Çekmece kokusu nasıl giderilir?

biradamavisi

Duygusallanıyorum, ne hoş.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2012
483
271
Kızlar merhaba benim mobilyalarım yeni. Çarşaflarımı koyduğum çekmecemde çok ağır bir koku var. Özenle güzel kokulu deterjanlarla yıkayıp ütülediğim çarşaflarım,nevresimlerim acı bir kokuya bürünüyor. Bu çekmecede yumoş kokularının hava almamasından mı oluyor anlamıyorum. Tek bir yumuşatıcı kullanmadım denedim ama hep ağır bir koku oluyor sonradan. Başına gelen var mı? Tek derdin bu olsun diyenleriniz olabilir ancak insan mis gibi çarşaflarda yatmak istiyor 😕

yeni mobilyalarda malesef oluyor ama sıfır eşya kokusunu da ben seviyorum ya
içini boşaltıp en azından 1 hafta ağzı açık camları da mümkün olduğunca uzun süre açık bırakmak bence ciddi oranda kokuyu azaltacaktır
ekstra bi yöntem malesef bilmiyorum

Ah keşke yeni eşya kokusu gibi olsa. Bende çok seviyorum o kokuyu. Gardropumda falan o yeni eşya kokusu var ama o çekmecemde neden öyle acı bi koku var anlayamadım. Evet şuan boş zaten bugün sildim içini açık bıraktım. Nevresimleri falan da katlı şekilde çekasa koydum havalansınlar biraz diye. Bilmiyorum deterjandan mı oluyor. Çok fazla çarşaf var mesela havasız mı kalıyorlar anlayamadım

Ah keşke yeni eşya kokusu gibi olsa. Bende çok seviyorum o kokuyu. Gardropumda falan o yeni eşya kokusu var ama o çekmecemde neden öyle acı bi koku var anlayamadım. Evet şuan boş zaten bugün sildim içini açık bıraktım. Nevresimleri falan da katlı şekilde çekasa koydum havalansınlar biraz diye. Bilmiyorum deterjandan mı oluyor. Çok fazla çarşaf var mesela havasız mı kalıyorlar anlayamadım
nevresimlerin çok çok iyi kurutulması gerek
belki hafif nemliyken katlayıp koyuyosunuzdur, o nem leş gibi küf kokar malesef
rendelenmiş katı sabun mis gibi kokutur çarşafların arasına serpiştirebilirsiniz
o kötü kokuyu da bastırır hemde

Anladım. Acaba ütünün buharıyla nemlenip mi koku yapıyor. Ğtüledikten hemen sonra çekmeceye koyuyorum. Evet doğru olabilir. Teşekkür ederim tavsiyeniz için deneyeceğim 😌

X