çenem takur tukur ediyor

manikkk

Guru
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2013
2.161
2.292
kızlar çenem son 6 aydır yemek yerken özellikle de sabahları takur tukur ediyor. yerinden çıkacak sanki. her seferinde olmuyor böyle bikaç günde bir bazen her gün. düzensiz yani. ama hiç geçmiyor yani.
yerinden çıkacak ağzım yamulacak diye korkar oldum ekmek çiğneyemiyorum korkudan yalamadan yutuyorum valla. geçtiğimiz yaz diş taşı temizletmiştim ne olduysa ondan sonra oldu. ama ağzımı yamultacak bişey de yapmadılar halbuki. dişimde çatlaklar vardı diye doktor gece plağı önermişti en son. çene sağlığına yönlendirdi ama ordaki doktor da izne çıkmış diye 2 hafta sonraya çağırdılar beni. okulum başladı diye gidememiştim. bu tatilde gidicem kesin, zaten tam da gitmem gereken yer çene sağlığı bölümü. ama korkacak birşey var mı onu sormak istiyorum size, siz den yaşıyo musunuz böyle bişey yerken tak tuk tak tuk..

İstemsiz olarak çene ve dişleri sıkma olayı var bende gece uyurken çok oluyomuş annem söyledi.Gün içinde daldığım an çenemin ağrısıyla irkiliyorum.Çok aşırı oluyor bu aralar.

Benim çenemde de oluyodu o yıllar önce ama sonra kendiliğinden geçti ağrı sızı vermiyor sadece tak tuk ediyordu.Yaklaşık 6 7 ay sonra kendiliğinden geçmişti.

Ama siz bir doktora gidin bence , ben umursamamıştım ama yanlış bişey bu tabii.

İstemsiz olarak çene ve dişleri sıkma olayı var bende gece uyurken çok oluyomuş annem söyledi.Gün içinde daldığım an çenemin ağrısıyla irkiliyorum.Çok aşırı oluyor bu aralar.
ön alt dişlerimde çatlak varmış doktor bana dişlerini gıcırdatıyo musun diye sormuştu durduk yere. halbuki hiç gıcırdatmam. geceleri de bazı insanlar çok diş sıkarmış ben onu da yapmıyorum. gece plağı kullanıcaz sana dedi iyi dedim. ama o gün bu gündür çenem takırdıyor işte. aslında diş taşı temizletmemle çenemin takırdaması birbirinden bağımsız 2 olay ama ne zaman diş taşı temizlettim bu sorunum öyle doğdu.

Benim çenemde de oluyodu o yıllar önce ama sonra kendiliğinden geçti ağrı sızı vermiyor sadece tak tuk ediyordu.Yaklaşık 6 7 ay sonra kendiliğinden geçmişti.

Ama siz bir doktora gidin bence , ben umursamamıştım ama yanlış bişey bu tabii.
çok çok nadir olurdu bende. ama yazdan bu yana o kadar sık oluyor ki okuldan fırsat bulup da gidemedim. şimdi hazır memleketteyken randevu alıcam

ön alt dişlerimde çatlak varmış doktor bana dişlerini gıcırdatıyo musun diye sormuştu durduk yere. halbuki hiç gıcırdatmam. geceleri de bazı insanlar çok diş sıkarmış ben onu da yapmıyorum. gece plağı kullanıcaz sana dedi iyi dedim. ama o gün bu gündür çenem takırdıyor işte. aslında diş taşı temizletmemle çenemin takırdaması birbirinden bağımsız 2 olay ama ne zaman diş taşı temizlettim bu sorunum öyle doğdu.
Onunla bi alakası olduğunu düşünmüyorum çünkü ben defalarca diş taşlarımı temizlettim ve hiç Böyle bir sorun olmadı.Birbirinden çok bağımsız ikisi.Ağzınızı aa diyerek açınca veya konuşunca zorlanıyorsanız çene kayması da olabilir.Bi hocamın aynı şikayetleri vardı çünkü.Gerçi pek kesin sonuç veren bi tedavisi Yok gibi gece plağı öneriyorlar genelde.

X