Çatlaklar Çatlaklar sizden kurtulacağı(z)m

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
Devam ediyorum ama bu sıra sınavlarım olduğundan ve cildimin dinlenmesini istediğimden ara vereceğim, verdim. Şimdi kantoron yağının kırmızılaşmasını bekliyorum, onunla birlikte kullanacağım.

çatlak durumuna gelirsek yani evet, silikleşme var görüntüde. ama istediğim gibi değil.

bu arada denemeyin sakın ama elimde dolama çıktığından her türlü şeyi kullandım, kara merhemden, soğana ve benzine (tavsiye üzerine)
birkaç gün benzine batırdığım parmağım tcadan daha fena soydu diyebilirim, tabi rezalet bir görüntü oldu ve iyileşip iyileşmeyeceği konusunda hiçbir fikrim yok.

her neyse tca kullanımı ise, ayda bir kez olmaz üzere kulak çubuğunu asitle ıslatıp çatlak olan yerlerine sürüyorsun, maksimum 1,5 dka yeter. Çünkü ben daha fazla tuttum ve yer yer koyulaşmalar oldu. O bölgeyi suyla temizliyorsun, elinize dikkat edin bulaşmasın. Ondan sonra da düzenli olarak kremliyoruz; madecassol, hametan olur. Fakat duyduğum kadarıyla en sonki madecassolu almadan önce eczacı anneme madecassolun artık satılmayacağını söylemiş.

kırmızı kantaron yağının işe yaradığını söyleyenler var, onu da kullanabilirsin kremlerin yanında.

bende şuan bio oil ve lierac kullanıyorum dönüşümlü olarak.. birde bugün yağ sürüp streç film sardım.. nemi iyice işlesin diye.. bu arada benim ergenliğimden kalan çatlaklarım var ama nerdeyse belli belirsiz oldular artık..
ne yaptın diye sorarsanız bol bol yag ve krem sürdüm sadece.. zamanla silikleşti

Kolay gelsin, umarım daha iyi sonuç alırsınız :) ben de debelenmeye devam ediyorum. aktardan kırmızı kantaron alacaktım, aktar başka bir şey önerdi, bir sürü yağ karışımı. işe yaramayacağını biliyorum ama nemlendirmiş olurum kilo verme sürecimde :) şu an imkansız görünse de, çatlaklardan kurtulmaya kararlıyım. yapacağım bunu. belki bu yıl diye, belki yıllar sonra. inşallah burda da sevincimi paylaşacağım. :)

Gercekten cok zor bir tedavi sureci.
Bende dermaroller denedim. Kullandigim sure siliklesme vardi,
biraktigim an yine eskisi gibi olunca kullanmamaya basladim.
Bio-oil de denedim, ondada kullandigin zaman cildin guzel,
birakinca yine eskisi gibi.. Microdermabrasion yapmak icin bir makinem var,
Bazen yuzum yani sira catlaklarimada uyguluyorum,
uyguladigim zaman cildim cok guzel aksitir aksatmaz yine eskisi gibi oluyor..
Allah yardimcimiz olsun catlaklarla bas etmek gercekten cok zor..
Fizigimi cok severim, ama catlaklar goruntuyu cok bozuyor..

:/
Evet Allah yardımcımız olsun. Bi' gün kurtulacağız :)
Merhaba bende 48gun once dogum yaptim hamileyken son zamanlara kadar catlagim hic yoktu 8.aydan sonra catir catir catladim cok kotu ve dogumdan sonra belirenler cabasi.. Bende tca yu duydum birde gliko asit i duydum esime soyledim cok karsi cikti ciltte kalici hasar birakabilir diye son durumunuz nedir tca dan memnunmusunuz suan aslnda foto gonderme imkaniniz olsaydi catlaklarinizib son halinin..

Tabiki yakın zamanda gönderirim ama kararma var. Hani ondan dolayı çok bir şey anlayamıyorum açıkçası ama gönderirim yakın zamanda. Tam 1 ayı dolsun :) siz kremlere, yağlara odaklanın. Yeni oluştuysa biraz olsun düzelme şansı var. Üzülmeyin.

LR ürünleri ile doğum ve kilo alıp verme sonrası çatlaklardan kurtulabilirsiniz. benim de iki yasında kızım var. doğum sonrası çatlaklar oluşmuştu ,cok yoğun değildi çatlaklarım 4 ay önce LR ile tanıştım dört aydır düzenli kullanıyorum ve yok olmak üzere diyebilirim. Hem cilt sorunlarıma çözüm buldum hem de ek kazanç elde ediyorum...:)

selam :) ben de takip edeyim konunuzu.aynı dertten muzdaribiz,sırayla birçok yöntemi ben de deneyeceğim.eğer bir çözüm bulursam sizinle de paylaşırım.

Yok açıkçası. Tcaya devam ediyorum ama bir sonuç yok. Birkaç seanstan sonra pes etmeye karar verdim artık. 2 yıldır uğraşıyorum.

Yok açıkçası. Tcaya devam ediyorum ama bir sonuç yok. Birkaç seanstan sonra pes etmeye karar verdim artık. 2 yıldır uğraşıyorum.
2 yıldır tca yapmıyorsunuz değil mi? ne kadar süredir devam ediyorsunuz?
ve tca sonrası bakım da çok önemli,neler sürüyorsunuz?
ek olarak glikolik asit de ekleyebilirsiniz belki,iyi soyulmuyorsa oranı arttırabilirsiniz vs

kizlar ben duzenli olarak bugday tohumu yag kullanmaya basladim ve hemen hemen her hafta yuzmeye gidiyorum.
belirginligi azaldi, bir sene boyunca devam etmeyi dusunuyorum. Benim izler ergenlikten kalma en az 10 yasindalar,
yani renkleri silikti. Suan dokundugum zaman daha purussuz oldu bacaklarim..

kizlar ben duzenli olarak bugday tohumu yag kullanmaya basladim ve hemen hemen her hafta yuzmeye gidiyorum.
belirginligi azaldi, bir sene boyunca devam etmeyi dusunuyorum. Benim izler ergenlikten kalma en az 10 yasindalar,
yani renkleri silikti. Suan dokundugum zaman daha purussuz oldu bacaklarim..
canım nereden okudun buğday yağı tohumunun iyi geldiğini? ve ne kadar süredir kullanıyorsun?

X