Çene Estetiği Çene derdim

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı

Queen mother

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2017
159
272
Arkadaşlar merhaba çene estetigi bölümüne kimse ugramıyor, umarım burdan yardımcı olacak birileri çıkar. Yarın ameliyat tarihi alacagım alt çenem çocuklugumda ortodontik tedavi görmedigim için bi hayli geride profilden kuş suratı görünümüm var çene estetigi olan özellikle prolen mesh koyduran varmı çenesine ?

Keşke küçükken ortodontik tedavi gorseymissiniz.Ben 2 yl falan çenelik kullnmstm benm de alt çenem ilerideydi. Allah babamdan razı olsun benmle çok uğraştı ve çenem normale döndü çok şükür.Ameliyatn biraz zor olduğunu biliyorum,ama sonucunda bambaşka birine donuseceksnz inş saglgnza kavuşursunuz.

Keşke küçükken ortodontik tedavi gorseymissiniz.Ben 2 yl falan çenelik kullnmstm benm de alt çenem ilerideydi. Allah babamdan razı olsun benmle çok uğraştı ve çenem normale döndü çok şükür.Ameliyatn biraz zor olduğunu biliyorum,ama sonucunda bambaşka birine donuseceksnz inş saglgnza kavuşursunuz.
Merhaba cevap için teşekkür ederim zamanında doktor uyarısına ragmen annem geniz etimi aldırmamıştı kendimi bildim bileli agzım açık uyurum bu yüzden alt çenem gelişimini tamamlayamadı ben çenemi kestirip öne aldırmak istemiyorum açıkçası oldukça agrılı ve uzun bi süreç çünkü çeneye göre dişlerimin tekrar yapılması gerekecek çene ucuna implant gibi maddeler koydurarak yaptırmak istiyorum en masumuda prolen mesh denen madde sanırım umarım yaptıran birine denk gelirim

Merhaba cevap için teşekkür ederim zamanında doktor uyarısına ragmen annem geniz etimi aldırmamıştı kendimi bildim bileli agzım açık uyurum bu yüzden alt çenem gelişimini tamamlayamadı ben çenemi kestirip öne aldırmak istemiyorum açıkçası oldukça agrılı ve uzun bi süreç çünkü çeneye göre dişlerimin tekrar yapılması gerekecek çene ucuna implant gibi maddeler koydurarak yaptırmak istiyorum en masumuda prolen mesh denen madde sanırım umarım yaptıran birine denk gelirim

Konu hakkımda bilgim yok ne yazık ki. Ancak benim de çenem problemli. Üst çenem önde,alt çenem geride duruyo. Allahtan dıştan belli olmuyor,kötü durmuyor. Bu bahsettiğin yöntem bana oldukça mantıkşı geldi. Çene ameliyatıyla uğraşmak çok zor çünkü. Çenendeki bozukluk dıştan belli oluyor mu?

Konu hakkımda bilgim yok ne yazık ki. Ancak benim de çenem problemli. Üst çenem önde,alt çenem geride duruyo. Allahtan dıştan belli olmuyor,kötü durmuyor. Bu bahsettiğin yöntem bana oldukça mantıkşı geldi. Çene ameliyatıyla uğraşmak çok zor çünkü. Çenendeki bozukluk dıştan belli oluyor mu?
Evet dıştan çok belli yani yandan suratım kuş suratı denen görünümde malesef o kadar çirkin bi durum ki anlatamam yani

Evet dıştan çok belli yani yandan suratım kuş suratı denen görünümde malesef o kadar çirkin bi durum ki anlatamam yani
Canm benim yasadgn skntyi çok iyi anlıyorum.Ben de kendmden o kadar rahatsz olurdum ki hatta tedavm bittikten yllar sonra bile rüyalarıma girerdi bu durum.Açıkçası işin ameliyat ksmlarni pek bilmiyorum ancak bu durum.sizi çok üzüyorsa deneyin derim.Sonuçta bu süreç atlatılacak ve kendinize güveniniz gelecek.

Canm benim yasadgn skntyi çok iyi anlıyorum.Ben de kendmden o kadar rahatsz olurdum ki hatta tedavm bittikten yllar sonra bile rüyalarıma girerdi bu durum.Açıkçası işin ameliyat ksmlarni pek bilmiyorum ancak bu durum.sizi çok üzüyorsa deneyin derim.Sonuçta bu süreç atlatılacak ve kendinize güveniniz gelecek.
Ne mutlu size ki atlatmışsınız tedaviyle benim dişlerimde berbattı üst çenem dar sanırım üst çene dişlerim çok kötüydü hep dalga konusu olurdum okulda üniversitede yaptırdım onlardan kurtuldum ama bu alt çenem berbat duruyor bide geride oldugu için böyle ablak bi suratım var yanaklar tombul burun büyük duruyor hele nasıl gıdım varmış gibi durdugunu kendim bile görmek istemiyorum malesef

Çok riskli bir ameliyat görümcemin arkadaşının karısı olmuş bu seferde burnu uyumsuz kalmış

Çene ameliyatı bir çok kişinin yaptırdığı bir ameliyattır. Belli bir yaştan sonra ortodontik tedavi yeterli olmuyor, cerrahi olarak destek gerekiyor. Komplikasyonlari evet var, ama yaptıran çok sayıda kişi var. Ve genel olarak sonuçtan çok menmun oluyorlar. Dis hekimliği fakültesini bitirdim bizim sinifimizdan bile üç dört kişi ameliyat oldu ve sonuç gerçekten çok iyiydi. Korkmaniz gereken bir durum yok. Komplikasyon her türlü cerrahi işlemde mevcuttur. Risk her işlemde var yani. Korkmayın, hekiminize güvenin. Çok rahatsizsaniz yüzünüzden yaptirmaktan başka çareniz yok malesef.

Evet direk ameliyat tarihi alabiliyormuşum fakat ben sizin bahsettiginiz ameliyatı olmayacagım çene ucuna protez tarzı madde konulcak 30 dk kadar sürecek bi işlem
Himm şimdi anladım. Siz benim dediğim ameliyattan olmayacaksiniz. Ben de ortognatik cerrahi olacaksınız sandım.

Peki size bişey sorsam üst damak darlıgım da var apereyle genişleme imkanı olurmu artık
Ben ortodontist değilim çok detaylı bilgi veremem. Ortodonti uzmanları daha iyi biliyor. Ama belli bir yaştan sonra apereylerle değil de cerrahi tedavi ile yapılıyor. Genişletilmesi gereken miktar az ise apereylerle az miktarda genisleme yapılabiliyor. Ama dediğim gibi ortodontistler daha iyi bilir. Benim çok bir bilgim yok bu konularda.

X