birşey yok, sadece lazer tadavisini duymuştum aile dr umdan onuda emin olmadığını ama brlki gözle görülür azalma olabileceğini döyledi.. Birde kremeler yağlar var , onarında kamuflaj gibi olduğunu söylemişti .. Yani kullandığın sürece azalıo ama bırakınca tekrar belirginleşio demişti

Geçenlerde bi programda aktarlar odası başkanı söylemişti, çatlaklar oluşmadan önce önlem almak gerekiyormuş. Çatlaklar oluştuktan sonra ne sürerseniz sürün asla tamamen kurtulamazsınız dedi. :KK43:

bi tanıdığım vitiligo olupta tıpta çare bulamayınca Maravilla isimli krem (sağlık bakanlığı onaylı)sayesinde düzelmişti. aslında güzellik kremiymiş....yapan da eczacı bi beymiş. açıkçası ben kullanmadım ama komşumun da çatlakları çoktu bu eczacıyı aradı aynı kremi önermiş baya azalma vardı çok derinlerde ince çizgi şeklinde kalmıştı. internetten bir bakın isterseniz ....

Son düzenleme:
Hiç aşırı kilo alıp vermem yok ama benim de bacaklarımda var biraz belli belirsiz..
Hiç çözüm aramadım konuyu takip edeyim bari

çatlakları kırmızı kırmızı renkteyse belli olur ve kötü görünür ama üzülmesin, söyleyin kardeşinize o çatlaklar zamanla beyaz renge dönüyorlar, kırmızı kırmızı kalmıyorlar. her banyoda kese yapsın, cildini bol bol nemlendirsin ve su içip spor yapsın.

Dermarollerin cok faydasi oluyormus. Istersen internette bir arastir.
duymuştum bunu çok etkili bi yöntemmiş hem sivilce izleri biçok şeyde. benim kardeşimkiler zaten beyaz renkte kırmızı degil. bence genetik hem bende hemde halalarımda baya var bunlar ama annemde deseniz bir tane bile yok. hiç olmadımı diyorum oldu ama zamanla geçti dedi, hani zamanla geçicekse zamana bırakalım dicemde genciz.

bi tanıdığım vitiligo olupta tıpta çare bulamayınca Maravilla isimli krem (sağlık bakanlığı onaylı)sayesinde düzelmişti. aslında güzellik kremiymiş....yapan da eczacı bi beymiş. açıkçası ben kullanmadım ama komşumun da çatlakları çoktu bu eczacıyı aradı aynı kremi önermiş baya azalma vardı çok derinlerde ince çizgi şeklinde kalmıştı. internetten bir bakın isterseniz ....
sağol canım bakıcam şimdi

çatlakların tek çözümü 3lü karışım. hametan-mediccassol-acnelys.. 2 aydır her gün kesintisiz sabah akşam kullanıyorum. %60 azalma oldu göğüs çatlaklarımda ve ben garanti veriyorum. oldukça derin olan çatlaklarım bile yüzeyselleşti. ama gülü seven dikenine katlanır. İNANILMAZ YARA YAPIYOR.BÜTÜN GÖĞSÜM ALLERJİ OLDU. KAŞINMAKTAN GEBERİYORUM. YATARKEN ÜZERİNE DE ÇOK ACIYOR. AMA SONUÇ DERSENİZ: HANGİSİNİ KALDIRABİLİRSENİZ ONU YAPIN. YA ACI ÇEKİP KURTULUN YA D AHİÇ UĞRAŞMAYIN

komşunuz hala kullanıyor mu o kremi sonuçlar neler biliyor musunuz

komşunuz hala kullanıyor mu o kremi sonuçlar neler biliyor musunuz

şuanda kullanmıyor sanırım ama küçük çatlakları kaybolmuştu çok derin olan iki tanesinin görünümü azalmıştı...yan etkiside olmamıştı.

Benim yıllanmış çatlaklarım var eğer bu dediğiniz gerçekse banada yardımcı olurmusunuz dua ederim sizin için lütfen ??

Benim yıllanmış çatlaklarım var eğer bu dediğiniz gerçekse banada yardımcı olurmusunuz dua ederim sizin için lütfen ??

inanın yardımcı olmayı çoookk isterim ama eczacıyı ben tanımıyorum nette kremin isimini yazıp araştırırsanız daha kolay ulaşırsınız .hem eczacının telefonuda var kendinizde konuşup bilgi alabilirsiniz.(maravilla güzellik kremi)

Allah'a şükür ben de yok ama badem yağı iyi geliyor diye duymuştum fakat oluşmadan ya da kırmızıyken sürülmesi gerekiyor

Kahve limon karışımını uygulamasını birçok kişiden duydum ben de uyguluyorum bir süredir peeling etkisi yapıyor ve çatlak görümünü beyazlığı azalttığını fark ediyorum kendimde de.duşta son durulamada soğuk suyla bitirme de şok etkisi yaratır kanlanmayı arttırır selülite olumlu sonuçlar veriyormuş.bol su içip tempolu yürüyüşü de aksatmamak gerek.

X