Çene Estetiği Çene derdim

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı
gecen gun burada cene ameliyati olan bir arkadas yaziyordu. ama onunki vidali olandandi sanirim dava acacagim diyordu. vidalanan yerlerden surekli agiz akintisi geliyormus. o kisi basligi gorup yazar umarim. ama sizin dediginiz dolgu gibi bisey sanirim farkli.

Çene ameliyatı bir çok kişinin yaptırdığı bir ameliyattır. Belli bir yaştan sonra ortodontik tedavi yeterli olmuyor, cerrahi olarak destek gerekiyor. Komplikasyonlari evet var, ama yaptıran çok sayıda kişi var. Ve genel olarak sonuçtan çok menmun oluyorlar. Dis hekimliği fakültesini bitirdim bizim sinifimizdan bile üç dört kişi ameliyat oldu ve sonuç gerçekten çok iyiydi. Korkmaniz gereken bir durum yok. Komplikasyon her türlü cerrahi işlemde mevcuttur. Risk her işlemde var yani. Korkmayın, hekiminize güvenin. Çok rahatsizsaniz yüzünüzden yaptirmaktan başka çareniz yok malesef.
size özel mesaj atabilir miyim bu konuda ben de çok istiyorum bu ameliyatı sormak istediğim bir kaç şey var

Ben ortodontist değilim çok detaylı bilgi veremem. Ortodonti uzmanları daha iyi biliyor. Ama belli bir yaştan sonra apereylerle değil de cerrahi tedavi ile yapılıyor. Genişletilmesi gereken miktar az ise apereylerle az miktarda genisleme yapılabiliyor. Ama dediğim gibi ortodontistler daha iyi bilir. Benim çok bir bilgim yok bu konularda.
Peki çok teşekkür ederim ilginiz için

Peki size bişey sorsam üst damak darlıgım da var apereyle genişleme imkanı olurmu artık
bir operasyonla yetişkinlerde yapıyorlar bu işlemi genel anestezi olmadan. ben açıkçası yedi saat yoldan muayene etmeden ameliyat tarihi veren birine gitmenizi kesinlikle önermem. şaka gibi. belki iyi sonuç vermeyecek belki uygun hasta değilsiniz. rutin ameliyat kontrolleri bile bir kaç gün önceden oluyor.

Peki çok teşekkür ederim ilginiz için
Rica ederim. Ama bildiğim kadarı ile belli yaştan sonra fazla miktarda genisleme gereken durumlarda cerrahi olarak kemikler birbirinden ayrılıp arasına yeni kemik dolması saglanarak genişletme yapılıyor. Ayrıntılı bilmesem de yüzeysel olarak böyle:)

bir de benim de çene asimetrim var. maalesef tek çözüm cerrahi. ama aşırı rahatsızım ben de bu asimetriden.anlıyorum ne hissettiğinizi. insanın tüm hayatını etkiliyor. :KK61:.

bir operasyonla yetişkinlerde yapıyorlar bu işlemi genel anestezi olmadan. ben açıkçası yedi saat yoldan muayene etmeden ameliyat tarihi veren birine gitmenizi kesinlikle önermem. şaka gibi. belki iyi sonuç vermeyecek belki uygun hasta değilsiniz. rutin ameliyat kontrolleri bile bir kaç gün önceden oluyor.
Ben sekreterle görüştúm bugün hem muayene hem ameliyata gidip gelmem sıkıntı olur çünkü kızım 2 yaşında henüz yarın ameliyat ekibiyle görüştürcek beni muhtemelen bi tarih verip bi kaç gün öncesinde muayene ediceklerdir

Merhaba , ben de silikon implant yaptırmıştım. Hiç memnun kalmadım . Silikon hissediliyordu . Aynı zamanda görüntüsünü de beğenmemiştim ben . Aşırı bir gerilim yoktu bende , daha belirgin olsun biraz daha öne gelsin istemiştim . Bugün çıkarttırdım . Çok konforsuz kimseye tavsiye etmiyorum . Silikon implant çene için hiç düşünmeyin .

Merhaba , ben de silikon implant yaptırmıştım. Hiç memnun kalmadım . Silikon hissediliyordu . Aynı zamanda görüntüsünü de beğenmemiştim ben . Aşırı bir gerilim yoktu bende , daha belirgin olsun biraz daha öne gelsin istemiştim . Bugün çıkarttırdım . Çok konforsuz kimseye tavsiye etmiyorum . Silikon implant çene için hiç düşünmeyin .
Merhaba vidalımıydı sizin ki geçmiş olsun

Arkadaşlar bende hafta ya inslh alt çeneme takılan metboru cıkartıcam bir senedir cekiyorum enfeksiyonu bittim artık direk cıkartıcam çıkarınca nasıl oluyor eski haline direk dönüyormu sorun yaşıyor mu kişi bilgisi olan yazabilirmi lutfn???

Peki protezden sonra çenenin ne kadar degişti rica etsem fotograf atmanız mümkün mü acaba
Henüz ikinci günüm ağrım yok. Çıkarma işlemi benim için rahat geçti. Şeklinde değişiklik yok henüz şiş. Zamanla eski haline döner sanırım . Öncesi sonrası fotosu koymuştum . Yani yapılmadan önceki hali ve sonrası .takip edeyim sizi bakın .

A
Henüz ikinci günüm ağrım yok. Çıkarma işlemi benim için rahat geçti. Şeklinde değişiklik yok henüz şiş. Zamanla eski haline döner sanırım . Öncesi sonrası fotosu koymuştum . Yani yapılmadan önceki hali ve sonrası .takip edeyim sizi bakın .
Cnm mrb bende bakabilirmiyim resimlerine 24 eylülde randevum var benimde

benide eklers misiniz rica etsem bende düşüyorum epeydir çok meraktayım tedirginim. Teşekkür ederim

beni de takibe alır mısınız. Bende görmek istiyorum. Teşekkür ederim

X