Çene Estetiği Cene ameliyati oldum

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı

zeynayla

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2016
25
6
28
Cook mutluyum. Ameliyat dusunenlere fotogtaflarimi gosterebilirim
Doktorum Ersin Ulkur beydi. Cok ama cok memnunum. Eline koluna saglik. Hic morarma kusma yasamadan bir hafta DA atlattim. Sisim indi.

geçmiş olsun memnun olmanıza mutlu olmanıza çok sevindim resim ekleyebilirmisiniz ? birde hangi aşamalar oldu dudak içimi çene altından mı yapıldı ? şiştimi konuşmada mimikte sıkıntı oldumu?

Tesekkur eder :) Agiz icinden oldum yanlardan acilarak. Iki bucuk hafta oldu. Su an hala lastik kullaniuorum bisey yiyecegim zaman aciyorum lastikleri. Sadcee alt cene oldugum icin yuzumun simasi pek degismedi. Yandan cok belli oluyor. Mimiklerimde ayni ama gulerken daha guzel bir goruntu olusuyor. Sisi bir hafta surdu. Sonra indi su an okuluma devem ediyorum. Hic morarma yasamadim. Cok istiyordum ama korkular vardi. Ameliyat sonrasi tum korkularimin bosa oldugunu anladim. Internette cok bos laflar donuyor. Insanin gozu korkuyor bu yuzden. Ama iyi bir doktorla her sey cok rahat

Agzim lastikli ve arada bi plaka oldugu icin pek konusamiyorum. Iki hafta sonra cikacak agzimdan. O zaman konusmayla ilgili net bilgi verebilirim. Resim icin de doktorum oncesi sonrasi yapmak icin fotografimi cekmisti. Iki hafta sonra sonrasi fotofrafimda cekilince birlikte gonderebilirim ozelden :)

Gecmis olsun, ameliyat sonrasi agri sizi oluyor mu?

Doktorum ameliyattan once ilaclar yazmisti ameliyat sonrasi icin. Cok kuvvetli bi agri kesici verdi yaklasik 5-7 gun kullandim. Hic agri hissetmedim cok sukur. Su an dislerimde telin acisi var sadece. Ortodontide oldugu gibi. :)

Agri kesici onemli ya, yoksa mahvoluyorsun.buyuk gecmis olsun. Hadi ya, tel agrisi kadarsa super azalarak bitiyor zaten biliyorum o agriyi 4sene erik yiyemedim..

Cook mutluyum. Ameliyat dusunenlere fotogtaflarimi gosterebilirim
Doktorum Ersin Ulkur beydi. Cok ama cok memnunum. Eline koluna saglik. Hic morarma kusma yasamadan bir hafta DA atlattim. Sisim indi.
Bu arada ameliyat fotolarini koyabilir msn? Asagi yukari Fiyat ne kadardi 4bin uzeri mi?

Özel Acibadem hastanesinde tüm hastane,doktor randevu masraflarim dahil 9bin TL ye oldum. Hic riske atmayi düşünüp devlette araştırma dahi yapmadim. Ortodontistim beni direk Ersin Ulkur e en iyilerden olduğunu söyleyerek yönlendirdi. Hastanede bir gece kaldim. Hemşireler sürekli ilgilendi. Baya serum aldim agri kesici yaptilar. Ameliyat ekibi de kalabalikti. Ama ameliyat öncesi ve sonrasi her surec için çok minnettarim. Allahima şükürler olsun ki sorunsuz atlattim
Ve çok mutluyum goruntumden

Agri kesici onemli ya, yoksa mahvoluyorsun.buyuk gecmis olsun. Hadi ya, tel agrisi kadarsa super azalarak bitiyor zaten biliyorum o agriyi 4sene erik yiyemedim..
Su an benimde tek uzuntum canimin çektiklerini yiyememek :) normalde de istahli biriydim. Nefsimle savasmis oluyorum ama. O yüzden sorun etmiyorum :)

