Gebeliğe Hazırlık Çatlatma iğnesi ile sınavım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
doktoruna danış istersen bunlar sıkıntılı ilaçlar kist falan yapabiliyor ya sormadan kullanma istersen
Yok yumurta kontrolü yapılmayacaksa içmek sakıncalı. Dediğin gibi kist olur. Bana gel içmeye karar verirsen dedi o kadar. Şimdi adetimin 2 günü ve istiyorum içmeyi ama covid şuan çok arttı. Bilemiyorum evdeki bulgurdan olmaya benzeyecek olay...

Yumurta başarıyla çatladıysa rahim hızla kalınlaşır. Yüzde 90 14 gün sonra regl gelir. Rahim kalınlığınız nasılmış? Kaç yumurta vardı iğne vurulurken? 2. yumurtlama olmuş ve reglinizi geciktirmiş olabilir mi acaba? 🤔
Merhaba yumurta catladimtan sonra mi kalinlasiyor acaba rahim. Asilama icin klomen kullandim dun kontrole gittim adetin 12. Gunuydu, 20 mm bir tane yumurta olusmus rahim ise 2.2 mm cok ince. Doktor birsey demedi ama kafama takildi. Pazartesi asilamam olacak birazdan da catlatma ignesi vurdurucam. Catladiktan sonra kalinlasiyor mu acaba bilginiz varsa yardimci olabilirseniz cok sevinirm

Merhaba yumurta catladimtan sonra mi kalinlasiyor acaba rahim. Asilama icin klomen kullandim dun kontrole gittim adetin 12. Gunuydu, 20 mm bir tane yumurta olusmus rahim ise 2.2 mm cok ince. Doktor birsey demedi ama kafama takildi. Pazartesi asilamam olacak birazdan da catlatma ignesi vurdurucam. Catladiktan sonra kalinlasiyor mu acaba bilginiz varsa yardimci olabilirseniz cok sevinirm
Ya klomen de bazen inceltebiliyor. Estoferm filan vermeliydi yanında size. Ama bunu yumurta boyutuna biraz erken bakarak kontrol etmeliydi. Tabi bu şimdiden sonra yeterince kalınlaşır mı bilmiyorum.

Merhaba. Klomen ve çatlatma iğnesiyle olan sınavımdan bahsetmek istiyorum. 30 Aralık saat öğle 12 de 21 mm ve 16 mm olan iki yumurtama çatlatma iğnesi yapıldı. Ve daha sonra progesteron testi yapıldı sonuç 16 çıktı. Yani başarılı bir yumurta olmuş ve çatlamış olduğunu öğrendim. Daha sonra yani iğnenin 18.günü hala adet gelmeyince kan verdim. Sonuç 0.1 çıktı. Tamam adet olurum o zaman bugün yarın derken 19.günü pembe yumurta akı kıvamında lekelenme geldi, ardından bir daha ve sonra kesildi. Adet gelecek derken yine gelmedi yani. İğnenin 27.günü yine kan verdim çünkü hala adet olmadım.kan testi yine 0.1 çıktı. Aynı zamanda ultrasonda bakıldı hiçbişey yoktu. Kist dahil tertemiz. Kistim olsa zaten ağrım olurdu.hormon testlerim de temiz sadece prolaktin 35 çıktı. O da çok etken değil ama dostinex verdi. Neyse bugün İğneden sonraki 31.günüm,normal adetim ise 11 gün gecikti. Hala adet olacağıma dair belirttim yok. Akıntı veya ağrım da yok. Tarlusal verdi Dr um ama ben yan etkilerden ötürü kullanmayı seçmedim.sakince adetimi bekliyorum. Bu arada adetlerim 27 28 günde düzenli olur. Pko Falan yok bende. Yaşım da 38. Gelişmeleri yazarım🙏
Sonuç ne merak ettim

Çok geçmiş olsun canım öncelikle benimde bu ovitrelle ile sınavım ağrı olması ben pkoluyum normalde 35-40 günde regl olurum bu iğne sayesinde 27 günde olmaya başladım ama ağrı durumu beni mahvediyor adet olana kadar yoruluyorum artık ağrıdan acıdan doktorum iyi bişey ağrıması dedi ama bu kadarıda iyimi acaba sizce abartmıyorum ben öyle nazlanan bi insan da değilim ama 2 aydır sırf o ağrılardan dolayı tedaviye devam edemiyorum ara vererek tedavi oluyorum böyle olan varmı acaba aşırı ağrısı olan ovitrelle kullanırken

Cok sancim var bu sefer ilk uygulamada bukadar agrili olmamıştı bu seferki kasiklarim belim böbreklerim ve göğüslerin ağrıyor 3.gun igne olalı bugun

Merhaba regl oldunuz mu bilmiyorum ama youtube de regl söktürücü masaj var gebe olmadığına eminsen mutlaka dene derim işe yarıyor. Bir de progestan testini regl kaçıncı günü yaptırdınız acaba ??

Merhaba regl oldunuz mu bilmiyorum ama youtube de regl söktürücü masaj var gebe olmadığına eminsen mutlaka dene derim işe yarıyor. Bir de progestan testini regl kaçıncı günü yaptırdınız acaba ??
Canım 50 küsürüncü gün kendiliğinden oldum. Tarlusal içmedim. Bekledim. Progestan ı 21.gün yapıp bakıyorlar. Benimki çatlamıştı, çatladığı halde geç adet oldum. Yani ne zaman klomen ve çatlatma iğnesi kullansam geç adet oluyorum. Çok ilginç bişey. Klomen kullanmadığımda düzenli oluyorum. Ya tutunamıyor düşürüyorum ya da başka bir şey bilemiyorum. Ama genetik düşünüyorum suan. Sanırım eşimle uyuşmuyor sperm ve yumurtalarımız 🤔

Yine hüsranla bitti canim adetim 3. Günü dün doktora gittim femara estrofem ve coraspirine basladik bakalim hayirlisi

Canim 42 yaşım bi kizim bar 21 yaşında bir oğlum var 17yasinda ben ³.bebis için uğraşıyorum amh degerim0.8

X