Su an benimde tek uzuntum canimin çektiklerini yiyememek :) normalde de istahli biriydim. Nefsimle savasmis oluyorum ama. O yüzden sorun etmiyorum :)
Anladim canim en dogru olanini yapmissin, bende ortadontistime sorup ona gore fikir alayim, ama arastiricam senin doktorunuda. Hadi ya ; azicik daha dayan canim, az kalmis anladigim kadariyla yuzmus yuzmus kuyruguna gelmissin.. Sonra acisini cikarirsin :KK66: Lastik mi takiyorsun suan dislerin kayma riski oluyor mu?

Anladim canim en dogru olanini yapmissin, bende ortadontistime sorup ona gore fikir alayim, ama arastiricam senin doktorunuda. Hadi ya ; azicik daha dayan canim, az kalmis anladigim kadariyla yuzmus yuzmus kuyruguna gelmissin.. Sonra acisini cikarirsin :KK66: Lastik mi takiyorsun suan dislerin kayma riski oluyor mu?

Evet lastik takiyorum 4 5 saatten fazla lastikleri cikarma dedi doktorum. 2 hafta tam kapaliydi lastiklerim hic cikmafi.simdi yemek için konuşmak için kendim lastikleri takip cikarabiliyorum. Arada bir plak var dişlerinin oturduğu. Zaten o haftaya doktoruna gittikten sonra ortodonti tedavisi devam edecek. O yüzden kayma riskinden hic bahsedilmedi. Ona gore müdahale ediyorlar sanirim :)

Merhabalar, çok geçmiş olsun, benim de kardeşim çift çene ameliyatı olacak bu hafta ortodonti tedavisine başlıyoruz, fotolarınızı bana da gönderebilir misiniz

Ben de 12 gün önce ameliyat oldum ve şu an ağız içindeki dikişlerim ağrıyor, konuşmamı da etkiliyor doğal olarak. Dikişler ne Zaman erir acaba?

Evet lastik takiyorum 4 5 saatten fazla lastikleri cikarma dedi doktorum. 2 hafta tam kapaliydi lastiklerim hic cikmafi.simdi yemek için konuşmak için kendim lastikleri takip cikarabiliyorum. Arada bir plak var dişlerinin oturduğu. Zaten o haftaya doktoruna gittikten sonra ortodonti tedavisi devam edecek. O yüzden kayma riskinden hic bahsedilmedi. Ona gore müdahale ediyorlar sanirim :)
Neden lastik takiyorlar anlayamadim. Cene ile ne ilgisi var, ceneye implant takilmiyor mu?

Merhaba,

Öncelikle geçmiş olsun. Umarım en kısa zamanda tüm sorunlarınız çözülür.
Benim sormak istediğim epey soru var diyorum ve başlıyorum..
Çene ameliyatı öncesi muhakkak ortodonti tedavisi görmek zorundayız. Bu dişlerimiz inci gibi dizili olsa da şart.
Siz ortodonti tedavisine ne zaman başladınız? Ve maliyeti nedir?
Ortodonti tedavisinden kaç ay yada yıl sonunda ameliyat oldunuz?
Üst çene ameliyatı mı ? Alt çene ameliyatı mı ? Çift çene ameliyatı mı oldunuz ?

Bahsettiğiniz ameliyat ücreti piyasaya oranla oldukça düşük.. Açıkçası çok şaşırdım. Tabi yalnızca alt yada üst çene ameliyatı olduysanız durum değişebilir.
Tekrar geçmiş olsun.. Umarım en kısa sürede istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Sevgiler..

Ben de 12 gün önce ameliyat oldum ve şu an ağız içindeki dikişlerim ağrıyor, konuşmamı da etkiliyor doğal olarak. Dikişler ne Zaman erir acaba?
Ben dikisleri hic hissetmedim. Hic agrimadi. Kendiliğinden 2 3 hafta içinde yok oldu

X